اخذ ویزای خودحمایتی آلمان

اخذ ویزای خودحمایتی آلمان

یکی از روش های مهاجرت به کشور آلمان، دریافت ویزای خود حمایتی می باشد. آلمان در سال های اخیر شرایط اقتصادی بسیار خوبی داشته و همین موضوع باعث شده تا توجه مهاجران بین المللی به این کشور زیبای اروپایی جذب شود. از این رو اگر شما نیز می خواهید به آلمان مهاجرت کنید، می توانید از طریق خود حمایتی در این کشور اقدام کنید. ما در این مقاله از کافه مهاجرت، به تمامی سوالات شما پیرامون اقامت تمکن مالی آلمان و ویزای خود حمایتی آلمان پاسخ می دهیم.

 قبل از این که درباره دریافت ویزای خود اقامتی آلمان صحبت کنیم، به این نکته توجه داشته باشید که برای این که بتوانید مسیر مهاجرتی خود را به بهترین شکل ممکن طی کنید، باید از قوانین بین المللی و مقررات کشور مقصد در زمینه مهاجرت با خبر باشید. داشتن اطلاعات کامل در زمینه ویزای خودحمایتی، شرایط و مزایای آن باعث می شود تا با آرامش و اطمینان خاطر بیشتری این مسیر را طی کنید.

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

با ما در ارتباط باشید و سوالات، ابهامات و نگرانی های خود را از طریق راه های ارتباط زیر با ما در میان بگذارید. از طریق شماره تماس زیر میتوانید با مشاورین ما گفتگو کنید.

درخواست فوری مشاوره

  نام و نام خانوادگی


  شماره تماس

  اخذ اقامت آلمان از طریق خودحمایتی یا تمکن مالی

  روش های زیادی برای مهاجرت از طریق ویزا خود حمایتی به آلمان وجود دارد که افراد می توانند از آن ها استفاده کرده و از این طریق به آلمان مهاجرت کنند. لازم به ذکر است که دریافت اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاریT یک اقامت موقت می باشد و یکی از روش های آن خود حمایتی نام دارد. متقاضیان می توانند پس از ۵ سال اقامت در این کشور برای دریافت اقامت دائم آلمان درخواست دهند. البته به این نکته نیز توجه داشته باشید که افرادی که از طریق ویزای خود حمایتی وارد آلمان می شوند، باید شرایط زیر را داشته باشند.

  شرط اول: ارائه تمکن مالی کافی برای حمایت از خود و خانواده

  شرط دوم: دانش زبان آلمانی کافی داشته باشند.

  شرط سوم: ملک شخصی یا اجاره ای برای سکونت در آلمان

  شرط چهارم: ارائه بیمه اجباری یا اختیاری

  مراحل مهاجرت در کافه مهاجرت

  درخواست مشاوره

  برای دریافت مهاجرت باید با شعب ما تماس گرفته یا فرم پر کنید.

  برگزاری جلسه مشاوره

  برای شما جلساتی برگزار خواهد شد و از شما اطلاعلاتی گرفته میشود.

  عقد قرارداد

  مسیرها و توضیحات لازم به شما داده میشود و سپس قرار دادی برای انجام کارها ثبت میشود.

  اخذ اقامت

  درخواست ها ارسال میشود و نتیجه به شما اعلام میگردد

  شرط پنجم: نداشتن سوء سابقه

   

  ویزا تمکن مالی یا خود حمایتی آلمان چیست؟

  همانطور که در ابتدای این مطلب نیز گفتیم، ویزای خود حمایتی یکی از روش های سریع و متداول برای مهاجرت به آلمان و سایر کشورهای توسعه یافته محسوب می شود؛ اما این سوال شاید برای شما نیز پیش آمده باشد که منظور از مهاجرت از طریق ویزای خود حمایتی به آلمان چیست؟

  در این روش فرد با ارائه مدارک تمکن مالی به سفارت آلمان اثبات می کند، که تمکن مالی کافی برای زندگی این کشور را دارد و به این طریق می تواند به آلمان مهاجرت کند. در این شیوه متقاضی مدارک خود را به نحوی ارائه می دهد که نشان دهد نیازی به کار کردن در کشور مقصد ندارد و از سایر منابع درآمد کافی به دست می آورد.

  از این رو منابع درآمدی که فرد در برنامه خود حمایتی آلمان به سفارت این کشور اعلام می کند، باید از منابعی مثل سود سهام در آلمان یا حقوق بازنشستگی و غیره باشند. به عنوان مثال مدارکی ارائه می دهد که در آن اعلام شده شخص از محل سود سهام یا اجاره املاک درآمد دارد. چنانچه میزان درآمد فرد از این منابع به حد نصاب برسد، او می تواند از ویزای خود حمایتی بهره مند شود.

  همین جا لازم است به یک نکته مهم اشاره کنیم و آن این است که آلمان یکی از کشورهای پیشرفته در زمینه اقتصادی بوده و به همین دلیل میزبان سرمایه گذاری های اکتیو یا فعال می باشد. در نتیجه افراد نمی توانند از طریق سرمایه گذاری های غیرفعال، اقامت این کشور را به دست بیاورند. منظور از سرمایه گذاری غیرفعال، نوعی از سرمایه گذاری است که خود حمایتی نیز زیر شاخه آن قرار می گیرد. به عنوان مثال برخی از کشورها مثل اتریش و یونان، از طریق خود حمایتی به افراد اقامت می دهند، در حالی که کشورهایی مثل فنلاند و آلمان این امکان را فراهم نکرده اند.

  آلمان یکی از کشورهای پیشرفته در زمینه اقتصادی بوده و به همین دلیل میزبان سرمایه گذاری های اکتیو یا فعال می باشد.

  نحوه اخذ ویزا خودحمایتی آلمان

  همانطور که در بخش قبل گفتیم آلمان از طریق تمکن مالی، اقامتی اعطا نمی کند؛ لذا توصیه می کنیم در این زمینه در دام تبلیغات دریافت اقامت از طریق خود حمایتی نیفتید. در عوض شما می توانید از سایر روش ها برای دریافت ویزای آلمان اقدام کنید. چنانچه شرایط شما برای ادامه تحصیل مناسب می باشد، توصیه می کنیم شانس خود را برای تحصیل در آلمان و دریافت ویزای تحصیلی این کشور امتحان نمایید. برای اطلاع از شرایط مهاجرت می توانید مقاله مهاجرت تحصیلی به آلمان را مطالعه فرمایید.

  به طور کلی برای این که افراد بتوانند از طریق خود حمایتی به کشورهای دیگر مهاجرت کنند، باید بتوانند سطح درآمد خود را به دولت کشور مقصد اثبات نمایند. با این حال آلمان در زمینه سرمایه گذاری، سخت گیری های زیادی را اعمال می کند و از آنجا که نیازی به سرمایه گذاران خارجی ندارد؛ برای سرمایه گذاری، شروط خاصی را تعیین کرده است.

   از طرفی همه افرادی که متقاضی سرمایه گذاری در آلمان هستند، باید به این نکته توجه داشته باشند که ارائه بیزینس پلن یا طرح تجاری قوی الزامی می باشد. اگر در زمینه تهیه و تدوین طرح تجاری یا مهاجرت از روش های مختلف به آلمان به مشاوره نیاز دارید، می توانید با کارشناسان و وکلای برجسته ما در کافه مهاجرت مشورت نمایید.

  چرا کافه مهاجرت؟

  دارای وکلای مجرب

  10 سال سابقه درخشان

  9000 پذیرش تحصیلی

  درخواست مشاوره

  عکس: آلمان به دلیل رشد اقتصادی خوبی که در سال های اخیر تجربه کرده است، مقصد مناسبی برای سرمایه گذاران خارجی محسوب می شود.

  شرایط اخذ اقامت از طریق ویزا خودحمایتی آلمان

  مهمترین شرط برای دریافت اقامت کشور آلمان از طریق خود حمایتی یا تمکن مالی، ارائه مدارکی است که نشان دهد فرد از منابع مالی کافی برای زندگی در آلمان برخوردار می باشد. بعد از دریافت ویزای خود حمایتی کشور آلمان، متقاضی می تواند به تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا رفت و آمد کند.

  البته ناگفته نماند که در حال حاضر وزارت امور خارجه آلمان صدور این نوع ویزا را منع کرده و متقاضیان نمی توانند از طریق ویزای خود حمایتی به این کشور مهاجرت کنند. لذا توصیه می کنیم متقاضیان مهاجرت به آلمان، حتماً قوانین مهاجرتی در زمینه ویزای خود حمایتی را مطالعه فرمایند. اگر شما از آن دسته از افرادی هستید که به دنبال شرایط اقامت خودحمایتی آلمان هستند، توصیه می کنیم سایر روش های مهاجرت به کشور آلمان را نیز بررسی نمایید تا بتوانید روش مهاجرتی مناسب خود را پیدا کنید.

  در صورتی که علاقمند به اخذ ویزای جاب سیکر آلمان هستید می توانید مقاله مربوط به آن را در سایت کافه مهاجرت مطالعه فرمایید.

  البته ناگفته نماند که در حال حاضر وزارت امور خارجه آلمان صدور این نوع ویزا را منع کرده

  مدارک لازم جهت اخذ ویزا خودحمایتی آلمان

  افرادی که موفق به دریافت اقامت موقت کشور آلمان می شوند، از مزایایی همچون زندگی در یک کشور آرام، امن و با اقتصادی شکوفا بهره مند می شوند. چنانچه شخص در ادامه، اقامت دائم را دریافت کند می تواند از تمامی حقوق شهروندان آلمانی تبار نیز بهره مند شود.

  البته به این نکته توجه داشته باشید که تنها راه بهره مندی از این مزایا، دریافت ویزای خود حمایتی آلمان نیست؛ بلکه متقاضیان می توانند از دیگر روش ها همچون مهاجرت کاری، تحصیلی و یا سرمایه گذاری نیز برای دریافت اقامت آلمان بهره مند شوند. از مهمترین مدارک لازم برای دریافت ویزای خود حمایتی آلمان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • پاسپورت معتبر
  • عکس
  • بیمه
  • پرینت حساب بانکی و گواهی تمکن مالی
  • گردش حساب بانکی متقاضی
  • گواهی عدم سوء پیشینه
  • مدارک تحصیلی یا کاری

  اگر قصد مهاجرت به کشور آلمان را دارید حتما به این نکته توجه داشته باشید که تهیه مدارک مورد نیاز به شیوه ای درست و مطابق استانداردها، اهمیت بسیار زیادی دارد. وجود هر گونه نقص یا کمبود در مدارک ارسالی، شانس متقاضی را برای دریافت ویزا کاهش می دهد. از این رو بهتر است از یک وکیل سرمایه گذاری در آلمان کمک بگیرید. مشاورین و کارشناسان ما می توانند شما را در زمینه تهیه و ترجمه مدارک لازم راهنمایی کنند.

  قوانین و مقررات آلمان در خصوص ویزا خودحمایتی

  فرقی نمی کند که هدف شما کدام یک از روش های مهاجرتی باشند، در هر صورت یکی از مهمترین کارهایی که باید انجام دهید، مطالعه و اشراف بر قوانین و مقررات مهاجرتی کشور مقصد است. در سال های اخیر، آلمان قوانین خود را در زمینه سرمایه گذاری و ویزای خود حمایتی تغییر داده است. از این رو متقاضیان باید از جدیدترین قوانین باخبر باشند تا دچار خسارت های مالی یا اتلاف وقت نشوند.

  یکی از مهمترین قوانین و مقررات کشور آلمان در خصوص صدور این ویزا، ممنوعیت آن می باشد. همانطور که در پیش تر گفتیم، در حال حاضر سفارت آلمان ویزای خود حمایتی را برای متقاضیان صادر نمی کند. متقاضیان می توانند به جای درخواست برای ویزای خود حمایتی آلمان، برای سایر انواع ویزای این کشور درخواست دهند. یکی از ویزاهای ارزان و سریع کشور آلمان، ویزای کاری می باشد.

  ویزای کار آفرینی آلمان یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در این کشور می باشد. برای اخذ ویزا از طریق روش می توانید به مقاله مربوط به آن در سایت کافه مهاجرت مراجعه کنید.

  مشاور و وکیل مهاجرت به آلمان از طریق تمکن مالی یا خودحمایتی

  مهاجرت یکی از حساس ترین و حیاتی ترین تصمیماتی است که افراد در زندگی خود اتخاذ می کنند. به همین دلیل باید در این زمینه دقت زیادی اعمال شود. همانطور که در زمینه های مختلف از جمله بیماری به افراد متخصص مراجعه می کنیم، در زمینه مهاجرت نیز باید به وکلای با تجربه مراجعه کرده و پروسه مهاجرت را به ایشان محول کنیم.

  یکی از مزایای دریافت مشاوره در زمینه مهاجرت به آلمان، این است که فرایند مهاجرت شما توسط وکیلی انجام می شود که بارها و بارها این مسیر را طی کرده و از تمامی جزئیات آن آگاهی دارد. با داشتن وکیل مهاجرت به آلمان شما می توانید بدون هیچ گونه نگرانی منتظر صدور ویزای خود باشید. یکی از خدمات موسسه کافه مهاجرت نیز ارائه مشاوره اولیه در زمینه مهاجرت و دریافت ویزای خود حمایتی می باشد. کارشناسان ما با تکیه بر سال ها تجربه و بر اساس جدیدترین قوانین مهاجرتی کشور های مختلف، شما را راهنمایی می کنند تا به نتیجه دلخواه برسید.

  مزایای ویزای خودحمایتی

  برخلاف دیگر روش های مهاجرتی از جمله مهاجرت تحصیلی یا کاری، در مهاجرت از طریق خود حمایتی نیازی به دریافت پذیرش از دانشگاه یا جاب آفر آلمان از سوی کارفرما ندارید. در واقع این نوع ویزا مزایای بسیار زیادی را برای دارندگان آن به همراه خواهد داشت، به همین دلیل هم افراد از سراسر دنیا به دنبال کشورهایی هستند که همچنان ویزای خود حمایتی را صادر می کنند.

  این نوع ویزا یکی از کم دردسرترین و البته سریع ترین ویزا هایی است که افراد می توانند برای آن درخواست دهند. برخی از مهمترین مزایای اقامت حمایتی یا تمکن مالی آلمان را در جدول زیر مشاهده می کنید.

  عدم نیاز به انتقال سرمایه برای دریافت اقامت سرمایه گذاری

  دریافت اقامت همزمان برای فرد، همسر و فرزندان

  شرایط اخذ اقامت برای والدین فرد نیز وجود دارد

  سفر آزادانه و بدون نیاز به ویزا به 28 کشور عضو شنگن

  امکان دریافت اقامت دائم و پاسپورت کشور مقصد

  تاثیر مثبت ویزای خودحمایتی در مسیر اخذ ویزای سایر کشورها از جمله کانادا

  امکان خرید ملک در آلمان و سرمایه گذاری در املاک و کسب درآمد از محل اجاره دادن ملک

  برخورداری از امکان تحصیل رایگان

  سخن آخر

  در حال حاضر کشور آلمان دارای قدرتمندترین پاسپورت در جهان است و اقتصاد با ثبات و پایدار آن عاملی بوده تا مهاجران بین المللی، تمایل زیادی به حضور در این کشور داشته باشند. متقاضیان می توانند از طریق روش های مختلفی به کشور آلمان مهاجرت کرده و در نهایت نیز اقامت دائم آن را دریافت کنند.

  حال که شرایط دریافت ویزای خود حمایتی کشور آلمان وجود ندارد؛ توصیه می کنیم برای ارزیابی شرایط خود، با مشاوران و کارشناسان برجسته ما تماس حاصل فرمایید تا بهترین روش را برای مهاجرت به این کشور پیدا کنید. مشاورین و وکلای برجسته ما در کافه مهاجرت، شرایط شما را بررسی کرده و مطابق با اهداف شما، بهترین روش را پیشنهاد می کنند. به این منظور می توانید با شماره تلفن های ما تماس حاصل فرمایید.

  سؤالات متداول درمورد اخذ ویزای خودحمایتی آلمان 2023

  ویزای خود حمایتی به این معنا است که فرد به دولت کشور مقصد اثبات کند که از نظر مالی، توانایی پرداخت تمامی هزینه های خود و همراهانش را دارد و هیچ هزینه ای به کشور مقصد تحمیل نمی کند.

  برای دریافت این نوع ویزا، نیازی به انتقال سرمایه به آلمان ندارید و تنها باید تمکن مالی خود را اثبات کنید.

  خوشبختانه آلمان از نظر اقتصادی و اجتماعی، دارای محیط بسیار مناسبی برای مهاجرین است.

  خیر متاسفانه صدور ویزای خود حمایتی آلمان متوقف شده است.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره رایگان مهاجرت:
  07191003515