خرید ملک و خانه در آلمان

خرید ملک و خانه در آلمان

کشور آلمان به عنوان غول اقتصادی و صنعتی اروپا شناخته می شود؛ از این رو بسیاری از افراد به دنبال راهی برای مهاجرت به این کشور هستند. به نظر شما راه آسان، سریع و مناسب برای مهاجرت به آلمان چیست؟ ما در این مقاله از کافه مهاجرت تلاش کرده ایم تا یک روش متفاوت و نوین برای مهاجرت به آلمان را معرفی کنیم.

خرید خانه در آلمان راهی برای مهاجرت به این کشور پیشرفته و توسعه یافته است؛ اما شرایط خرید خانه در کشور  آلمان چیست؟ آیا می توانیم با خرید خانه در این کشور اقامت دریافت کنیم؟ اگر شما هم به دنبال راهی برای مهاجرت به کشور زیبای آلمان هستید، این مقاله از کافه مهاجرت را از دست ندهید.

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

با ما در ارتباط باشید و سوالات، ابهامات و نگرانی های خود را از طریق راه های ارتباط زیر با ما در میان بگذارید. از طریق شماره تماس زیر میتوانید با مشاورین ما گفتگو کنید.

درخواست فوری مشاوره

  نام و نام خانوادگی


  شماره تماس

  خرید خانه در آلمان از صفر تا صد

  همان طور که در آغاز مطلب نیز گفتیم، کشور آلمان برترین اقتصاد در قاره اروپا و یکی از قدرتمندترین کشورهای دنیا می باشد. سطح رفاه بالا، نرخ بیکاری پایین و امکانات متنوع باعث شده تا بسیاری از افراد به دنبال راه های مختلف برای مهاجرت به آلمان باشند. در این میان شاید برای همه افراد، امکان مهاجرت تحصیلی یا کاری وجود نداشته باشد.

  آیا با خرید هر گونه ملک و با هر سطح قیمت می توان اقامت این کشور را به دست آورد؟ خرید ملک در کشور آلمان،یکی از زیر مجموعه های سرمایه گذاری در این کشور می باشد. توجه داشته باشید که کشور آلمان از آن دست کشورهایی است که نیازی به سرمایه گذاری ندارد. این کشور بیشتر از سرمایه، به نیروی کار جوان و تازه نفس احتیاج دارد.

  یک نکته بسیار مهم که باید به آن توجه داشته باشید، این است که خرید ملک مستقیماً منجر به دریافت اقامت کشور آلمان نمی شود؛ لذا متقاضی باید ملک خریداری شده در آلمان را در قالب یک شرکت به ثبت برساند. شرکتی که در این کشور ثبت می شود، به طرح تجاری یا بیزینس پلن قوی نیاز دارد. این بیزینس پلن نشان می دهد که شرکت شما قرار است فعالیت های اقتصادی سودآور در راستای منافع دولت آلمان داشته باشد.

  خرید ملک مستقیماً منجر به دریافت اقامت کشور آلمان نمی شود؛

  سرمایه گذاری با خرید ملک در آلمان

  چندین روش برای سرمایه گذاری در کشورهای خارجی از جمله آلمان وجود دارد که شهروندان می توانند با استفاده از این روش ها، سرمایه خود را وارد چرخه اقتصادی این کشورها کنند؛ اما همانطور که گفتیم کشور آلمان از جمله کشورهایی است که نیاز چندانی به سرمایه های خارجی ندارد. به همین دلیل هم در زمینه ورود سرمایه گذاران، سخت گیری های زیادی را اعمال می کند؛ اما همچنان یکی از روش های نسبتاً آسان برای سرمایه گذاری در  آلمان خرید خانه می باشد.

  مراحل مهاجرت در کافه مهاجرت

  درخواست مشاوره

  برای دریافت مهاجرت باید با شعب ما تماس گرفته یا فرم پر کنید.

  برگزاری جلسه مشاوره

  برای شما جلساتی برگزار خواهد شد و از شما اطلاعلاتی گرفته میشود.

  عقد قرارداد

  مسیرها و توضیحات لازم به شما داده میشود و سپس قرار دادی برای انجام کارها ثبت میشود.

  اخذ اقامت

  درخواست ها ارسال میشود و نتیجه به شما اعلام میگردد

  اگر شما به دنبال راهی برای افزایش سرمایه و حفظ ارزش پس انداز خود هستید، می توانید خرید ملک در کشور آلمان را انتخاب کنید. از مهمترین مزایای خرید آپارتمان در آلمان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • بازار املاک پایدار در کشور آلمان
  • برخورداری از یک سرمایه گذاری پرسود و مطمئن
  • امکان افتتاح حساب بانکی بین المللی
  • زندگی در کشوری امن و با توسعه اقتصادی بالا
  • بهره مندی از وام های رهنی با نرخ بهره پایین

  اگر متقاضی اقامت از طریق خرید ملک در کشور آلمان هستید و می خواهید با خرید ملک زندگی امن و باکیفیتی را در یکی از بهترین کشورهای جهان آغاز کنید، می توانید در این مسیر با وکلا و مشاورین برجسته ما در کافه مهاجرت مشورت نمایید.

  شرایط اخذ اقامت با خرید خانه در کشور  آلمان

  متقاضیان دریافت اقامت آلمان از طریق خرید ملک، باید با شرایط خرید ملک در این کشور آشنا باشند. متقاضی ابتدا باید از روش های دیگر از جمله ویزای تحصیلی، ویزای سرمایه گذاری، ثبت شرکت یا ویزای کاری آلمان، اقامت آلمان را دریافت نماید و در ادامه برای خرید ملک اقدام کند. به طور کلی خرید خانه در کشور آلمان یک راه سرمایه گذاری بسیار امن و سودآور و آینده دار محسوب می شود.

  مراحل خرید ملک در آلمان

  برای خرید یک ملک خوب در کشور آلمان، باید موارد بسیار زیادی را مد نظر قرار دهید و بتوانید به خوبی مراحل خرید یک خانه را در این کشور طی کنید. در اولین قدم که یکی از مهم ترین مراحل می باشد، باید بتوانید یک خانه مناسب در یکی از شهرهای این کشور پیدا کنید. خرید خانه در کشور  آلمان در حال حاضر به لطف وجود وب سایت های مختلف آسان شده است.

  با این حال هنوز هم باید در زمینه خرید، حساسیت های زیادی به خرج دهید تا در ادامه از خرید خود پشیمان نشوید؛ بنابراین در گام اول باید یک خانه مناسب پیدا کرده و در ادامه برای خرید ملک پیشنهاد دهید. چنانچه روی قیمت نهایی ملک با فروشنده به توافق برسید می توانید برای عقد قرارداد زمانی را تعیین کنید. دیگر مراحل خرید آپارتمان در هامبورگ آلمان یا سایر شهرهای این کشور عبارت اند از:

  • پرداخت ۱۰ درصد از کل مبلغ ملک
  • امضای قرارداد خرید ملک
  • رسمی شدن قرارداد در دفتر اسناد رسمی
  • پرداخت هزینه های جانبی خرید خانه در کشور آلمان
  • پرداخت مابقی مبلغ ملک
  • پرداخت مالیات فروش املاک تا یک ماه بعد از خرید ملک

  بعد از طی تمامی این مراحل، شما صاحب قانونی ملک هستید و می توانید به صورت کامل به خانه خود دسترسی داشته باشید. یکی از موارد بسیار مهم برای افرادی که قصد خرید خانه در کشور  آلمان را دارند، اطلاع از قیمت ملک در آلمان و حداقل سرمایه مورد نیاز برای خرید یک خانه در این کشور می باشد که در بخش بعدی به آن می پردازیم.

  حداقل سرمایه جهت خرید ملک در آلمان

  همانطور که قبلا گفته شد، روش های زیادی همچون کارآفرینی، خرید سهام در آلمان و … برای سرمایه گذاری وجود دارند. خرید خانه نیز یکی از این روش هاست. خرید خانه در کشور  آلمان مثل خرید ملک در هر کشور دیگری جزئیات و پیچیدگی های خاص خود را دارد. یکی از فاکتورهای بسیار مهم در مسیر خرید ملک در کشور آلمان، توجه به قیمت ها و حداقل هزینه مورد نیاز است. قیمت خانه و آپارتمان در شهرهای مختلف آلمان، با یکدیگر متفاوت می باشد.

  البته به طور کلی به این نکته نیز توجه داشته باشید که خرید ملک در کشور آلمان برخلاف سایر کشورها مثل آمریکا، انگلیس یا فرانسه چندان رایج نیست و افراد محدودی صرفاً با هدف سرمایه گذاری ممکن است اقدام به خرید ملک کنند. بر اساس آخرین آمارها، متوسط قیمت خانه در آلمان حدود ۳۳۸۶ یورو می باشد. ناگفته نماند که قیمت خرید خانه در کشور  آلمان به فاکتورهای مهمی از جمله شهر موردنظر بستگی دارد. طبیعتاً برای خرید خانه در هامبورگ هزینه بیشتری در مقایسه با شهرهای کوچک باید بپردازید.

  میانگین قیمت ملک در آلمان

  قیمت میانگینملک در کشور آلمان تقریباً بین 5 هزار تا 8 هزار یورو می باشد. گران ترین خانه های این کشور را می توانید در شهر مونیخ پیدا کنید. در واقع گرچه برلین پایتخت آلمان است؛ اما قیمت خانه ها در این شهر نسبت به مونیخ بسیار ارزان تر است و خانه های شهر مونیخ گران ترین خانه ها در کشور آلمان هستند. همچنین هرچه از شهرهای بزرگ به سمت شهرهای کوچک و روستاها بروید قیمت خانه ها کاهش پیدا می کند.

  چرا کافه مهاجرت؟

  دارای وکلای مجرب

  10 سال سابقه درخشان

  9000 پذیرش تحصیلی

  درخواست مشاوره

  برای خرید یک آپارتمان در شهر مونیخ باید حدود ۳۵۰ هزار یورو و در شهر برلین ۲۰۴ هزار یورو بپردازید. شهری مثل دوسلدورف، خانه های مناسب تری دارد و می توانید با مبلغی حدود ۱۸۰ هزار یورو یک آپارتمان در این شهر خریداری کنید. از دیگر موارد مهم در تعیین قیمت ملک در آلمان، آپارتمان یا ویلایی بودن خانه می باشد. طبیعتاً بسیاری از افراد، آرزوی زندگی در خانه های ویلایی و زیبای آلمان را در دل خود دارند.

  خانه های ویلایی در این کشور سبک معماری مدرن و کلاسیک دارند و قیمت آنها بر اساس منطقه، مساحت و شهر متفاوت می باشد. در جدول زیر قیمت خانه های ویلایی در آلمان را به صورت تقریبی مشاهده می کنید:

  مساحت

  منطقه

  قیمت

  747

  برلین

  6.795.000 یورو

  1.041

  دوسلدورف

  3.950.000 یورو

  730

  مونیخ

  10.900.000 یورو

  867

  ووتمبرگ

  1.600.000 یورو

  310

  فرانکفورت

  2.780.000 یورو

  در صورتی که افراد تمکن مالی مناسبی داشته باشند می توانند از طریق ویزای خودحمایتی آلمان اقدام کنند و اقامت این کشور را دریافت نمایند.

  وکیل و مشاوره خرید ملک در کشور آلمان کافه مهاجرت

  افرادی که به دنبال خرید خانه در کشور  آلمان با وام بانکی هستند یا می خواهند از جدید ترین و آخرین اطلاعات و قوانین در این زمینه باخبر شوند می توانند از مشاوران و وکلای با تجربه در این زمینه کمک بگیرند. به طور کلی خرید خانه آن هم در کشورهای خارجی، از حساسیت ها و پیچیدگی های خاصی برخوردار است. اگر نمی خواهید در این زمینه دچار ضرر و زیان های مالی یا کلاهبرداری شوید حتما از کمک افراد متخصص و وکیل سرمایه گذاری در آلمان استفاده کنید.

  مشاوره در زمینه خرید ملک و کمک گرفتن از وکلای بین المللی، باعث می شود تا بتوانید بر اساس بودجه خود، بهترین تصمیم را اتخاذ کرده و ملک مناسبی را در شهر و کشور مورد نظرتان خریداری نمایید. وکلای برجسته ما در کافه مهاجرت همواره آماده ارائه مشاوره های دقیق در زمینه خرید ملک در کشور آلمان هستند.

  قوانین و مقررات خرید ملک در آلمان

  یکی از موارد مهم در زمینه خرید ملک در کشور آلمان، توجه به این نکته است که اتباع خارجی برای خرید ملک در این کشور نیاز به اجازه اقامت ندارند. این به آن معناست که مهاجران بین المللی بدون دریافت اقامت می توانند در آلمان ملک خریداری کنند. همچنین مهاجران خارجی نمی توانند صرفاً با خرید ملک اقامت آلمان را دریافت کنند و قبل از آن باید از طریق سرمایه گذاری، کار یا تحصیل، اقامت این کشور را دریافت کرده باشند.

  مهاجران بین المللی بدون دریافت اقامت می توانند در آلمان ملک خریداری کنند.

  به طور کلی اگر شما متقاضی خرید ملک در کشور آلمان هستید، برای انجام این کار به پاسپورت معتبر و سرمایه کافی نیاز دارید و هیچ محدودیت قانونی در این زمینه برای شما وجود نخواهد داشت. بعد از پیدا کردن و خرید خانه، باید پروسه ثبت قانونی آن را در دفتر اسناد رسمی طی کنید. قوانین خرید ملک در کشور آلمان برای اتباع خارجی و اتباع آلمانی یکسان است و متقاضیان خارجی نیز باید همچون ساکنان آلمانی، مراحل خرید خانه را طی کنند.

  مهم ترین قوانین در زمینه خرید خانه و اپارتمان در آلمان عبارت اند از:

  • پرداخت مالیات خانه یک ماه پس از خرید آن (بر اساس قانون، مالیات خانه خریداری شده تقریباً 3.5 تا 6.5 درصد از قیمت کل خانه را شامل می شود)
  • چنانچه فرد متاهل باشد، به امضای همسر فرد برای ثبت قرارداد خرید خانه نیاز می باشد
  • اگر متقاضی شرایط حضور در آلمان را نداشته باشد، می تواند تمامی مراحل خرید ملک را به صورت غیرحضوری طی کند و صرفاً در مرحله امضای قرارداد در آلمان حضور داشته باشد.

  انتقال مالکیت خانه نیز معمولاً دو تا سه هفته بعد از ثبت قرارداد انجام می شود. یکی از موارد بسیار مهم که معمولاً متقاضیان خرید ملک در کشور آلمان به آن اشاره می کنند، موضوع وام های بانکی در این کشور می باشد. دولت آلمان وام های بانکی با بهره کم را برای خریداران ملک در نظر گرفته است.

  اتباع غیر آلمانی، در صورتی که شرایط لازم را داشته باشند می توانند برای خرید ملک از بانک های این کشور وام دریافت کنند. میزان وام دریافت شده به نوع اقامت این افراد بستگی دارد. افرادی که اقامت آلمان را دارند می توانند تا ۸۰ درصد از ارزش ملک را وام دریافت کنند اما افرادی که مقیم نیستند، حدود ۵۵ تا ۶۰ درصد از ارزش ملک را وام می گیرند.

  البته برای دریافت وام باید در آمد سالانه شخص بیشتر از ۲۰ هزار یورو باشد. میزان پرداخت ماهانه هر وام معمولا حدود ۳۵ درصد از درآمد ماهانه فرد می باشد. یکی از مزایای خرید خانه در کشور  آلمان این است که فرد می تواند بعد از خرید خانه آن را اجاره دهد. البته به این نکته نیز توجه داشته باشید که قوانین در آلمان به نفع مستاجران بوده و درآمدهای حاصل از اجاره خانه، شامل مالیات می شود. با این حال به طور کلی برای اجاره دادن ملک خریداری شده هیچگونه منع قانونی وجود ندارد.

  توجه داشته باشید که یکی از روش های سرمایه گذاری، کار آفرینی در آلمان می باشد که شرایط خاص خود را دارد. در صورتی که علاقمند به این نوع از سرمایه گذاری در آلمان هستید می توانید با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی کافه مهاجرت تماس بگیرید.

   وام باید در آمد سالانه شخص بیشتر از ۲۰ هزار یورو باشد.

  هزینه های جانبی خرید ملک در آلمان

  یکی از موارد بسیار مهم در زمینه خرید خانه از سایت خرید خانه در آلمان یا دیگر روش ها، توجه به هزینه های جانبی می باشد. منظور از هزینه های جانبی، مواردی همچون کارمزد املاک و غیره است. معمولا هزینه های قابل پرداخت برای خرید ملک در کشور آلمان، با وام بانکی و بدون وام بانک تقریباً ۱۰ درصد از قیمت کل ملک را شامل می شود. جزئیات هزینه های جانبی را در جدول زیر مشاهده می کنید:

  عنوان

  درصد اختصاص یافته

  مالیات نقل و انتقال املاک

  3.5 تا 6.5 درصد قیمت ملک

  هزینه های دفتر اسناد رسمی

  1.2 تا 1.5 درصد قیمت ملک

  هزینه های ثبت اسناد رسمی و ثبت نام زمین

  0.8 تا 1.2 درصد قیمت ملک

  هزینه مالیات بر ارزش افزوده

  19 درصد قیمت ملک

   البته باید توجه داشته باشید که مالیات نقل و انتقال ملک در کشور آلمان با توجه به شهر مورد نظر متفاوت می باشد. بر اساس آخرین آمارها در سال ۲۰۲۲ مالیات نقل و انتقالات املاک در شهرها و مناطق مختلف آلمان عبارت است از:

  منطقه ایالتی فدرال

  نرخ مالیات انتقال املاک

  بایرن و زاکسن

  3.5 درصد

  هامبورگ

  4.5 درصد

  بادن، وورتمبرگ، هسن، مکلنبورگ پومرانیا، نورادراین وستفالن، راینلاند فالتس، زاکسن آنهالت، تورینگن

  5 درصد

  زارلند

  5.5 درصد

  برلین

  6 درصد

  شلزویگ، هولشتاین

  6.5 درصد

  بهترین شهرهای آلمان برای خرید آپارتمان

  خوشبختانه تمامی افراد فارغ از ملیت خود این امکان را دارند تا در کشور آلمان ملک خریداری کنند. خرید خانه در این کشور، یک سرمایه گذاری مطمئن و سودآور است؛ به خصوص اگر متقاضی قصد زندگی طولانی مدت در آلمان را داشته باشد، این کار انتخابی هوشمندانه خواهد بود.

  در شهرهای بزرگ آلمان، اغلب مردم در آپارتمان ها زندگی می کنند و خانه های ویلایی در حومه شهر دیده می شوند. به طور کلی قیمت خانه های ویلایی در مرکز و شهر های بزرگ، بسیار گران می باشد. مردم این کشور نیز چنانچه بخواهند ملکی را خریداری کنند، تمایل دارند که املاک خود را در مناطق خوب و نزدیک به حمل و نقل عمومی، مغازه ها، مدارس و فرصت های شغلی خریداری نمایند.

  مهاجران نیز به دنبال خرید ملک های آینده داری هستند تا بتوانند ارزش سرمایه خود را حفظ کنند. برای محقق شدن این هدف، باید بهترین شهرهای آلمان را برای خرید خانه بشناسید. در جدول زیر لیست بهترین شهرهای کشور آلمان را به همراه قیمت تقریبی هر متر مربع خانه مشاهده می کنید:

  شهر

  قیمت هر متر مربع

  برلین

  4,856 یورو

  هامبورگ

  5,475 یورو

  مونیخ

  8,877 یورو

  فرانکفورت

  5,605 یورو

  دوسلدورف

  5,192 یورو

  خرید خانه در هامبورگ

  هامبورگ یکی از شهرهای بندری آلمان بوده و جمعیت زیادی را در خود جای داده است. سالانه تعداد زیادی از توریست ها با هدف تجربه آب و هوای دریایی و دیدن جاذبه های توریستی آن، وارد این شهر می شوند و همین موضوع نیز باعث شده تا اجاره کوتاه مدت خانه در هامبورگ بسیار سودآور باشد.

  هزینه های زندگی یک خانواده ۴ نفره در این شهر بدون در نظر گرفتن اجاره خانه، ۲۸۰۰ یورو می باشد؛ بنابراین داشتن یک خانه در هامبورگ می تواند تا حدود زیادی باعث صرفه جویی در هزینه های ماهانه شود. قیمت هر متر مربع ملک در مرکز هامبورگ 6100 و در خارج از آن 3900 یورو تخمین زده می شود. افرادی که به دنبال خرید آپارتمان در هامبورگ آلمان هستند، این امکان را دارند تا طیف وسیعی از خانه های ویلایی و آپارتمان ها را در نقاط مختلف این شهر ارزیابی نمایند.

  خرید ملک در برلین

  برلین پایتخت کشور آلمان است و پرجمعیت ترین و بزرگترین شهر این کشور به شمار می رود. برلین از نظر فرهنگی و تاریخی، یکی از شهر های بسیار ارزشمند و مهم آلمان و اروپا به شمار می رود. از سوی دیگر صنایع مختلفی از جمله مکانیک، خودروسازی، هتلداری، حمل و نقل، عمران و ساخت و ساز، بیوتکنولوژی و غیره در این شهر حضور دارند. بر اساس آخرین آمارها، خرید هر متر مربع از یک آپارتمان در مرکز شهر برلین ۵۹۰۱ یورو و خارج از مرکز این شهر ۳۸۰۰ یورو هزینه در پی خواهد داشت.

  خرید ملک در مونیخ

  خريد آپارتمان در هامبورگ آلمان نیز طرفداران زیادی دارد. مونیخ یکی از شهرهای محبوب برای خریداران خارجی ملک می باشد. این شهر پارک های سرسبز، زیرساخت های عالی و موقعیت جغرافیایی بسیار خوبی دارد و همین موضوع باعث شده تا املاک این شهر لقب گران ترین املاک آلمان را به خود اختصاص دهند. در این شهر کمترین میزان جرم و جنایت دیده شده و زندگی در بالاترین سطح کیفی خود قرار دارد. مونیخ یک و نیم میلیون نفر جمعیت داشته که بیش از ۲۹ درصد آن را مهاجران تشکیل می دهند.

  بازار املاک و مستغلات در شهر مونیخ پررونق است و قیمت املاک در آن از هفت هزار یورو تا ۱۶ هزار یورو به ازای هر متر مربع متغیر می باشد. البته در سال های اخیر، شهر مونیخ با کمبود عمده واحدهای مسکونی مواجه بوده است و در حال حاضر خانه های خالی از سکنه در این شهر بسیار کم می باشد. کمبود خانه برای فروش در این شهر باعث شده تا قیمت املاک در مونیخ رشد بی سابقه ای را تجربه کند و سرمایه گذاران خارجی تمایل زیادی به خرید یک خانه در این شهر زیبا و رویایی داشته باشند.

  خرید خانه در فرانکفورت

  فرانکفورت یکی از بزرگترین شهرهای آلمان و بزرگترین شهر در ایالت هسن می باشد. این شهر بیش از دو میلیون نفر جمعیت داشته و در حال حاضر قیمت املاک و مستغلات در آن، در حال افزایش است. یکی از دلایل این افزایش قیمت ملک در فرانکفورت، رشد اقتصادی آلمان بوده است که باعث شده توجه سرمایه گذاران خارجی به خرید ملک در این کشور جلب شود. بر اساس آمارها، قیمت خرید خانه در فرانکفورت در ده سال گذشته دو برابر شده است. به طور تقریبی، قیمت خرید خانه در فرانکفورت بین پنج هزار تا ده هزار یورو به ازای هر متر مربع متغیر می باشد.

  قیمت زمین کشاورزی در آلمان

  برخی از مهاجرین خارجی به دنبال خرید زمین های کشاورزی در آلمان هستند؛ زیرا این زمین ها نیز آینده بسیار خوبی در آلمان دارند. شاخص های متفاوت و متنوعی در تعیین قیمت زمین های کشاورزی و زراعی کشور آلمان تاثیرگذار هستند، از جمله این شاخص ها می توانیم به مواردی همچون مساحت زمین، امکانات آبیاری، ملکی که در آن قرار دارد و جنس خاک اشاره کنیم.

  معمولاً زمین های کشاورزی در قسمت های شرقی آلمان قیمت های کمتری دارند و ارزش آنها حدود ۱۰ هزار یورو در هکتار می باشد. بیشترین قیمت نیز در بخش های غربی آلمان بوده و بیش از ۶۰ هزار یورو به ازای هر هکتار قیمت گذاری شده اند.

  قیمت اجاره ملک در آلمان

  بخش زیادی از افرادی که به آلمان مهاجرت می کنند، با مشکل تعیین محل سکونت مواجه می شوند. به طور کلی تامین مسکن یکی از هزینه های پررنگ ماهانه و سالانه افراد است. افرادی که نمی توانند در کشور آلمان خانه خریداری کنند باید نسبت به اجاره ملک اقدام نمایند.

  به همین دلیل اطلاع از حدود قیمت اجاره خانه و ملک در آلمان اهمیت بسیار زیادی دارد. از این رو ما در جدول زیر، قیمت اجاره ملک در آلمان را در شهرهای مختلف این کشور ذکر کرده ایم:

  شهر

  تعداد اتاق

  قیمت

  برلین

  یک خوابه

  690.00 الی 1.200.00 یورو

  هامبورگ

  یک خوابه

  700.00 الی 1.200.00 یورو

  فرانکفورت

  یک خوابه

  800.00 الی 1.500.00 یورو

  برلین (اطراف شهر)

  یک خوابه

  500.00 الی 1000.00 یورو

  هامبورگ (اطراف شهر)

  یک خوابه

  500.00 الی 900.00 یورو

  فرانکفورت (اطراف شهر)

  یک خوابه

  600 الی 1.200.00 یورو

  خرید خانه در کشور  آلمان با وام بانکی

  همانطور که گفتیم، افراد خارجی می توانند برای خرید خانه در کشور آلمان از وام های بانکی استفاده کنند. چنانچه فرد اقامت دائم آلمان را داشته باشد می تواند تا ۸۰ درصد از قیمت ملک را وام دریافت کند. به طور کلی، تعیین میزان وام دریافتی به نوع اقامت فرد مهاجر بستگی دارد. در نهایت فرد می تواند بعد از خرید خانه، وام دریافت شده را به صورت ماهانه پرداخت نماید.

  سخن پایانی

  ما در این مقاله تلاش کردیم تا به همه سوالات شما پیرامون اخذ اقامت آلمان از طریق خرید ملک و شرایط خرید خانه در کشور  آلمان پاسخ دهیم. شما می توانید در تمامی مراحل خرید خانه در کشور آلمان، از مشاورین و وکلای برتر ما در کافه مهاجرت مشاوره دریافت کنید.

  سوالات متداول در مورد خرید ملک و خانه در آلمان در سال 2023

   خیر صرفاً خرید ملک در کشور آلمان منجر به دریافت اقامت این کشور نمی شود.

   بسته به شهر مورد نظر هزینه خرید ملک متفاوت می باشد اما به طور کلی برای خرید ملک باید حداقل مبلغ ۲۰۰ هزار یورو بپردازید.

  بله. متقاضیان خارجی نیز می توانند با دریافت وام در کشور آلمان خانه خریداری کنند.

  در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا امکان اخذ بورسیه وجود دارد؛ اما شانس اخذ بورسیه در مقطع کارشناسی بسیار پایین است.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره رایگان مهاجرت:
  07191003515