اخذ ویزای جاب سیکر آلمان

اخذ جاب سیکر آلمان

بر اساس آخرین آمارهای اعلام شده، آلمان پنجمین مقصد محبوب برای مهاجرت بوده است. این کشور از یک سیستم رفاهی و آموزشی بسیار با کیفیت برخوردار بوده و وجود فرصت های شغلی متعدد در آن باعث شده تا تعداد زیادی از مهاجران بین المللی خواستار مهاجرت به این کشور اروپایی باشند.

یکی از روش های مهاجرت به آلمان، مهاجرت کاری می باشد که به دو روش قابل انجام است. در یکی از این روش ها فرد می تواند از طریق ویزای جاب سیکر وارد آلمان شود. در واقع دریافت ویزای جاب سیکر آلمان، یکی از ساده ترین و سریع ترین روش ها برای مهاجرت به این کشور می باشد. از این رو ما در این مقاله از کافه مهاجرت، قصد داریم شما را با شرایط اخذ ویزای جاب سیکر آلمان آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

با ما در ارتباط باشید و سوالات، ابهامات و نگرانی های خود را از طریق راه های ارتباط زیر با ما در میان بگذارید. از طریق شماره تماس زیر میتوانید با مشاورین ما گفتگو کنید.

درخواست فوری مشاوره

  نام و نام خانوادگی


  شماره تماس

  همه چیز درباره ویزا جاب سیکر آلمان

  از آگوست سال ۲۰۱۲ دولت آلمان، برای جذب نیروی کار از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا، تلاش کرد تا ابتکارات جدیدی را خلق کند. یکی از این ابتکارات، تعریف ویزای جاب سیکر بود. به موجب این ویزا افراد می توانند به مدت شش ماه در کشور آلمان به کاریابی بپردازند. هدف اصلی از ارائه این نوع ویزا، جذب افراد تحصیل کرده، متخصص و با تجربه کاری بالا به چرخه اقتصادی آلمان بوده است.

  گرچه در حال حاضر افراد می توانند به کمک وب سایت های کاریابی و بدون این که وارد کشور آلمان شوند، در این کشور یک شغل مناسب پیدا کنند و برای مهاجرت به آلمان اقدام نمایند، اما در بسیاری از مواقع نیز ممکن است فرد نتواند از راه دور شغل مناسبی پیدا کند. در این شرایط امکان درخواست برای ویزای جستجوی کار مهیا می باشد.

  بعد از این که شخص ویزای جاب سیکر آلمان را دریافت کند، می تواند وارد خاک آلمان شده و به جستجوی کار بپردازد. بعد از پیدا کردن شغل مورد نظر، ویزای جاب سیکر شخص به ویزای کاری تبدیل می شود. به این ترتیب شخص می تواند با دریافت ویزای کاری آلمان، به صورت قانونی به کار و زندگی بپردازد. ما در این مقاله از کافه مهاجرت شما را با شرایط ثبت نام ویزای جاب سیکر آلمان و مدارک مورد نیاز آن آشنا خواهیم کرد.

  عکس: کشور آلمان با توجه به شرایط اقتصادی رو به رشدی که دارد یکی از بهترین مقاصد مهاجرتی برای نیروهای فنی و متخصص محسوب می شود.

  کاریابی در آلمان با ویزای جستجوی کار یا جاب سیکر

  متقاضیان جاب سیکر آلمان، در ابتدا باید تمامی شرایط برای دریافت این نوع ویزا را داشته باشند و در ادامه باید بتوانند در کشور آلمان شغل مناسبی پیدا کنند تا از این طریق ویزای جاب سیکر آنها به ویزای کاری تبدیل شود. همانطور که گفتیم این نوع ویزا اعتبار شش ماهه دارد و متقاضی این امکان را دارد تا به مدت شش ماه در آلمان به کاریابی بپردازد.

  مراحل مهاجرت در کافه مهاجرت

  درخواست مشاوره

  برای دریافت مهاجرت باید با شعب ما تماس گرفته یا فرم پر کنید.

  برگزاری جلسه مشاوره

  برای شما جلساتی برگزار خواهد شد و از شما اطلاعلاتی گرفته میشود.

  عقد قرارداد

  مسیرها و توضیحات لازم به شما داده میشود و سپس قرار دادی برای انجام کارها ثبت میشود.

  اخذ اقامت

  درخواست ها ارسال میشود و نتیجه به شما اعلام میگردد

  متقاضی پیدا کردن کار، قبل از این که وارد آلمان شود باید در این کشور یک محل سکونت اجاره کرده باشد. از دیگر شروط مهم برای کاریابی در آلمان، تسلط بر زبان آلمانی است. فرد برای مصاحبه کاری باید مدرک زبان آلمانی در سطح ب یک یا ب دو را ارائه دهد. البته ممکن است شخص بتواند با تسلط خود به زبان انگلیسی نیز فرصت کاری مناسبی در آلمان پیدا کند.

  با این حال آشنایی و تسلط نسبی به زبان آلمانی برای دریافت این ویزا اجتناب ناپذیر است. در ادامه متقاضی می تواند پروسه کاریابی خود را به دو شیوه حضوری و مجازی انجام دهد. در شیوه مجازی، متقاضی از طریق سایت های کاریابی اقدام می کند. در این روش رزومه و مدارک شخص، از طریق آژانس استخدام فدرال برای کارفرما های مختلف ارسال می شود.

  همچنین متقاضی می تواند مستقیما وب سایت شرکت های مختلف را پیدا کرده و رزومه خود را ارسال نماید. در روش حضوری متقاضی باید از قبل مدارک و رزومه خود را ارسال کرده باشد و در وقت معین شده برای مصاحبه حضوری مراجعه کند. در مصاحبه حضوری تسلط شخص به زبان آلمانی و حرفه مورد نظر اهمیت دارد. موسسه کافه مهاجرت در تمامی مراحل اخذ ویزای جاب سیکر آلمان، رزرو وقت سفارت و مشاوره در کنار شما می باشد.

  سطح زبان جهت اخذ ویزای جاب سیکر آلمان

  یکی از مهمترین فاکتورها برای افرادی که قصد مهاجرت به یک کشور دیگر را دارند، تسلط بر زبان جامعه مقصد می باشد. آلمان از آن دست کشورهایی است که مردم آن تعصب خاصی روی زبان آلمانی دارند و طبیعتا افرادی که می خواهند به عنوان نیروی کار وارد این کشور شوند، باید تسلط نسبتاً خوبی روی زبان آنها داشته باشند.

  خوشبختانه برای دریافت ویزای جاب سیکر کشور آلمان، متقاضی نیازی به ارائه مدرک زبان ندارد. با این حال با توجه به این که فرد قصد دارد در کشور آلمان به کاریابی پرداخته و در ادامه نیز در این کشور مشغول به کار شود، تسلط به زبان آلمانی یا انگلیسی یکی از عوامل بسیار مهم می باشد. در واقع گرچه در وهله اول داشتن مدرک زبان آلمانی برای متقاضی الزامی نیست؛ اما چنانچه متقاضی با زبان آلمانی آشنایی داشته یا مدرک زبان آلمانی را ارائه دهد، شانس خود را برای دریافت ویزا افزایش می دهد.

  شرایط سنی جهت اخذ ویزای جاب سیکر آلمان

  برای دریافت ویزای کار آلمان از نوع جاب سیکر، سفارت آلمان محدوده سنی خاصی را تعریف نکرده است و به طور کلی شرایط سنی در هر شغل و حوزه کاری متغیر می باشد. با این حال تجربه نشان داده است که سفارت آلمان برای سنین بالای ۴۰ سال به سختی ویزای جاب سیکر صادر می کند. البته همه اینها به نوعی قوانین نانوشته در زمینه شرایط سنی جاب سیکر هستند. چنانچه کسی دارای تخصص ضروری باشد و به سفارت آلمان اثبات کند که در زمینه کاری خود از مهارت بالایی برخوردار است، می

   

  تواند در سنین بالا نیز ویزای جاب سیکر دریافت کند.

  با این حال به طور کلی افراد از سن ۱۸ تا ۴۰ سال می توانند برای دریافت ویزای جاب سیکر آلمان اقدام کنند. با این تفاوت که هرچه افراد سن کمتری داشته باشند، شانس بیشتری برای دریافت ویزا خواهند داشت. ما در کافه مهاجرت صفر تا صد مراحل دریافت ویزای جاب سیکر آلمان را برای شما انجام می دهیم. شما می توانید برای اطلاع از شرایط و میزان هزینه ویزای جاب سیکر آلمان، با کارشناسان و مشاورین ما تماس حاصل فرمایید.

  شرایط اخذ ویزای جاب سیکر آلمان 

  بدون شک کشور آلمان با توجه به شرایط اقتصادی رو به رشدی که دارد یکی از بهترین مقاصد مهاجرتی برای نیروهای فنی و متخصص محسوب می شود. با این حال ممکن است همه افراد نتوانند از یک کارفرما در آلمان، دعوت نامه کاری دریافت کنند. اگر شما هم جزو آن دسته افرادی هستید که علی رغم تلاش های زیاد، نتوانسته اید یک کارفرما در آلمان پیدا کنید به هیچ عنوان نگران نباشید زیرا می توانید از طریق ویزای جاب سیکر آلمان ظرف مدت شش ماه در آلمان شغل مناسب خود را پیدا کنید.

  همانطور که گفتیم بعد از این که شغل و کارفرمای مورد نظر را پیدا کردید، می توانید با ارائه قرارداد کاری به سفارت آلمان، ویزای جاب سیکر خود را به ویزای کاری تبدیل نمایید. در واقع این ویزا برای افرادی که دارای تخصص هستند و نمی توانند از راه دور و به صورت غیرحضوری فرصت کاری خوبی پیدا کنند، مناسب می باشد.

   

  یکی از سوالاتی که متقاضیان مهاجرت کاری می پرسند، این است که شرایط گرفتن ویزای جاب سیکر آلمان چیست؟ طبیعتاً این نوع ویزا از نظر مهارت زبانی، سوابق تحصیلی و کاری شروط و حد نصاب های خاص خود را دارد که متقاضیان باید نسبت به این شروع آگاهی کامل داشته باشند. در جدول زیر شرایط دریافت این نوع ویزا را مشاهده می کنید.

  چرا کافه مهاجرت؟

  دارای وکلای مجرب

  10 سال سابقه درخشان

  9000 پذیرش تحصیلی

  درخواست مشاوره

   

  زبان

  مدرک تحصیلی

  سابقه کاری

  مدرک زبان آلمانی با حداقل سطح B1 

  مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد

  ۵ سال سابقه کاری مرتبط با مدرک تحصیلی

  البته علاوه بر زبان، مدرک تحصیلی و سوابق کاری، شرایط دیگری نیز برای دریافت ویزای جاب سیکر آلمان وجود دارد که در ادامه مطلب مفصلاً درباره آنها صحبت خواهیم کرد.

  همچنین از آنجا که در حال حاضر افراد زیادی متقاضی دریافت جاب آفر یا ویزای جاب سیکر کشور آلمان هستند و در این زمینه رقابت شدید می باشد، ارائه مدرک زبان آلمانی در سطح B1 یا B2، به نظر ضروری می رسد. در این زمینه به این نکته توجه داشته باشید که مدارک گوته، ÖKF و TestDaf برای زبان آلمانی و آیلتس و تافل برای زبان انگلیسی مورد تایید سفارت آلمان هستند.

  همانطور که گفتیم یکی از شروط مهم برای دریافت ویزای جاب سیکر آلمان، داشتن یک تخصص و سابقه کاری مرتبط با آن است. اگر تخصص یا مهارت ویژه ای ندارید به هیچ عنوان نگران نباشید زیرا می توانید در دوره های اوسبیلدونگ آلمان نیز شرکت کرده و پس از پایان دوره به سرعت جذب بازار کار این کشور شوید. در همین راستا مطالعه مقاله شرایط ویزای اوسبیلدونگ آلمان را به شما توصیه می کنیم.

  عکس: مدارک گوته، ÖKF و TestDaf برای زبان آلمانی و آیلتس و تافل برای زبان انگلیسی مورد تایید سفارت آلمان هستند.

  شرایط کاریابی و نرخ بیکاری در آلمان

  یکی از موارد مهمی که مهاجران و افرادی که قصد کاریابی در آلمان را دارند باید به آن توجه کنند، شرایط کار و نرخ بیکاری در این کشور است. بر اساس آخرین آمارها کشور آلمان سال ۲۰۲۰ را با نرخ بیکاری حدود سه و نیم درصد به پایان رسانده است. جالب است که بدانید نرخ بیکاری آلمان در سال ۲۰۲۰ نسبت به ۱۰ سال گذشته آن ۵۰ درصد کاهش داشته است. بر این اساس در حال حاضر در کشور آلمان ۴۶ میلیون نفر مشغول به کار هستند. نکته امیدوار کننده این است که کشور آلمان به دلیل وجود صنایع و کمپانی های اقتصادی بزرگ نیاز زیادی به نیروی کار خارجی دارد. پیری جمعیت نیز یکی از عوامل تاثیرگذار در این روند بوده و باعث شده تا آلمان بهشتی برای افراد جویای کار باشد.

  نرخ بیکاری در کشور آلمان در مقایسه با سایر کشورهای دنیا از جمله فرانسه اسپانیا و و پرتغال بسیار پایین تر بوده و و بیانگر این نکته است که فرصت های شغلی زیادی در این کشور، در انتظار نیروی کار تازه نفس و متخصص خارجی می باشد. از نظر شرایط کاری نیز این کشور از استانداردهای جهانی پیروی می کند و میانگین ساعات کاری در آن ۸ ساعت در روز و حدود ۴۰ تا ۴۸ ساعت در هفته می باشد. در طول سال نیز کارمندان حق ۲۸ روز مرخصی به همراه ۲۶ روز تعطیلات سالانه را دارند.

  از جمله مهمترین مواردی که باید در فرهنگ کاری آلمان رعایت کنید نظم و وقت شناسی است. چنانچه مهاجران به خوبی این دو نکته را در محیط کاری رعایت کنند، می توانند در محیط کاری خود پیشرفت کنند.

  عکس: کشور آلمان سال ۲۰۲۰ را با نرخ بیکاری حدود سه و نیم درصد به پایان رسانده است.

  مشاغل مورد نیاز و مشاغل پر درآمد در آلمان 

  برای این که بتوانید در کشور آلمان به کاریابی بپردازید توصیه می کنیم حتما از لیست مشاغل مورد نیاز این کشور با خبر باشید. نگاهی به لیست مشاغل پردرآمد و پر رونق آلمان می تواند ذهنیت شفاف تری به شما بدهد. در آلمان نیز همچون سایر کشورها، برای برخی از مشاغل و تخصص ها، نیاز بیشتری وجود دارد و دسته ای از مشاغل درآمد بالاتری دارند. به همین دلیل ما در این بخش شما را با مشاغل مورد نیاز و پر درآمد در آلمان آشنا می کنیم. افرادی که در حوزه های مختلف مهندسی، دارای مدرک تحصیلی و سابقه کاری مرتبط هستند می توانند در حوزه های زیر به کاریابی بپردازند:

  مهندسی سازه

  مهندسی کامپیوتر

  مهندسی برق

  مهندسی خودرو

   

  ارتباطات

  مهندسی مکانیک

  همچنین برای فارغ التحصیلان رشته های علوم پزشکی از جمله پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، پرستاری و غیره نیز شرایط کاری خوبی در آلمان وجود دارد. متخصصان این حوزه ها، همواره از سطح درآمدی بالایی در کشور آلمان برخوردار هستند.

  همچنین افرادی که در حوزه فناوری اطلاعات، علوم طبیعی، ریاضیات، برنامه نویسی و توسعه نرم افزار، مکانیک، تعمیرات تخصصی و صنعتی تخصص دارند نیز می توانند از فرصت های شغلی فراوانی که در این کشور وجود دارد بهره مند شود. در جدول زیر لیستی از تخصص هایی را که می توانند برای دریافت ویزای جاب سیکر درخواست دهند، مشاهده می کنید.

   

  مدیر منابع انسانی

  مهندسی قدرت

  بینایی سنجی

  مهندسی فناوری اطلاعات (IT)

  مهندسی مخابرات

  زیست شناسی

  مهندسی کامپیوتر

  مهندسی مکانیک خودرو

  بهداشت، درمان و مراقبت

  مهندسی نرم افزار و یا سخت افزار

  مهندسی مواد

  مشاغل بیمارستانی

  مهندسی برنامه نویسی

  مهندسی اپتیک و لیزر

  نگهداری سالمند

  مهندسی صنایع

  مهندسی احتراق

  ادمین شبکه

  مهندسی خودرو

  مهندسی محیط زیست

  علوم پایه

  مهندسی مکانیک

  مهندسی معدن

  لوکوموتیورانی

  مهندسی الکتروتکنیک

  مهندسی مکاترونیک

  رباتیک

  مهندسی برق و برق صنعتی

  مهندسی نفت

  مدیر و مهندسی فروش

  مهندسی الکترونیک

  مهندسی هوافضا

  مدیر و مهندسی پروژه

  مهندسی معماری

  مهندسی اتوماسیون صنعتی

  مدرس اتوماسیون صنعتی

  مهندسی عمران

  مهندسی لجیستیک

  تحقیقات فنی و توسعه علم

  مهندسی ساختمان

  پزشک عمومی

  مکانیک ساخت و ساز

  مهندسی پروژه

  دنداپزشکان

  مشاغل مرتبط با سازه های الکتریکی

  مهندسی تجهیزات بهداشتی

  دامپزشکی

  تکنولوژی ماشین های الکتریکی

  مهندسی جوش

  پرستاری

  متخصص فن آوری فلزی فناوری ساخت

  مهندسی پزشکی

  مامایی

  مشاغل مرتبط با ساخت و ساز ساختمان

  مهندسی فناوری حفاری

  ارتوپدی

  مشاغل مرتبط با لوله کشی، گرمایش، تهویه مطبوع

  مهندسی ژنتیک

  توانبخشی

  مشاغل مرتبط با کوره و سیستم های گرمایش هوا

  مهندسی شیمی

  شنوایی شناسی

  تکنولوژیست صنعت

  دستیار فروش

  مشاور شرکت

  سنگ تراشی

  مدیریت توزیع

  مدیریت خرید

  مدیر منابع انسانی

  در جدول زیر نیز، میزان حقوق و دستمزدها را برای برخی از مشاغل در کشور آلمان مشاهده می کنید.

   

  شغل

  حقوق (یورو)

  نقاش

  2339

  نجار

  2342

  پرستار

  2405

  راننده کامیون

  2465

   
   

  بنا

  2533

  پستچی

  2650

  آشپز

  2980

  قصاب

  3092

  مدرس

  3180

  حسابدار

  3427

  گرافیست

  3680

  آتش نشان

  4053

  معلم

  4123

  مهندس عمران

  4349

  مهندس برق

  5160

  وکیل

  5506

  خلبان

  6927

  عکس: از جمله مهمترین مواردی که باید در فرهنگ کاری آلمان رعایت کنید، نظم و وقت شناسی است.

  مدارک لازم جهت اخذ ویزای جاب سیکر آلمان

  وقتی که تصمیم خود را برای دریافت ویزای جاب سیکر کشور آلمان قطعی می کنید، در مرحله دوم باید مدارک لازم را تهیه نمایید. این مدارک باید به سفارت یا کنسولگری آلمان در کشور محل اقامت شخص تحویل داده شود. توجه داشته باشید

   

  که اسناد و مدارکی که به سفارت آلمان تحویل می دهید، نقش بسیار مهمی در صدور ویزای مهاجرت به آلمان ایفا می کند لذا هرگونه نقص و کمبود در مدارک باید برطرف شود.

  مهمترین مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کاریابی آلمان عبارت است از:

  دو عدد فرم تکمیل شده درخواست ویزا

  پاسپورت معتبر

  مدارک محل اقامت

  بیمه سلامت یا بیمه سفر متقاضی

  رزومه به روز شده متقاضی که نشان دهنده شرایط و سوابق کاری و تحصیلی فرد باشد.

  توصیه نامه

  گواهی عدم سوء پیشینه

  انگیزه نامه قوی که شامل اهداف و انگیزه شخص از پیدا کردن کار در آلمان باشد

  پرداخت هزینه صدور ویزا

  وکیل اخذ ویزای جاب سیکر آلمان کافه مهاجرت

  مهاجرت یکی از مراحل بسیار مهم و تصمیمات سرنوشت ساز در زندگی افراد است. به خصوص درباره دریافت ویزای جاب سیکر که در سال های اخیر سفارت آلمان سخت گیری های زیادی را اعمال می کند. لذا برای این که شانس خود را برای دریافت این نوع ویزا و در نهایت کاریابی در آلمان افزایش دهید، توصیه می کنیم از وکلای با تجربه در این زمینه کمک بگیرید. شما در هر مرحله از فرایند مهاجرت خود که باشید می توانید با مشاوران و وکلای برتر ما و وکیل مهاجرت کاری به آلمان در کافه مهاجرت مشورت نمایید. کارشناسان و وکلای مهاجرتی ما بر اساس جدیدترین قوانین مهاجرتی در زمینه جاب سیکر آلمان، شما را راهنمایی می کند.

  تفاوت ویزای جاب سیکر آلمان با جاب آفر

  یکی از سوالاتی که افراد معمولاً می پرسند این است که ویزای جاب سیکر چه تفاوتی با ویزای جاب آفر دارد؟ برخی از افراد به اشتباه تصور می کنند که جاب سیکر ویزا همان ویزای جاب آفر است. در حالی که این دو ویزا با یکدیگر تفاوت اساسی دارند.

  در ویزای جاب سیکر فرد هنوز فرصت شغلی خود را پیدا نکرده و و قصد دارد با دریافت این ویزا و ورود به کشور آلمان، به کاریابی بپردازد. ویزای جاب آفر آلمان برای افرادی است که دعوت نامه کاری از سوی یک کارفرمای مشخص دارند. در واقع این افراد فرصت شغلی خود را در کشور آلمان پیدا کرده اند و حتی در برخی از مواقع قرارداد کاری خود را نیز امضا نموده اند. به این ترتیب ویزای جاب سیکر و جاب آفر با یکدیگر متفاوت بوده و افرادی که قصد مهاجرت به کشور آلمان را دارند باید از تفاوت موجود بین این دو نوع ویزا باخبر باشند.

  جدیدترین قوانین سفارت برای ویزای جاب سیکر آلمان

   

  برای افرادی که قصد دارند از طریق جاب سیکر وارد کشور آلمان شوند و در این کشور به کار مشغول شوند، اطلاع از قوانین سفارت در این زمینه اهمیت زیادی دارد. عمدتاً قوانین کلی سفارت در این زمینه در سال های طولانی ثابت بوده است با این حال سالانه در جزئیات آنها تغییراتی ایجاد می شود. به عنوان مثال بر اساس جدیدترین قوانین سفارت آلمان در زمینه صدور ویزاهای جاب آفر از تاریخ ۱۱ مارچ ۲۰۲۰ میلادی، استخدام نیروی فنی مستلزم ارائه مدارک تخصصی می باشد.

  به این ترتیب متقاضیان می توانند بدون داشتن مدرک تحصیلی دانشگاهی نیز برای دریافت ویزای جستجوی کار آلمان درخواست دهند. البته به این نکته نیز توجه داشته باشید که به دلیل رقابت و تقاضای زیاد برای دریافت این ویزا، ارائه مدرک دانشگاهی مرتبط با تخصص و شغل مورد نظر امتیاز ویژه ای برای متقاضی محسوب می شود و شانس وی را برای دریافت ویزا افزایش خواهد داد.

  تفاوت ویزای بلوکارت آلمان با ویزای جاب سیکر

  اگر متقاضی مهاجرت کاری به آلمان هستید احتمالاً چند باری اصطلاح بلوکارت به گوشتان خورده است. از دیگر سوالاتی که معمولاً متقاضیان مهاجرت می پرسند این است که بلو کارت با ویزای جاب سیکر چه تفاوتی دارد؟ بلوکارت عمدتاً به افرادی تعلق می گیرد که میزان حقوق سالانه آنها از عدد خاصی بالاتر باشد. بر اساس آخرین قوانین، حد نصاب حقوق سالانه افراد برای دریافت بلوکارت ۵۶۴۰۰ یورو می باشد.

  افرادی که سطح درآمدی آن ها از این مبلغ در سال کمتر باشد، باید ویزای کار دریافت کنند. به عنوان مثال میزان درآمد سالانه یک کارشناس آی تی یا یک پرستار در آلمان تقریباً ۴۴ هزار یورو در سال می باشد. طبیعتاً این افراد نمی توانند بلوکارت دریافت کنند و ویزای کاری به آنها تعلق می گیرد. یکی از تفاوت های عمده بین بلوکات و ویزای کار آلمان، مدت زمانی است که متقاضی باید برای دریافت اقامت دائم آلمان صبر کند.

  ویزای کار آلمان معمولاً بعد از ۵ سال و ویزای بلوکارت بر اساس تسلط فرد به زبان آلمانی، بعد از ۲۱ یا نهایتاً ۳۶ ماه تبدیل به اقامت دائم می شوند؛ بنابراین افراد با داشتن بلوکارت آلمان می توانند حداکثر بعد از ۳۶ ماه کار در کشور آلمان اقامت دائم آن را دریافت کنند. این در حالی است که متقاضی برای دریافت اقامت دائم آلمان از طریق ویزای کار، باید حداقل به مدت پنج سال در این کشور کار کرده و مالیات پرداخت نموده باشد.

  عکس: متقاضی برای دریافت اقامت دائم آلمان از طریق ویزای کار، باید حداقل به مدت پنج سال در این کشور کار کرده و مالیات پرداخت نموده باشد.

  مدت زمان اخذ ویزای جاب سیکر آلمان

  مدت زمان صدور ویزای جاب سیکر آلمان بر اساس عواملی مثل تاریخ ثبت درخواست متقاضی و میزان درخواست های ثبت شده قبلی تعیین می شود. بر اساس تجربه، مدت زمان تقریبی برای این که فرد بتواند وقت سفارت دریافت کند بیش از ۱۲ ماه به طول می انجامد.

  البته به این نکته توجه کنید که در برهه های زمانی مختلف به دلایلی مثل افزایش میزان درخواست ها ممکن است این مدت زمان افزایش پیدا کند. همچنین متقاضی بعد از اعلام نهایی وقت سفارت فقط ۷ روز برای تایید آن فرصت دارد و چنانچه بعد از 7 روز متقاضی وقت خود را تایید نکند، این وقت کنسل خواهد شد.

   

  میزان تمکن مالی ویزای جاب سیکر آلمان

  از دیگر موارد مهم برای افرادی که می خواهند ویزای جاب سیکر دریافت کنند، ارائه تمکن مالی مناسب می باشد. به طورکلی گواهی تمکن مالی، پرینت حساب بانکی یا پرینت گردش مالی حساب بانکی متقاضی می باشد. به این نکته توجه داشته باشید که گواهی تمکن مالی که می خواهید به سفارت آلمان تحویل دهید، باید به واحد یورو و به زبان انگلیسی صادر شده باشد. مبلغ تمکن مالی برای این نوع ویزا، 5100 یورو می باشد. این گواهی به دولت آلمان اطمینان می دهد که متقاضی از پس هزینه های زندگی خود در در این کشور بر می آید و در این زمینه به مشکل بر نمی خورد.

  عکس: مبلغ تمکن مالی برای این نوع ویزا، 5100 یورو می باشد.

  هزینه ویزای جاب سیکر آلمان چقدر است؟

  خوشبختانه ویزای جاب سیکر از آن دست ویزاهای پرهزینه نیست و می توان گفت این نوع ویزا تقریباً هیچ هزینه ای برای متقاضی در پی ندارد. البته در این زمینه نباید از هزینه های جانبی چشم پوشی کنیم. عوامل مختلفی تعیین می کنند که هزینه تمام شده دریافت ویزای جاب سیکر آلمان چقدر است. برخی از هزینه هایی که در مسیر دریافت ویزای جاب سیکر باید بپردازید عبارت اند از:

  • هزینه ترجمه مدارک به زبان آلمانی
  • هزینه تاییدیه ZAB
  • هزینه مصاحبه فرد در سفارت
  • هزینه وکیل رسمی جهت انجام امور و مشاوره
  • هزینه های سفر به آلمان برای مدت زمان 6 ماه

  به جز موارد گفته شده تقریباً هزینه دیگری برای صدور این ویزا وجود ندارد و به طور کلی یکی از روش های ارزان و کم هزینه برای دریافت ویزای کاری آلمان و مهاجرت به این کشور زیبا می باشد.

  تمدید ویزای جاب سیکرآلمان

  برخی از افراد به دنبال راهی برای تمدید ویزای جاب سیکر کشور آلمان هستند. به طور کلی این نوع ویزا قابلیت تمدید ندارد. متقاضی به مدت ۶ ماه می تواند با استفاده از این ویزا در آلمان به کاریابی بپردازد و چنانچه در مدت ۶ ماه کار مناسبی برای خود پیدا نکند، امکان تمدید ویزا وجود ندارد و فرد باید از خاک آلمان خارج شود.

  مزایا و معایب اخذ ویزای جاب سیکر  آلمان

  دریافت این نوع ویزا مزایا و معایبی را برای متقاضی به همراه دارد. مهمترین مزایای دریافت جاب سیکر، پیدا کردن یک فرصت ۶ ماهه برای کاریابی در آلمان است. افرادی که به هر دلیلی موفق به پیدا کردن کارفرما، از راه دور در آلمان نمی شوند این امکان را دارند تا از طریق جاب سیکر، شخصا وارد آلمان شده و به کاریابی بپردازند. طبیعتاً در این شرایط فرد شانس بیشتری برای پیدا کردن یک فرصت شغلی دارد.

  یکی از محدودیت ها و معایب این نوع ویزا عدم امکان تمدید ویزا می باشد. البته این محدودیت جای هیچ گونه نگرانی ندارد زیرا تجربه نشان داده است که مدت زمان ۶ ماه، برای پیدا کردن کار در آلمان کافی می باشد و تا به حال بسیاری از هموطنان ایرانی ما توانسته اند در همین مدت و حتی کمتر از آن شغل خوبی را در این کشور پیدا کرده و ویزای خود را به ویزای کاری تبدیل کنند.

  از دیگر محدودیت های این نوع ویزا وجود شرط سابقه شغلی و تحصیلی مناسب و تسلط نسبی به زبان انگلیسی یا آلمانی می باشد. همچنین به این نکته توجه داشته باشید که فرد از طریق ویزای جاب سیکر، نمی تواند خانواده خود را به عنوان همراه ببرد. در واقع در این دوره شش ماهه که فرد در آلمان به کاریابی می پردازد امکان درخواست ویزای همراه را ندارد. البته در ادامه و با پیدا کردن کار، شخص می تواند خانواده خود را نیز به آلمان ببرد.

  با وجود برخی محدودیت ها باید بگوییم ویزای جاب سیکر آلمان یکی از بهترین روش ها برای مهاجرت کاری محسوب می شود. اگر می خواهید شانس دریافت این نوع ویزا را برای خود افزایش دهید توصیه می کنیم قبل از هرگونه اقدام با مشاورین و وکلای برجسته و با تجربه در این زمینه مشورت نمایید تا به این ترتیب ریسک ریجکت شدن ویزای شما تا حد ممکن کاهش پیدا کند.

  نحوه رزومه کاری جهت اخذ ویزای جاب سیکر

  رزومه کاری از جمله فاکتورهای تعیین کننده برای پیدا کردن یک فرصت شغلی مناسب است. متقاضی حتماً باید از قبل یک رزومه کاری و تحصیلی قابل توجه برای خود تهیه و تنظیم کرده باشد تا بتواند در مواقع لزوم آن را برای کارفرما ارسال نماید. همچنین این رزومه باید به سفارت آلمان نیز تحویل داده شود. لذا توصیه می کنیم رزومه خود را به زبان آلمانی تهیه نمایید. با این حال برای برخی از رشته ها ارائه رزومه انگلیسی مناسب تر می باشد.

  در نهایت شما می توانید رزومه شغلی و تحصیلی خود را در دو نسخه انگلیسی و آلمانی تنظیم کنید تا از مزایای هر دو بهره مند شوید.در نوشتن رزومه خود دقت زیادی به خرج دهید زیرا یکی از حیاتی ترین و تعیین کننده ترین عوامل برای تایید ویزای جاب سیکر می باشد. همچنین به این نکته توجه داشته باشید که اصول و استانداردهای رزومه نویسی در آلمان و ایران، تفاوت های زیادی با یکدیگر دارند. به عنوان مثال کارفرمایان آلمانی علاقه ای به رزومه های طولانی و پر از شاخ و برگ ندارند. در این کشور رزومه های استاندارد، مختصر و خالی زیاد گویی، توجه بیشتری را به خود جلب می کند.

  ویزای جاب سیکر آلمان و اخذ ویزای همراه

  یکی از دغدغه های افراد در زمینه ویزای جاب سیکر، امکان درخواست ویزای همراه می باشد. همانطور که در بخش های قبلی نیز گفتیم فرد در مدت ۶ ماهه ای که با هدف کاریابی وارد آلمان شده است، نمی تواند همسر و فرزندان خود را به عنوان همراه به آلمان ببرد.

  برای این که شخص بتواند خانواده را نیز به عنوان همراه به آلمان منتقل کند باید در مدت شش ماهه تعیین شده یک فرصت کاری مناسب پیدا کرده و بتواند ویزای جاب سیکر خود را به ویزای کاری تبدیل نماید. بعد از دریافت ویزای کاری، شخص این امکان را دارد تا همسر و تمامی فرزندان زیر ۱۸ سال خود را به آلمان ببرد. در این حالت همسر شخص متقاضی اجازه کار کردن دارد و فرزندان وی از تحصیل رایگان بهره مند می شوند.

  سخن پایانی

  اگر شما نیز همواره رویای کار و کسب درآمد در کشور آلمان را در سر داشته اید، می توانید با مشاوران ما در کافه مهاجرت مشورت کرده و شانس خود را برای دریافت ویزای جاب سیکر آلمان امتحان کنید. به طور کلی این روش راهی ارزان، سریع و مناسب برای پیدا کردن کار محسوب می شود که متاسفانه در حال حاضرصادر نمی شود. کارشناسان ما بر اساس شرایط شما و مطابق قوانین مهاجرتی جدید شما را راهنمایی می کنند.

  سؤالات متداول درمورد ویزای جاب سیکر آلمان 2023

  ویزای جاب سیکر برای افرادی مناسب است که قصد پیدا کردن کار در آلمان را دارند و ویزای جاب آفر برای افرادی صادر می شود که فرصت شغلی خود را از قبل پیدا کرده اند.

  خوشبختانه در حال حاضر، آلمان نیاز شدیدی به نیروی کار خارجی دارد و نرخ بیکاری در آن سه و نیم درصد می باشد.

  برای صدور این نوع ویزا فرد باید ضمن ارائه تمکن مالی و تسلط به زبان آلمانی یا انگلیسی، باید از رزومه کاری و تحصیلی خوبی برخوردار باشد.

  خیر. این ویزا قابلیت تمدید ندارد.

   خیر. فرد در فرصت شش ماهه کاریابی در آلمان، نمی تواند درخواست ویزای همراه بدهد.

   

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره رایگان مهاجرت:
  07191003515