مشاوره و وکیل مهاجرت کاری به آلمان

مشاوره و وکیل مهاجرت کاری به آلمان

آلمان یکی از برترین کشورهای صنعتی در قاره اروپا و دنیا به حساب می‌آید که در قلب اروپا قرار دارد. به واسطه رشد اقتصادی بالا، بازار کار مناسب، ثبات اقتصادی و… بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند تا اقدام به دریافت ویزای کاری آلمان کرده و از این طریق مراحل مهاجرت کاری به المان را طی کنند. در همین راستا در این مطلب از سایت کافه مهاجرت قصد داریم تا شما را با نحوه مهاجرت کاری به المان آشنا کنیم. همچنین در مورد شرایط ویزای کاری آلمان اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم، پس با ما همراه باشید.

وکیل مهاجرت کاری به المان و اخذ ویزای کاری المان 2023

به واسطه شرایط مناسب کاری در کشور آلمان، در سال‌های اخیر این کشور تبدیل به مقصد بسیار از افراد جویای کار خارجی شده است. بر اساس قوانین جدید مهاجرت کاری به المان، روند دریافت ویزا و اقامت کاری آلمان آسان‌تر شده و شما می‌توانید به شکل راحت‌تری به این کشور سفر و در آن کار کنید.

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

با ما در ارتباط باشید و سوالات، ابهامات و نگرانی های خود را از طریق راه های ارتباط زیر با ما در میان بگذارید. از طریق شماره تماس زیر میتوانید با مشاورین ما گفتگو کنید.

درخواست فوری مشاوره

  نام و نام خانوادگی


  شماره تماس

  از سال 2022، به دلیل نیاز این کشور به نیروی کار شاهد تغییر در قوانین اخذ ویزای کار این کشور هستیم. در گذشته به‌منظور مهاجرت به آلمان از طریق کار نیاز بود تا حداقل مدرک لیسانس داشته باشید. این در حالی است که بر اساس قوانین جدید شما می‌توانید با مدرک کاردانی و یا 2 سال حضوردر مؤسسات فنی حرفه‌ای ویزای کار المان با مدرک فنی حرفه‌ای را دریافت کنید.

  همچنین موضوع مهمی که باید به آن توجه کنید این است که دریافت ویزای آلمان از طریق پیدا کردن کار به شکل‌های مختلفی فراهم است. در بخش‌های بعدی در مورد هر یک از این موارد و روش‌های دریافت ویزای کاری آلمان توضیحات کاملی را به شما ارائه خواهیم کرد.

  مشاور و وکیل کار در آلمان و شرایط مهاجرت کاری

  در صورتی که قصد دارید تا اقدام به کاریابی المان کرده و روند مهاجرت کاری به المان را طی کنید باید به این موضوع توجه کنید که شرایط مهاجرت به این کشور بر اساس شرایط کاری که پیدا کرده‌اید و نوع ویزا متفاوت خواهد بود.

  با این حال اگر بخواهیم شرایط کلی دریافت ویزای کاری در آلمان را به شما ارائه دهیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  مراحل مهاجرت در کافه مهاجرت

  درخواست مشاوره

  برای دریافت مهاجرت باید با شعب ما تماس گرفته یا فرم پر کنید.

  برگزاری جلسه مشاوره

  برای شما جلساتی برگزار خواهد شد و از شما اطلاعلاتی گرفته میشود.

  عقد قرارداد

  مسیرها و توضیحات لازم به شما داده میشود و سپس قرار دادی برای انجام کارها ثبت میشود.

  اخذ اقامت

  درخواست ها ارسال میشود و نتیجه به شما اعلام میگردد

  • قرارگیری در شرایط مناسب سنی برای دریافت ویزای کاری آلمان
  • تسلط قابل توجه به زبان آلمانی
  • ارائه مدارک لازم برای ویزای کاری آلمان
  • داشتن جاب آفر معتبر و رسمی
  • سابقه کار و رزومه مناسب
  • تمکن مالی

  وکیل مهاجرت کاری به المان با کافه مهاجرت

  به‌منظور مهاجرت کاری به المان پیشنهاد ما این است که از وکیل مهاجرت کاری استفاده کنید. استفاده از وکیل مهاجرت به آلمان به شما کمک می‌کند تا روند دریافت ویزای کاری آلمان را به‌سرعت طی کنید. ما در مجموعه کافه مهاجرت با تیم کارشناسان و افراد خبره‌ای که داریم به شما کمک می‌کنیم تا روند با کمترین چالش اقدام به دریافت ویزای کار در آلمان کنید.

  محل تصویر: با کمک وکیل مهاجرت، روند دریافت ویزا برای شما آسان‌تر خواهد شد

  در صورتی که سؤال و ابهام خاصی در مورد گرفتن ویزای کار آلمان دارید، می‌توانید از خدمات مجموعه ما برای حل مشکلات و چالش‌های خود استفاده کنید.

  انواع ویزای کاری آلمان با وکیل مهاجرت کاری

  بر اساس قوانین کشور آلمان، امروزه شاهد انواع مختلفی از ویزا کار در آلمان هستیم. یکی از روش‌های تقسیم‌بندی انواع ویزای کاری آلمان، طبقه‌بندی این ویزاها به دو نوع ویزا کوتاه‌مدت و بلندمدت است.

  اگر بخواهیم در مورد مدت زمان این ویزاها صحبت کنیم باید گفت که ویزاهای کوتاه‌مدت از چند روز تا چند ماه اعتبار دارند. در واقع افرادی که قصد دارند تا سفرهای کاری کوتاه‌مدت را تجربه کنند، به سراغ این ویزاها می‌آیند. از سوی دیگر ویزاهای بلندمدت از چند ماه تا چند سال مهلت دارند و افرادی که قصد دارند تا به‌صورت طولانی‌مدت در کشور آلمان کار کنند، به سراغ این ویزاها می‌آیند.

  از سوی دیگر، ویزاهای کشور آلمان را می‌توان به‌صورت جزئی نیز به موارد زیر طبقه‌بندی کرد که وکلا موسسه ما می توانند در کمترین زمان هر نوع ویزای کاری را برای شما عزیزان دریافت کنند.

  • Employement Visa(ویزای کار)
  • Jobseeker Visa(ویزای جستجوی کار)
  • Ausbildung Visa(ویزای آوسبیلدونگ)
  • Self-employed and Freelancer(ویزای خوداشتغالی و فریلنسری)
  • Blue Card(بلوکارت آلمان)
  • Au Pair and Internship
  • ICT(برنامه انتقال درون شرکتی)

  اخذ ویزای جستجوی کار با وکیل مهاجرت کاری آلمان (job seeker)

  یکی از انواع ویزای کاری، ویزای جستجوی کار آلمان یا job seeker است. به‌منظور بررسی این نوع ویزا باید گفت که شما می‌توانید با دریافت ویزای جستجوی کار آلمان، به مدت شش ماه به این کشور سفر کنید و در آلمان به دنبال کار بگردید.

  البته برای دریافت این نوع ویزا باید شرایط خاصی داشته باشید. اگر بخواهیم شما را با این شرایط آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • داشتن مدرک تحصیلی معتبر
  • ارائه مدرک زبان آلمانی
  • اثبات تمکن مالی برای شش ماه زندگی در کشور آلمان
  • تجربه حداقل 5 سال کار

  توجه داشته باشید که وکلا و مشاورین موسسه ما شرایط اخذ انواع ویزا کاری آلمان را برای شما بیان کرده و شما را در جریان ریز به ریز پرونده مهاجرتی تان قرار می دهند. در صورتی که از توانایی‌های کاری و سابقه خود مطمئن هستید، می‌توانید به سراغ این ویزا کاری آمده و از آن استفاده کنید.

  اخذ جاب آفر با وکیل کار در آلمان (job offer)

  یکی دیگر از روش‌های مهاجرت کاری به المان، اخذ جاب آفر آلمان است. بر اساس قوانین کشور آلمان، در این روش شما به‌عنوان یک فرد خارجی باید حتماً از سوی یک کارفرما فعال در این کشور، پیشنهاد شغلی یا به‌اصطلاح جاب آفر دریافت کرده باشید.

  چرا کافه مهاجرت؟

  دارای وکلای مجرب

  10 سال سابقه درخشان

  9000 پذیرش تحصیلی

  درخواست مشاوره

  البته موضوع مهمی که باید بدانید این است که از آن جایی که کشور آلمان جز اتحادیه اروپا است، کارفرماهای آلمانی باید در ابتدا آگهی شغلی خود را در کشور آلمان، سپس اتحادیه اروپا و در نهایت به سراسر دنیا ارسال کنند.

  در واقع اگر یک کارفرما نتواند شخص مناسبی برای استخدام در کشور آلمان را پیدا کند، باید در گام بعدی آگهی استخدام را به سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا ارسال کند. اگر با گذشت چند ماه، کارفرما آلمانی از اتحادیه اروپا نیز نتوانست نیرو پیدا کند، می‌تواند به سراغ سایر کشورها برود.

  محل تصویر: به منظور دریافت ویزا جاب آفر باید پیشنهاد شغلی از کشور آلمان دریافت کنید.

  وکیل ویزای کار المان (Employement Visa)

  به‌صورت کلی برای آن که بتوانید در کشور آلمان کار کنید، باید به کمک وکیل، ویزا و مجوز کار Work Permit)) را دریافت کنید. لازمه دریافت ویزای کار آلمان و ورود به این کشور و تأیید شدن رزومه شما و استخدامتان از سوی یک کارفرما در داخل کشور آلمان است.

  به‌منظور دریافت ویزای کار المان نیاز است تا سابقه کار، مدرک تحصیلی یا مدرک مهارتی معتبر، مدرک زبان و همچنین تمکن مالی داشته باشید. البته مشاور و وکیل مهاجرت کاری به آلمان تمامی مدارک لازم و شرایط را قبل از اقدام بررسی کرده تا مبادا درخوسات شما از سوی سفارت ریجکت شود.

  وکیل ویزای آوسبیلدونگ آلمان (Ausbildung Visa)

  یکی از انواع ویزای کار المان که برای جوانان خارجی محبوبت بسیار زیادی دارد، ویزای آوسبیلدونگ آلمان است. اگر بخواهیم در مورد این نوع ویزا توضیحاتی را به شما ارائه دهیم باید گفت که آوسبیلدونگ در واقع ویزایی است که برای شرکت در دوره‌های کارآموزی صادر می­شود.

  افرادی که قصد دارند تا اقدام به شرکت در دوره‌های کارآموزی کنند، می‌توانند به کمک وکیل ویزای آوسبیلدونگ آلمان این ویزا را دریافت کنند. با دریافت ویزا آوسبیلدونگ آلمان، شما می‌توانید در طی این مدت حقوق دریافت کنید و با طی کردن دوره کارآموزی وارد بازار کار این کشور شوید. بر اساس قوانینی که دریافت ویزای آوسبیلدونگ آلمان دارد، این دوره‌ها برای نوجوانان و جوانانی که قصد افزایش مهارت‌های عملی خود را دارند، گزینه مناسبی است. به‌منظور بررسی شرایط دریافت ویزای آوسبیلدونگ آلمان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ارائه حداقل مدرک دیپلم
  • مدرک زبان آلمانی
  • داشتن تمکن مالی
  • حداقل سن 17 سال

  مشاوره اخذ ویزای خوداشتغالی و فریلنسری در آلمان (Self-employed and Freelancer)

  اگر قصد دارید تا در کشور آلمان کسب‌وکار خود را راه بیندازید، می‌توانید به سراغ ویزای خوداشتغالی و فریلنسری در آلمان بیایید. در این روش شما باید با یک طرح تجاری و مبلغی به‌عنوان سرمایه اولیه وارد کشور آلمان شوید. به‌منظور دریافت این نوع ویزا باید سابقه کار مرتبط، سرمایه مناسب و بیزینس پلن قابل توجه داشته باشید. البته با مشاوره تخصصی با وکیل مهاجرت کاری آلمان در جریان زیر این موارد قرار خواهید گرفت.

  همچنین اگر به‌عنوان فریلنسر قصد دارید تا ویزا ویزای خوداشتغالی و فریلنسری در آلمان را دریافت کنید، باید اثبات کنید که در حوزه مدنظر خود سابقه قابل‌قبول دارید. سپس می‌توانید با دریافت مجوزهای لازم، اقدام به کار در کشور آلمان به‌عنوان فریلنسر کنید.

  اخذ بلوکارت با مشاور مهاجرت کاری آلمان

  یکی دیگر از روش‌هایی که می‌توانید از طریق آن اقامت کاری در المان را به دست بیاورید، دریافت بلوکارت آلمان است. بلوکارت در واقع نوعی مجوز اقامت در کشور آلمان است. با دریافت بلوکارت شما می‌توانید در این کشور کار و زندگی کنید.

  به‌منظور اخذ بلوکارت نیاز است تا ابتدا با وکیل مهاجرت کاری به آلمان مشورت کنید و همچنین مدرک تحصیلی از دانشگاه معتبر داشته باشید. همچنین باید یک جاب آفر مورد تأیید را از یک کارفرما آلمانی دریافت کرده باشید. در صورت داشتن این پیش‌نیازها می‌توانید بلوکارت آلمان را به کمک وکیل مهاجرت کاری آلمان به دست بیاورید. با داشتن این کارت قادر خواهید بود تا حتی 3 ماه پس از پایان قرارداد کاری خود، در این کشور حضور پیدا کنید.

  با داشتن بلوکارت آلمان، پس از 33 ماه و یا در برخی شرایط خاص پس از 21 ماه، اقامت دائم کشور آلمان را دریافت کنید.

  محل تصویر: با داشتن بلوکارت می‌توانید در مدت کمتری اقامت دائم آلمان را کسب کنید.

  وکیل مهاجرت کاری آلمان و برنامه انتقال درون شرکتی ICT

  یکی دیگر از روش‌های مهاجرت کاری به کمک وکیل المان، استفاده از سیستم و برنامه انتقال درون شرکتی یا intra-corporate transfer است. بر اساس این سیستم شما می‌توانید در شعبه شرکت یا سازمان خود در کشور آلمان کار خود را ادامه دهید.

  اگر قصد دارید تا از این طریق ویزای کاری المان را دریافت کنید، باید شرایط مدنظر را داشته باشید تا در نهایت یک ICT Card = و اجازه کار و اقامت در آلمان را دریافت کنید.

  هزینه وکیل مهاجرت کاری به آلمان چقدر است؟

  افرادی که قصد دارند تا درخواست ویزای کاری آلمان را بدهند، این سؤال مهم را مطرح می‌کنند که هزینه وکیل مهاجرت کاری به آلمان چقدر است؟

  در پاسخ به این سوال می­توانید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید تا مشاوران و کارشناسان ما به صورت کامل شما را راهنمایی کنند.

  درخصوص هزینه ویزای کاری آلمان که به دو نوع مختلف دسته‌بندی می‌شوند باید گفت این هزینه‌ها شامل موارد زیر می‌شوند:

  • هزینه‌های تمکن مالی ویزای کاری آلمان
  • هزینه‌های دولتی برای طی کردن روند پرونده صدور ویزا

  هزینه‌های مربوط به تمکن مالی در واقع سرمایه شما است که باید از طریق آن به دولت آلمان اثبات کنید که می‌توانید پس از ورود به آلمان از پس مخارج خود بر بیایید. به‌منظور بررسی هزینه‌های تمکن مالی ویزای کاری آلمان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  مبلغ مورد نیاز برای اثبات تمکن مالی

  مبلغ ماهانه بر حسب یورو

  ویزای جستجوی کار در آلمان

  720 یورو

  ویزای کاری موقت آلمان

  853 یورو

  ویزای اوسبیلدونگ آلمان

  863 یورو

  همچنین اگر بخواهیم در مورد هزینه‌های صدور ویزای کار و مجوز اقامت صحبت کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  هزینه ویزای کار المان

  مبلغ بر حسب یورو

  صدور ویزا

  75 یورو

  صدور Blue Card

  100 یورو

  صدور مجوز اقامت

  113 یورو

  صدور مجوز اقامت (خوداشتغالی)

  124 یورو

  صدور مجوز اقامت (نیروهای متخصص)

  147 یورو

  فرایند و قوانین کار در آلمان با وکیل مهاجرت کاری

  اگر بخواهیم شما را با فرایند و مراحل مهاجرت به آلمان از طریق تخصص آشنا کنیم باید گفت که در گام اول شما باید متناسب با نوع ویزا مدنظر خود الزامات و پیش‌نیازهای مشخص شده را داشته باشید. البته بهتر است در این خصوص با وکیل مهاجرت کاری به آلمان مشورت کنید؛ چرا که آنها با تجربیاتی و علم حقوقی شان می توانند کمک شایانی در این خصوص کنند.

  به‌عنوان مثال اگر قصد دارید تا از طریق دریافت جاب آفر، مهاجرت کنید، می‌توانید به سراغ سایت کاریابی المان آمده و از طریق این سایت‌ها پیشنهادهای شغلی مختلف را بررسی کنید. در صورتی که تمامی پیش‌نیازهای مهاجرت کاری به المان را دارید، نیاز است تا با کمک وکیل مهاجرت کای به آلمان در گام بعدی از سفارت آلمان وقت بگیرید.

  سپس در سفارت آلمان باید درخواست دریافت ویزای کاری آلمان را ثبت و هزینه‌های آن را پرداخت کنید. با انجام این کار پرونده شما وارد چرخه بررسی می‌شود و در صورت داشتن تمامی شرایط، ویزای کاری به شما ارائه می‌شود.

  سپس اگر ویزا کاری را دریافت کنید، می‌توانید به این کشور سفر کنید. با ورود به این کشور، برای کامل کردن روند مهاجرت کاری نیاز است تا به سراغ سازمان‌های مربوطه آمده و متناسب با نوع ویزا خود با کمک وکیل کار در آلمان فرم‌های مختلفی را پر و مدارک خود را ارائه دهید.

  موضوع مهمی که باید بدانید این است که به دلایل مختلفی ممکن است درخواست ویزای کار شما رد شود. به همین خاطر بهتر است از ابتدای راه با وکیل مهاجرت کاری آلمان مشورت کنید. از رایج‌ترین این دلایل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ارائه مدارک به‌صورت ناقص
  • نداشتن قرارداد و یا جاب آفر نامعتبر
  • واجد شرایط نبودن
  • اثبات جعلی بودن مدارک و اسناد

  مدارک لازم جهت اخذ ویزای کاری المان توسط وکیل مهاجرت

  اگر قصد دارید تا بدون چالش و به‌سرعت روند مهاجرت کاری به المان را طی کنید، نیاز است تا مدارک خود را به‌صورت کامل توسط وکیل مهاجرت کاری آلمان به سفارت ارائه دهید. در همین راستا به‌منظور بررسی مدارک مورد نیاز برای مهاجرت کاری، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • 2 قطعه عکس
  • ارائه بیمه سلامت
  • اثبات عدم سوءپیشینه
  • پاسپورت معتبر
  • رسید اثبات پرداخت تمامی هزینه‌های دولتی برای صدور ویزا
  • رزومه و سابقه کار
  • مدارک تحصیلی
  • انگیزه نامه
  • قرارداد کار یا جاب آفر با جزئیات کامل

  محل تصویر: ارائه کامل مدارک، برای دریافت ویزا اهمیت بسیار زیادی دارد.

  نحوه پیدا کردن کار به کمک وکیل کار در آلمان

  در صورتی که قصد دارید تا به‌سرعت در کشور آلمان کار پیدا کنید، می‌توانید از طریق وب‌سایت‌های کاریابی المان ، وب‌سایت‌های دولتی این کشور، مؤسسات کاریابی المان در ایران و… و کمک وکیل تان اقدام به پیدا کردن شغل در این کشور کنید.

  نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که برخلاف تفکر رایج، فرایند کاریابی در این کشور خیلی سخت نیست. به همین دلیل اگر تخصص کافی دارید، می‌توانید به‌سرعت در این کشور کار پیدا کرده و مراحل مهاجرت کاری به المان را طی کنید.

  اخذ اقامت دائم از طریق وکیل مهاجرت کاری آلمان

  پس از آن که شما را با نحوه دریافت ویزا توسط وکیل مهاجرت کاری آلمان آشنا شدید، حال نیاز است تا در مورد نحوه اخذ اقامت دائم آلمان نیز توضیحاتی را بیان کنیم. اگر قصد دارید تا پس از پیدا کردن شغل در کشور آلمان، اقامت خود را دائم کنید، نیاز است تا شرایط و پیش‌نیازهای زیر را داشته باشید:

  • درآمد کافی برای زندگی در آلمان بدون نیاز به استفاده از بودجه عمومی
  • داشتن منزل یا محل اقامت در این کشور
  • امکان پرداخت مالیات، بیمه سلامت و حق بیمه
  • تسلط به زبان آلمانی حداقل در سطح B1بر اساس استاندارد CEFR
  • قبولی در آزمون زندگی در آلمان

  در صورت داشتن این پیش‌نیازها، نیاز است تا مدت زمان خاصی طول بکشد تا بتوانید اقامت دائم آلمان را به دست بیاورید. افراد فریلنسر پس از 5 سال، افراد دارای مشاغل آزاد بعد از 3 سال، محققین پس از 4 سال، کارگران ماهر بعد از 4 سال و افراد متخصص با مدرک دانشگاهی پس از 2 سال می‌توانند اقامت دائم این کشور را دریافت کنند.

  همچنین افرادی که بلو کارت دارند، پس از 33 ماه می‌توانند اقامت خود را دائم کنند. همچنین اگر زبان آلمانی‌تان خوب باشد، با داشتن بلو کارت می‌توانید بعد از 21 ماه اقامت خود را دائم کنید.

  حرف آخر

  در این مطلب نگاهی به وکیل مهاجرت کاری به المان انداخته و بیان کردیم که به‌منظور دریافت ویزا توسط وکیل مهاجرت کاری آلمان نیاز است تا به چه نکاتی توجه داشت. بررسی موارد گفته شده در این مطلب به شما کمک می‌کند تا با دید کافی مراحل اخذ ویزای کاری المان را طی و از این طریق وارد این کشور شوید.

  در صورتی که قصد دارید تا روند مهاجرت کاری خود را به‌سرعت طی کنید، می‌توانید از خدمات مشاوره ما در مجموعه کافه مهاجرت استفاده و از این طریق مراحل مهاجرت به آلمان از طریق وکیل مهاجرت کاری را سریعاً طی کنید.

  سؤالات متداول درمورد وکیل مهاجرت کاری به آلمان 2023

  شما می‌توانید با دریافت پیشنهاد شغلی، استفاده از ویزا Job Seeker و یا دریافت ویزا آوسبیلدونگ وارد کشور آلمان شده و در این کشور شغل پیدا کنید.

  برای دریافت ویزای کاری آلمان نیاز است تا مدرک تحصیلی معتبر، مدرک زبان آلمانی، سابقه کار قابل‌قبول و… داشته باشید.

  برای دریافت  ویزای کاری کشور آلمان نیاز است تا مدرک زبان آلمانی معتبر و حداقل در سطح B1 را کسب کنید.

  به‌منظور کسب ویزا کار کشور آلمان نیاز است تا حداقل مدرک لیسانس و یا در برخی از موارد مدرک کاردانی یا فنی حرفه‌ای را ارائه دهید. البته به‌منظور شرکت در دوره‌های آوسبیلدونگ نیاز است تا پیش‌نیازهای دیگری داشته باشید.

  در صورتی که ویزا شما جاب سیکر باشد، امکان بردن همراه از این طریق به کشور آلمان وجود ندارد. البته پس از پیدا کردن کار در کشور آلمان می‌توانید خانواده خود را به این کشور بیاورید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره رایگان مهاجرت:
  07191003515