تحصیل رایگان و اخذ بورسیه تحصیلی آلمان

تحصیل رایگان و اخذ بورسیه تحصیلی آلمان

تحصیل رایگان و اخذ بورسیه تحصیلی آلمان

کشور آلمان یکی از محبوب ترین مقاصد برای مهاجرت تحصیلی می باشد که قدمتی چند صد ساله در پذیرش دانشجو دارد. این کشور به دلایل متعددی همچون تحصیل رایگان، وجود امکانات آموزشی مناسب، استاندارد های آموزشی بالا، تنوع رشته های تحصیل، وجود فرصت های شغلی فراوان پس از فارغ التحصیلی و اقتصاد با ثبات شهرت جهانی دارد. در این میان اخذ بورسیه تحصیلی آلمان سبب شده تحصیل در ین کشور جذابیت بیشتری برای دانشجویان بین المللی داشته باشند. آلمان برای حمایت از دانشجویان خارجی و بومی، اقدام به ارائه انواع کمک هزینه های تحصیلی و بورسیه های مختلفی نموده است.

در این مقاله از موسسه مهاجرتی کافه مهاجرت قصد داریم در مورد بورسیه آلمان، انواع آن و شرایط اخذ آن ها اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران ما در مجموعه کافه مهاجرت تماس بگیرید.

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

با ما در ارتباط باشید و سوالات، ابهامات و نگرانی های خود را از طریق راه های ارتباط زیر با ما در میان بگذارید. از طریق شماره تماس زیر میتوانید با مشاورین ما گفتگو کنید.

درخواست فوری مشاوره

  نام و نام خانوادگی


  شماره تماس

  شرایط دریافت بورسیه تحصیلی آلمان

  متقاضیان برای گرفتن بورسیه تحصیلی آلمان باید شرایط مشخصی را فراهم کنند. تحصیل در آلمان رایگان است و دانشجویان کمی اقدام به دریافت بورسیه می کنند. در واقع افراد با اخذ بورسیه می توانند بخشی از هزینه های زندگی خود را نیز تامین کنند. بورسیه تحصیلی آلمان به دو شکل ارائه می شود؛ به این صورت که یا بخشی از هزینه های زندگی و تحصیل دانشجو را پوشش می دهد و یا تمام این هزینه ها را شامل می شود. معمولا در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بورسیه های محدودی به دانشجویان تعلق می گیرد و اکثر بورسیه ها به دانشجوبان دکتری اعطا می شوند.

  از شرایط بورسیه تحصیلی المان در مقطع دکترا، باید به داشتن معدل بالا، نمره زبان مطلوب، مقالات بین المللی و رزومه علمی قوی اشاره کرد. همچنین دانشجویان بایستی با سوپروایزر خود مکاتبه نموده و تائیدیه دریافت کنند که این مورد یکی از الزامات اخذ بورسیه آلمان در مقطع دکتری به شمار می رود.

  vakil-mohajerat-be-turkey

  وکیل مهاجرت به آلمان

  به طور کلی برای انجام هر کاری بهتر است به متخصص آن مراجعه کرد، مهاجرت به آلمان نیز از این قاعده مستثنی نیست.

  بورسیه آلمان در مقطع دبیرستان

  افرادی که قصد مهاجرت به آلمان را دارند باید بدانند که در دبیرستان های آلمان تحصیل در دو نوع دبیرستان خصوصی و دولتی امکان پذیر است. تحصیل در این مقطع برای دانش آموزان بین المللی به خصوص ایرانیان بسیار جذاب می باشد. دلیل این جذابیت نیز هزینه های پایین تحصیل و همچنین فرصت های مناسب برای فارغ التحصیلان مدارس آلمانی می باشد. در واقع دانش آموزان با تحصیل در مدارس آلمانی شانس بیشتری برای پذیرش در دانشگاه های این کشور خواهند داشت.

  در مورد بورسیه های ارائه شده در مقطع دبیرستان باید بگوییم که تعداد بورسیه های تحصیلی آلمان در این مقطع محدود می باشد. این کمک هزینه های تحصیلی به صورت فول فاند و یا پارشال فاند ارائه می شوند. در ادامه لیست بورسیه تحصیلی آلمان در مقطع دبیرستان را معرفی می کنیم:

  مراحل مهاجرت در کافه مهاجرت

  درخواست مشاوره

  برای دریافت مهاجرت باید با شعب ما تماس گرفته یا فرم پر کنید.

  برگزاری جلسه مشاوره

  برای شما جلساتی برگزار خواهد شد و از شما اطلاعلاتی گرفته میشود.

  عقد قرارداد

  مسیرها و توضیحات لازم به شما داده میشود و سپس قرار دادی برای انجام کارها ثبت میشود.

  اخذ اقامت

  درخواست ها ارسال میشود و نتیجه به شما اعلام میگردد

  • بورسیه تحصیلی BeArt Presets Academic Scholarships
  • بورسیه Toptal STEM Scholarships for Women
  • بورسیه Berows International Scholarship Program Test (BISPT)
  • بورسیه MobilitySeeker Outdoor Sports Scholarships

  نا گفته نماند که برای تحصیل در مدارس آلمان، بورسیه های اندکی نسبت به سایر مقاطع تحصیلی وجود دارد.

  بورسیه تحصیلی BeArt Presets Academic Scholarships

  این بورسیه تحصیلی برای تمامی ملیت ها و موسسات معتبر ارائه می شود. بورسیه BeArt Presets Academic Scholarships  به دانش آموزان دبیرستانی و همچنین دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تعلق می گیرد. این بورسیه بخش جزئی از هزینه های تحصیل را تامین می کند و در تمامی رشته های تحصیلی ارائه می گردد.

  کشور آلمان نه تنها دارای دانشگاه ها و کالج های برتر و جهانی بلکه دارای مدارس و دبیرستان های مطرح نیز می باشد

  تحصیل دکتری در آلمان همواره به عنوان یک گزینه جذاب برای دانشجویان بین المللی محسوب می شود.

  آلمان یکی از بهترین کشورهای خارجی برای تحصیل به شمار می‌آید. تحصیل در این کشور در تمامی مقاطع تحصیلی لیسانس، فوق لیسانس و دکتری به زبان آلمانی رایگان است. 

  موسسه های آموزش عالی و دانشگاه های ترکیه، تحصیلات عالی را در سطح جهانی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به دانشجویان بین المللی و بومی ارائه می دهند.

  بورسیه Toptal STEM Scholarships for Women

  بورسیه تحصیلی STEM برای بانوان و ارتقای دانش آن ها در رشته های علوم و مهندسی ارائه می شود و در تمامی موسسات و دانشگاه های معتبر آلمان در دسترس است. این بورسیه در مقاطع دبیرستان، کارشناسی و کارشناسی ارشد به متقاضیان تعلق می گیرد و پوشش آن به صورت پارشال فاند می باشد.

  بورسیه Berows International Scholarship Program Test (BISPT)

  بورسیه تحصیلی Berows یک بورسیه فول فاند می باشد و تمامی هزینه های تحصیل در مقاطع دبیرستان، کارشناسی و کارشناسی ارشد را تامین می کند. این بورسیه به تمامی دانش آموزان در همه ملیت ها ارائه می گردد. درجواب این سوال که کشور المان چه رشته هایی را بورسیه می کند،  باید بگوییم این بورسیه همه رشته های تحصیلی را شامل می شود.

  بورسیه MobilitySeeker Outdoor Sports Scholarships

  بورسیه MobilitySeeker در تمامی مقاطع تحصیلی از جمله دبیرستان، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به متقاضیان ارائه می شود. این بورسیه تنها بخشی از هزینه های تحصیل افراد را در آلمان پوشش می دهد و برای کلیه رشته های تحصیلی قابلیت ارائه دارد.

   بورسیه تحصیلی آلمان در مقطع کارشناسی

  به طور کلی به دلیل وجود دانشگاه های برتر و تنوع رشته های ارائه شده در مقطع کارشناسی آلمان، بسیاری از دانشجویان علاقمند به تحصیل در این کشور می باشند. دانشجویان مقطع کارشناسی که واجد شرایط هستند می توانند اقدام به دریافت بورسیه تحصیلی آلمان نمایند. در مورد دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی در کشور آلمان باید بگوییم که اخذ بورسیه در این مقطع به دلیل محدودیت های موجود کمی دشوار می باشد؛ اما با این حال کمک هزینه هایی در این مقطع برای دانشجویان ارائه شده است. در ادامه به معرفی چند نمونه بورسیه تحصیلی با مدرک دیپلم در المان که در مقطع کارشناسی ارائه می شوند، اشاره می کنیم:

  چرا کافه مهاجرت؟

  دارای وکلای مجرب

  10 سال سابقه درخشان

  9000 پذیرش تحصیلی

  درخواست مشاوره

  • بورسیه TRENDHIM
  • بورسیه تحصیلی Hach&rose و LPP
  • بورسیه MAilchek1500usd

  ممکن است بسیاری از افراد قبل از تحصیل در دانشگاه نیاز به یک سری پیش نیاز ها داشته باشند که در این صورت باید اقدام به تحصیل در کالج های آلمان نمایند.

  بورسیه TRENDHIM

  بورسیه TRENDHIM در رشته های مد، فروش و بازاریابی و فناوری اطلاعات به دانشجویان ارائه می شود. این بورسیه مبلغی حدود 2.300 دلار را به عنوان کمک هزینه تحصیلی به متقاضیان واجد شرایط پرداخت می کند.

  بورسیه تحصیلی Hach&rose و LPP

  بورسیه Hach&rose و LPP به افراد بالای 18 سال که مجروح شده اند، تعلق می گیرد. این بورسیه مبلغی حدود 5000 یورو به دانشجویان پرداخت می کند.

  بورسیه MAilchek1500usd

  این نوع بورسیه به دانشجویان واجد شرایط مبلغ 1.500 دلار آمریکا اعطا می کند.

  بورسیه تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد در آلمان

  بورسیه تحصیلی آلمان در مقطع کارشناسی ارشد برای رشته های مختلفی در دانشگاه های متعدد ارائه می شود. در این مقطع دانشجویان امکان تحصیل به دو زبان آلمانی و انگلیسی را دارند. دانشجویان با داشتن شرایط بورسیه آلمان از جمله مدرک کارشناسی از دانشگاه های معتبر و مورد تائید دانشگاه های آلمان و همچنین برخورداری از رزومه علمی و تحقیقاتی قوی می توانند در این مقطع بورسیه دریافت کنند. در ادامه به انواع بورسیه های ارائه شده در مقطع کارشناسی ارشد می پردازیم:

  • بورسیه تحصیلی DAAD
  • بورسیه تحصیلی بنیاد فردریش ایبرت
  • بورسیه Konrad stiftung

  بورسیه تحصیلی DAAD

  خدمات تبادل دانشگاهی آلمان یا بورسیه تحصیلی DAAD بزرگ ترین ارائه دهنده بورسیه به دانشجویان بین المللی می باشد. این بورسیه سالانه حدودا به 100.000 دانشجو کمک های مالی ارائه می دهد. بورسیه های DAAD به دانشجویان تعلق می گیرد که قصد دریافت مدرک تحصیلی در یک دوره تحصیل تمام وقت را دارند. این بورسیه ماهانه 850 یورو برای دانشجویان کارشناسی ارشد و 1200 یورو برای دانشجویان دکترا در نظر گرفته است. بورسیه DAAD در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا و فوق دکترا به دانشجویان واجد شرایط اعطا می شود.

  بورسیه تحصیلی بنیاد فردریش ایبرت

  بورسیه تحصیلی فردریش ایبرت یکی از بزرگ ترین بورسیه های تحصیلی آلمان برای دانشجویان بین المللی می باشد. این بورسیه به دانشجویان مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه های فنی تعلق می گیرد. حدود 40 بورسیه از طرف بنیاد فردریش ایبرت به دانشجویان بین المللی ارائه می شود. این بورسیه به صورت حقوق ماهانه به دانشجویان واجد شرایط تعلق می گیرد و علاوه بر این هزینه بیمه درمان، هزینه کتاب ها، شهریه، کمک هزینه سفر و سایر هزینه های تحصیل دانشجویان را تقبل می کند.

  بورسیه Konrad-Adenauer Stiftung Scholarship

  بورسیه تحصیلی کنراد آدناور به دانشجویان بین المللی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه های آلمان ارائه می شود. این بورسیه دانشجویان کشور های در حال توسعه و کشور های با تغییرات سیاسی را در اولویت قرار می دهد. بورسیه کنراد آدناور به مدت یک سال به دانشجویان بین المللی ارائه می گردد.

  بورسیه تحصیلی مقطع دکترا در آلمان

  همان طور که قبلا نیز به آن اشاره شد، بیشترین میزان بورسیه آلمان در مقطع دکتری به دانشجویان ارائه می شود. از این رو متقاضیانی که واجد شرایط می باشند، می توانند از بورسیه های متنوع تری در این مقطع بهره مند شوند. هر کدام از بورسیه های موجود برای تحصیل مقطع دکترا در آلمان، در رشته های مشخصی به دانشجویان بین المللی ارائه می شود و شرایط خاص خود را دارد. همان طور که در قسمت های قبلی گفته شد، برای دریافت بورسیه های این مقطع دانشجویان نیاز به تائیدیه سوپروایزر دارند. علاوه بر این متقاضیان باید دارای مدرک زبان آیلتس 7 به بالا، معدل بالا و مقالات بین المللی باشند. در ادامه به لیست بورسیه آلمان دکترا، اشاره می کنیم:

  • بنیاد ملی آکادمیک آلمان
  • خدمات بورسیه سازمان stipendiumplus
  • خدمات بورسیه DAAD
  • بورسیه تحصیلی ماری کوری
  • بورسیه تحصیلی Fraunhofer-Bessel Research Award

  بنیاد ملی آکادمیک آلمان (Studienstiftung des deutschen Volkes)

  در این بورسیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا از هر ملیتی می توانند این بورسیه را دریافت کنند. مبلغ بورسیه بنیاد ملی آکادمیک برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا ماهانه 1200 تا 1350 یورو به علاوه 100 یورو کمک هزینه خرید کتاب خواهد بود. این بورسیه مختص دانشجویانی است که پتانسیل های شخصی و تحصیلی برجسته ای دارند. بورسیه بنیاد ملی به افراد کم تر از 35 سال ارائه می شود. این بورسیه مخصوص دانشجویان اتحادیه اروپا، دانشجویان غیر اتحادیه اروپا که حداقل 5 سال در آلمان زندگی کرده اند و پناهندگان می باشد.

  خدمات بورسیه سازمان stipendiumplus

  این بورسیه از طرف 13 سازمان به دانشجویان ارائه می شود و به متقاضیان واجد شرایط مبلغ 1350 یورو در ماه پرداخت می کند.

  بورسیه تحصیلی ماری کوری

  بورسیه ماری کوری یک بورسیه تحصیلی رایگان المان است که تمام هزینه های تحصیل دانشجویان بین المللی که در آلمان تحصیل می کنند را پرداخت می کند. این بورسیه به هر ملیت و نژادی تعلق می گیرد و شامل دانشجویان مستعد خواهد بود. بورسیه تحصیلی ماری کوری از طرف دانشگاه Konstanz  به دانشجویان واجد شرایط اعطا می گردد.

  بورسیه تحصیلی Fraunhofer-Bessel Research Award

  بورسیه تحقیقاتی Fraunhofer-Bessel از طرف بنیاد الکساندر فون هومبولت ارائه می شود. این بورسیه تنها بخشی از هزینه های تحقیقاتی در مقطع دکترا و فوق دکترا را پوشش می دهد. بورسیه Fraunhofer-Bessel را می توان بورسیه روانشناسی در المان به شمار آورد؛ چرا که به تمام زیر شاخه های رشته روانشناسی تعلق می گیرد.

  اگر می خواهید در مورد تحصیل پزشکی در آلمان اطلاعات کسب کنید می توانید با مشاوران ما در موسسه مهاجرت یکافه مهاجرت تماس بگیرید.

  بورسیه فول فاند آلمان

  همان طور که می دانید هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان رایگان و بسیار ارزان می باشد. اگر چه دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه هزینه ای پرداخت نمی کنند؛ اما باید بتوانند مخارج زندگی خود را تامین کنند. در کشور آلمان برای این که دانشجویان تمام تمرکز خود را بر روی تحصیل بگذارند و بهره وری حداکثری داشته باشند، انواع بورسیه های تحصیلی را ارائه می دهند.

  یکی از انواع این بورسیه ها، بورسیه تحصیلی رایگان المان یا همان فول فاند می باشد. بورسیه فول فاند بر خلاف بورسیه های دیگر که تنها بخشی از هزینه های تحصیل دانشجویان را پرداخت می کنند، تمامی هزینه های تحصیل، اقامت، درمان و مسافرت متقاضیان را تامین می کند. تمامی دانشجویان از هر ملیتی می توانند برای بورسیه فول فاند آلمان درخواست دهند و شانس خود را امتحان نمایند.

  بورسیه فول فاند آلمان چه شرایطی دارد؟

  شرایط دریافت بورسیه فول فاند آلمان کمی دشوار است و متقاضیان برای دریافت این بورسیه باید شرایط خاصی داشته باشند. در واقع تنها دانشجویان ممتاز و با معدل بالا می توانند این بورسیه را اخذ کنند. علاوه بر این متقاضیان باید نمره زبان بالا داشته باشند و دارای مقالات علمی معتبر در نشریه های معروف جهانی باشند. دانشجویان برای دریافت فول فاند آلمان باید درخواست بدهند و در درخواست خود دلایلی که سبب می شود خود را لایق اخذ این بورسیه بدانند را ذکر کنند. در ادامه بورسیه فول فاند در مقاطع مختلف تحصیلی را بررسی می کنیم:

  بورسیه فول فاند در مقطع کارشناسی

  همان طور که می دانید بورسیه ها در مقطع کارشناسی محدود هستند و متعاقبا دریافت بورسیه فول فاند نیز در این مقطع کار سختی خواهد بود. با این حال برخی فول فاند ها وجود دارند که دانشجویان ممتاز می توانند اقدام به اخذ آن ها نمایند.

  • بورسیه فردریش ایبرت
  • بورسیه هاینریش بول

  بورسیه هاینریش بول

  بورسیه هاینریش بول به صورت سالانه به دانشجویان ارائه می شود و مخصوص رشته خاصی نمی باشد. بنیاد هانریش بول سالانه بیش از 1200 بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه های آلمان ارائه می کند. متقاضیان برای دریافت این بورسیه باید یکم مارس اقدام نمایند.

  بورسیه فول فاند در مقطع کارشناسی ارشد

  بورسیه های فول فاند ارائه شده در این مقطع از مقطع کارشناسی بیشتر است و دانشجویان قدرت انتخاب بیشتری خواهند داشت. در ادامه به فول فاند های مقطع کارشناسی ارشد اشاره می کنیم:

  • بورسیه فول فاند DAAD
  • بورسیه سازمان کنراد آدنوئر
  • فول فاند هاینریش بول
  • فول فاند فردریش ایبرت
  • بورسیه تحصیلی داد هلموت اشمیت
  • بورسیه تحصیلی KAAD
  • بورسیه تحصیلی SBW برلین

  بورسیه تحصیلی داد هلموت اشمیت

  بورسیه تحصیلی هلموت اشمیت را می توان پر درآمدترین بورسیه تحصیلی آلمان دانست. این بورسیه فول فاند به دانشجویان کارشناسی ارشد تمام وقت در 8 دانشگاه آلمان ارائه می شود. متقاضیان برای دریافت بورسیه هلموت اشمیت نیازی به تجربه کار نخواهند داشت. این بورسیه پوشش های مالی از جمله هزینه تحصیل، حکمک هزینه فرزندان خانواده، بیمه درمان و هزینه سفر های دانشجوی بین المللی را ارائه می دهد. علاوه بر این به متقاضی حقوق ماهانه نیز پرداخت می کند.

  بورسیه تحصیلی KAAD آلمان

  بورسیه تحصیلی KAAD به منظور حمایت مالی از دانشجویان کشور های در حال توسعه آسیا، آفریقا و آمریکای لاتین ارائه می شود. این بورسیه برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در نظر گرفته شده است.

  بورسیه تحصیلی SBW برلین

  بورسیه تحصیلی SBW برلین برای دانشجویان با استعداد خارجی در نظر گرفته شده است و در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به متقاضیان ارائه می گردد. این بورسیه هزینه شهریه، هزینه های اقامت، مسافرت و سایر هزینه های مرتبط را پوشش می دهد و علاوه بر این به متقاضی حقوق ماهانه نیز پرداخت می کند.

  بورسیه فول فاند در مقطع دکتری

  آلمان همواره به عنوان مهد دکترای جهان شناخته می شود و بسیاری از متقاضیان به دنبال تحصیل دکتری در این کشور هستند. بورسیه های تحصیلی در این مقطع از تنوع بالایی برخوردارند و دانشجویان دکترا می توانند در یکی از موسسات آموزشی در زمینه تحقیق و پژوهش فعالیت کنند و حقوق دریافت نمایند. همچنین می توانند از یکی از سازمان های حمایت مالی، کمک هزینه تحصیلی دریافت کنند.

  علاوه بر این متقاضیان دکتری این امکان را دارند که در حوزه تحقیقایت خود یک کاره پاره وقت پیدا کنند و یا حتی در یک کاره پاره وقت خارج از حوزه تحقیقاتی شان مشغول به کار شوند. شاید برخی از افراد به این فکر کنند که با این تنوع و حجم از کمک هزینه های تحصیلی دیگر نیازی به دریافت بورسیه فول فاند نباشد؛ اما باید بگوییم با تمام مزایای گفته شده بورسیه فول فاند مزایای بسیاری برای دانشجویان خواهد داشت. در ادامه به بورسیه های فول فاند آلمان در مقطه دکتری اشاره می کنیم:

  • فول فاند DAAD
  • بورسیه هاینریش بول
  • Marie Skłodowska-Curie (MSCA)
  • فاند سازمان کنراد آدنوئر
  • فاند Stipendiumplus
  • فاند اراسموس
  • بورسیه تحصیلی موزه جرمنی
  • بورسیه تحصیلی IMB International PhD Program

  Marie Skłodowska-Curie (MSCA)

  این بورسیه از تمام دانشجویان با هر ملیتی در تمام مراحل تحصیلی شان حمایت می کند و محققان در همه رشته ها واجد شرایط دریافت این فاند می باشند. محققان می توانند علاوه بر بودجه تحقیقاتی، از تجربیات خارج از کشور در بخش خصوصی بهره مند شوند.

  فاند Stipendiumplus

  این فاند هم به عنوان کمک هزینه تحصیلی و هم به عنوان فول فاند به دانشجویان قابل پرداخت می باشد.

  فاند اراسموس

  فاند اراسموس در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد نیز قابل دریافت است. این بورسیه آلمان، هزینه های تحصیل، مسافرت و هزینه های اولیه زندگی را پوشش می دهد.

  بورسیه تحصیلی موزه جرمنی

  بورسیه تحصیلی موزه جرمنی برای دوره های تحقیقاتی در مقاطع دکترا و فوق دکترا در آلمان به صورت کامل ارائه می شود. این بورسیه سالانه 30 هزار یورو به دانشجویان بین المللی پرداخت می کند.

  بورسیه تحصیلی IMB International PhD Program

  این نوع بورسیه تحصیلی به صورت فول فاند به دانشجویان  بین المللی ارائه می شود و تمامی هزینه های اقامت و سفر را شامل می شود.

  برای دریافت فول فاند آلمان چه مدارکی لازم است؟

  متقاضیانی که قصد دریافت بورسیه فول فاند آلمان را دارند، بایستی مدارک مورد نیاز متناسب با بورسیه مورد نظر را فراهم کنند. مدارک لازم برای بورسیه تحصیلی المان از نوع فول فاند به شرح زیر می باشد:

  • پاسپورت معتبر
  • رزومه تحصیلی
  • انگیزه نامه
  • ریز نمرات و مدارک تحصیلی به زبان انگلیسی و یا آلمانی
  • دو توصیه نامه
  • ارائه نامه پذیرش از یکی از دانشگاه های آلمان
  • ثبت نام در پلتفرم فول فاند مورد نظر
  • تکمیل و پرداخت اپلیکیشن فی

  چند نوع بورسیه تحصیلی در آلمان وجود دارد؟

  بورسیه های آلمان به دو دسته دولتی و غیر دولتی تقسیم می شوند که در ادامه به هر کدام از آن ها اشاره می کنیم:

  بورسیه های دولتی در آلمان

  برخی از مشهور ترین بورسیه های دولتی آلمان عبارتند از:

  • بورسیه DAAD
  • بورسیه Erasmus
  • بورسیه Deutschlandstipendium

  بورسیه  Deutschlandstipendium

  این بورسیه دولتی توسط دولت فدرال آلمان نظارت می شود و حدود 22.500 دانشجو از این کمک هزینه تحصیلی استفاده می کنند. در این بورسیه با همکاری موسسات دولتی و خصوصی به دانشجویان مستعد، ماهانه 300 یورو پرداخت می گردد. تمام دانشجویان با هر ملیتی می توانند از بورسیه Deutschlandstipendiumاستفاده کنند و تا 2 ترم امکان دریافت این بورسیه وجود دارد که البته افراد می توانند با تائید دانشگاه آن را تمدید کنند.

  بورسیه های غیر دولتی آلمان

  مشهور ترین بورسیه های غیر دولتی آلمان به شرح زیر می باشند:

  • بورسیه Friedrich Ebert Stiftung
  • بورسیه Heinrich Böll
  • بورسیه KAS
  • بورسیه Bay
  • بورسیه دانشگاه ژاکوبز برمن
  • بورسیه تحصیلی گوته

  بورسیه KAS

  دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در مقاطع دکترا و کارشناسی ارشد را دارند می توانند از بورسیه KAS استفاده کنند. یکی از شرایط بورسیه المان در این نوع کمک هزینه، تسلط متقاضی بر زبان آلمانی در سطح 2 CERF می باشد. حداکثر سن متقاضیان برای دریافت این بورسیه باید 30 سال باشد.

  بورسیه Bay

  بورسیه Bay به پژوهشگران بین المللی که تمایل به تحصیل در آلمان را دارند ارائه می شود. از مهم ترین شروط دریافت این بورسیه داشتن رزومه تحصیلی قوی و تمرکز بر مباحث نوآورانه و جدید می باشد.

  بورسیه دانشگاه ژاکوبز برمن

  دانشگاه ژاکوبز برمن سالانه 5 کمک هزینه تحصیلی و بورسیه رایگان را به دانشجویان مقطع دکترا ارائه می کند. داشتن رزومه تحصیلی قوی و ارائه مدرک کارشناسی ارشد از شرایط لازم برای دریافت این بورسیه می باشند. این بورسیه تا حدود 3 سال به دانشجویان اعطا می گردد و ماهانه حدود 1300 یورو به واجدین شرایط پرداخت می کند.

  بورسیه دانشگاه ژاکوبز برمن

  بورسیه تحصیلی گوته

  دانشگاه گوته در مقطع کارشناسی ارشد به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد مبلغ 1000 یورو در ماه ارائه می دهد. متقاضیان می توانند از طریق این بورسیه بخش زیادی از هزینه های زندگی و تحصیل در آلمان را تامین کنند.

  معدل مورد نیاز برای بورسیه آلمان

  یکی از اصلی ترین شرایط بورسیه تحصیلی آلمان، داشتن معدل قابل قبول می باشد. متقاضیان بورسیه در این کشور باید حداقل معدل 15 داشته باشند؛ اما به دلیل محدودیت در تعداد بورسیه ها و بالا بودن متقاضی برای دریافت بورسیه، افراد باید علاوه بر معدل بالا، از رزومه تحصیلی قوی نیز برخوردار باشند.

  از این رو هر کسی که معدل بالا تر و رزومه تحصیلی بهتری داشته باشد، شانس بیشتری برای اخذ بورسیه خواهد داشت. متقاضیانی که معدل پایینی دارند، در صورتی که رزومه خوبی ارائه دهند و نمره زبان بالایی داشته باشند می توانند از بورسیه تحصیلی آلمان بهره مند شوند.

  مدارک مورد نیاز برای اخذ بورسیه تحصیلی آلمان

  مدارک مورد نیاز هر دانشگاه برای ارائه بورسیه تحصیلی با یکدیگر متفاوت است؛ از این رو افراد باید به سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه کرده و از مدارک لازم به صورت دقیق آگاه شوند. با این حال مدارک کلی برای اخذ بورسیه در آلمان به شکل زیر می باشند:

  • رزومه متقاضی
  • فرم تکمیل شده درخواست بورسیه
  • مدارک تحصیلی مقاطع پیشین
  • ریز نمرات
  • مدرک زبان آلمانی و یا انگلیسی
  • پاسپورت معتبر
  • توصیه نامه از استاد
  • انگیزه نامه
  • تائیدیه سوپروایزر در مقطع دکتری
  • داشتن مقالات بین المللی

  مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی آلمان از طریق بورسیه

  یکی از مهم ترین مراحل در دریافت بورسیه اخذ ویزای تحصیلی می باشد. ارائه مدارک در اخذ ویزا از حساسیت بالایی برخوردار است، از طرفی سفارت آلمان برای ارائه ویزا به ایرانی ها سخت گیری های زیادی اعمال می کند. از این رو ارائه مدارک اهمیت بیشتری پیدا میکند. توصیه می شود متقاضیان برای این کار از وکیل مهاجرت به آلمان استفاده کنند. وکلای مجرب ما در مجموعه کافه مهاجرت آماده ارائه خدمات مناسب در این زمینه به شما عزیزان می باشند. مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی به قرار زیر است:

  • پاسپورت معتبر
  • فرم تکمیل شده ویزای تحصیلی
  • رزومه کاری و تحصیلی
  • 2 قطعه عکس
  • تمکن مالی
  • گواهی عدم سوء پیشینه
  • مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی

  هزینه زندگی در آلمان با بورسیه تحصیلی

  بورسیه تحصیلی در کشور آلمان انواع مختللفی دارد. همان طور که گفته شد برخی از بورسیه ها تمام هزینه های زندگی و تحصیل متقاضی را پوشش می دهند و برخی دیگر تنها هزینه های تحصیل را تامین می کنند و افراد برای هزینه های زندگی باید خودشان هزینه کنند. از این رو لازم است متقاضیانی که قصد دریافت بورسیه آلمان را دارند، از هزینه های زندگی در این کشور آگاهی داشته باشند.

  هزینه زندگی در آلمان بسته به سبک زندگی و شهر های مختلف متفاوت می باشد؛ اما به طور کلی می توان حدود 850 تا 1200 یورو برای هزینه های زندگی در این کشور در نظر گرفت. در جدولی که در ادامه آورده شده است هزینه های مختلف زندگی در آلمان را ذکر کرده ایم:

  شرح هزینه هامبلغ هزینه
  500 گرم نان1.29 یورو
  یک کیلوگرم برنج2.10 یورو
  یک کیلوگرم سینه مرغ7.35 یورو
  یک کیلوگرم گوشت گاو11.09 یورو
  یک لیتر بنزین1.41 یورو
  یک وعده غذا در رستوران ارزان قیمت10 یورو
  یک وعده غذای دو نفره در رستوران معمولی45 یورو
  یک فنجان قهوه2.68 یورو
  اجاره آپارتمان یک خوابه داخل شهرماهانه 706.81 یورو
  اجاره آپارتمان یک خوابه خارج شهرماهانه 530.41 یورو

  مشاوره و وکیل دریافت بورسیه تحصیلی

  برای دریافت بورسیه آلمان شرایط و مدارک خاصی لازم است که بسته به نوع بورسیه دریافتی متفاوت خواهد بود. به دلیل محدود بودن بورسیه های تحصیلی در آلمان و بالا بودن تعداد متقاضیان، بهتر است افراد از یک وکیل مهاجرت تحصیلی به آلمان کمک گرفته و پرونده خود را به او بسپارند تا شانس بیشتری برای دریافت بورسیه داشته باشند. اپلای کردن بورسیه، تهیه مدارک لازم، اخذ ویزای تحصیلی همگی از اموری هستند که وکیل متخصص بر آن تسلط کامل دارد و می تواند به بهترین نحو آن را انجام دهد. شما عزیزان می توانید با وکلای ما در موسسه مهاجرتی کافه مهاجرت تماس بگیرید و امور خود را به آن ها بسپارید.

  سخن پایانی

  در این مقاله در مورد بورسیه آلمان، شرایط و مدارک لازم برای دریافت آن صحبت کردیم و انواع بورسیه های این کشور را مرود بررسی قرار دادیم. امیدواریم توانسته باشیم اطلاعات مفیدی در این خصوص در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت راهنمایی از مشاوران ما می توانید با متخصصان ما در مجموعه کافه مهاجرت تماس بگیرید.

  سوالات متداول درمورد بورسیه تحصیلی در آلمان 2023

  بله، بورسیه های زیادی برای تحصیل پزشکی در آلمان وجود دارد.

  داشتن معدل بالا، دارایودن رزومه قوی، نمره زبان بالا و مقالات معتبر جهانی از مهم ترین شرایط دریافت بورسیه هستند.

  بورسیه های آلمان به دو دسته دولتی و غیر دولتی تقسیم می شوند و از نظر هزینه نیز به دو دسته فول فاند و کمک هزینه تحصیلی قابل تقسیم می باشند.

  در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا امکان اخذ بورسیه وجود دارد؛ اما شانس اخذ بورسیه در مقطع کارشناسی بسیار پایین است.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره رایگان مهاجرت:
  07191003515