تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان

تحصیل رشته های دندانپزشکی و پزشکی در آلمان، رویای بسیاری از دانشجویان بین المللی در سراسر جهان است. کشور آلمان از جمله کشور هایی است که فرصت تحصیل در این رشته ها را برای دانشجویان خارجی فراهم کرده است. رایگان بودن تحصیل در آلمان، مدرک معتبر جهانی، فناوری های پیشرفته، وجود امکانات آموزشی و آزمایشگاه های پیشرفته از دلایل اصلی برای تحصیل پزشکی در آلمان به شمار می روند. تحصیل در کشور آلمان فرصت های بسیاری برای دانشجویان بین المللی ایجاد می کند و کارفرمایان زیادی در سراسر دنیا از فارغ التحصیلان پزشکی و دندانپزشکی این کشور استقبال می کنند.

همکاران ما در مجموعه مهاجرتی کافه مهاجرت این مقاله را تهیه کرده اند تا اطلاعات لازم در خصوص تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور آلمان در اختیار شما قرار گیرد. اگر شما هم قصد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در این کشور را دارید، توصیه می کنیم این مقاله را از دست ندهید.

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

با ما در ارتباط باشید و سوالات، ابهامات و نگرانی های خود را از طریق راه های ارتباط زیر با ما در میان بگذارید. از طریق شماره تماس زیر میتوانید با مشاورین ما گفتگو کنید.

درخواست فوری مشاوره

  نام و نام خانوادگی


  شماره تماس

  کشور آلمان نه تنها دارای دانشگاه ها و کالج های برتر و جهانی بلکه دارای مدارس و دبیرستان های مطرح نیز می باشد

  تحصیل دکتری در آلمان همواره به عنوان یک گزینه جذاب برای دانشجویان بین المللی محسوب می شود.

  آلمان یکی از بهترین کشورهای خارجی برای تحصیل به شمار می‌آید. تحصیل در این کشور در تمامی مقاطع تحصیلی لیسانس، فوق لیسانس و دکتری به زبان آلمانی رایگان است. 

  موسسه های آموزش عالی و دانشگاه های ترکیه، تحصیلات عالی را در سطح جهانی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به دانشجویان بین المللی و بومی ارائه می دهند.

  صفر تا صد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور آلمان

  دانشجویان در رشته های پزشکی و دندانپزشکی می توانند در دانشگاه های دولتی و یا خصوصی تحصیل کنند. دانشجویان برای ورود به این رشته ها باید پیش نیاز های لازم را سپری کنند. به طور کلی تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در این کشور، نیازمند گذراندن یک دوره پیش پزشکی و یا شرکت در امتحان ورودی پزشکی آلمان می باشد.

  مراحل مهاجرت در کافه مهاجرت

  درخواست مشاوره

  برای دریافت مهاجرت باید با شعب ما تماس گرفته یا فرم پر کنید.

  برگزاری جلسه مشاوره

  برای شما جلساتی برگزار خواهد شد و از شما اطلاعلاتی گرفته میشود.

  عقد قرارداد

  مسیرها و توضیحات لازم به شما داده میشود و سپس قرار دادی برای انجام کارها ثبت میشود.

  اخذ اقامت

  درخواست ها ارسال میشود و نتیجه به شما اعلام میگردد

  از مهم ترین شرایط پذیرش برای تحصیل در آلمان در رشته دندانپزشکی، ارائه مدرک زبان آلمانی، قبولی در آزمون ورودی احتمالی و گذراندن دوره کالج می باشند. در صورت فراهم نمودن این شرایط دانشجویان مجاز به ورود به دانشگاه های علوم پزشکی خواهند شد. برای پذیرش در دانشگاه های آلمان، محدودیت سنی در نظر گرفته نشده است؛ اما بالا بودن سن شانس دریافت ویزا را کاهش می دهد. از این رو توصیه می شود افراد با سن زیر 24 سال برای تحصیل پزشکی در آلمان اقدام نمایند.

  بررسی شرایط تحصیل پزشکی در کشور آلمان

  تحصیل پزشکی آلمان شش تا هفت سال طول می کشد و برای بهبود بهره وری از یادگیری، مراحل تحصیل به بخش های مختلفی تقسیم شده است. هر مرحله از تحصیل پزشکی نیز منجر به یک آزمون خاصی می شود و در نهایت دانشجو باید یک آزمون نهایی را پشت سر بگذارد.

  مرحله پیش بالینی (Pre-Clinical Stage)

  اولین مرحله از تحصیل پزشکی المان، مرحله پیش بالینی می باشد که حدود دو سال به طول می انجامد. در این مرحله دانشجویان با مفاهیم اصلی و موضوعات پزشکی آشنایی پیدا می کنند و بر روی علوم طبیعی از جمله فیزیک، شیمی و زیست شناسی تمرکز می کنند. در پایان این مرحله، متقاضیان با یک آزمون که به صورت کتبی و شفاهی برگزار می شود، ارزیابی می گردند.

  کشور آلمان نه تنها دارای دانشگاه ها و کالج های برتر و جهانی بلکه دارای مدارس و دبیرستان های مطرح نیز می باشد

  تحصیل دکتری در آلمان همواره به عنوان یک گزینه جذاب برای دانشجویان بین المللی محسوب می شود.

  آلمان یکی از بهترین کشورهای خارجی برای تحصیل به شمار می‌آید. تحصیل در این کشور در تمامی مقاطع تحصیلی لیسانس، فوق لیسانس و دکتری به زبان آلمانی رایگان است. 

  موسسه های آموزش عالی و دانشگاه های ترکیه، تحصیلات عالی را در سطح جهانی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به دانشجویان بین المللی و بومی ارائه می دهند.

   مرحله علوم بالینی (Clinical Science Stage)

  مرحله بالینی که بخش اصلی تحصیل پزشکی را شامل می شود، به مدت 3 سال طول می کشد. این مرحله بر موضوعات اصلی پزشکی از جمله فیزیولوژی، بیولوژی و آناتومی تمرکز دارد و همچنین شامل سمینار ها، دوره های عملی، سخنرانی ها و دوره های کارآموزی خواهد بود.

  مرحله بالینی نهایی (Final Clinical Year)

  این بخش آخرین مرحله تحصیل پزشکی در المان می باشد که شامل یک سال کارآموزی در مراکز درمانی و بیمارستان ها خواهد بود. در واقع در این مرحله دانشجویان آموخته های خود را به صورت عملی تمرین می کنند و اقدام به تثبیت هر آن چه یاد گرفته اند می نمایند. در آخرین مرحله تکمیل دوره پزشکی، دانشجویان باید در آزمون استاندارد دولتی شرکت کنند که در صورت قبولی می توانند مجوز پزشکی دریافت کرده و به عنوان یک پزشک مشغول به کار شوند.

  بررسی شرایط تحصیل دندانپزشکی در کشور آلمان

  مدت زمان تحصیل در دوره عمومی دندانپزشکی 5 تا 6 سال می باشد و به دو بخش پیش بالینی و بالینی تقسیم می شود. در مرحله پیش بالینی دانشجویان به مدت 5 ترم موضوعاتی همچون علوم طبیعی، مواد پزشکی و دندانپزشکی را فرا می گیرند. در انتهای این دوره یک آزمون اولیه از متقاضی گرفته می شود که در صورت قبولی وارد مرحله دوم تحصیل خواهد شد.

  چرا کافه مهاجرت؟

  دارای وکلای مجرب

  10 سال سابقه درخشان

  9000 پذیرش تحصیلی

  درخواست مشاوره

  مرحله بالینی تحصیل دندانپزشکی در المان، شامل آموزش های عملی، سمینار ها و سخنرانی ها خواهد بود. در پایان این دوره نیز مجددا آزمونی برگزار می شود که در صورت قبولی دانشجو در آن ، مدرک دندانپزشکی به فرد اعطا می گردد. دانشجویان می توانند پس از دوره عمومی، اقدام به ادامه تحصیل در تخصص دندانپزشکی در این کشور نمایند. دوره تخصص دندانپزشکی بسته به تخصصی که دانشجو انتخاب می کند بین 3 تا 6 سال زمان خواهد برد و افراد می توانند در رشته هایی همچون ارتودنسی، جراحی دهان و دندان، پروتز های دندانی و … تحصیل کنند.

  عکس 1 دانشجویان دندانپزشکی می توانند در رشته های ارتودنسی، پروتز های دندانی، جراحی دهان و دندان و ... تخصص دریافت کنند

  آزمون ورودی پزشکی و دندانپزشکی در آلمان

  این آزمون که Test für Medizinische Studiengänge  نام دارد و به اختصار به آن TMS می گویند، برای ورود به رشته های پزشکی الزامی است. در صورتی که دانشجویان در این آزمون نمره قبولی کسب کنند، می توانند به صورت رایگان در دانشگاه های دولتی مشغول به تحصیل شوند. این آزمون از دو بخش ریاضیات و زبان آلمانی تشکیل شده است و نمره کسب شده در این آزمون، رشته تحصیلی افراد را مشخص می کند. آزمون TMS نشان دهنده درک و تفسیر صحیح متقاضی از اطلاعات پیچیده می باشد.

  مدرک زبان و شرایط سنی رشته های پزشکی و دندانپزشکی آلمان

  نکته ای که متقاضیان مهاجرت به آلمان و تحصیل پزشکی باید به آن توجه داشته باشند، این است که تحصیل پزشکی در آلمان و همچنین دندانپزشکی در این کشور، به زبان آلمانی امکان پذیر است. از طرفی به دلیل مزایای فراوانی که برای تحصیل به زبان آلمانی برای دانشجویان در نظر گرفته شده است، بیشتر متقاضیان اقدام به تحصیل به زبان آلمانی می نمایند. مدرک زبان آلمانی لازم برای ورود به رشته های پزشکی و دندانپزشکی، حداقل B2 می باشد.

  در مورد شرایط سنی تحصیل پزشکی در آلمان نیز باید بگوییم که جهت پذیرش در این رشته ها، متقاضیان باید حداقل 18 سال سن داشته باشند. حداکثر سن متقاضیان نیز باید 27 تا 28 سال باشد، به طوری که افراد با سن بالا تر شانس کم تری برای دریافت ویزا خواهند داشت.

  شرط معدل برای تحصیل پزشکی در آلمان

  برای تحصیل رایگان پزشکی در آلمان در دانشگاه های دولتی، متقاضیان باید معدل مناسبی داشته باشند. برای ورود به دانشگاه در رشته هایی همچون پزشکی، دندانپزشکی، دندانپزشکی و بایولوژی افراد باید معدل 20 داشته باشند. در غیر این صورت متقاضیان باید برای تحصیل در دانشگاه های خصوصی اقدام نمایند. لازم به ذکر است که برای تحصیل در رشته های دیگر با معدل 15 نیز می توان اقدام کرد.

  تحصیل پزشکی در کشور آلمان و اقامت پس از تحصیل

  دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی در کشور آلمان می توانند پس از اتمام تحصیلات خود، به مدت دو سال در این کشور اقامت داشته باشند. فارغ التحصیلان در این مدت می توانند در بیمارستان ها مشغول به کار شده و اقدام به دریافت ویزای کاری این کشور نمایند. پس از 5 سال کار در این کشور و پرداخت مرتب مالیات های خود، متقاضی می تواند نسبت به دریافت اقامت دائم خود اقدام کند. همچنین متقاضی می تواند پس از گذشت 3 سال از اخذ اقامت دائم آلمان، تابعیت و شهروندی این کشور را نیز به دست آورد.

  برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی کافه مهاجرت تماس بگیرید. متخصصان ما در این موسسه، آماده ارائه هر گونه مشاوره و خدمات در زمینه اقامت آلمان به شما متقاضیان عزیز می باشند.

  هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان چقدر است؟

  یکی از اصلی ترین دغدغه های دانشجویان بین المللی برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور های خارجی، هزینه تحصیل می باشد. کشور آلمان نیز از این قاعده مستثنی نیست و افراد باید قبل از هر اقدامی هزینه های تحصیل در این کشور را بررسی کنند. هزینه تحصیل پزشکی در آلمان در دانشگاه های دولتی رایگان است و دانشجویان پس از فراهم کردن پیش نیاز های لازم می توانند در این دانشگاه ها بدون پرداخت شهریه تحصیل کنند. تنها هزینه ای که متقاضیان باید پرداخت کنند، هزینه بیمه پزشکی و ثبت نام می باشد که به ازای هر ترم حدود 250 یورو خواهد بود.

  شرایط تحصیل پزشکی در کشور آلمان در صورتی که دانشجویان قصد تحصیل در دانشگاه های خصوصی را داشته باشند، کمی متفاوت خواهد بود. در واقع افراد باید شهریه های بالایی را پرداخت کنند؛ چرا که رشته های پزشکی و دندانپزشکی، جزو گران ترین رشته ها در این کشور محسوب می شود. دانشجویان برای تحصیل پزشکی در این کشور در دانشگاه های خصوصی باید تا 26 هزار یورو شهریه پرداخت کنند. از طرفی هزینه تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه های خصوصی آلمان حدود 20 هزار یورو خواهد بود. 

  در صورتی که علاقمند به تحصیل در مقطع دکترا در آلمان هستید می توانید با مشاوران ما در موسسه کافه مهاجرت تماس بگیرید و مشاوره های لازم را در این خصوص دریافت کنید.

  تحصیل پزشکی در آلمان چه مزایایی دارد؟

  تحصیل در دانشگاه های پزشکی المان مزایای بسیاری برای دانشجویان بین المللی دارد و متقاضیان زیادی علاقمند به تحصیل در این کشور می باشند. در ادامه به برخی از مهم ترین مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در این کشور اشاره می کنیم:

  • بهره مندی از امکانات آموزشی بی نظیر
  • وجود فرصت های شغلی فراوان پس از فارغ التحصیلی
  • داشتن امنیت در این کشور
  • امکان تحصیل رایگان و یا با هزینه پایین
  • امکان اخذ اقامت پس از تحصیل در این کشور و همچنین اخذ تابعیت آلمان
  • داشتن درآمد بالا در رشته های پزشکی و دندانپزشکی

  معایب تحصیل پزشکی در کشور آلمان کدام اند؟

  اگر چه تحصیل در آلمان مزایای زیادی دارد؛ اما با این وجود نمی توان معایب و ریسک های موجود را نادیده گرفت. با این حال باز هم مزایای تحصیل در این کشور بیشتر از معایب آن بوده و افراد زیادی این معایب اندک را نادیده می گیرند. در ادامه به معایب تحصیل پزشکی در این کشور اشاره می کنیم:

  • دشواری زبان آلمانی و الزام به یادگیری آن برای برقراری ارتباط با بیماران
  • عدم وجود خوابگاه برای برخی از دانشگاه ها
  • دوری از خانواده و سازگاری با فرهنگ و مردمان جدید

  آیا تحصیل پزشکی بدون کنکور در آلمان امکان پذیر است؟

  یکی از شرایط تحصیل پزشکی در المان شرکت در کنکور ایران و قبولی در کنکور می باشد. حال اگر فردی قصد داشته باشد بدون کنکور در آلمان به تحصیل پزشکی بپردازد، تنها راه آن شرکت در یک دوره یک ساله کالج آلمان خواهد بود؛ که البته افراد باید شرایط مناسب برای تحصیل در کالج های پزشکی المان را داشته باشند. در این صورت می توانند بدون کنکور در آلمان اقدام به تحصیل پزشکی نمایند. 

  برای پذیرش پزشکی و دندانپزشکی در آلمان چه مدارکی لازم است؟

  برای تحصیل پزشکی در آلمان، متقاضیان باید ابتدا از دانشگاه های این کشور پذیرش دریافت کنند. برای اخذ پذیرش دانشگاه پزشکی آلمان، افراد باید یک سری مدارک را آماده کرده و به دانشگاه ارسال کنند. مدارک خواسته شده برای هر دانشگاه متفاوت می باشد؛ اما در حالت کلی بسیاری از این مدارک یکسان می باشند. در این بخش می خواهیم به معرفی مدارک کلی مورد نیاز برای پذیرش پزشکی در این کشور بپردازیم:

  • اسکن پاسپورت معتبر
  • ارائه ریز نمرات درسی به همراه ترجمه آن ها
  • ارائه مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی به همراه ترجمه
  • مدرک زبان
  • عکس پاسپورتی

  آیا تحصیل پزشکی آلمان به زبان انگلیسی امکان پذیر است؟

  نکته مهمی که متقاضیان  رشته پزشکی در آلمان باید در نظر داشته باشند، این است که در این کشور هیچ دانشگاهی رشته های پزشکی را به زبان انگلیسی ارائه نمی کند. تنها در برخی رشته ها همچون پزشکی مولکولی در آلمان می توان به زبان انگلیسی تحصیل کرد؛ اما رشته پزشکی عمومی فقط به زبان آلمانی تدریس می شود. دانشگاه های خصوصی نیز از این قاعده مستثنی نیستند و امکان تحصیل به زبان انگلیسی در آن ها وجود نخواهد داشت. تحصیل دندانپزشکی در کشور آلمان به زبان انگلیسی نیز امکان پذیر نخواهد بود.

  لازم به ذکر است حتی اگر دانشجویان پزشکی، به زبان انگلیسی هم تحصیل می کردند، باز هم باید زبان آلمانی را یاد می گرفتند؛ چرا که پزشکان به طور مستقیم با افراد جامعه سر و کار دارند و باید به زبان آن ها مسلط باشند.

  پذیرش پزشکی در کشور آلمان بدون مدرک زبان

  تحصیل پزشکی المان نیاز به مدرک زبان قابل قبول دارد و بدون مدرک زبان امکان پذیر نمی باشد. در سال های گذشته این امکان وجود داشت که متقاضیان قبل از شروع دانشگاه و در خود کشور آلمان دوره های زبان آلمانی را سپری کنند؛ اما در حال حاضر چنین چیزی بسیار دشوار است.

  اگر در مورد تحصیل در مدارس آلمان علاقمند به کسب اطلاعات هستید می توانید مقاله مربوط به آن را در سایت کافه مهاجرت مطالعه نمایید.

  بورسیه پزشکی در کشور آلمان

  به طور کلی دانشگاه ها برای رشته های علوم پزشکی، بورسیه های کم تری نسبت به رشته های مهندسی و یا علوم پایه ارائه می دهند. از این رو می توان گفت دانشجویان پزشکی برای اخذ بورسیه با دشواری روبرو می شوند. به طور مثال در کشور آلمان، موسسه DAAD که بزرگ ترین مرکز ارائه دهنده بورسیه به شمار می رود، هیچ گونه بورسیه ای برای دانشجویان بین المللی پزشکی ارائه نمی دهد. با این حال برخی موسسات در این کشور اقدام به ارائه بورسیه تحصیلی آلمان پزشکی نموده اند. در ادامه به برخی از این بورسیه ها اشاره می کنیم:

  • بورسیه پزشکی Keith و Dorothy 2020
  • بورسیه تحصیلی Humboldt University of Berlin2019
  • بورسیه Research Sir Ratanji Dalal
  • بورسیه پزشکی Friedrich-Alexander (IZKF)
  • بورسیه Marie Curie Zukunftskollege(ZIF-MC)
  • بورسیه DKFZ 2019
  • بورسیه تحصیلی گوته آلمان
  • بورسیه پزشکی KAS کنارد
  • بورسیه پزشکی هینریچ بول
  • بورسیه تحصیلی پزشکی دانشگاه ژاکوبز برمن

  معرفی دانشگاه های پزشکی کشور آلمان

  تحقیق در مورد بهترین دانشگاه آلمان در رشته پزشکی یکی از مهم ترین اقدامات برای تحصیل پزشکی در این کشور می باشد. دانشجویانی که قصد تحصیل پزشکی در آلمان را دارند، باید به بررسی دانشگاه های معتبر این کشور بپردازند و با این دانشگاه ها آشنایی پیدا کنند. در ادامه به چند نمونه بهترین دانشگاه پزشکی آلمان اشاره می کنیم:

  دانشگاه بنجامین فرانکلین برلین

  دانشگاه پزشکی هانوفر

  دانشگاه یوهان ولفگانگ فرنکفورت

  دانشگاه آلبرت لودویگ فرایبورگ

  دانشگاه پزشکی بن

  دانشگاه پزشکی کلن

  دانشگاه فردریش الکساندر نورنبرگ

  دانشگاه پزشکی بوخوم

  برخی از بهترین دانشگاه های پزشکی آلمان که مورد تائید وزارت بهداشت و علوم ایران می باشند نیز در جدول زیر آورده شده اند:

  دانشگاه ابرهارد کریل تایتینگن

  دانشکده پزشکی هانور

  دانشگاه بن

  دانشگاه مینه سوتا فرانکفورت

  دانشگاه هومبولت زو برلین

  دانشگاه لودویگ ماکسیملیانس مونیخ

  دانشگاه هایدلبرگ

  تحصیل پزشکی در کشور المان با مدرک دیپلم

  تحصیل پزشکی در المان با مدرک دیپلم، یکی از رایج ترین روش های پذیرش پزشکی در این کشور می باشد. متقاضیان پس از اخذ مدرک دیپلم می توانند برای تحصیل در آلمان اقدام کنند؛ اما از آن جایی که دیپلم در آلمان 13 ساله است، افراد باید یک دوره یک ساله فاندیشن در این کشور بگذرانند، تا بتوانند وارد دانشگاه شوند. پس از گذراندن دوره یک ساله کالج، متقاضیان می توانند در آزمون FSP شرکت کرده و پس از اخذ نمره قبولی وارد دانشگاه شوند.

  تحصیل تخصص پزشکی در کشور آلمان

  متقاضیان جهت ادامه تحصیل پزشکی در آلمان برای تخصص، می توانند از دو طریق اقدام کنند. در روش اول دانشجو پس از اتمام تحصیل در دوره عمومی پزشکی می تواند اقدام به تحصیل تخصص پزشکی در آلمان نماید. روش دوم مربوط به افرادی است که دوره عمومی پزشکی خود را در خارج از آلمان گذرانده اند که این افراد باید ابتدا مدرک تحصیلی خود را معادلسازی کنند. همچنین این افراد باید در آزمون Aprobation شرکت کرده و پذیرفته شوند و پس از آن برای دوره رزیدنتی از یک کلینیک با بیمارستان پذیرش دریافت کنند و پس از گذراندن دوره مقدماتی می توانند اقدام به تحصیل تخصص در دانشگاه های آلمان نمایند.

  کار و درآمد پزشکان و دندانپزشکان در آلمان

  پزشکان و دندانپزشکان بالا ترین درآمد ها را در جهان دارند و از فرصت های شغلی فراوانی نیز برخوردار می باشند. دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی آلمان شهرت فراوانی دارند و فارغ التحصیلان این دانشگاه ها، ارزش بسیاری نزد کارفرمایان خواهند داشت. درآمد پزشکان و دندانپزشکان بسته به تجربه و محل کار آن ها متغیر خواهد بود؛ اما در حالت کلی متوسط درآمد یک پزشک متخصص سالانه 80 هزار یورو می باشد. پزشکان متخصص با بالا رفتن سابقه و تجربه در آلمان می توانند سالانه 10 هزار یورو درآمد کسب کنند. همچنین دندانپزشکان در آلمان ماهانه درآمدی بین 3 تا 6 هزار یورو خواهند داشت.

  مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی آلمان

  دانشجویان بین المللی که عضو کشور های اتحادیه اروپا نیستند، برای تحصیل در آلمان باید ویزا دریافت کنند. در ادامه به مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان اشاره می کنیم:

  • پاسپورت معتبر با اعتبار بیش از 6 ماه
  • نامه پذیرش از یکی از دانشگاه های آلمان
  • مدرک تحصیلی قبلی به همراه ریز نمرات
  • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
  • ارائه تمکن مالی برای زندگی در آلمان
  • دو قطعه عکس پاسپورتی

  مشاوره و وکیل تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور آلمان

  برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی آلمان یک سری شرایط و قوانین وجود دارد که موجب شده متقاضیان نیاز به یک متخصص در این زمینه پیدا کنند. گرفتن مشاوره از وکیل تحصیل در آلمان و متخصصان در این زمینه می تواند تاثیر فراوانی بر روی کاهش نگرانی و استرس افراد داشته باشد. همچنین وکیل مهاجرت با دانش و تسلطی که بر روی قوانین کشور آلمان دارد، می تواند در پروسه اخذ پذیرش، تهیه مدارک، اخذ ویزای تحصیلی و حتی دریافت بورسیه برای متقاضی کمک کننده باشد.

  به همین خاطر مشاوران مجرب ما در موسسه کافه مهاجرت، آماده ارائه هر گونه خدمات به متقاضیان می باشند. شما عزیزان می توانید جهت راهنمایی های بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید و مشاوره های لازم را دریافت کنید.

  سخن پایانی

  در این مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور آلمان مورد بررسی قرار گرفت و مدارک مورد نیاز برای پذیرش و ویزا، شرایط تحصیل و درآمد پس از تحصیل در این رشته ها ارزیابی گردید. امیدواریم توانسته باشیم به بخش زیادی از سوالات شما عزیزان در این خصوص پاسخ دهیم. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق راه های برقراری تماس که در سایت قرار داده شده است با کارشناسان ما در تماس باشید.

  سوالات متداول درباره تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان 2023

  تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان تقریبا رایگان است و شهریه دانشگاه های خصوصی حدود 20 هزار یورو در سال می باشد.

  خیر؛ اما برای اخذ ویزای تحصیلی بهتر است متقاضیان زیر 24 سال داشته باشند.

  رشته های علوم پزشکی در تمامی دانشگاه های دولتی به زبان آلمانی ارائه می شوند.

  بله، دانشجویان پس از فارغ التحصیلی می توانند در آلمان مشغول به کار شده و اقدام به اخذ اقامت نمایند.

  تحصیل پزشکی در این کشور 6 ساله است و تحصیل دندانپزشکی نیز 5 تا 6 سال به طول می انجامد.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره رایگان مهاجرت:
  07191003515