اخذ ویزای جاب آفر آلمان

اخذ ویزای جاب آفر آلمان

کشور آلمان به عنوان یکی از قطب های اقتصادی جهان، موقعیت های شغلی فراوانی را به نیروی کار ماهر و حرفه ای ارائه می دهد. این کشور اروپایی با داشتن نرخ پایین بیکاری و کیفیت بالای زندگی، مهاجران بسیاری را از کشورهای مختلف جهان، به خصوص ایران، به خود جذب کرده است و همواره در بررسی مقاصد مهاجرتی، در اولویت قرار دارد. اما کار در آلمان چگونه ممکن است؟ آیا برای کار در این کشور، دریافت جاب آفر آلمان نیاز است؟ ما در این مقاله سعی داریم تا به بررسی شرایط ویزای جاب آفر آلمان بپردازیم و به سوالات فوق پاسخ دهیم. پس در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

همه چیز درباره جاب آفر آلمان و وکیل مهاجرت

کشور آلمان که به گفته آژانس کار فدرال این کشور، سالیانه بیش از چهارصد هزار نیروی کار ماهر و حرفه ای را جذب می کند، یکی از بهترین مقاصد مهاجرت کاری در جهان است. اقتصاد قوی کشور آلمان و نیاز مبرم به نیروی کار ماهر در صنایع و شرکت های خارجی در آلمان باعث شده است تا تقاضا برای جذب مهاجران بالا باشد.

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

با ما در ارتباط باشید و سوالات، ابهامات و نگرانی های خود را از طریق راه های ارتباط زیر با ما در میان بگذارید. از طریق شماره تماس زیر میتوانید با مشاورین ما گفتگو کنید.

درخواست فوری مشاوره

  نام و نام خانوادگی


  شماره تماس

  جویندگان کار در آلمان باید شروط تعیین شده از سوی دولت آلمان را داشته باشند که مهم ترین آن، اخذ جاب آفر آلمان یا همان پیشنهاد شغلی از کارفرما است. در ضمن، اخذ ویزای کار و مجوز اقامت کاری آلمان نیز برای شهروندان خارج از اتحادیه اروپا که قصد مهاجرت کاری به آلمان را دارند الزامی است. در صورتی که افراد در این مسیر از وکیل مهاجرت به آلمان کمک بگیرند می تواند به آن ها کمک فراوانی نماید.

  جاب آفر آلمان چیست؟

  بسیاری از افردای که قصد مهاجرت به آلمان و کار در این کشور را دارند با جاب آفر این کشور آشنایی دارند. جاب آفر آلمان (job offer) یا همان پیشنهاد شغلی، در واقع نوعی دعوتنامه از سوی یک کافرما در آلمان جهت کار در این کشور است. به عبارتی دیگر، متقاضیان کار در آلمان باید ابتدا یک کارفرما در این کشور بیابند و پس از ارسال رزومه و سوابق کاری و تایید توسط کارفرما، موفق به اخذ جاب آفر شوند. معمولا به دلیل آنکه کشور آلمان جزو بزرگ ترین اقتصادهای اروپا است و شرکت ها و صنایع بسیاری در آلمان مشغول به فعالیت هستند، نیروی کار خارجی شانس بالایی برای دریافت جاب آفر در آلمان را دارند.

  ویزای جاب آفر آلمان چیست؟

  متقاضیان کار در آلمان باید پس از دریافت نامه کارفرما و یا قرارداد کاری و همچنین داشتن سایر شروط تعیین شده از سوی اداره مهاجرت آلمان، نسبت به اخذ ویزای کار و سپس مجوز اقامت کاری آلمان اقدام کنند. توجه داشته باشید که اخذ جاب آفر آلمان از یک کارفرما در این شرکت، از ملزومات دریافت ویزای کار آلمان است.

  متقاضیانی که دارای رزومه قوی، سوابق کاری درخشان و تحصیلات بالا هستند، شانس بالاتری برای اخذ جاب آفر آلمان را خواهند داشت. به علاوه، فارغ التحصیلان دانشگاه های آلمان نیز که به دنبال یافتن شغل در این کشور هستند، در اولویت کارفرمایان آلمانی قرار دارند. با این حال افراد می توانند با کمک گرفتن از وکیل مهاجرت کاری به آلمان، روند اخذ ویزای جاب آفر را تسهیل کنند.

  مراحل مهاجرت در کافه مهاجرت

  درخواست مشاوره

  برای دریافت مهاجرت باید با شعب ما تماس گرفته یا فرم پر کنید.

  برگزاری جلسه مشاوره

  برای شما جلساتی برگزار خواهد شد و از شما اطلاعلاتی گرفته میشود.

  عقد قرارداد

  مسیرها و توضیحات لازم به شما داده میشود و سپس قرار دادی برای انجام کارها ثبت میشود.

  اخذ اقامت

  درخواست ها ارسال میشود و نتیجه به شما اعلام میگردد

  شرایط جاب آفر آلمان چیست؟

  متقاضیان کار در آلمان می توانند برای اشتغال دائم در این کشور و یا حتی جهت گذراندن دوره های کارآموزی، جاب آفر دریافت کنند. کارفرمایان و شرکت های آلمانی، معمولا بر اساس نیاز خود به نیروی کار، جاب آفر اعطا می کنند و ممکن است بر اساس نوع کار و حیطه تخصصی مورد نیاز، شرایط متفاوتی را تعیین نمایند.

  اما چگونه جاب آفر آلمان بگیریم؟

  باید بدانید که شرایط ویزای جاب آفر آلمان برای شهروندان اتحادیه اروپا و شهروندان خارج از اتحادیه اروپا متفاوت است. این بدان معناست که یک کارفرمای آلمانی باید درخواست نیروی کار در موقعیت شغلی مورد نظر را به مدت حداقل 3 ماه در روزنامه ها و سایت های آلمان و سپس اتحادیه اروپا آگهی کرده باشد.همچنین ثابت نمایند که برای موقعیت شغلی مورد نظر، فردی مناسب در آلمان و یا اتحادیه اروپا وجود نداشته است. در این صورت، کارفرما می تواند از بین متقاضیان خارج اتحادیه اروپا که برای موقعیت شغلی مورد نظر درخواست داده اند، فردی شایسته را انتخاب نماید.

  از میان متقاضیان خارجی که درخواست جاب آفر ارسال نموده اند، افرادی که مدرک زبان آلمانی در سطح B1 دارند و به زبان انگلیسی نیز مسلط هستند، در اولویت خواهند بود. در ضمن، جهت اخذ جاب آفر در اکثر مشاغل آلمان که نیازمند نیروی کار ماهر هستند، ارائه مدرک تحصیلی مرتبط با کار الزامی است. متقاضیان باید به کارفرما نشان دهند که دارای سابقه کاری مرتبط، تحصیلات مرتبط و مهارت بالا هستند.

  وکیل ویزای جاب آفر آلمان کافه مهاجرت

  کافه مهاجرت با داشتن کارشناسان و وکلای برگزیده خود، کلیه امور مربوط به اخذ جاب آفر آلمان و اخذ ویزای کار آلمان را به عهده می گیرد. کارشناسان و وکلای مجرب و با سابقه موسسه کافه مهاجرت قادر می باشند با بررسی شرایط مهاجران، به آنان در یافتن یک موقعیت شغلی مناسب و ارتباط با کارفرمای مربوطه، کمک کنند. در ضمن، کارشناسان کافه مهاجرت با بررسی روزانه سایت های کاریابی در آلمان، از جدیدترین مشاغل مورد نیاز در آلمان مطلع می شوند و این امر شانس موفقیت متقاضیان کار در آلمان را افزایش می دهد.

  شرایط سنی جاب آفر آلمان

  یکی از دلایلی که باعث شده است تا کشور آلمان از جذب مهاجران جهان استقبال کند، پیر شدن جمعیت آلمان و کاهش جوانان است. از این رو، دولت آلمان برای اعطای جاب آفر به مهاجران، محدودیت سنی در نظر گرفته است و افراد بالای 45 سال را با سختی های بیشتری نسبت به جوانان جذب می کند. البته لازم به ذکر است که این محدودیت سنی صراحتا در قوانین کاری و مهاجرتی در آلمان عنوان نشده است. اما معمولا در اعطای جاب آفر آلمان، افراد زیر 45 سال شانس بیشتری نسبت به سایرین دارند.

  مدرک زبان برای job offer آلمان

  در اکثر مواقع لازم است متقاضیان کار در آلمان به یکی از زبان های آلمانی و انگلیسی مسلط باشند و مدرک مهارت در زبان مربوطه را ارائه نمایند. به همین منظور، متقاضیان کار به زبان آلمانی باید مدرک زبان آلمانی در سطح B2 و متقاضیان کار به زبان انگلیسی باید مدرک آیلتس با نمره حداقل 5.5 ارائه نمایند (بسته به نوع کار، ارائه مدارک معادل آیلتس نیز امکان پذیر است).

  در حالت کلی، الزامات زبان جهت اخذ جاب آفر آلمان می­تواند بسته به نوع کار، متفاوت باشد. برای مثال، کسانی مانند پزشکان و پرستاران که قصد دارند در بخش مراقبت های بهداشتی و حوزه سلامت آلمان کار کنند، باید حتما مدرک مهارت زبان آلمانی خود را از یک مرکز زبان شناخته شده مانند موسسه Goethe و یا موسسات دارای گواهی telc دریافت نمایند. بسته به ایالت فدرال آلمان، مهارت زبان آلمانی باید در یکی از سطح های B1 یا B2 باشد.

  آنچه گفته شد به آن معنا نمی­باشد که در صورت عدم ارائه مدرک زبان، امکان کار در آلمان وجود ندارد. بلکه باید گفت، متقاضیانی که در زبان آلمانی مهارت دارند شانس بسیار بالاتری نسبت به دیگر متقاضیان جهت اخذ جاب آفر خواهند داشت. همچنین مهارت در زبان به عنوان یک نقطه قوت در رزومه آنها به شمار خواهد آمد. البته همانطور که اشاره شد، الزامات زبان به نوع کار و حیطه تخصصی بستگی دارد. در برخی مشاغل مانند پزشکی ارائه مدرک زبان الزامی است و در برخی مشاغل دیگر، ممکن است کارفرما مدرک زبان درخواست کند.

  تمکن مالی برای جاب آفر آلمان

  همانند سایر کشورهای جهان، اثبات تمکن مالی، جزو شروط اصلی اخذ ویزا و مجوز اقامت آلمان است. متقاضیان کار و اخذ ویزای جاب آفر آلمان باید اثبات نمایند که از تمکن مالی لازم برخوردار هستند و می توانند هزینه های خود را در طول اقامت خود در کشور آلمان تامین کنند. به همین منظور، لازم است متقاضیان با ارائه اسنادی مانند جدیدترین صورت حساب های بانکی، ثابت کنند به ازای هر ماه اقامت خود در آلمان حداقل 853 یورو در حساب خود دارند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان مجرب ما در موسسه کافه مهاجرت در ارتباط باشید.

  سابقه کاری برای ویزای جاب آفر آلمان

  یکی از فاکتورهای اصلی که باعث می شود متقاضیان کار در آلمان توسط کارفرمایان آلمانی جذب شوند، داشتن سابقه و تجربه کاری مرتبط است. در واقع داشتن یک رزومه قوی که سوابق کاری مرتبط و مهارت بالای متقاضی را نشان دهد، شانس متقاضی را برای دریافت جاب آفر آلمان به شدت افزایش می دهد. به همین منظور، لازم است متقاضیان اخذ جاب آفر آلمان، حداقل 5 سال سابقه کاری مرتبط داشته باشند. هر چه سال های کاری و تجربه متقاضی بیش تر باشد، شانس وی نیز برای دریافت جاب آفر بالاتر خواهد بود.

  چرا کافه مهاجرت؟

  دارای وکلای مجرب

  10 سال سابقه درخشان

  9000 پذیرش تحصیلی

  درخواست مشاوره

  مدارک مورد نیاز جاب آفر آلمان

  جهت اخذ ویزای جاب آفر آلمان، ارائه مدارکی که از سوی اداره مهاجرت این کشور تعیین شده است الزامی می­باشد. کلیه مدارک باید به صورت ترجمه شده و کامل ارائه شوند؛ زیرا که هر گونه نقص در مدارک می تواند منجر به ریجکتی ویزا شود. لیست دقیقی از مدارک لازم در وبسایت اداره مهاجرت آلمان موجود است. کارشناسان کافه مهاجرت نیز می توانند با بررسی و تکمیل مدارک شما، درصد موفقیت و شانس شما را در اخذ ویزا افزایش دهند. به طور کلی، برخی از مهم ترین مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار آلمان عبارت اند از:

  • پاسپورت معتبر
  • دو قطعه عکس با فرمت پاسپورت
  • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
  • رزومه و سوابق کاری
  • مدارک و سوابق تحصیلی
  • مدارک اثبات محل اقامت در آلمان
  • مدارک دریافت بیمه درمانی در آلمان
  • قرارداد کاری با کارفرما
  • گواهی عدم سوپیشینه
  • مدارک اثبات تمکن مالی
  • مدارک پرداخت ویزا

  هزینه ویزای جاب آفر آلمان چقدر است؟

  متقاضیان مهاجرت کاری به آلمان از طریق اخذ جاب آفر، باید هزینه هایی را جهت درخواست ویزا در نظر بگیرند. در حال حاضر، هزینه ویزای کاری آلمان حدود 75 یورو است. توجه داشته باشید که این هزینه قابل استرداد نمی­باشد و چنانچه متقاضی پس از ارسال درخواست از دریافت ویزا صرف نظر کند، هزینه ای به وی عودت داده نخواهد شد. در ضمن چنانچه درخواست ویزا به هر دلیلی ریجکت شود، همچنان هزینه ای به متقاضی عودت داده نمی شود.

  مراحل دریافت جاب آفر (job offer ) آلمان

  مراحل دریافت جاب آفر آلمان و سپس اشتغال در این کشور به شرح زیر است:

  1. تلاش برای یافتن موقعیت شغلی مناسب در آلمان
  2. ارتباط با کارفرمای آلمانی و ارسال رزومه
  3. اخذ جاب آفر از کارفرمای آلمانی
  4. جمع آوری مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کاری آلمان
  5. درخواست ویزای کاری آلمان در سفارت یا کنسولگری این کشور
  6. پرداخت هزینه ویزا
  7. تعیین وقت مصاحبه در سفارت و پس شرکت در مصاحبه
  8. دریافت نتیجه درخواست
  9. سفر به آلمان
  10. ثبت نام در اداره پلیس محلی و اخذ مجوز اقامت آلمان
  11. شروع به استغال در آلمان

  تفاوت های ویزای جاب آفر آلمان با جاب سیکر

  به طور کلی، متقاضیان مهاجرت کاری به آلمان می توانند از دو روش دریافت ویزای جاب آفر (job offer) و دریافت ویزای جاب سیکر آلمان (job seeker)، جهت اشتغال در آلمان اقدام نمایند. تفاوت این دو روش، در اخذ پیشنهاد شغلی قبل از ورود به آلمان است اما هر دو روش می تواند در نهایت منجر به اخذ اقامت کاری آلمان شود.

  البته باید بدانید پروسه مهاجرت به آلمان برای دارندگان ویزای جاب آفر آلمان، آسان تر و تضمینی تر است چرا که این افراد می توانند پس از ورود به آلمان، فورا مشغول به کار شوند.

  اما تفاوت این دو ویزا چیست؟ دارندگان ویزای جاب آفر کسانی هستند که موفق شده اند پیش از ورود به آلمان، یک کارفرمای آلمانی بیابند و با ارسال رزومه، از کارفرمای مورد نظر یک پیشنهاد شغلی دریافت کنند و سپس ویزای کاری آلمان و مجوز اقامت این کشور را به دست آورند.

  دارندگان ویزای جاب سیکر کسانی هستند که موفق نشده اند پیش از ورود به آلمان، کارفرما و موقعیت شغلی مناسب را بیابند. در نتیجه، با دریافت ویزای جاب سیکر وارد آلمان می شوند و در طول 6 ماه اقامت خود در آلمان با این ویزا، شخصا سعی می کنند تا به دنبال یافتن شغل و کارفرمای مناسب باشند.

  ویزای جاب سیکر آلمان بیشتر برای فارغ التحصیلان دانشگاه های این کشور مناسب است. یعنی دانشجویانی که تحصیلات خود را در دانشگاه های آلمان تکمیل کرده اند و قصد کار در این کشور و دریافت اقامت آلمان را دارند. آنها پس از فارغ التحصیلی، به مدت 6 ماه دیگر در آلمان اقامت داشته باشند و به دنبال کار باشند. در صورت اخذ جاب آفر در این مدت، امکان تبدیل ویزای تحصیلی آنان به ویزای کاری و اخذ مجوز اقامت کاری آلمان وجود دارد.

  مشاغل محبوب برای دریافت جاب آفر آلمان

  اقتصاد قوی و کارآمد کشور آلمان باعث شده است تا این کشور در طیف گشترده ای از صنایع و بخش ها، به دنبال جذب نیروی ماهر باشد. به طور کلی نیروی کار علاقه مند به اشتغال در آلمان، در صورتی که در بخش های زیر دارای تخصص و مهارت باشند، شانس خوبی برای اخذ ویزای جاب آفر آلمان خواهند داشت:

  • صنایع خودروسازی
  • کشاورزی
  • بازاریابی دیجیتال
  • هوافضا
  • فناوری اطلاعات
  • مراقبت های بهداشتی
  • بخش های تدارکاتی
  • انرژی پایدار
  • علوم زیستی
  • داروسازی

  اخذ ویزای جاب آفر و ویزای پیوست خانواده

  دارندگان ویزای کاری آلمان از طریق اخذ جاب آفر که موفق به اخذ مجوز اقامت کاری آلمان شوند میتوانند در صورت داشتن شرایط، برای خانواده خود شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال، ویزای همراه دریافت کنند. در برخی شرایط خاص و با اثبات برخی امور، اخذ ویزای همراه برای فرزندان بالای 18 سال و والدین بالای 65 سال نیز ممکن است. لازم به ذکر است که شهروندان اتحادیه اروپا میتوانند با کار در این کشور، علاوه بر همسر، فرزندان زیر 21 سال، والدین و حتی پدربزرگ و مادربزرگ خود را نیز به آلمان ببرند.

  در حالت کلی، شرایط لازم جهت اخذ ویزای همراه در آلمان به شرح زیر است:

  • متقاضی اصلی که اقامت آلمان را دارا می باشد باید اثبات نماید که از تمکن مالی لازم جهت تامین هزینه ها و مخارج اعضای خانواده خود در آلمان برخوردار می باشد
  • متقاضی اصلی باید محل اقامت اعضای خانواده خود در آلمان را تعیین کند و مدارک اثبات ان را ارائه نماید
  • اعضای خانواده متقاضی اصلی نباید هیچ گونه سابقه کیفری داشته باشند
  • داشتن مهارت در زبان آلمانی در حد ابتدایی (basic) نیز لازم است

  چگونگی پیدا کردن شغل در آلمان

  متقاضیان کار در آلمان می توانند از روش های مختلفی جهت یافتن شغل در این کشور استفاده کنند. شرکت ها و سایت های کاریابی بسیاری در آلمان وجود دارد که متقاضیان میتوانند از طریق آن، موقعیت شغلی مناسب را بیابند و با کارفرما در ارتباط باشند. پس از ارسال روزمه و سوابق کاری برای کارفرما، معمولا متقاضی دعوت به مصاحبه می شود و در نهایت میتواند با قبولی در مصاحبه، جاب آفر دریافت نماید. توجه داشته باشید که بررسی روزانه سایت های کاریابی و اطلاع از جدیدترین آگهی ها میتواند شانس شما را برای یافتن شغل مورد علاقه خود در آلمان افزایش دهد.

  برخی از محبوب ترین سایت های کاریابی در آلمان عبارت اند از:

  • سایت کاریابی Stepstone
  • سایت کاریابی Monster
  • سایت کاریابی Indeed
  • سایت کاریابی Federal Employment Agency

  البته باید بدانید که توصیه کارشناسان موسسه کافه مهاجرت به جویندگان کار در آلمان آن است که در صورت داشتن شرایط، ابتدا نسبت به تحصیل در دانشگاه های آلمان اقدام نمایند و پس از فارغ التحصیلی، به دنبال یافتن شغل در این کشور باشند. دلیل این امر آن است که فارغ التحصیلان دانشگاه های آلمان، همیشه در اولویت کارفرمایان آلمانی قرار دارند و شانس بسیار زیادی برای اخذ جاب آفر آلمان و اشتغال در این کشور خواهند داشت. نهادهای کاریابی در دانشگاه های آلمان نیز فرصت های شغلی متعددی پیش روی فارغ التحصیلان قرار می دهند.

  سخن پایانی

  در این مقاله، شرایط اخذ ویزای جاب آفر آلمان شرح داده شد. امیدواریم اطلاعات ارائه شده در این مقاله برای شما مخاطب گرامی مفید بوده باشد. کشور آلمان که یکی از اقتصادهای قوی در جهان است، برای توسعه و رشد بیشتر اقتصاد خود، به نیروی کار ماهر نیازمند است و این امر باعث شده است تا در صدد جذب مهاجران جهان برآید. متقاضیان کار در آلمان که موفق شوند از یک کارفرمای آلمانی پیشنهاد شغلی دریافت کنند، قادر می باشند ویزای کار و مجوز اقامت کاری این کشور را دریافت نمایند و در آلمان مشغول به کار شوند.

   

  سؤالات متداول درمورد اخذ ویزای جاب آفر آلمان 2023

  مشاغل مربوط به حوزه پزشکی و سلامت، فناوری اطلاعات و IT، بازاریابی دیجیتال و همچنین مشاغل مربوط به صنعت هوافضا و خودروسازی، جزو پردرآمدترین ها در آلمان هستند.

  خیر. چنانچه برای کارفرمای شما مورد قبول باشد، امکان شرکت در مصاحبه آنلاین وجود دارد.

  به شرایط مختلفی مانند رزومه متقاضی و نیاز بازار کار آلمان بستگی دارد و نمی توان زمان مشخصی برای آن تعیین کرد.

  معمولا خیر. بدون اخذ جاب آفر، شانس شما برای دریافت ویزای کاری بسیار پایین خواهد بود.

  بله. همسر شما می تواند با دریافت مجوز کار در این کشور مشغول به کار شود و فرزندان نیز اجازه تحصیل در آلمان را خواهند داشت

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره رایگان مهاجرت:
  07191003515