تحصیل پزشکی در مجارستان

تحصیل پزشکی در مجارستان

یکی از محبوب‌ترین رشته‌های مورد تقاضا در بین دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در مجارستان پزشکی است. زیرا دانشگاه‌های آن برای این رشته از شرایط و ضوابط کمتری نسبت به دیگر کشورهای اروپایی برخوردار هستند. علاوه بر این امکان تحصیل پزشکی در مجارستان برای دانشجویان خارجی با قیمت بسیار پایین نیز وجود دارد. کافه مهاجرت با بهره‌مندی از کارشناسان مجرب، شما را در تمام مراحل اخذ پذیرش راهنمایی خواهد کرد.

شرایط تحصیل پزشکی در مجارستان

قبل از اینکه تصمیم بگیرید در رشته‌ای مانند پزشکی در خارج از کشور ادامه تحصیل دهید، قطعا باید خود و شایستگی‌های خود را به‌درستی ارزیابی کنید. توانایی به پایان‌رساندن و فارغ‌التحصیلی و موفقیت در قبولی کنکور ایران مهم است.

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

با ما در ارتباط باشید و سوالات، ابهامات و نگرانی های خود را از طریق راه های ارتباط زیر با ما در میان بگذارید. از طریق شماره تماس زیر میتوانید با مشاورین ما گفتگو کنید.

درخواست فوری مشاوره

  نام و نام خانوادگی


  شماره تماس

  دریافت این آموزش‌ها در خارج از کشور دشوارتر از ایران خواهد بود. بسیار مهم است که داوطلبانی که در دپارتمان‌های پزشکی دانشگاه‌های اتحادیه اروپا تحصیل خواهند کرد، تحصیلات دبیرستان خود را عمدتا در رشته علوم گذرانده باشند و در دروس زیست‌شناسی، شیمی و فیزیک از توانایی و دانش بالایی برخوردار باشند.

  مجارستان برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در رشته پزشکی با هزینه کم به زبان انگلیسی در سطح اتحادیه اروپا را دارند بسیار راحت خواهد بود و متقاضیان زیادی دارد. دانشجویان متقاضی تحصیل پزشکی در مجارستان باید زبان خود را در بدو ورود تکمیل و در دوره‌های پیش پزشکی در این کشور شرکت کنند.

  متقاضیان در کنار آموزش زبان باید خود را برای رقابت در امتحانات ورودی دانشگاه‌های این کشور نیز آماده کنند. این آزمون بسته به دانشگاه شما می‌تواند دشوار باشد.

  دوره‌های پیش نیاز پزشکی مجارستان

  دانشگاه‌های این کشور در مقایسه با دانشگاه‌های سایر کشورهای اروپایی، برنامه‌های آموزشی انعطاف‌پذیرتر و مناسب‌تری را برای دانشجویان ارائه می‌دهند. دوره‌های Pre-med برای دانشجویانی است که در این زمینه‌ها آموزش خواهند دید.

  آموزش پیش پزشکی یک‌شکل ترکیبی از آموزش برای قبولی در امتحانات و یادگیری زبان است. متقاضیان نه‌تنها آموزش آکادمیک انگلیسی را دریافت می‌کنند، بلکه در زیرساخت‌های دپارتمان موردمطالعه خود نیز آماده می‌شوند. بنابراین، مزیت بزرگ شرکت در این دوره‌ها آمادگی کامل برای موفقیت در آزمون پزشکی است.

  مراحل مهاجرت در کافه مهاجرت

  درخواست مشاوره

  برای دریافت مهاجرت باید با شعب ما تماس گرفته یا فرم پر کنید.

  برگزاری جلسه مشاوره

  برای شما جلساتی برگزار خواهد شد و از شما اطلاعلاتی گرفته میشود.

  عقد قرارداد

  مسیرها و توضیحات لازم به شما داده میشود و سپس قرار دادی برای انجام کارها ثبت میشود.

  اخذ اقامت

  درخواست ها ارسال میشود و نتیجه به شما اعلام میگردد

  آموزش پیش پزشکی در کدام دانشگاه‌ها قابل‌انجام است؟

  آموزش پیش پزشکی را می‌توان در دانشگاه‌های Pecs، Debrecen و Szeged انجام داد. با این‌حال، در بین این دانشگاه‌ها، دانشگاه Pecs بهترین دوره‌ها را به دانشجویان خارجی ارائه می‌دهد.  دانشجویان می‌توانند در دوره‌های پیش پزشکی 5، 10 و ۱۵ماهه این دانشگاه شرکت کنند.

  برای اطلاعات دقیق در مورد برنامه‌های آمادگی دانشگاه پچ با ما در کافه مهاجرت در ارتباط باشید. مشاوران ما اطلاعات به‌روز خود در خصوص شرایط تحصیل در این کشور را در اختیارتان قرار خواهند داد.

  مزایای تحصیل پزشکی در مجارستان

  اگر می‌خواهید در یک کشور خارجی در رشته پزشکی تحصیل کنید، مجارستان باید یکی از اولین گزینه‌های شما باشد. در اینجا چند دلیل برای تحصیل در این کشور آورده شده است:

  • شهریه کم: تحصیل پزشکی در مجارستان به‌عنوان کشوری اروپایی مقرون‌به‌صرفه شناخته می‌شود و آن را به یکی از محبوب‌ترین گزینه‌ها برای دانشجویان پزشکی تبدیل می‌کند.
  • زیبایی مناظر و موقعیت مکانی: این کشور با ده پارک ملی، 145 ذخیره‌گاه طبیعی کوچک‌تر و 35 منطقه حفاظت شده، کشوری دوست‌داشتنی برای زندگی است.
  • تجهیزات و زیرساخت‌های مدرن: موسسات پزشکی مجارستانی دارای زیرساخت‌های کلاس جهانی و فناوری پیشرفته هستند. این امر دانشجویان را قادر می‌سازد تا یک تجربه یادگیری بی‌نظیر داشته باشند.
  • روش پذیرش ساده: دانشجویانی که علاقه‌مند به ادامه تحصیل در رشته پزشکی در این کشور هستند، شرایط پذیرش ساده‌تری در مقایسه با سایر دانشگاه‌های اروپایی را پشت سر می‌گذرانند.
  • مقرون‌به‌صرفه: مجارستان کشوری با هزینه‌های روزانه کم است. این هزینه در شهرهای محبوب بیشتر و در شهرهای کوچک‌تر کمتر تخمین زده می‌شود.

  طول دوره تحصیل پزشکی در مجارستان

  تحصیل پزشکی در کشور مجارستان حدود 6 سال طول می‌کشد. دانشجویان باید در دو سال اول دروس پزشکی عمومی را بیاموزند و سپس در سال‌های بعد دروس تخصصی را آموزش ببینند. در نهایت پس از گذراندن دروس تئوری باید دوره‌های عملی به نام دوره‌های بالینی را گذراند که حدود 37 هفته است.

  آزمون ورودی پزشکی مجارستان

  یکی از شرایط مهم برای ورود به رشته پزشکی قبولی در ازمون ورودی پزشکی مجارستان است. دانشجویانی که قصد ورود به این رشته را دارند، سالی یک‌بار می‌توانند برای این آزمون آماده شوند. یکی از مهم‌ترین شرایط شرکت در این آزمون، سطح بالای زبان انگلیسی متقاضی است.

  آزمون پزشکی برخلاف سایر کشورهای اروپایی به زبان انگلیسی برگزار می‌شود. دروسی که در این آزمون مورد سنجش قرار می‌گیرد شامل زیست‌شناسی، شیمی، فیزیک و سایر دروس مرتبط با رشته پزشکی است.

  یکی از شرایط مهم برای ورود به رشته پزشکی قبولی در آزمون مربوط به این رشته است.

  برترین دانشگاه ‌های پزشکی مجارستان

  اگر افرادی قصد تحصیل در دانشگاه‌های معتبر مجارستان را دارند، باید لیست دانشگاه‌های معتبر را در سایت وزارت بهداشت بررسی کنند. زیرا این لیست پس از هر دوره به‌روز می‌شود. در واقع، هر چه دانشگاه‌ها معتبرتر باشند، شانس جستجوی شغل، حقوق بالاتر و کار در کشورهای دیگر برای دانشجویان بیشتر می‌شود.

  مجارستان دانشگاه‌های بسیار خوبی با رتبه‌های عالی در دنیا دارد. در جدول زیر بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل پزشکی در مجارستان را با رتبه‌بندی جهانی مشاهده می‌کنید.

  نام دانشگاهرتبه QS
  سملوایز500 – 401
  اتوش لوراند800 – 601
  دبرسن650 – 601
  سگد450 – 401
  پچ700 – 651

  دانشکده پزشکی دانشگاه سملوایز

  دانشکده پزشکی دانشگاه سملوایز در سال 1769 تاسیس شد و بیش از 4000 دانشجو دارد که آن را قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین دانشکده در این کشور می‌کند. این دانشکده برنامه‌های پزشکی را ارائه می‌دهد که مطابق با استانداردهای آموزشی باکیفیت بالای دانشکده‌های پزشکی اروپا است.

  چرا کافه مهاجرت؟

  دارای وکلای مجرب

  10 سال سابقه درخشان

  9000 پذیرش تحصیلی

  درخواست مشاوره

  دانشجویان می‌توانند بین سه زبان تدریس انگلیسی، آلمانی و مجارستانی در رشته پزشکی ادامه تحصیل دهند. 42 درصد پزشکان و 27 درصد متخصصان مراقبت‌های بهداشتی مجارستان از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شده‌اند.

  برنامه درسی برای تحصیل پزشکی در مجارستان، شش سال طول می‌کشد. دانشجویانی که در برنامه‌های انگلیسی‌زبان تحصیل می‌کنند باید حداقل دانش مجارستانی را در سال سوم خود داشته باشند تا با بیماران ارتباط برقرار کنند. دانشکده پزشکی دانشگاه سملوایز در کنار برنامه‌های آموزشی خود مراقبت‌های بهداشتی پیشرفته را نیز از طریق مرکز بالینی خود ارائه می‌دهد. این دانشکده تحقیقات علمی را در کلاس‌های درس و بخش‌های بالینی نیز گنجانده است.

  لینک دانشگاه: https://semmelweis.hu/english/faculties/medicine/

  دانشکده پزشکی دانشگاه دبرسن

  دانشگاه دبرسن در سال 1918 تاسیس شد و دانشکده پزشکی آن در سال 1951 شروع به کارکرد و به یک دانشگاه پزشکی مستقل تحت نظارت وزارت بهداشت مجارستان تبدیل شد. این دانشکده در سال 1987 شروع به ارائه برنامه‌های کارشناسی ارشد در پزشکی به زبان انگلیسی کرد.

  دانشکده پزشکی دانشگاه دبرسن با 22 دپارتمان علوم پایه و 25 دپارتمان بالینی، آموزش پزشکی ارائه می‌دهد که در سطح بین‌المللی مورد تایید سازمان بهداشت جهانی است و توسط Times Higher Education و رتبه‌بندی دانشگاه‌های برتر QS رسمیت دارد.

  با وجوداینکه زبان انگلیسی زبان ‌آموزش محسوب می‌شود، دانشجویان باید تا سال سوم زبان مجارستانی را برای برقراری ارتباط با بیماران یاد بگیرند. در سال ششم و آخر، دانشجویان به ارائه مراقبت‌های بالینی به بیماران از بخش‌های مختلف مانند جراحی، داخلی، مغز و اعصاب می‌پیوندند.

  دانشکده پزشکی دبرسن علاوه بر ارائه آموزش‌های بالینی برای دانشجویان پزشکی، به‌عنوان یک بیمارستان در شهر فعالیت دارد که خدمات مراقبت‌های بهداشتی را به ساکنان دبرسن ارائه می‌دهد.

  لینک دانشگاه: https://edu.unideb.hu/p/faculty-of-medicine

  دانشکده پزشکی دانشگاه پچ

  دانشکده پزشکی دانشگاه پچ، یکی از بهترین دانشکده‌ها برای تحصیل پزشکی در مجارستان، در سال 1951 به طور رسمی به یک موسسه مستقل و مجزا تبدیل شد. آموزش عالی تایمز، دانشگاه پچ را در 500 دانشگاه برتر بر اساس موضوع رتبه‌بندی کرده است.

  کالج پزشکی دانشگاه پچ حدود 3400 دانشجو و بیش از 500 پزشک، محقق و متخصص پزشکی دارد. این دانشکده دارای 29 کلینیک، 19 بخش علوم پایه و 11 بیمارستان آموزشی داخلی و خارجی است. دوره تحصیلی پزشکی دانشگاه پچ در شش سال مطالعات پیش‌بالینی و بالینی به طول می‌انجامد که بیشتر به زبان انگلیسی تدریس می‌شود.

  لینک دانشگاه: https://aok.pte.hu/en

  دانشکده پزشکی دانشگاه سگد

  اگرچه دانشکده پزشکی دانشگاه سگد در سال 1951 تاسیس شد، اما سابقه فعالیت آن به سال 1775 باز می‌گردد. این کالج در سال 1985 شروع به ارائه برنامه‌های زبان انگلیسی و در سال 1999 برنامه‌های آلمانی‌زبان کرد. دانشگاه مذکور از طریق 51 بخش، کلینیک و آزمایشگاه خود، آموزش، تحقیقات و پزشکی را در سطح بالا ارائه می‌دهد.

  در این دانشکده برنامه شش‌ساله پزشکی عمومی به زبان انگلیسی ارائه می‌شود. دو سال اول پایه و اساس دانش اولیه پزشکی را فراهم می‌کند و سال سوم آموزش را گسترش می‌دهد تا به دانشجویان اجازه دهد تا فعالانه در بیمارستان‌های آموزشی و بخش‌های بالینی شرکت کنند.

  لینک دانشگاه: http://www.med.u-szeged.hu/english

  اگر افرادی قصد تحصیل در دانشگاه‌های معتبر مجارستان را دارند باید لیست دانشگاه‌های معتبر را در سایت وزارت بهداشت بررسی کنند.

  هزینه تحصیل پزشکی در مجارستان

  یکی دیگر از موضوعات بسیار مهم مورد توجه همه دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل پزشکی در مجارستان بحث شهریه در کشور مقصد است. مجارستان از نظر شهریه کشور خوبی به‌حساب می‌آید و دارای شهریه و شرایط تحصیلی مناسبی می‌باشد.

  پزشکی در کشور فوق برای افرادی که توانایی مالی تحصیل ندارند مناسب‌تر خواهد بود. برای تحصیل در این کشور باید سالانه بین 13 تا 20 هزار دلار بپردازید. در جدول زیر تعدادی از دانشگاه‌های مجارستان را مشاهده می‌کنید که هزینه سالانه دوره‌های پزشکی در آن‌ها ذکر شده است. این ارقام هزینه تحصیل پزشکی در این کشور را به زبان انگلیسی نشان می‌دهد.

  نام دانشگاههزینه تحصیل به دلار در سالزبان تحصیل
  سملوایز17500انگلیسی
  سگد13900انگلیسی
  پچ14000انگلیسی

  هزینه زندگی در مجارستان

  مجارستان به‌عنوان یک کشور اروپایی هزینه‌های زندگی با استانداردهای مقرون‌به‌صرفه دارد. در جدول زیر برخی از هزینه‌های ضروری زندگی در این کشور آورده شده است.

  هزینه موارد مختلفحداقل در ماهحداکثر در ماه
  اقامت100 یورو300 یورو
  حمل‌ونقل20 یورو30 یورو
  غذا150 یورو200 یورو
  هزینه‌های اجتماعی و فرهنگی زندگی50 یورو100 یورو

  بورسیه تحصیل پزشکی در مجارستان

  در این کشور بورسیه‌هایی برای دانشجویان پزشکی به شرح زیر وجود دارد:

  برنامه بورسیه تحصیلی Stipendium Hungaricum

  دولت مجارستان این برنامه را برای انتخاب دانشجویان بین‌المللی ممتاز ایجاد کرد. دانشجویان در تمامی مقاطع تحصیلی (لیسانس، کارشناسی ارشد و دکترا) واجد شرایط درخواست هستند. برنامه بورسیه تحصیلی Stipendium Hungaricum کمک‌هزینه ماهانه 389 دلار را به مدت 12 ماه در سال تا پایان تحصیلات ارائه می‌دهد.

  این بورسیه عمدتا هزینه‌های شهریه و هزینه‌های زندگی را پوشش می‌دهد و برای بیمه درمانی تا سقف 278 دلار در سال برای هر نفر پرداخت می‌کند.

  بورسیه تحصیلی دیاسپورا

  به‌عنوان یک دریافت‌کننده بورسیه تحصیلی دیاسپورا می‌توانید مدرک معتبر جهانی را از یک موسسه آموزش عالی مجارستانی دریافت کنید. دریافت این بورسیه شامل مقرراتی برای آموزش بدون شهریه است. کمک‌هزینه ماهانه (در صورت درخواست) و قرار دادن مسکن/خوابگاه یا کمک ماهانه 111 دلار به هزینه‌های مسکن نیز در این بورسیه تحصیلی گنجانده می‌شود.

  بورسیه تحصیلی دانشگاه سگد

  دانشگاه سگد بورسیه SITE Start را به دانشجویان ورودی ارائه می‌دهد. متقاضیانی که برای سال تحصیلی 2022/23 در دانشگاه Szeged پذیرفته شده‌اند و درخواست‌های خود را قبل از 30 آوریل 2022 ارسال کرده‌اند، مستحق دریافت 527 دلار هستند. این کمک یک‌بار برای شروع تحصیل شما در این دانشگاه قابل دریافت است.

  مدارک لازم جهت اخذ پذیرش پزشکی در مجارستان

  برای پذیرش تحصیل پزشکی مجارستان باید مدارک زیر را ارائه و به دانشگاه ارسال کنید:

  • گواهی پایان تحصیلات متوسطه
  • ریز نمرات رسمی از دبیرستان با ترجمه تایید شده
  • کپی پاسپورت یا شناسنامه حاوی اطلاعات شخصی
  • رزومه به زبان انگلیسی
  • گواهی پزشکی به زبان انگلیسی

  جمع‌بندی

  مجارستان دارای گروهی از بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی است. این کشور به‌خاطر شرایط پذیرش نسبتا راحت و هزینه‌های تحصیلی مناسب در مقایسه با سایر موسسات قاره اروپا برای بسیاری از دانشجویان بین‌المللی گزینه مطلوبی در نظر گرفته می‌شود.

  چنانچه علاقه‌مند به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل پزشکی در مجارستان هستید با ما در کافه مهاجرت در ارتباط باشید.

  سوالات متداول

  1. مدت‌زمان تحصیل پزشکی در مجارستان چقدر است؟

  تحصیل پزشکی در کشور مجارستان، شش سال خواهد بود.

  1. آیا برای تحصیل در رشته پزشکی مجارستان باید در آزمون ورودی شرکت کرد؟

  بله. متقاضیان باید در آزمون مربوط به این رشته موفقیت لازم را کسب کنند.

  1. آیا تحصیل رشته پزشکی در مجارستان به زبان انگلیسی امکان‌پذیر است؟

  بله. تحصیل پزشکی در این کشور به زبان انگلیسی ممکن خواهد بود.

  1. چقدر بابت هزینه تحصیل پزشکی در کشور مجارستان باید پرداخت شود؟

  هزینه تحصیل در رشته پزشکی این کشور بین 13 تا 20 هزار دلار در سال تخمین زده می‌شود.

  1. آیا دانشگاه‌های پزشکی کشور مجارستان دوره‌های پیش پزشکی هم برگزار می‌کنند؟

  بله. متقاضیان برای آمادگی در آزمون پزشکی می‌توانند در این دوره‌ها شرکت کنند.

  مقالات مرتبط

  تحصیل پزشکی در مجارستان

  تحصیل پزشکی در مجارستان

  یکی از محبوب‌ترین رشته‌های مورد تقاضا در بین دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در مجارستان پزشکی است. زیرا دانشگاه‌های آن برای...

  تحصیل دندانپزشکی در مجارستان

  تحصیل دندانپزشکی در مجارستان

  تحصیل دندانپزشکی در مجارستان مجارستان در سال‌های اخیر در زمینه تحصیلات دانشگاهی موردتوجه زیادی قرار گرفته است. این کشور اتحادیه...

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره رایگان مهاجرت:
  07191003515