تحصیل دندانپزشکی در مجارستان

تحصیل دندانپزشکی در مجارستان

تحصیل دندانپزشکی در مجارستان

مجارستان در سال‌های اخیر در زمینه تحصیلات دانشگاهی موردتوجه زیادی قرار گرفته است. این کشور اتحادیه اروپا از نظر هزینه تحصیل و زندگی، از بسیاری از کشورهای اروپایی مقرون‌به‌صرفه‌تر در نظر گرفته می‌شود. به‌همین دلیل تحصیل دندانپزشکی در مجارستان طرف‌داران بسیاری دارد.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در مجارستان

متقاضیان ایرانی مانند سایر خارجی‌ها با مدرک تحصیلات متوسطه وارد دانشگاه‌های مجارستان می‌شوند. آموزش تحصیل دندانپزشکی در کشور مجارستان هم به مجارستانی و هم به سایر زبان‌های اروپایی از جمله انگلیسی، آلمانی و فرانسوی انجام می‌شود.

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

با ما در ارتباط باشید و سوالات، ابهامات و نگرانی های خود را از طریق راه های ارتباط زیر با ما در میان بگذارید. از طریق شماره تماس زیر میتوانید با مشاورین ما گفتگو کنید.

درخواست فوری مشاوره

  نام و نام خانوادگی


  شماره تماس

  بنابراین، دانش کافی در یکی از زبان‌های ذکرشده موردنیاز است. مدرک تافل یا آیلتس دانش زبان انگلیسی شما را ثابت می‌کند. شما می‌توانید به زبان مجارستانی تحصیل کنید، اما برای تسلط بر این زبان دشوار حدود یک سال زمان نیاز خواهد بود.

  در دانشگاه‌های مجارستان به دانشجویانی که زیرساخت‌های لازم برای تحصیل در دانشکده دندانپزشکی را ندارند در سال اول دوره پیش‌پزشکی پیشنهاد داده می‌شود. در طول این دوره مقدماتی به داوطلبان دروس زیست‌شناسی، شیمی، فیزیک و زبان انگلیسی آموزش داده خواهد شد که برای تحصیل موفقیت‌آمیز لازم است.

   دانشجویانی که این دوره آموزشی را با موفقیت به پایان برسانند در دانشکده‌های دندانپزشکی پذیرفته می‌شوند و تحصیل خود را آغاز می‌کنند. به‌این‌ترتیب، به هر دانشجو بدون درنظرگرفتن رشته‌ای که در دبیرستان فارغ‌التحصیل شده است، شانس تحصیل در دانشکده دندانپزشکی داده می‌شود.

  دوره‌های پیش پزشکی برای تحصیل دندانپزشکی در مجارستان

  تمام دانشجویان خارجی که از سراسر جهان باهدف تکمیل تحصیل دندانپزشکی به جمهوری مجارستان می‌روند، برای افزایش شانس خود باید در دوره‌های آموزشی مرحله پیش‌پزشکی شرکت کنند. پذیرش آنها در دانشگاه‌های این کشور همراه با آزمون عمومی قبل از ورود به دانشگاه و از سرگیری فعالیت‌های علمی است.

  از سال 1990، تعدادی برنامه آموزشی برای دانشجویان خارجی یا داخلی که مایل به ارتقا سطح علمی خود هستند اختصاص‌یافته است. این برنامه به‌منظور بالابردن امکان و تضمین پذیرش آنها در کنکور دندانپزشکی عمومی به زبان انگلیسی خواهد بود.

  مراحل مهاجرت در کافه مهاجرت

  درخواست مشاوره

  برای دریافت مهاجرت باید با شعب ما تماس گرفته یا فرم پر کنید.

  برگزاری جلسه مشاوره

  برای شما جلساتی برگزار خواهد شد و از شما اطلاعلاتی گرفته میشود.

  عقد قرارداد

  مسیرها و توضیحات لازم به شما داده میشود و سپس قرار دادی برای انجام کارها ثبت میشود.

  اخذ اقامت

  درخواست ها ارسال میشود و نتیجه به شما اعلام میگردد

  البته به دانشجویان خارجی توصیه می‌کنیم به دلایل متعددی در این دوره‌های آموزشی شرکت کنند. مهم‌ترین دلیل شرکت در این دوره‌ها ارتقا سطح زبان انگلیسی و سطح علمی دانشجو قبل از ورود به دانشگاه و از سرگیری فعالیت‌ها و برنامه‌های آموزشی پیچیده دندانپزشکی است.

  این دوره‌ها به‌صورت زیر برگزار می‌شوند:

  • دوره‌های معمولی پیش پزشکی (دو ترم)
  • دوره‌های فشرده پیش پزشکی (یک ترم)

  ما در موسسه کافه مهاجرت اطلاعات لازم برای پذیرش پیش پزشکی در این کشور را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

  دوره‌های معمولی پیش پزشکی (دو ترم)

  این دوره برای دانشجویان خارجی یا دانشجویان داخلی که شرایط لازم برای تحصیل یا کسب معدل موردنیاز در هر یک از دروس زیست‌شناسی، شیمی و فیزیک را ندارد، در نظر گرفته شده است. این دوره برای دانشجویانی مناسب است که ویزای تحصیلی مجارستان را دریافت کرده‌اند یا می‌توانند تحصیلات خود را بدون نیاز به درخواست ویزای تحصیلی در مجارستان تا اول سپتامبر هر سال تحصیلی تکمیل کنند.

  دوره‌های فشرده پیش پزشکی (یک ترم)

  این دوره نیز برای دانشجویان خارجی که قبلا دوره‌های پیش پزشکی را گذرانده‌اند و موفق به اخذ پذیرش دانشگاه برای تکمیل تحصیل در رشته دندانپزشکی نشده‌اند در نظر گرفته شده است. دانشجویانی که ویزای تحصیلی مجارستان را دریافت کرده‌اند، برای شرکت در این دوره باید تا اول دسامبر هر سال تحصیلی درخواست خود را ارسال کنند.


  طول دوره تحصیل دندانپزشکی در مجارستان

  تحصیل دندانپزشکی در مجارستان پنج سال (10 ترم) برای ترکیب علوم پایه و بالینی طراحی شده است. در طی سه سال اول تحصیلی، دانشجویان خارجی در دانشکده دندانپزشکی اصول و مبانی طب انسانی و دندانپزشکی نظری و عملی را مطالعه می‌کنند.

  مواد مطالعه در سال‌های اول و دوم دندانپزشکی برای آشنایی دانشجویان با بیماری‌های دندان و امکان تشخیص آنها با استفاده از روش‌ها و معاینات مختلف اختصاص داده می‌شود. دانشجویان در سال اول و دوم علوم پایه عمومی را با اصول طب انسانی و دندانپزشکی فرامی‌گیرند.

  شما به‌عنوان دانشجو طی سخنرانی‌های نظری که زیر نظر بهترین اساتید دانشگاه ارائه می‌شود با ساختار آناتومیکی دندان‌ها و سینوس‌های بینی آشنا می‌شوید. دانشجویان در سال سوم تحصیلی علاوه بر آماده‌سازی علمی از نظر آسیب‌شناسی، سیستم ایمنی بیولوژیکی، علوم میکروبی و باکتریایی، بیوشیمی و تکنیک‌های جراحی عمومی و دندانپزشکی، شروع به یادگیری اصول درمان می‌کنند.

  دانشجویان دندانپزشکی در طول سال تحصیلی چهارم و پنجم برای تکمیل آموزش‌های حرفه‌ای خود از طریق ارتباط با بخش‌های مختلف بیمارستان و بیماران فعالیت می‌کنند. آنها با نظارت بر برخی از عمل‌های انجام‌شده در اتاق‌های عمل و کلینیک‌های سرپایی تخصصی فعالیت خود را ارتقا می‌دهند.

  چرا کافه مهاجرت؟

  دارای وکلای مجرب

  10 سال سابقه درخشان

  9000 پذیرش تحصیلی

  درخواست مشاوره

  آزمون ورودی دندانپزشکی مجارستان

  آزمون ورودی تحصیل دندانپزشکی در مجارستان بسته به دانشگاه به‌طور منظم یک یا دو بار در هفته از اوایل مارس تا پایان ژوئن برگزار می‌شود. تاریخ‌ها و زمان‌های دقیق متقاضیانی که درخواست(های) خود را ارسال کرده‌اند در سامانه درخواست آنلاین دانشگاه‌ها ارائه می‌شود. آزمون ورودی دندانپزشکی دارای دو قسمت کتبی و شفاهی به قرار زیر است:

  آزمون کتبی

   بخش کتبی آزمون ورودی در دانشگاه معمولا با استفاده از رابط آموزش الکترونیکی آنلاین (Moodle) انجام می‌شود. متقاضیان می‌توانند با استفاده از رایانه شخصی خود در خانه در آزمون‌های آنلاین شرکت کنند. آزمون کتبی شامل 20 سوال می‌شود که به‌شکل چندگزینه‌ای خواهد بود. دروسی مانند شیمی، زیست و انگلیسی در این آزمون گنجانده شده است.

  مصاحبه

  در قسمت مصاحبه به نگرش حرفه‌ای و شخصی، علت و انگیزه متقاضی برای تحصیل در این رشته و مهارت‌های ارتباطی وی به زبان انگلیسی توجه ویژه‌ای می‌شود. آزمون شفاهی پس از آزمون کتبی انجام خواهد شد. این آزمون بخش به‌صورت پیش‌فرض به‌صورت حضوری برگزار می‌شود.

  موضوعات اختصاصی اصلی برای آزمون تحصیل دندانپزشکی در مجارستان

  دروس علمی اصلی تحت پوشش آزمون به‌شرح زیر است:

  • تکامل: جنبه‌های شیمیایی و بیولوژیکی
  • پیشینه شیمی در زیست‌شناسی: ساختار اتم‌ها، پیوندهای شیمیایی، ترکیبات و مولکول‌های یونی، انواع و انرژی واکنش‌های شیمیایی، واکنش‌های اسید و باز، واکنش‌های ردوکس، اجزای غیرآلی موجودات زنده، هیدروکربن‌ها، ترکیبات آلی حاوی اکسیژن یا گوگرد، ترکیبات آلی حاوی نیتروژن، کربوهیدرات‌ها، اسیدهای آمینه و پروتئین‌ها، لیپیدها، ویتامین‌ها، اسیدهای نوکلئیک.
  • سلول و سازماندهی آن (مورفولوژی و عملکرد): پروکاریوت‌ها (باکتری‌ها) و یوکاریوت‌ها (تمرکز روی مژک‌ها و تاژک‌ها، دیواره سلولی، غشای سلولی، شبکه آندوپلاسمی، گلژی، لیزوزوم، میتوکندری، ریبوزوم، سانتریول، هسته).
  • تقسیم سلولی: میتوز و میوز.
  • مسیرهای آنابولیک و کاتابولیک مربوط به اسیدهای نوکلئیک، پروتئین‌ها، کربوهیدرات‌ها، لیپیدها
  • فیزیولوژی موجودات زنده
  • تولیدمثل و رشد حیوانات
  • ویروس‌ها
  • ژنتیک: وراثت مندلی، ژنتیک انسانی

  توجه: دانستن اصطلاحات انگلیسی در تمامی این زمینه‌ها الزامی است!

  برترین دانشگاه‌های دندانپزشکی در مجارستان

  سطح برنامه‌های آموزشی دندانپزشکی در این کشور بسیار بالا است. سه دانشگاه مجارستان در این زمینه از 300 تا 500 در رتبه‌بندی QS را اشغال می‌کنند. مدارک دانشگاه‌های آن در تمامی کشورهای اتحادیه اروپا به رسمیت شناخته‌شده هستند.

  Times Higher Education رتبه‌بندی در

  نام دانشگاه‌ها

  1001-1200

  دانشگاه پچ

  1001-1200

  دانشگاه دبرسن

  201-250

  دانشگاه سملوایز

  1001-1200

  دانشگاه سگد

  ما در موسسه کافه مهاجرت به شما کمک خواهیم کرد تا از برترین دانشگاه‌های این کشور پذیرش تحصیلی بگیرید.

  دانشگاه پچ

  دانشگاه پچ در سال 1367 تاسیس شد. این دانشگاه در مجارستان، یکی از بزرگ‌ترین موسسات آموزش عالی به‌شمار می‌رود. این دانشگاه شامل 20 هزار دانشجو، 4500 دانشجوی بین‌المللی، تقریبا 1400 مدرس و محقق و 10 دانشکده است. دانشگاه پچ به‌عنوان مرکز دانش در منطقه Transdanubian شناخته می‌شود.

  برنامه دندانپزشکی آن آموزش کامل تئوری و عملی را ارائه می‌دهد. مدارک تحصیلی این دانشگاه از طرف دیگر دانشگاه‌های کشورهای عضو اتحادیه اروپا، نروژ و ایالات متحده آمریکا پذیرفته می‌شود.

  دانشگاه دبرسن

  دانشگاه دبرسن قدیمی‌ترین موسسه پزشکی مجارستان است. تحصیل دندانپزشکی در مجارستان در این دانشگاه بر اساس چارچوب صلاحیت‌های اروپا انجام می‌شود. این برنامه به‌گونه‌ای طراحی شده است که استاندارد بالایی از دانش و مهارت را به دانشجویان منتقل کند.

  دانشگاه سملوایز

  دانشگاه سملوایز از موسسات آموزشی معتبر و شناخته‌شده در زمینه تحصیلات عالی در  کشور مجارستان محسوب می‌شود. این دانشگاه دارای قدمت ۲۵۰ ساله در داخل کشور است و به‌عنوان یک موسسه حرفه‌ای شهرت قابل‌توجهی دارد.

  موقعیت برجسته آن به‌وضوح با این واقعیت ثابت می‌شود که نزدیک به 70٪ از دندانپزشکان، 42٪ از پزشکان، 27٪ از کارکنان مراقبت‌های بهداشتی و 50٪ از داروسازان مجارستان فارغ‌التحصیل آن هستند. این دانشگاه در میان 200 موسسه آموزش عالی برتر در دندانپزشکی رتبه‌بندی شده است.

  در طی چهار دوره تابستانی ارائه‌شده توسط دانشکده دندانپزشکی (آزمایشگاه دندانپزشکی، کمک دندانپزشکی، دندان آلوئولار، دندانپزشکی عمومی)، دانشجویان می‌توانند مهارت‌های عملی خود را بهبود بخشند و بینشی در مورد کار بالینی دریافت کنند.

  این دانشکده ارتباطات خارجی قابل‌توجهی با دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی خارجی دارد و دارای همکاری‌های متعدد و تعداد قابل‌توجهی از انتشارات علمی است.

  دانشگاه سگد

  دانشگاه Szeged یکی از محبوب‌ترین دانشگاه‌های مجارستان در نظر گفته می‌شود. این دانشگاه عضو منطقه آموزش عالی اروپا (EHEA) است. در حال حاضر 2 هزار دانشجو در این دانشگاه به تحصیل مشغول‌اند که تعداد قابل‌توجهی از آنها دانشجویان بین‌المللی از 130 کشور جهان هستند. این دانشگاه یک برنامه پنج‌ساله دندانپزشکی را به‌عنوان یک برنامه کارشناسی ارشد ارائه می‌دهد.

  هزینه تحصیل دندانپزشکی در مجارستان

  آموزش دندانپزشکی نسبت به سایر بخش‌ها در سرتاسر جهان هزینه بیشتری دارد. با وجود این شما می‌توانید با پرداخت هزینه‌ای بسیار مقرون‌به‌صرفه، تحصیلات معتبری در دانشگاه‌های مجارستان داشته باشید که در سراسر جهان پذیرفته شده است. متوسط هزینه تحصیل در مجارستان دندانپزشکی 15 تا 17هزار یورو در سال خواهد بود. جزئیات هزینه تحصیل این رشته در دانشگاه‌های مختلف عبارتند از:

  دوره‌های معمولی پیش پزشکی (دو ترم)

  5980 یورو

  هزینه ارسال درخواست

  200 یورو

  هزینه ثبت‌نام

  220 یورو

  دوره‌های فشرده پیش پزشکی

  5800 یورو

  شهریه دانشگاه پچ

  17350 دلار در سال

  شهریه دانشگاه دبرسن

  17500 دلار در سال

  شهریه دانشگاه سملوایز

  18200 دلار در سال

  شهریه دانشگاه سگد

  16488 دلار در سال

  هزینه مواد آزمایشگاهی

  1800 دلار در سال

  هزینه‌های زندگی در مجارستان

  هزینه‌های زندگی در این کشور به‌طورکلی بر اساس استانداردهای اروپایی پایین در نظر گرفته شده است. برای اینکه بتوانید اجاره خود را بپردازید، غذای مناسب بخرید و گاه‌به‌گاه برای تفریح بیرون بروید، به حداقل 150هزار HUF (≈400 یورو) در ماه نیاز دارید.

  بورسیه تحصیل دندانپزشکی مجارستان

  دانشجویان بین‌المللی دندانپزشکی در مجارستان واجد شرایط دریافت بورسیه تحصیلی Stipendium Hungaricum هستند.

  معافیت از پرداخت شهریه

  فواید

  103 یورو

  تحصیل بدون شهریه

  97 یورو

  کمک‌هزینه ماهانه

  153 یورو

  کمک‌هزینه اسکان در ماه

  معافیت از پرداخت

  بیمه درمانی در سال

  برای دریافت بورسیه تحصیلی Stipendium Hungaricum باید شرایط زیر را برآورده ساخت:

  • تاریخ تولد متقاضیان این بورسیه تحصیلی باید قبل از 31 اوت 2004 باشد.
  • متقاضیان نباید با هزینه شخصی در یک موسسه آموزش عالی مجارستان ثبت‌نام کنند.

  مدارک لازم جهت اخذ پذیرش دندانپزشکی در مجارستان

  لیست مدارک پذیرش تحصیل در مجارستان دندانپزشکی توسط هر دانشگاه به‌طور جداگانه تعیین می‌شود، اما اکثر دانشگاه‌ها موارد زیر را از شما می‌خواهند:

  • گواهی آموزش متوسطه شامل ریزنمرات درسی
  • گواهی مهارت زبان خارجی در سطح موردنیاز
  • کپی اسکن‌شده پاسپورت
  • نامه انگیزشی یا توصیه‌نامه
  • فرم درخواست تحصیل در دانشگاه موردنظر

  چنانچه علاقه‌مند به تحصیل دندانپزشکی در این کشور هستید با مشاوران ما در کافه مهاجرت در ارتباط باشید تا تمام اطلاعات دقیق در اختیارتان قرار داده شود.

  جمع‌بندی

  مجارستان یکی از مقاصد تحصیلی مقرون‌به‌صرفه برای ادامه تحصیل در اتحادیه اروپا است. تحصیل در رشته‌های پرطرف‌داری مثل دندانپزشکی در دانشگاه‌های این کشور حدود پنج سال طول می‌کشد. تحصیل دندانپزشکی در مجارستان فرصتی برای مهاجرت و کسب تخصص در این زمینه در بهترین دانشگاه‌های اروپا به شما می‌دهد.

  سوالات متداول

  تحصیل در این رشته حدود پنج سال طول می‌کشد.

  تحصیل در این رشته حدود 15 تا 17 هزار یورو در سال هزینه خواهد داشت.

  دانشگاه پچ، دبرسن، سملوایز و سگد بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل این رشته هستند.

  زبان‌آموزش در این رشته به انگلیسی است.

  بله. برای ادامه تحصیل دندانپزشکی در این کشور باید در آزمون ورودی شرکت کرد.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره رایگان مهاجرت:
  07191003515