تحصیل پزشکی و دندامپزشکی در ترکیه

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه

تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه، یکی از محبوب ترین گزینه های تحصیلی برای دانشجویان در سراسر جهان محسوب می شود. با وجود رشد روز افزون صنعت پزشکی و دندانپزشکی در جهان، دانشگاه های ترکیه با برنامه های تحصیلی بسیار پیشرفته، زیرساخت های بسیار عالی و اساتید باتجربه برای دانشجویان بسیاری از کشورهای جهان، فرصت تحصیل در این رشته ها را فراهم کرده اند.

اگر شما هم علاقه مند به تحصیل دندانپزشکی ترکیه یا پزشکی در ترکیه هستید، این مقاله از کافه مهاجرت را از دست ندهید. ما در این نوشتار بهترین دانشگاه های پزشکی ترکیه را به همراه شرایط ورود به آن ها، به شما معرفی می کنیم.

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

با ما در ارتباط باشید و سوالات، ابهامات و نگرانی های خود را از طریق راه های ارتباط زیر با ما در میان بگذارید. از طریق شماره تماس زیر میتوانید با مشاورین ما گفتگو کنید.

درخواست فوری مشاوره

  نام و نام خانوادگی


  شماره تماس

  تحصیل پزشکی در ترکیه و تحصیل دندانپزشکی در ترکیه | شرایط و هزینه

  کشور ترکیه از دانشگاه های پیشرفته و توسعه یافته زیادی برخوردار است. این دانشگاه ها طیف گسترده ای از رشته ها را به دانشجویان بین المللی ارائه می کنند. در میان تمام رشته هایی که در دانشگاه های ترکیه تدریس می شود، رشته های علوم پزشکی مثل پزشکی و دندانپزشکی و پرستاری از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار هستند. به همین دلیل هم سالانه تعداد زیادی از دانشجویان مهاجر با هدف تحصیل در این رشته ها وارد دانشگاه های ترکیه می شوند.

  یکی از مهم ترین شروط برای تحصیل پزشکی در ترکیه یا تحصیل دندانپزشکی در ترکیه، داشتن مدرک دیپلم ۱۲ ساله و اخذ پذیرش تحصیلی از سوی دانشگاه مورد نظر می باشد. افرادی که متقاضی تحصیل دندانپزشکی در ترکیه هستند باید مدارک تحصیلی، رزومه و انگیزه نامه خود را برای دانشگاه مورد نظر ارسال کرده و نامه پذیرش تحصیلی دریافت کنند.

   این افراد می توانند بعد از دریافت نامه پذیرش برای اخذ ویزای تحصیلی ترکیه اقدام کنند. عواملی همچون بالا بودن سطح درآمد دندانپزشکی در ترکیه و درآمد پزشک در این کشور باعث شده تا افراد زیادی به دنبال تحصیل در این رشته ها در کشور ترکیه باشند.

  اعتبار مدرک پزشکی ترکیه در جهان نیز بسیار بالا می باشد و خوشبختانه دانشجویان بین المللی این امکان را دارند تا رشته های علوم پزشکی را در این کشور به یکی از زبان های انگلیسی یا ترکی استانبولی تحصیل کنند. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه به زبان انگلیسی یک فرصت بسیار مناسب برای افرادی است که به زبان ترکی مسلط نیستند و می خواهند تحصیلات خود را در یک کشور دیگر ادامه دهند.

  فارغ التحصیلان پزشکی در ترکیه این امکان را دارند تا در دیگر کشورهای جهان به طبابت پرداخته و کسب درآمد کنند. یکی از شروط مهم برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه قبولی در آزمون های ورودی دانشگاه می باشد. متقاضیان باید در آزمون ورودی دانشگاه نمره قبولی را دریافت کنند. البته امکان تحصیل دندانپزشکی در ترکیه بدون آزمون نیز وجود دارد در ادامه درباره شرایط ورود به رشته های علوم پزشکی بدون کنکور در ترکیه بیشتر توضیح می دهیم.

  مراحل مهاجرت در کافه مهاجرت

  درخواست مشاوره

  برای دریافت مهاجرت باید با شعب ما تماس گرفته یا فرم پر کنید.

  برگزاری جلسه مشاوره

  برای شما جلساتی برگزار خواهد شد و از شما اطلاعلاتی گرفته میشود.

  عقد قرارداد

  مسیرها و توضیحات لازم به شما داده میشود و سپس قرار دادی برای انجام کارها ثبت میشود.

  اخذ اقامت

  درخواست ها ارسال میشود و نتیجه به شما اعلام میگردد

  شرایط تحصیل پزشکی در ترکیه و تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

  تحصیل پزشکی در ترکیه یک فرصت بسیار مناسب برای تمام افرادی است که می خواهند در دانشگاه های معتبر و باکیفیت تحصیل کنند. اگر شما هم علاقه مند به تحصیل رشته پزشکی یا رشته دندانپزشکی در ترکیه هستید، در قدم اول باید شرایط ورود به این رشته ها را بدانید تا بتوانید در ادامه خود را برای اخذ پذیرش تحصیلی آماده کنید.

   یکی از سوالاتی که معمولاً متقاضیان می پرسند این است که طول دوره تحصیل دندانپزشکی و پزشکی در ترکیه چند سال است؟ این دو رشته همانند دانشگاه های ایران معمولا طول تحصیلی حدود ۵ الی ۶ سال دارند که متقاضی باید بتواند تمامی واحدها و دروس را با موفقیت سپری کند تا فارغ التحصیل شود. در جدول زیر شرایط تحصیل دندانپزشکی در ترکیه و تحصیل پزشکی در این کشور را مشاهده می کنید.

  شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه

  داشتن مدرک دیپلم ۱۲ ساله

  مدرک زبان انگلیسی یا ترکی استانبولی

  قبولی در آزمون ورودی دانشگاه

  ارائه انگیزه نامه

  پرداخت شهریه دانشگاه

  آزمون های ورودی رشته پزشکی در ترکیه و دندانپزشکی ترکیه

  یکی از شروط بسیار مهمی که علاقه مندان به تحصیل دندانپزشکی و پزشکی ترکیه باید به آن توجه داشته باشند، آزمون های ورودی دانشگاه است. برای این که بتوانید تحصیل تجربه تحصیل پزشکی در ترکیه را داشته باشید، باید در آزمون های ورودی دانشگاه ها پذیرفته شوید.

  در کشور ترکیه دو نوع آزمون برای ورود به رشته های پزشکی و دندانپزشکی برگزار می شود که به ترتیب آزمون یوس یا YOS و آزمون ست یا SAT نامیده می شوند. برای ورود به دانشگاه های پزشکی استانبول و دیگر دانشگاه های علوم پزشکی این کشور از جمله دانشگاه های خصوصی، متقاضیان باید در این آزمون های ورودی شرکت کرده و نمره قبولی را دریافت کنند.

  چرا کافه مهاجرت؟

  دارای وکلای مجرب

  10 سال سابقه درخشان

  9000 پذیرش تحصیلی

  درخواست مشاوره

  آزمون های ورودی رشته پزشکی در ترکیه و دندانپزشکی ترکیه

  آزمون یوس آزمونی است که متقاضیان برای ورود به دانشگاه های علوم پزشکی دولتی ترکیه باید در آن شرکت کرده و نمره حد نصاب را دریافت کنند. در سال های گذشته این آزمون به صورت سراسری برگزار می شد و در حال حاضر آزمون یوس به صورت جداگانه و مستقل توسط دانشگاه ها برگزار می شود.

  در واقع افرادی که متقاضی تحصیل پزشکی در ترکیه یا تحصیل دندانپزشکی در ترکیه هستند، باید در ابتدا دانشگاه مورد نظر خود را پیدا کرده و در آزمون ورودی آن شرکت کنند تا بتوانند در کلاس های درس حضور پیدا کنند. این آزمون به زبان ترکی برگزار می شود لذا تسلط بله زبان ترکی استانبولی یکی از موارد مهم برای موفقیت در این آزمون است. البته این نکته نیز ناگفته نماند که هر یک از دانشگاه های دولتی معتبر کشور ترکیه، امتحانات یوس مخصوص خود را دارند و طراحی سوالات بر عهده خودشان می باشد.

  دانشگاه های کشور ترکیه آزمون یوس را سالی یک بار برگزار می کنند تا متقاضیان بتوانند در در این آزمون شرکت کرده و با کسب نمره قبولی وارد رشته مورد علاقه خود شوند. افرادی که بتوانند در آزمون یوس موفق شوند از تحصیلات رایگان در دانشگاه های دولتی ترکیه بهره مند خواهند شد.

  امتحان SAT برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی تركيه

  دومین آزمونی که برای تحصیل در ترکیه پزشکی و دندانپزشکی برگزار می شود، ست نام دارد. این آزمون مخصوص ورود به دانشگاه های خصوصی کشور ترکیه است و به زبان انگلیسی برگزار می شود. مراکزی که در سراسر جهان آزمون ست را برگزار می کنند بیش از ۱۰۰۰ شعبه در سراسر جهان هستند.

   لذا متقاضیان برای شرکت در این آزمون الزامی برای ورود به کشور ترکیه ندارند و می توانند در دیگر کشورهای دنیا در این آزمون شرکت کنند. آزمون SAT جنرال آزمونی است که متقاضیان برای ورود به دانشگاه های ترکیه باید آن را با موفقیت سپری کنند. این آزمون عمدتاً توسط هر دانشگاه و هیئت مدیره آن طراحی شده و حداقل ۶ بار در سال نیز برگزار می شود.

   البته ناگفته نماند که امکان تحصیل پزشکی در ترکیه بدون آزمون، در دانشگاه های خصوصی این کشور نیز وجود دارد. لذا متقاضیانی که می خواهند به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه بپردازند و تمایلی به شرکت در آزمون ورودی ندارند، این امکان را دارند تا با پرداخت شهریه بیشتر در دانشگاه های خصوصی ترکیه به تحصیل بپردازند.

  STS آزمون معادل سازی مدارک پزشکی ترکیه

  یکی از آزمون های مهمی که در کشور ترکیه برگزار می شود، آزمون معادل سازی مدارک پزشکی و دندانپزشکی یا STS می باشد. این آزمون با هدف معادل سازی و تعیین سطح متقاضیان برای ادامه ی تحصیل یا کار در ترکیه طراحی شده است.

  بنابراین افرادی که تحصیلات خود را در یک کشور دیگر آغاز کرده اند و می خواهند برای ادامه تحصیل در ترکیه دندانپزشکی یا ادامه تحصیل در دیگر رشته های علوم پزشکی وارد دانشگاه های ترکیه شوند، باید در این آزمون شرکت کنند. همچنین پزشکان دندانپزشکان و داروسازان ای که مدرک تحصیلی خود را در خارج از ترکیه گرفته اند، برای معادل سازی باید این آزمون را سپری کنند تا بتوانند در ترکیه به کار بپردازند.

  TUS آزمون ورودی تخصص پزشکی در ترکیه

  ادامه تحصیل در مقطع تخصص پزشکی در ترکیه، یک گزینه بسیار مناسب برای آینده تحصیلی و شغلی بسیاری از افراد می باشد. افرادی که علاقه مند به تحصیل در مقطع تخصص پزشکی در ترکیه هستند، باید در آزمون  TUS شرکت کرده و نمره مناسبی کسب کنند.

  بر اساس قوانین نظام پزشکی کشور ترکیه، چنانچه متقاضی در آزمون  TUS دستیار شناخته شده و فرصت تحصیل در مقطع تخصص را خواهد داشتو این آزمون در اوایل آوریل و سپتامبر هر سال در آنکارا برگزار می شود.

  DUS  آزمون ورودی تخصص دندانپزشکی در ترکیه

  افرادی که علاقه مند به تحصیل در مقطع تخصص دندانپزشکی در ترکیه هستند نیز می توانند بعد از گذراندن مقطع عمومی در آزمون DUS شرکت کرده و وارد مقطع تخصص شوند. این آزمون دارای دو بخش است که بخش اول آن مربوط به سوالات علوم پایه و بخش دوم آن به سوالات بالینی اختصاص داده شده است.

  به این ترتیب افرادی که علاقه مند به ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی در ترکیه هستند. این فرصت را دارند تا تخصص دندانپزشکی خود را در دانشگاه های مطرح این کشور سپری کنند.

  آزمون های ورودی رشته پزشکی در ترکیه و دندانپزشکی ترکیه

  برای این که داوطلبان بتوانند به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بهترین دانشگاه پزشکی ترکیه بپردازند باید مدارک مورد نیاز را به درستی تهیه کرده و برای دانشگاه مقصد خود ارسال کنند هر یک از دانشگاههای علوم پزشکی کشور ترکیه ممکن است مدارک خاصی را برای پذیرش دانشجویان بین المللی بخواهند مهمترین مدارک مورد نیاز برای تحصیل پزشکی در ترکیه و تحصیل دندانپزشکی در ترکیه عبارت است از؛

  • فرم درخواست پذیرش تحصیلی از دانشگاه مورد نظر

  همانطور که گفتیم از جمله شرایط تحصیل پزشکی در ترکیه اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های معتبر این کشور می باشد. اگر شما هم علاقمند به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه هستید ما در کافه مهاجرت تمامی مراحل اخذ پذیرش تحصیلی و دریافت ویزای این کشور را برای شما انجام می دهیم به این منظور تنها کافیست با کارشناسان ما در کافه مهاجرت تماس حاصل فرمایید

  تحصیل در برترین کشورها


  زبان تحصیل دندانپزشکی و پزشکی در ترکیه

  یکی از دغدغه های مهم افرادی که داوطلب تحصیل در دانشگاه های پزشکی ترکیه هستند، ارائه مدرک زبان بین المللی می باشد. در حال حاضر دانشجویان می توانند برای تحصیل رشته دندانپزشکی یا رشته پزشکی در ترکیه به زبان انگلیسی یا ترکی استانبولی اقدام کنند.

  برای تحصیل به زبان انگلیسی متقاضیان باید دانشگاه های خصوصی این کشور را انتخاب کنند. به عنوان مثال کسی که علاقه مند به تحصیل دندانپزشکی به زبان انگلیسی می باشد باید دانشگاه های خصوصی دندانپزشکی ترکیه را انتخاب نماید. متقاضی برای تحصیل در این دانشگاه ها باید شهریه آن را بپردازند.

  با توجه به این که هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی بالاتر از دانشگاه های دولتی این کشور است، متقاضیان این امکان را دارند تا در صورت تسلط به زبان ترکی در دانشگاه های دولتی این کشور مشغول به تحصیل شده و به این ترتیب هزینه های تحصیل خود را تا حدود بسیار زیادی کاهش دهند.

   هزینه تحصیل پزشکی در ترکیه در دانشگاه های دولتی این کشور تقریباً رایگان می باشد. برای تحصیل در دانشگاه های خصوصی این کشور ارائه مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره ۶ تا شش و نیم یا تافل ۷۲ تا ۸۰ الزامی می باشد. همچنین افرادی که می خواهند در دانشگاه های دولتی این کشور تحصیل کند باید مدرک تومر در حد C1 را ارائه دهند.

  وکیل مهاجرت از طریق تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه کافه مهاجرت

  با توجه به این که مهاجرت یکی از مهم ترین تصمیماتی است که افراد در زندگی خود اتخاذ می کنند و مهاجرت تحصیلی نیز پیچیدگی ها و ظرافت های خاص خود را دارد توصیه می کنیم در این مسیر با وکلای مهاجرتی مشورت کرده تا بتوانید بهترین تصمیمات را بگیرید.

  برای این که از مواردی همچون شرایط و هزینه تحصیل پزشکی در ترکیه و تحصیل دندانپزشکی در این کشور با خبر شوید می توانید با وکلای با تجربه ما در کافه مهاجرت مشورت نمایید. مشاورین و کارشناسان برجسته ما بهترین دانشگاه های خصوصی و دولتی ترکیه را به شما معرفی می کنند تا بتوانید با توجه به شرایط خود دانشگاه و رشته مناسب را انتخاب کنید. همچنین برای افرادی که متقاضی تحصیل پزشکی بدون کنکور در ترکیه هستند نیز وکلای مهاجرتی ما می توانند در سریعترین زمان ممکن از دانشگاه پذیرش تحصیلی دریافت کنند.

  هزینه تحصیل دندانپزشکی در ترکیه و هزینه تحصیل پزشکی در ترکیه

  موضوع هزینه های تحصیلی یکی از موارد و فاکتورهای بسیار مهم در مهاجرت تحصیلی محسوب می شود. با توجه به این که در بسیاری از کشورهای دنیا رشته های پزشکی و دندانپزشکی جزو رشته های گرانقیمت محسوب می شوند، بسیاری از افراد به دنبال اطلاع از هزینه تحصیل دندانپزشکی در ترکیه و هزینه تحصیل در ترکیه پزشکی هستند.

  ما نیز در این بخش قصد داریم شما را با شهریه های دانشگاه های علوم پزشکی در این کشور آشنا کنیم تا بتوانید از نظر مالی نیز برنامه ریزی درستی برای مهاجرت تحصیلی خود داشته باشید. به طور کلی دانشگاه های دولتی کشور ترکیه تفاوت زیادی از نظر شهریه با دانشگاه های خصوصی این کشور دارند. در جدول زیر شهریه دانشگاه های دولتی و خصوصی کشور ترکیه که رشته های پزشکی و دندانپزشکی را ارائه می دهند، مشاهده می کنید.

  Column1

  دانشگاه دولتی

  دانشکاه خصوصی

  هزینه پزشکی در ترکیه

  ۲۴۰ تا ۱۵۰۰ دلار به صورت سالانه

  ۱۰ هزار و ۴۲۵ هزار دلار سالانه

  هزینه تحصیل در ترکیه دندانپزشکی

  ۳۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار سالانه

  ۱۰ تا ۳۰ هزار دلار سالانه

  هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیهیکی از مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی، بورسیه های تحصیلی در این کشور است. رتبه پزشکی ترکیه در دنیا بسیار خوب و مناسب است و همین موضوع نیز باعث شده تا دانشگاه های این کشور یکی از دانشگاه های محبوب برای مهاجرت تحصیلی دانشجویان بین المللی باشند.

  دولت ترکیه نیز با هدف حمایت از دانشجویان بین المللی بورسیه های زیادی را اعطا می کند تا دانشجویان بتوانند با خیالی آسوده به تحصیل در این کشور بپردازند. این بورسیه های تحصیلی اغلب مقاطع و رشته ها را پوشش می دهند. تعدادی از بورسیه های معروف که برای دانشجویان رشته دندانپزشکی و رشته پزشکی در ترکیه نیز قابل دسترس هستند عبارت اند از:

  بورس تحصیلی علوم پزشکی ابن سینا: برای رشته های دندانپزشکی داروسازی و پزشکی عمومی وجود دارد و متقاضیان برای دریافت این بورسیه باید زیر ۲۱ سال سن داشته و معیارهای علمی مناسب را نیز داشته باشند. داشتن نمره آزمون های بین المللی نمرات بالا و به طور کلی رزومه تحصیلی قوی از جمله شرایط دریافت این بورسیه می باشد.

  بورسیه تحقیقاتیSTRC: این بورسیه کمک هزینه ای معادل سه هزار دلار آمریکا به صورت ماهانه به افراد تحت پوشش خود در رشته های مختلف از جمله رشته های علوم پزشکی، علوم اجتماعی و علوم مهندسی و فناوری ارائه می دهد.

  بورسیه تحصیلات تکمیلی برای دانشجویان بین المللی: برای دانشجویانی است که قصد ادامه تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی را دارند و با دریافت آن دانشجو از پرداخت شهریه دانشگاه و هزینه خوابگاه معاف خواهد شد.

  لیست دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه

  دانشگاه های علوم پزشکی ترکیه، یک فرصت بی نظیر و طلایی برای افرادی است که می خواهند تجربه تحصیل در یک کشور خوش آب و هوا با اقتصادی شکوفا را داشته باشند. برای این که بتوانید دانشگاه مناسبی را برای تحصیل در کشور ترکیه انتخاب کنید باید دانشگاه های این کشور را به خوبی بشناسید. در جدول زیر بهترین و معتبرترین دانشگاه های علوم پزشکی کشور ترکیه را معرفی می کنیم.

  دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه

  دانشگاه کوچ (Koc University)

  دانشگاه حاجت تپه (Hacettepe University)

  دانشگاه استانبول (Istanbul University)

   دانشگاه آکدنیز (Akdeniz University)

  دانشگاه آنکارا (Ankara University)

  دانشگاه آتاتورک (Atatürk University)

  دانشگاه اژه (Ege University)

  دانشگاه غازی (Gazi University)

  دانشگاه مرمره (Marmara University)

  لیست دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه

  تحصیلات رایگان در سراسر دنیا برای دانشجویان بین المللی جذابیت زیادی دارد و باعث می شود تا دانشجویان بتوانند با پرداخت هزینه بسیار کمی در رشته مورد علاقه خود به تحصیل بپردازند. خوشبختانه در حال حاضر نیز دانشگاه های علوم پزشکی ترکیه امکان تحصیل رایگان را برای علاقه مندان به رشته های پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه فراهم کرده اند.

  متقاضیان برای این که بتوانند از تحصیل رایگان در این کشور برخوردار شوند، باید در آزمون یوس شرکت کرده و نمره قبولی را دریافت کنند. به این ترتیب دانشجو می تواند وارد دانشگاه های دولتی شده و به تحصیل دندانپزشکی و پزشکی در ترکیه بپردازد. البته تحصیلات در دانشگاه های دولتی این کشور نیز کاملاً رایگان نمی باشد و متقاضی باید بسته به رشته و دانشگاه انتخابی خود هزینه ای حدود ۳۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار را به صورت سالانه پرداخت کند.

  این هزینه در مقایسه با دیگر کشورها و حتی دانشگاه های خصوصی ترکیه تقریباً رایگان محسوب می شود؛ بنابراین برای دانشجویان بین المللی نیز این امکان وجود دارد تا رشته های مختلف علوم پزشکی از جمله پرستاری در ترکیه و رشته پروتز دندان در ترکیه را به صورت رایگان و با هزینه بسیار کم در دانشگاه های دولتی این کشور بگذرانند.

  درآمد دندانپزشکان در ترکیه و درآمد پزشکان در ترکیه

  درآمد دندانپزشکان و پزشکان در ترکیه، به شرایط اقتصادی و سطح تخصص و تجربه آنها بستگی دارد. همچنین، شهر و منطقه ای که در آن کار می کنند نیز می تواند تأثیر گذار باشد. به طور کلی، درآمد دندانپزشکان در ترکیه در مقایسه با بسیاری از کشورها، بالاست. برای مثال، میانگین درآمد سالیانه یک دندانپزشک در ترکیه در حدود 100,000 تا 150,000 دلار است. البته، این میانگین می تواند بسته به شهر و منطقه ای که دندانپزشک در آن کار می کند، متفاوت باشد.

  درباره درآمد پزشکان در ترکیه نیز باید گفت که به شرایط مختلفی بستگی دارد. به طور کلی، درآمد پزشکان نیز در ترکیه به طور متوسط بالاست و در مقایسه با بسیاری از کشورها، از جمله کشورهای اروپایی، پایین تر است. میانگین درآمد سالیانه یک پزشک در ترکیه بین 70,000 تا 120,000 دلار است. در کل، باید گفت که درآمد دندانپزشکان و پزشکان در ترکیه، بسته به شرایط مختلف، متفاوت است و برای تعیین درآمد دقیق، باید شرایط محیط کاری و تخصصی آنها را مورد بررسی قرار داد.

  تحصیل تخصص پزشکی در ترکیه و تخصص دندانپزشک در ترکیه

  یکی از مقاطع تحصیلی محبوب برای افرادی که می خواهند مهاجرت کنند، مقطع تخصص پزشکی و دندانپزشکی است. متقاضیان این امکان را دارند تا بعد از گذراندن دوران پزشکی و دندانپزشکی عمومی در آزمون های معادل سازی مدرک ترکیه شرکت کرده و کد نظام پزشکی را دریافت کنند.

   این افراد بعد از موفقیت در آزمون معادل سازی واجد شرایط تحصیل در مقطع تخصص هستند. برای تحصیل در مقطع تخصص نیز متقاضیان می توانند دانشگاه های دولتی یا خصوصی ترکیه را انتخاب کنند. همچنین امکان تحصیل به زبان انگلیسی برای داوطلبان در این مقطع نیز فراهم شده است.

  سخن آخر

  ما در این نوشتار تلاش کردیم تا به همه سوالات شما پیرامون هزینه تحصیل پزشکی در ترکیه بدون آزمون و با آزمون و همچنین آزمون های یوس و آزمون ست برای پزشکی در ترکیه پاسخ دهیم. در حال حاضر شرایط کار برای پزشکان و کار دندانپزشکی در ترکیه بسیار مطلوب است؛ بنابراین افرادی که در این رشته ها فارغ التحصیل می شوند این امکان را دارند تا به کسب درآمد نیز بپردازند.

  اگر علاقه مند به تحصیل پزشکی بدون کنکور در ترکیه یا تحصیل دندانپزشکی در این کشور زیبا هستید، می توانید با کارشناسان و مشاوران ما در کافه مهاجرت تماس حاصل کرده و راهنمایی تخصصی دریافت کنید. ما در تمامی مراحل اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی ترکیه در کنار شما هستیم.

  سوالات متداول

  هزینه تحصیل این رشته در ترکیه در دانشگاه های خصوصی حدود ۱۰ تا ۳۰ هزار دلار در سال است.

   هزینه تحصیل این رشته در کشور ترکیه وجود ۱۰ تا ۲۰ هزار دلار در سال است.

  متقاضیان باید مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره ۶ یا مدرک تومر در سطح C1 ارائه دهند..

  بله دانشگاه های زیادی در ترکیه، مورد تایید وزارت بهداشت ایران هستند و مدرک آنان در ایران اعتبار دارد

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره رایگان مهاجرت:
  07191003515