تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه در سال 2023

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه در سال 2023

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه در سال 2023

تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در کشور فرانسه یک فرصت مهم برای همه دانشجویان بین المللی است. بدیهی است که فرانسه یک مقصد محبوب برای تحصیل پزشکی برای بیش از 18.000 دانشجوی بین المللی از ملیت های مختلف در هر سال است. در این مقاله به قلم مشاوران کافه مهاجرت اطلاعات لازم در مورد شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه در سال 2023 ارائه شده است. با ما همراه باشید.

راهنمای تحصیل پزشکی در دانشگاه های فرانسه

رشته پزشکی در فرانسه راه درازی را پیموده است. از کشف علت ژنتیکی سندرم داون در سال 1958 تا انتقال خودکار سلول ‌های قرمز از سلول‌ های بنیادی در سال 2011، کشور فرانسه تاریخچه پزشکی شناخته‌ شده‌ ای را در سطح بین ‌المللی ایجاد کرده است. تحصیل پزشکی در دانشگاه های فرانسه آینده امیدوار کننده ای را برای همه دانشجویان در حال تحصیل در این کشور تضمین می کند. جدا از این، به دانشجویان پزشکی آینده نگر فرصتی برای تکمیل دوره های کارآموزی، لذت از تجربه عالی دانشجویی در دانشگاه های فرانسه و هزینه تحصیلی بالاتر از مقرون به صرفه ارائه می دهد.

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

با ما در ارتباط باشید و سوالات، ابهامات و نگرانی های خود را از طریق راه های ارتباط زیر با ما در میان بگذارید. از طریق شماره تماس زیر میتوانید با مشاورین ما گفتگو کنید.

درخواست فوری مشاوره

  نام و نام خانوادگی


  شماره تماس

  دلایل تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه

  همه دانشجویان بین المللی از کشورهای اروپایی و غیراروپایی برای تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه های فرانسه دارای دلایل فراوانی می باشند. برخی از مهم ترین این دلایل عبارت اند از:

  وجود دانشگاه های برتر و جهانی فرانسه

  یکی از مهم ترین دلایلی که هزاران دانشجوی بین المللی را برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه ترغیب می کند، دانشگاه های برتر پزشکی فرانسه است. این دانشگاه ها با قرار گرفتن در بین دانشگاه های برتر جهان دارای کیفیت بالای آموزشی و رتبه های برتر در لیست دانشگاه های پزشکی فرانسه و جهان می باشند. محققان این دانشگاه ها با حدود 80 دستاورد و پیشرفت پزشکی در این کشور جوایز نوبل را به فرانسه آورده اند. بنابراین، مطمئناً دانشجویان از متخصصانی که در زمینه پزشکی سرآمد هستند، دانش و تجربه علمی فراوانی را خواهند آموخت. علاوه بر این فرانسه محل استقرار برندگان جایزه نوبل در زمینه پزشکی و ترویج فضای تحقیقاتی پیشرفته است.

  وجود کارآمدترین سیستم مراقبت های بهداشتی در جهان

  سیستم مراقبت های بهداشتی در فرانسه به عنوان یکی از بهترین سیستم های مراقبت های بهداشتی در جهان شهرت دارد. این سیستم شامل شبکه ای از بیمارستان های دولتی و خصوصی و افرادی است که خدمات پزشکی ارائه می دهند. علاوه بر این، سیستم مراقبت های بهداشتی در فرانسه برای هر شهروند بدون در نظر گرفتن سن، دارایی و موقعیت اجتماعی پوشش جهانی فراهم می کند. شهرت خوب سیستم مراقبت های بهداشتی فرانسه عامل دیگری است که باید به دانشجویان در درک برتری رشته پزشکی در فرانسه کمک کند.

  اقامت تحصیلی در فرانسه یک تجربه ارزشمند

  فرانسه یک کشور چند فرهنگی با شهرهای توسعه یافته است که هزاران ماجراجویی را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد. علاوه بر این، فرانسه در مجاورت سایر کشورهای اروپایی قرار دارد، به این معنی که دانشجویان نه تنها زیبایی های خود فرانسه بلکه کشورهای اطراف آن را نیز خواهند دید.

  مراحل مهاجرت در کافه مهاجرت

  درخواست مشاوره

  برای دریافت مهاجرت باید با شعب ما تماس گرفته یا فرم پر کنید.

  برگزاری جلسه مشاوره

  برای شما جلساتی برگزار خواهد شد و از شما اطلاعلاتی گرفته میشود.

  عقد قرارداد

  مسیرها و توضیحات لازم به شما داده میشود و سپس قرار دادی برای انجام کارها ثبت میشود.

  اخذ اقامت

  درخواست ها ارسال میشود و نتیجه به شما اعلام میگردد

  تحصیل رایگان پزشکی در فرانسه

  تحصیل پزشکی در این کشور به شما کمک می کند تا مدرک تحصیلی خود را با هزینه ای نسبتا مقرون به صرفه تر از دیگر کشورهای اروپایی دریافت کنید. علاوه بر این تحصیل رایگان در فرانسه پزشکی و دندانپزشکی برای دانشجویان مسلط به زبان فرانسه در دانشگاه های دولتی این کشور امکان پذیر است.

  تحصیل پزشکی در فرانسه به زبان انگلیسی

  بیشتر کالج های پزشکی فرانسه مورد تایید MCI هستند و برنامه های تحصیلی پزشکی به زبان انگلیسی را برای متقاضیان بین المللی ارائه می دهند.

  محل تصویر: مدت زمان تحصیل پزشکی در کشور فرانسه در حدود 9 سال است.

  مدت زمان تحصیل پزشکی در کشور فرانسه چقدر است؟

  تحصیل در رشته پزشکی در فرانسه 9 سال طول می کشد. در واقع برای تبدیل به یک پزشک عمومی شدن در فرانسه دانشجویان باید 9 سال درس بخوانند. از سوی دیگر، برای ادامه تحصیل تخصص پزشکی در فرانسه مانند تخصص جراحی یا تخصص اطفال باید تا 3 سال دیگر تحصیل کنند. به طور کلی برای یک پزشک متخصص شدن در فرانسه باید بین 10 تا 12 سال تحصیل کرد. مدت زمان تحصیل در رشته های علوم پزشکی در فرانسه بستگی به رشته تحصیلی دارد:

  • تحصیل در رشته دندانپزشکی بین 5 تا 6 سال تحصیل تمام وقت
  • تحصیل در رشته دامپزشکی حدود 6 سال تحصیل تمام وقت
  • تحصیل در رشته داروسازی 5 تا 6 سال به طور تمام وقت
  • تحصیل در رشته پرستاری و فیزیوتراپی 3 تا 4 سال
  • تحصیل در دوره های تخصصی پزشکی بین 3 تا 6 سال

  سیستم تحصیل پزشکی در دانشگاه های فرانسه

  اصولاً دوره تحصیل پزشکی در دانشگاه های فرانسه به سه دوره  PCEM، DCEM  و پزشکی عمومی یا سایر تخصص ها تقسیم می شود. پس از تمام شدن این دوره ها دانشجویان پزشکی می توانند با اخذ مدرک دکتری پزشکی فرانسه در این کشور و یا کشورهای دیگر طبابت کنند و یا برای ادامه تحصیل پزشکی در دانشگاه های فرانسه و تحصیل تخصصی وارد دانشگاه های پزشکی شوند.

  دوره اول پزشکی فرانسه  PCEM

  مدت زمان دوره اول پزشکی فرانسه  Premier Cycle d’études Médicales یا PCEM در حدود 2 سال است که بیشتر صرف کسب آمادگی تحصیلی برای دوره های بعد می شود. تحصیل در این دوره برای همه دانشجویان پزشکی، داروسازی، دندانپزشکی، پرستاری و همچنین فیزیوتراپی الزامی است. دانشجویان متقاضی تحصیل پرستاری در فرانسه نیز باید در این دوره تحصیلی شرکت کنند. ذکر این نکته ضروری است که دانشجویان فقط دارای 2 مهلت برای گذراندن امتحانات سال اول هستند. به منظور پذیرش در سال دوم، باید در آزمون رقابتی پایان سال اول نمره لازم را کسب کنند. در این آزمون بسیار رقابتی تنها 15٪ – 20٪ از دانشجویان موفق به پذیرش تحصیلی می شوند. توجه داشته باشید که برای ادامه تحصیل در سال دوم باید در این آزمون نمره لازم را کسب کنید. حداکثر تعداد دانشجویان بین المللی پذیرش شده از کشورهای غیر اتحادیه اروپا به 8٪ از تعداد کل دانشجویان محدود می شود. این به شرطی است که نمره پذیرش دانشجوی بین المللی برابر یا بالاتر از آخرین دانشجوی فرانسوی پذیرفته شده باشد.

  دوره دوم پزشکی فرانسه  DCEM

  دوره دوم تحصیل در دانشگاه های پزشکی فرانسه 4 سال طول می کشد. دانشجویان برای رسیدن به دوره سوم باید دوره دوم را با موفقیت پشت سر گذاشته و در امتحانات تئوری نمره لازم را کسب کنند. علاوه بر این باید در همه دوره های کارورزی در بیمارستان ها و سمینارهای علمی شرکت و اعتبار لازم را دریافت کنند. دانشجویان پس از موفقیت در این دوره و بر اساس نمرات خود می توانند با ادامه تحصیل پزشکی در فرانسه در دوره های تخصصی مورد نظر خود تحصیل کنند.

  دوره سوم پزشکی در فرانسه  DES

  دوره سوم شامل دو برنامه تحصیلی است: پزشکی عمومی یا دیگر تخصص ها که هر دوی آن ها دانشجویان را قادر می سازند تا گواهی نامه مطالعات تخصصی DES را دریافت کنند. علاوه بر این، دانشجویان می توانند در برخی از تخصص ها برای دریافت گواهینامه مطالعات تخصصی تکمیلی  DESCبه مدت 2 سال تحصیل کنند. پس از آن، دانشجویان می توانند پایان نامه ای را برای اخذ دکترای پزشکی کشور فرانسه تهیه و از آن دفاع کنند. در واقع اگر مایل به ادامه تحصیل پزشکی هستید، باید از پایان نامه تحقیقاتی خود دفاع کنید و سپس در Conseil National de l’Ordre des Médecins ثبت نام کنید تا بتوانید مجوز خود را دریافت و شروع به کار و طبابت کنید. پس از بررسی مدت و دوره های تحصیل پزشکی در کشور فرانسه، اطلاع از شرایط پذیرش الزامی است.

  محل تصویر: شرط تحصیل پزشکی در دانشگاه های دولتی فرانسه تسلط به زبان فرانسه است.

  شرایط مورد نیاز تحصیل پزشکی در دانشگاه های فرانسه

  شرایط و روش درخواست برای تحصیل در دانشگاه پزشکی در فرانسه بستگی به کشوری دارد که دانشجو از آن آمده است. به عنوان مثال، دانشجویان از کشورهای عضو اتحادیه اروپا یا EEA  برای تحصیل در فرانسه به اخذ ویزا نیاز ندارند و می توانند مستقیماً برای تحصیل در هر دانشگاه یا کالج یا هر رشته تحصیلی مورد نظر خود درخواست دهد. در حالی که دانشجویان از کشورهای غیر اتحادیه اروپا به ویزای دانشجویی نیاز دارند که باید از طریق Campus France دریافت شود. در طول اولین سال تحصیلی، دانشجویان بین المللی باید ویزای تحصیلی خود را به عنوان مدرک اقامت قانونی خود ارائه دهند. با این حال، دانشجو باید ظرف 30 روز پس از ورود خود در اداره مهاجرت فرانسه ثبت نام کند و برای تکمیل مراحل اداری ویزای خود، معاینه پزشکی انجام دهد. علاوه بر این با شروع تحصیل و از سال دوم پزشکی باید برای اخذ مجوز اقامت اقدام کند. همچنین در نظر داشته باشید که دانشجو باید دارای مدرک دیپلم دبیرستان بوده و به زبان فرانسه مسلط باشد. در واقع، با شرکت در دوره های زبان فرانسه مراکز خصوصی می توان مدرک زبان فرانسه را دریافت کرد. دانشجویی که قصد تحصیل پزشکی در کشور فرانسه را دارد، باید برنامه ریزی برای یادگیری زبان فرانسه را از قبل شروع کند. همچنین شرایط سنی تحصیل پزشکی در فرانسه دارا بودن سن بالاتر از 17 سال است.

  چرا کافه مهاجرت؟

  دارای وکلای مجرب

  10 سال سابقه درخشان

  9000 پذیرش تحصیلی

  درخواست مشاوره

  مدارک مورد نیاز تحصیل پزشکی در دانشگاه های فرانسه

  اگر یک دانشجوی بین المللی هستید که قصد تامین هزینه تحصیل پزشکی فرانسه خود را دارید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که مطمئن شوید دارای تمکن مالی کافی برای تامین هزینه های تحصیل و زندگی خود در فرانسه هستید. از دیگر شرایط تحصیل در رشته پزشکی در فرانسه تسلط به زبان فرانسه است. دارا بودن مهارت های زبان فرانسه برای دانشجویانی که قصد تحصیل پزشکی در کشور فرانسه را دارند، ضروری است، زیرا دائماً با افرادی که فقط به زبان فرانسوی صحبت می کنند در تماس هستند. دانشجویان پس از دریافت نامه پذیرش تحصیلی از کالج پزشکی مورد نظر در فرانسه باید برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام کنند. برای دانشجوی بین المللی، اخذ ویزای تحصیلی شرط اصلی است زیرا نمی توانند بدون دریافت ویزای تحصیلی تحصیل در دانشگاه را شروع کنند. دیگر مدارک لازم همراه با فرم درخواست برای اخذ پذیرش تحصیلی پزشکی فرانسه عبارت اند از:

  • دارا بودن حداقل سن 17 سال
  • گواهی دبیرستان یا معادل آن به همراه ریزنمره های تحصیلی
  • دارا بودن حداقل نمره 70% و بالاتر از معدل سال دوازدهم دبیرستان
  • نمرات خوب در دروسی مانند فیزیک، شیمی، ریاضیات، زیست شناسی و زبان در دبیرستان
  • کپی پاسپورت با اعتبار کافی
  • مدرک زبان فرانسه در سطح B2 یا DELF/DALF/TCF/TEF))
  • مدرک مهارت زبان انگلیسی برای برخی از برنامه ها
  • رسید پرداخت هزینه درخواست
  • توصیه نامه های تحصیلی و علمی
  • انگیزه نامه تحصیلی قوی
  • سابقه کار (در صورت وجود)

  مدرک زبان مورد نیاز تحصیل پزشکی و دندانپزشکی فرانسه

  دانشجویان برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه باید دارای مدرک زبان فرانسه معتبر و مورد تایید دانشگاه های فرانسه باشند. دارا بودن نتیجه و مدرک یکی از دو آزمون زیر امکان ثبت نام در دانشگاه های فرانسه را به دانشجویان بین المللی می دهد:

  دیپلم زبان فرانسه  DELF & DALF

  مدرک دیپلم زبان فرانسه DELF  و دیپلم متمرکز زبان فرانسه (DALF) نشان دهنده مهارت های زبانی دانشجو در زبان فرانسه است. علاوه بر این، این مدارک مادام العمر معتبر هستند و در کل جهان به رسمیت شناخته می شوند. در واقع، دانشجویان پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های فرانسه برای جستجوی شغل در فرانسه یا هر کشور فرانسوی زبان به این دو مدرک نیاز دارند. مدرک زبان فرانسه در سطح B2 عموماً برای تحصیل در دانشگاه های فرانسه مورد نیاز است.

  تست های TCF / TFE فرانسه

  این آزمون ها سطح مهارت دانشجو در تسلط به زبان فرانسه را ارزیابی می کند. برخلاف مدارک معتبر DELF و DALF که تا همیشه و مادام العمر اعتبار دارند، مدرک و گواهینامه TCF  فقط برای 2 سال معتبر است.

  محل تصویر: مدارک زبان فرانسه DELF و DALF وTCF برای تحصیل پزشکی فرانسه مورد نیاز است.

  نحوه درخواست تحصیل در رشته پزشکی از دانشگاه های فرانسه

  روند درخواست تحصیل پزشکی در دانشگاه های فرانسه چندان پیچیده نیست. به طور کلی نحوه درخواست اخذ پذیرش پزشکی در کشور فرانسه برای دانشجویان بین المللی عبارت است از:

  • برای درخواست تحصیل پزشکی، اولین کاری که باید انجام داد این است که دانشگاه مورد نظر را انتخاب کرد.
  • دانشجویان می توانند مستقیماً به صورت آنلاین در وب سایت دانشگاه ها و کالج های مربوطه درخواست دهند و پس از ارسال درخواست، هزینه های درخواست را پرداخت کنند.
  • ممکن است از دانشجویان بین المللی برای مصاحبه ویدیویی دعوت شود.
  • هنگامی که از یک دانشگاه نامه پذیرش یا تاییدیه دریافت شد، دانشجو باید برای ویزای دانشجویی خود اقدام کند.
  • دانشجویان باید در امتحانات ورودی مانند NEET/GMAT/GRE یا IELTS/TOEFL شرکت کنند و مدارک لازم را همراه با ریزنمره های دانشگاهی ارسال کنند.
  • دانشجویان باید انگیزه نامه ها، توصیه نامه ها و مدارک و اسناد مالی را ارائه کنند.
  • در لیست دانشگاه های پزشکی فرانسه دانشگاه های زیادی وجود دارند که دانشجویان بین المللی را پذیرش می کنند، بنابراین در انتخاب دانشگاه با مشکل مواجه نخواهید شد.
  • وب‌ سایت‌ های دانشگاه‌ های فرانسه پزشکی و دندانپزشکی معمولاً حاوی همه اطلاعات لازم برای دانشجویان بین ‌المللی برای درخواست پذیرش پزشکی هستند.
  • اگر دانشجویان بین المللی برای پذیرش سال اول تحصیل در رشته پزشکی درخواست می دهند، باید از طریق پورتال متمرکز درخواست فرانسه ParcoursUp اقدام کنند.
  • اگر دانشجویان بین المللی از کشورهای غیر اروپایی باشند، یا اینکه در اروپا زندگی می کنند، اما تابعیت آن کشور اروپایی را ندارند، باید قبل از سال تحصیلی مورد نظر درخواست پذیرش بدهند.
  • در فرانسه، این درخواست پذیرش تحصیلی برای دانشجویان بین المللی از کشورهای غیراروپایی “Demande d’Admission Prealable یا DAP” نامیده می شود و باید به سفارت فرانسه در کشور محل اقامت دانشجو ارسال شود.

  بهترین دانشگاه پزشکی فرانسه در سال 2023

  دانشگاه های کشور فرانسه در رشته های پزشکی و دندانپزشکی دارای رتبه های برتر و جهانی می باشند. در جدول زیر 6 دانشگاه برتر پزشکی فرانسه در سال 2023 ارائه می شود:

  دانشگاه های برتر پزشکی فرانسه در سال 2023

  توضیحات

  دانشگاه پاریس دکارت Paris Descartes University

  کالج پزشکی پاریس دکارت یکی از اولین واحدهای آموزشی و تحقیقاتی پزشکی در فرانسه از نظر تعداد دانشجویان، اساتید و همچنین واحدهای تحقیقاتی و نتایج است. ماموریت اصلی کالج پزشکی پاریس دکارت آموزش، تحقیق، گسترش و تبادل دانش است. اساتید به منظور ارتقای دانش،  تفکر انتقادی و خلاقانه دانشجویان را تشویق می کنند.

  دانشگاه سوربن Sorbonne University

  رتبه جهانی این دانشگاه در سال های اخیر همواره زیر 100 بوده است و این نشان از کیفیت بالای این دانشگاه دارد. دانشگاه سوربن فرانسه دارای 3 کالج مهندسی، پزشکی و علوم انسانی است که رشته های اصلی پزشکی، داروسازی، مامایی و پرستاری را در کالج پزشکی ارائه می دهد. دوره پزشکی به زبان های انگلیسی و فرانسوی در کالج پزشکی سوربن تدریس می شود، بنابراین متقاضیان تحصیل در این دانشگاه باید مدرک C1 فرانسه را دریافت کنند.

  دانشگاه بریتانیای غربی Western Brittany University

  هدف این دانشگاه تربیت متخصصان در دوره های پزشکی و زیست شناسی است.

  کالج پزشکی مونپلیه نیمز Montpellier Nimes College of Medicine

  کالج پزشکی مونپلیه در قرن دوازدهم تأسیس شد و قدیمی‌ ترین کالج پزشکی در جهان است. این کالج به دانشجویان خود طیف گسترده ای از بخش های مطالعات پزشکی از ارتوپدی تا گفتار درمانی و همچنین سایر رشته ها را ارائه می دهد و حدود 177 گواهی در تخصص های مختلف (جراحی، روانپزشکی و غیره) اعطا می کند.

  کالج پزشکی استراسبورگ Strasbourg Medical School

  این کالج شامل بیش از 40.000 دانشجو و بیش از 4000 محقق در چندین زمینه علمی است. دانشجویان خارجی این دانشگاه حدود 19.4 درصد از کل دانشجویان است. این یک دانشگاه دولتی و بزرگترین دانشگاه فرانسه است که حدود یک پنجم دانشجویان آن بین المللی از بسیاری از کشورها هستند. یکی از مزایای تحصیل در دانشگاه استراسبورگ فرانسه، شهریه یکسان برای دانشجویان فرانسوی و بین المللی است.

  کالج پزشکی مارسی Marseille Medical School

  از اکتبر 2018، این کالج به کالج علوم پزشکی و پیراپزشکی (SMPM) تبدیل شده و دوره های پزشکی، علوم پزشکی، علوم توانبخشی و همچنین علوم پرستاری برگزار می کند. مرکز قوی تحقیقاتی کالج پزشکی مارسی با 16 تیم تحقیقاتی در زمینه های مختلف فعالیت می کند. رشته های این کالج شامل بیماری ‌های عفونی از طریق مؤسسه بیمارستانی دانشگاه IHU، ژنتیک و انکولوژی/ایمونولوژی و علوم انسانی و اجتماعی، بهداشت عمومی، تصویربرداری پزشکی یا انسان‌ شناسی است. از آنجا که این کالج مجهز به زیرساخت های مدرن است، هدف آن کسب رتبه برتر در میان کالج های فرانسه می باشد.

  محل تصویر: امکان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی فرانسه به زبان انگلیسی امکان پذیر است.

  آیا تحصیل پزشکی در فرانسه به زبان انگلیسی امکان پذیر است؟

  تحصیل پزشکی در دانشگاه های دولتی فرانسه فقط به زبان فرانسه می باشد. بنابراین تسلط بر زبان فرانسه یکی از مهمترین شرایط دانشجویان بین المللی متقاضی تحصیل در فرانسه پزشکی و دندانپزشکی است. از طرف دیگر و به منظور جذب دانشجویان بین المللی از سراسر جهان، گروهی از دانشگاه ها و کالج های خصوصی پزشکی برنامه های پزشکی خود را به زبان انگلیسی ارائه می کنند. تحصیل پزشکی در فرانسه به زبان انگلیسی با پرداخت هزینه های تحصیلی نسبتاً بالا همراه است که هزینه های آن در هر دانشگاه و کالج پزشکی بر اساس تخصص یا مرحله تحصیلی متفاوت است. یکی از معتبرترین کالج های پزشکی که دوره پزشکی را به زبان انگلیسی و با دریافت شهریه و هزینه تحصیلی ارائه می دهد، کالج پزشکی تور Tor Medical College می باشد.

  خدمات موسسه کافه مهاجرت برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه

  دانشجویان ایرانی که قصد تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی فرانسه را دارند، باید از شرایط تحصیل پزشکی در فرانسه و قوانین جدید مهاجرت تحصیلی به این کشور آگاه باشند. گرچه بیشتر دانشجویان ایرانی فاقد اطلاعات لازم در مورد شرایط تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی فرانسه می باشند و بر این اساس نیازمند مشاوران و وکلای آگاه و متخصص به این گونه امور هستند. وکلای موسسه مهاجرتی کافه مهاجرت با آگاهی از همه موارد ذکر شده و اشراف کامل بر روند مهاجرت تحصیلی کمک می کنند تا دانشجویان ایرانی در کوتاه ترین زمان و با کمترین هزینه ویزای تحصیلی فرانسه را دریافت کنند. از جمله خدمات کافه مهاجرت می توان به ارائه اطلاعات لازم در مورد شرایط و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی فرانسه، شرایط مهاجرت پزشکان به فرانسه و هزینه های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور فرانسه اشاره کرد.

  هزینه تحصیل پزشکی در فرانسه برای دانشجویان بین المللی چقدر است؟

  در بسیاری از کشورها، دانشجویانی که رشته پزشکی را انتخاب می کنند، باید بالاترین شهریه را پرداخت کنند. در حالی که در مورد فرانسه این گونه نیست، کشوری که هزینه های تحصیل با توجه به توسعه این کشور در طول سال ها بسیار پایین است. نکات مهم در مورد هزینه تحصیل پزشکی در کشور فرانسه و هزینه تحصیل دندانپزشکی در فرانسه در سال 2023 عبارت است از:

  • در کشور فرانسه دانشجویان بین المللی که تحصیلات خود را در رشته پزشکی دنبال می کنند، به طور متوسط 420 یورو (512 دلار) در سال پرداخت می کنند.
  • هزینه اضافی شامل هزینه های درخواست است که بر اساس دانشگاهی که انتخاب می ‌کنید، متغیر است، اما معمولاً هزینه‌ های مقرون به صرفه ‌ای هستند.
  • به غیر از هزینه های شهریه، دانشجویان بین المللی باید هزینه های زندگی در مدت تحصیل را نیز در نظر بگیرند.
  • هنگامی که دانشجو پس از دریافت پیشنهاد از یک دانشگاه فرانسه برای ویزا درخواست می کند، باید ثابت کند که منابع کافی برای حمایت از تحصیل خود را دارد.
  • حداقل تخمین زده شده برای تامین هزینه های زندگی و تحصیل در فرانسه دانشجویان به ماهانه حدود 615 یورو (750 دلار) نیاز دارند.
  • بر اساس بررسی انجمن ملی دانشجویان پزشکی فرانسه (ANEMF)دانشجویانی که در PACES  ثبت نام می کنند، به طور متوسط 6000 یورو برای هزینه های ثبت نام کالج پزشکی و همچنین دوره های خصوصی پرداخت می کنند.
  • انجمن ملی دانشجویان پزشکی فرانسه هزینه تحصیل پزشکی در فرانسه را بیش از 5000 یورو برای سال اول پزشکیPACES  و 4000 یورو برای دانشجویان سال سوم برآورد کرد.
  • هزینه های خرید کتاب و جزوه های تحصیلی در حدود 260 یورو می باشد.
  • علاوه بر این هزینه ها، حق بیمه تامین اجتماعی حدود 500 یورو در سال است.
  • هزینه بیمه درمانی ارائه شده توسط دولت در هر ماه در حدود 20 تا 50 یورو است.
  • دانشجویان باید هزینه های اقامت و دیگر هزینه های زندگی در فرانسه را در نظر بگیرد.

  هزینه های زندگی دانشجویی در فرانسه

  هزینه های زندگی دانشجویی در فرانسه بر اساس نوع اقامت و مسکن دانشجویی، اتاق های مشترک، اجاره خصوصی و غیره ماهانه در حدود 200 تا 1200 یورو است. هزینه های زندگی دانشجویی در شهرهای مختلف فرانسه در سال 2023 عبارت است از:

  • پاریس: ماهانه در حدود 1050 تا 1200 یورو
  • نیس: ماهانه در حدود 700 تا 920 یورو
  • نانت، بوردو، تولوز یا لیون: ماهانه در حدود 650 تا 850
  • دیگر شهرهای فرانسه: ماهانه در حدود 600 یورو

  محل تصویر: دانشجویان پزشکی فرانسه در مدت تحصیل حقوق دریافت می کنند.

  حقوق دانشجویان پزشکی در مدت تحصیل در فرانسه

  یکی از ویژگی های منحصر به فرد تحصیل پزشکی در کشور فرانسه پرداخت حقوق در طول تحصیل به دانشجویان می باشد. در واقع دانشجویان از سال چهارم پزشکی با کار در بیمارستان ها حقوق دریافت می کنند. میزان حقوق دانشجویان مشغول تحصیل در فرانسه پزشکی عبارت است از:

  • در دوره دوم پزشکی فرانسه، زمانی که کار در بیمارستان های دانشجویی شروع می شود، دانشجو به ازای هر شیفت کاری 25 یورو دریافت می کند.
  • در طول مدت تحصیل، دانشجویان از خدمات بیمه درمانی رایگان نیز بهره مند می شوند.
  • اشتغال به کار پاره وقت در طول تحصیل پزشکی در دانشگاه های فرانسه از جمله امتیازات دانشگاه های پزشکی این کشور است.
  • پس از موفقیت در دوره دوم پزشکی، دانشجویان در آخرین دوره پزشکی که 3 سال برای پزشکی عمومی و 5 سال برای تخصص است، بر اساس دوره خود ماهانه از حدود 1300 تا 2000 یورو دریافت می کنند.

  بورسیه تحصیلی پزشکی در فرانسه

  آیا برای تامین هزینه تحصیل دندانپزشکي در فرانسه به حمایت مالی نیاز دارید؟ اگر پاسخ شما مثبت است، می توانید برای اخذ بورسیه تحصیل پزشکی در کالج های پزشکی فرانسه  درخواست بورسیه تحصیلی بدهید. این یک درخواست برای بورسیه های شایستگی است که به تحصیلات تکمیلی اختصاص داده شده است. بورسیه تحصیلی پزشکی بر اساس شایستگی برای دانشجویان تمام وقت پس از بررسی درخواست ها توسط کمیته ارزیابی اعطا می شود. دانشجویان باید این کار را از قبل از شروع تحصیل خود انجام دهند. توجه داشته باشید که اخذ بورسیه های تحصیلی پزشکی به خصوص برای دانشجویان بین المللی دشوار است. با این حال، هر چه سطح تحصیلات دانشجو بالاتر باشد، احتمال کسب آن بیشتر است. برخی از بورسیه های تحصیلی فرانسه در سال 2023 عبارت است از:

  • بورسیه Erasmus+ : این بورسیه توسط کمیسیون اروپا ارائه می شود و کمک های مالی برای پوشش هزینه های زندگی دانشجویی را ارائه می دهد.
  • بورسیه تحصیلی AIFS و کمک های مالی: در برنامه این بورسیه حمایت های مالی و برنامه های بورسیه تحصیلی متعدد برای دانشجویان بین المللی در تمام سطوح تحصیلی در دسترس است.
  • بورسیه تحصیلیEmile Boutmy : این بورسیه برای دانشجویان از کشورهای غیراروپایی است که در دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در کشور فرانسه تحصیل می کنند.

  چشم انداز شغلی پزشکی در فرانسه

  حرفه پزشکی نه تنها در فرانسه بلکه در سراسر جهان بسیار مورد احترام است. شغل پزشکی در کشور فرانسه با درآمد مالی و استقلال زیادی همراه می باشد. در فرانسه، حقوق و درآمد کار در حوزه پزشکی سالانه از 42.500 یورو تا 197.000 یورو (51.796 تا 240.086 دلار) متغیر است. با این حال، به عنوان یک دانشجوی بین المللی برای تحصیل پزشکی فرانسه و تبدیل شدن به یک پزشک در این کشور، باید یک فرآیند پیچیده طولانی را طی کنید. همچنین ضروری است که به زبان فرانسه روان صحبت کنید تا بتوانید با بیماران خود ارتباط برقرار کنید یا با همکاران خود همکاری کنید. این همه تلاش در نهایت نتیجه خواهد داد و پس از فارغ التحصیلی از بهترین دانشگاه پزشکی فرانسه می توانید در رشته های تخصصی پزشکی زیر ادامه تحصیل دهید:

  • متخصص قلب
  • متخصص مغز و اعصاب
  • پاتولوژیست
  • جراح
  • روانپزشک
  • چشم پزشک
  • اپیدمیولوژیست
  • دانشمند محقق

  مدت زمان تحصیل دندانپزشکی در فرانسه چقدر است؟

  مدت زمان تحصیل دندانپزشکی در فرانسه 6 سال است. علاوه بر این مدت زمان ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی تخصصی برای دانشجویانی که می خواهند تخصص دندانپزشکی داشته باشند (مثلاً ارتودنسی) 9 سال می باشد. دوره تحصیل جراحی دندان در فرانسه (یا دندانپزشکی) با PACES سال اول مطالعات سلامت شروع می شود. به طور متوسط 30 درصد از دانشجویان در این مرحله پذیرفته می شوند.

  محل تصویر: مدت زمان تحصیل دندانپزشکی در کشور فرانسه 6 سال است.

  راهنمای تحصیل دندانپزشکی در فرانسه

  فرانسه یکی از بهترین مقاصد اروپایی برای تحصیل دندانپزشکی است. مطالعات دندانپزشکی که جراحی دندان یا ادنتولوژی نیز نامیده می شود، امکان حرکت به سمت مشاغل تخصصی بهداشت دهان و دندان را فراهم می کند. تحصیل دندانپزشکی فرانسه حداقل 6 سال طول می کشد، اما در صورت تحصیل تخصصی در یک رشته خاص از ادنتولوژی، می توان آن را تا 9 سال نیز ادامه داد. برای تحصیل دندانپزشکی در فرانسه، باید توجه داشته باشید که همه تحصیلات پزشکی و پیراپزشکی به طور کلی با یک هسته مشترک سال اول به نام PACES شروع می شود. هر دانشجو که موفق به قبولی در این آزمون ورودی تحصیلات پزشکی شود، می تواند تحصیل خود را در رشته دندانپزشکی در دانشکده دندانپزشکی فرانسه ادامه دهد.

  شرایط تحصیل دندانپزشکی در فرانسه

   تحصیل دندانپزشکی در فرانسه یکی از بهترین تخصص ها و رشته های تحصیلی در این کشور است. بسیاری از دانشجویان بین المللی برای تحصیل در این رشته تلاش فراوانی می کنند. دولت فرانسه و همچنین دانشگاه های پزشکی این کشور به دانشجویان دندانپزشکی امتیازات خاصی ارائه می دهند و امکان تحصیل رایگان در دانشگاه های دولتی را فراهم می کنند. از مهم ترین شرایط تحصیل در رشته دندانپزشکی فرانسه می توان به دارا بودن مدرک دیپلم دبیرستان و دارا بودن نمره بالا در دروس زیست شناسی، شیمی و فیزیک و زبان دبیرستان اشاره کرد. ذکر این نکته ضروری است که تنها حدود 15 تا 20 درصد از دانشجویان سال اول دندانپزشکی امکان وارد به سال دوم دندانپزشکی را پیدا خواهند کرد. از شرایط تحصیل دندانپزشکی در فرانسه پشتکار و سخت کوشی فراوان است!

  دوره اول دندانپزشکی فرانسه  DFGSO: سال دوم و سوم

  دوره اول آموزشی تحصیل دندانپزشکی در فرانسه بر دانش اساسی لازم برای پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری های دهان، دندان و فک متمرکز است. آناتومی دندان و بیماری های عفونی دندان از مهم ترین دروس دوره اول تحصیل در رشته دندانپزشکی در فرانسه می باشد. علاوه بر این، دروسی مانند بهداشت عمومی، بهداشت، پیشگیری یا تصویربرداری پزشکی نیز در این دوره تدریس می شوند. در طول تحصیل، دانشجویان مهارت های عملی کاری خود را توسعه می دهند. آموزش عملی 4 هفته ای به دانشجویان این امکان را می دهد که در مورد تکنیک های مراقبت دهان و دندان بیاموزند. در پایان سال سوم، دانشجویان مدرک DFGSO دیپلم آموزشی عمومی در علوم دندانپزشکی را دریافت می کنند.

  دوره دوم دندانپزشکی فرانسه DFASO: سال چهارم و پنجم

  دانشجویان در سال چهارم دندانپزشکی در کنار دروس پایه، مباحث دیگری مانند بهداشت عمومی دندان، دندانپزشکی قانونی و بیهوشی را فرا می گیرند. در این دوره دانشجویان بیشتر در دوره های آموزشی شرکت می کنند که در مرکز بهداشت و یا در بخش های دندانپزشکی مرکز بیمارستان دانشگاهی برگزار می شود. در پایان سال پنجم، دانشجویان مدرک DFASO دیپلم آموزش پیشرفته در علوم دندانپزشکی را دریافت می کنند.

  دوره سوم دندانپزشکی فرانسه: بعد از سال پنجم

  در پایان سال پنجم تحصیل در رشته دندانپزشکی در فرانسه، دانشجویان دو گزینه پیش رو دارند:

  • یا برای ادامه تحصیل در یک دوره کوتاه مقدماتی یک ساله شرکت کنند. در حدود 90 درصد از دانشجویان برای اخذ مدرک رشته جراحی دندانپزشکی DE به این دوره می پیوندند.
  • یا ادامه تحصیل در یک دوره طولانی مدت تخصصی دندانپزشکی که با شرکت در آزمون ها و رقابت در سطح ملی امکان پذیر است. دانشجویان با ثبت نام در دوره های تخصصی دندانپزشکی با توجه به طبقه بندی به 3 تخصص انتخابی دسترسی دارند:
  • تحصیل در رشته جراحی ارتودنسی در مدت 3 سال
  • تحصیل در رشته تخصصی دهان و فک و صورت در مدت 3 سال
  • تحصیل در رشته جراحی دهان و فک در مدت 4 سال

  دانشجویان با تحصیل در این دوره تخصصی طولانی مدت، علاوه بر دریافت گواهی و مدرک  رشته جراحی دندان فرانسه، امکان اخذ مدرک DES دیپلم مطالعات تخصصی را نیز دارند.

  محل تصویر: دندانپزشکی فرانسه در 3 مقطع کارشناسی، ارشد و دکترا ارائه می شود.

  مقاطع تحصیلی دندانپزشکی در فرانسه

  دانشجویان برای تحصیل در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای دندانپزشکی فرانسه باید دارای شرایط لازم باشند. در جدول زیر مقطع تحصیلی، هزینه های تحصیل دندانپزشکی فرانسه و مدت زمان تحصیل ارائه شده است:

  مقاطع تحصیلی دندانپزشکی فرانسه

  تعداد دانشگاه های ارائه دهنده

  تعداد برنامه های تحصیلی

  مدت زمان تحصیل

  ویژگی های مقطع تحصیلی

  هزینه های تحصیلی

  مقطع کارشناسی دندانپزشکی فرانسه Bachelor programs in Dentistry in France

  10 دانشگاه

  10 برنامه

  3 تا 4 سال

  کارشناسی یا لیسانس دندانپزشکی مقطعی است که بیماری های دهان را از طریق تشخیص و تحقیق و بررسی احتمالات درمان  می کند. برای دندانپزشک شدن باید بر تکنیک های درمان و پیشگیری تخصصی در پزشکی دندانپزشکی تسلط داشته باشید. وظایف اساسی در دندانپزشکی حل مشکلات مرتبط با بیماری های دهان و دندان بیماران است. وظایف دندانپزشکی در این رشته پزشکی شامل تحقیق، درمان و مشاوره می باشد. دندانپزشکان باید دروس پروتزهای دندانی را فراگیرند.

  در حدود 2.701 دلار

  مقطع کارشناسی ارشد دندانپزشکی فرانسه

  the Master programs in Dentistry in France

  10 دانشگاه

  10 برنامه تحصیلی

  1 تا 2 سال

  کارشناسی ارشد دندانپزشکی متخصصی است که آسیب ها و بیماری های دندان، فک و به طور کلی ناحیه فک و صورت را درمان می کند. وظایف اصلی دندانپزشک درمان بیماران، انجام معاینات پیشگیرانه و بهداشت حفره دهان است. دندانپزشک ارتوپد با تکنیک های اپتیک، میکرو تهاجمی و پروتز کار می کند.

  در حدود 2.519 دلار

  مقطع دکترای دندانپزشکی فرانسه

  the PhD programs in Dentistry in France

  6 دانشگاه

  6 برنامه تحصیلی

  2 تا 4 سال

  مقطع دکترا دندانپزشکی در حوزه موضوعاتی مانند دندانپزشکی عمومی، ایمپلنت و جراحی دندان است. طول برنامه معمولی دکترای دندانپزشکی 3 سال است که شامل یک ترم مطالعه اضافی و 2.5 سال کار و تحقیق پایان نامه است. وظایف اصلی دکترای دندانپزشکی

  مسئول نگهداری سوابق دندانی مشتریان، مراقبت های پزشکی به موقع، انجام تحقیقات و آموزش کارکنان مدیریت، نوشتن نسخه برای داروها، استفاده از تجهیزات مناسب و همچنین رسیدگی به انواع نیازهای دندانپزشکی است.

  در حدود 2.331 دلار

  آیا تحصیل دندانپزشکی فرانسه به زبان انگلیسی امکان پذیر است؟

  بسیاری از دانشگاه ‌های دندانپزشکی فرانسه برنامه‌ هایی را ارائه می‌ دهند که به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند، به ویژه در مقطع کارشناسی ارشد دندانپزشکی. ارائه برنامه های دندانپزشکی به زبان انگلیسی به این دلیل است که فرانسه مشتاق جذب دانشجویان و دانش پژوهان بین المللی  است. علاوه بر این، فرانسه یک مقصد بسیار محبوب برای دانشجویان از سراسر جهان است که می خواهند فرانسوی یاد بگیرند.

  بهترین دانشگاه های دندانپزشکی فرانسه در سال 2023

  اگر قصد تحصیل در رشته دندانپزشکی در فرانسه را دارید، ابتدا باید تصوری از بهترین کالج های دندانپزشکی فرانسه در سال 2023 داشته باشید. در این بخش به ارائه 10 دانشگاه برتر دندانپزشکی فرانسه برای دانشجویان فرانسوی، اروپایی و غیراروپایی در سال 2023 می پردازیم:

  • بخش دندانپزشکی مونپلیه Montpellier Dentistry Department
  • UFR ادنتولوژی مارسی UFR of odontology of Marseille
  • بخش دندانپزشکی پاریس Dentistry department of Paris V
  • بخش دندانپزشکی پاریس Dentistry Department of Paris VII
  • UFR دندانپزشکی لیل Dentistry UFR of Lille
  • دانشکده دندانپزشکی لیون Dentistry faculty of Lyon
  • UFR دندانپزشکی بوردو Dentistry UFR of Bordeaux
  • UFR دندانپزشکی نانت Nantes Dentistry UFR
  • UFR دندانپزشکی تولوز Toulouse Dentistry UFR
  • دانشگاه ادنتولوژی استراسبورگ University of odontology of Strasbourg

  سخن آخر

  در این مقاله در مورد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی فرانسه در سال 2023 اطلاعات جالبی ارائه شد و به این پرسش ها پاسخ داده شد که آیا امکان تحصیل به زبان انگلیسی در رشته دندانپزشکی برای دانشجویان ایرانی وجود دارد؟ و آیا هزینه تحصیل دندانپزشکي در فرانسه مقرون به صرفه است؟ علاوه بر این در مورد شرایط تحصیل پزشکی در فرانسه و مدارک مورد نیاز توضیحات لازم ارائه شد. دانشجویان ایرانی برای اخذ ویزای تحصیلی فرانسه می توانند با مشاوران موسسه مهاجرتی کافه مهاجرت مشاوره کنند. مشاوران موسسه ما با ارائه خدمات مشاوره ای رایگان شما را در مسیر تحصیل در دانشگاه های علوم پزشکی، مهندسی و علوم انسانی خارج از کشور تنها نمی گذارند.

  سؤالات متداول درمورد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه ۲۰۲۳

  در فرانسه، حقوق پزشکان از 42.500 یورو تا 197.000 یورو (51.796 تا 240.086 دلار) در سال متغیر است.

  تحصیل در رشته پزشکی در فرانسه 9 سال طول می کشد.

  هزینه های زندگی دانشجویی در فرانسه بر اساس نوع اقامت و مسکن دانشجویی، اتاق های مشترک، اجاره خصوصی و غیره ماهانه در حدود 200-1200 یورو است.

  در دوره دوم پزشکی فرانسه، زمانی که کار در بیمارستان های دانشجویی شروع می شود، دانشجو به ازای هر شیفت کاری 25 یورو دریافت می کند.

   

  در کشور فرانسه دانشجویان بین المللی که تحصیلات خود را در رشته پزشکی دنبال می کنند، به طور متوسط 420 یورو (512 دلار) در سال پرداخت می کنند.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره رایگان مهاجرت:
  07191003515