تحصیل در کالج های ترکیه

تحصیل در کالج های ترکیه

این روزها تب تحصیل در دانشگاه ها و کالج های کشور ترکیه برای متقاضیان ایرانی بسیار داغ است. بالا بودن کیفیت تحصیلی و آموزشی کالج ها و همچنین کاربردی بودن مهارت های فراگرفته موجب شده است تا بسیاری از متقاضیان ایرانی علاقمند به کار و اشتغال پس از تحصیل برای ثبت نام در کالج های کشور ترکیه اقدام کنند. بر این اساس ما مشاوران موسسه مهاجرتی کافه مهاجرت در این مقاله تلاش کرده ایم تا همه اطلاعات لازم در مورد شرایط تحصیل در کالج های ترکیه در سال 2023-2024 را ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

کالج های ترکیه چه نوع موسسه آموزشی هستند؟

کالج های کشور ترکیه اغلب دارای جمعیت دانشجویی کوچکتر، پردیس های صمیمی تر و برنامه های درسی کمتری نسبت به دانشگاه ها هستند. بیشتر کالج های این کشور خصوصی هستند و بودجه دولتی کمی دریافت می کنند.

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

با ما در ارتباط باشید و سوالات، ابهامات و نگرانی های خود را از طریق راه های ارتباط زیر با ما در میان بگذارید. از طریق شماره تماس زیر میتوانید با مشاورین ما گفتگو کنید.

درخواست فوری مشاوره

  نام و نام خانوادگی


  شماره تماس

  بسیاری از کالج ‌ها تاکید کمتری بر تلاش‌ های تحقیقاتی دارند و حتی ممکن است وابستگی ‌های مذهبی قوی داشته باشند. اصطلاح کالج همچنین می تواند به دانشکده های اجتماعی، حرفه ای و فنی نیز اشاره کند.

  در حالی که تعداد کمی از این کالج ها مدرک کارشناسی یا لیسانس ارائه می دهند و بیشتر آن ها فقط مدرک و گواهینامه های کاردانی اعطا می کنند.

  بیشتر متقاضیان در ذهن خود راجع به کالج احتمالاً به مدارس چهار ساله ای فکر می کنند که دارای کلاس های کوچک، نسبت پایین دانشجو به هیئت علمی با مطالعات متمرکز بر مقطع کارشناسی است. برای مثال، کالج‌ های هنرهای لیبرال با تأکید بر اهمیت مطالعه دارای مجموعه ‌ای از موضوعات آکادمیک با رویکردی گسترده به آموزش هستند.

  vakil-mohajerat-be-turkey

  وکیل مهاجرت به ترکیه

  در واقع وکیل مهاجرت به ترکیه نقش مهمی در فرایند اخذ اقامت شما ایفا می‌کنند و باعث می‌شود تا روند مهاجرت به این کشور تسریع پیدا کند 

   

  مراحل مهاجرت در کافه مهاجرت

  درخواست مشاوره

  برای دریافت مهاجرت باید با شعب ما تماس گرفته یا فرم پر کنید.

  برگزاری جلسه مشاوره

  برای شما جلساتی برگزار خواهد شد و از شما اطلاعلاتی گرفته میشود.

  عقد قرارداد

  مسیرها و توضیحات لازم به شما داده میشود و سپس قرار دادی برای انجام کارها ثبت میشود.

  اخذ اقامت

  درخواست ها ارسال میشود و نتیجه به شما اعلام میگردد

  در مقابل، کالج های دیگر ممکن است شامل برنامه هایی برای یک رشته خاص، مانند مهندسی، طراحی گرافیک یا هنرهای تجسمی باشند. کالج هایی که تخصص های متمرکز و حرفه ای ارائه می دهند، کالج های فنی و حرفه ای نامیده می شوند.

  این کالج ها به گونه ای طراحی شده اند که برای یک گروه کوچک و منتخب از دانشجویان با علاقه به یک رشته خاص جذاب باشند. برخی از کالج ها از نظر فنی دانشگاه هستند اما از اصطلاح “کالج” استفاده می کنند، زیرا دانشگاهی با همین نام وجود دارد. به عنوان مثال، در حالی که کالج چارلستون عبارت “کالج” را در نام خود دارد، از نظر فنی یک دانشگاه علوم و هنرهای آزاد عمومی است.

   

  تفاوت کالج های کشور ترکیه با دانشگاه های ترکیه

  اصطلاحات “کالج” و “دانشگاه” اغلب به جای هم استفاده می شوند، اما کالج ها و دانشگاه های ترکیه در درجه اول در ارائه برنامه ها و انواع مدرک متفاوت هستند.

  “دانشگاه” به مؤسسه های آموزشی بزرگتری اطلاق می شود که برنامه های کارشناسی و دوره های کارشناسی ارشد را ارائه می دهند. “کالج” به کالج های محلی، مدارس فنی و کالج های هنرهای آزاد اطلاق می شود. اما واقعاً تفاوت بین “کالج” و “دانشگاه” چیست؟

   

  در بیشتر کشورها این دو اصطلاح اغلب به جای هم برای اشاره به موسسه های آموزش عالی استفاده می ‌شوند و باعث سردرگمی دانشجویان می‌ شوند. برای دانشجویان بین المللی درک تفاوت بین این دو کلمه ضروری است، زیرا معنای “کالج” در مناطق و زبان ها متفاوت است. این سردرگمی بین اصطلاحات حتی ممکن است باعث شود برخی از دانشجویان از موسسه های دارای برچسب “کالج” چشم پوشی کنند و در عوض فقط دانشگاه ها را در نظر بگیرند.

   

   

  چرا کافه مهاجرت؟

  دارای وکلای مجرب

  10 سال سابقه درخشان

  9000 پذیرش تحصیلی

  درخواست مشاوره

  شرایط مورد نیاز تحصیل در کالج های ترکیه

  تحصیل در کالج ها و دانشگاه های ترکیه ارزشمند و با گذراندن دوره های مهارتی و تئوری همراه است. گرچه تنوع رشته ها و برنامه های تحصیلی در دانشگاه های ترکیه بیشتر است، اما تحصیل در کالج های این کشور به دلیل فضای کوچکتر و تعامل بیشتر با اساتید و دیگر دانشجویان راحت تر است.

   

  از مهم ترین شرایط مورد نیاز برای تحصیل در کالج های ترکیه دارا بودن مدرک دیپلم دبیرستان و یا مدرک فنی و حرفه ای از هنرستان ها می باشد. به طور کلی چون متقاضیانی که قصد تحصیل در کالج های کشور ترکیه را دارند، می خواهند زودتر به کار و اشتغال بپردازند، پس دارا بودن مدرک دانشگاهی برای تحصیل در این کالج ها الزامی نیست. از دیگر شرایط تحصیل در کالج های کشور ترکیه می توان به شرکت در آزمون ورودی از طرف وزارت آموزش ملی ترکیه اشاره کرد. این آزمون های ورودی در پایه هشتم دبیرستان برگزار می شود. تسلط به زبان ترکی و دارا بودن مهارت و دانش لازم برای تحصیل در کالج های خاص ترکیه از دیگر شرایط مهم پذیرش در کالج های کشور ترکیه است.

   

  مدارک مورد نیاز تحصیل در کالج های ترکیه

  به طور کلی مدارک مورد نیاز برای تحصیل در کالج های کشور ترکیه با مدارک مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه های ترکیه تفاوت چندانی ندارند. متقاضیان برای تحصیل در کالج های ترکیه باید دارای مدارک و الزامات مورد نیاز باشند. ذکر این نکته ضروری است که همه مدارک مورد نیاز باید دارای تاییدیه از دفتر آموزش و پرورش شهر استانبول و تاییدیه معادل سازی آموزشی باشند. از مهم ترین این مدارک موارد زیر را می توان نام برد:

  • دارا بودن مدرک یا گواهی دیپلم دبیرستان و یا
  • دارا بودن مدرک فنی حرفه ای
  • ارائه فرم تکمیل شده درخواست تحصیل در کالج
  • مدارک و اوراق هویتی و شناسایی متقاضی
  • ریزنمره ها و معدل تحصیلی سال های قبل
  • پاسپورت با اعتبار کافی و بیمه معتبر
  • مدارک و سوابق تحصیلی با تایید مدیر دبیرستان
  • مدرک مهارت زبان ترکی و یا آشنایی با زبان ترکی
  • گواهی سلامت و سوابق پزشکی
  • رسید پرداخت هزینه ها و شهریه کالج
  • گواهی تمکن مالی و اثبات دارا بودن توانایی مالی برای تامین هزینه های زندگی و تحصیل در مدت اقامت تحصیلی در ترکیه

   

  بهترین کالج های استانبول

  شهر بزرگ استانبول دارای دانشگاه ها و کالج های برتر و جهانی است که همواره در رنکینگ های جهانی دارای رتبه های بالایی می باشند. از مهم ترین کالج ترکیه در شهر استانبول کالج رابرت، کالج گالاتاسرای، کالج Iasalle، کالج آناتولی و کالج بین المللی ITTC را می توان نام برد. هر یک از این کالج ها دارای شرایط تحصیلی و امکانات آموزشی ویژه هستند. در ادامه بیشتر در مورد این کالج ها توضیح خواهیم داد.

   

  کالج رابرت ترکیه

  • از مهم ترین کالج های استانبول کالج رابرت ترکیه را می توان نام برد که در بالاترین فهرست گرانترین کالج های کشور ترکیه قرار دارد. هزینه تحصیل در کالج رابرت ترکیه برای سال تحصیلی 2023-2024 در حدود 17.750 دلار معادل 294.000 لیر ترکیه می باشد. کالج رابرت استانبول دارای رتبه اول در رتبه بندی کیفیت آموزشی در میان کالج های کشور ترکیه است. از اهمیت و اعتبار این کالج می توان به فارغ التحصیلی 3 نخست وزیر ترکیه، 4 نخست وزیر کشور بلغارستان، وزیران کابینه ترکیه و همچنین نویسنده برنده جایزه نوبل ترکیه، اورهان پاموک اشاره کرد.

  کالج Iasalle

  • کالج Iasalle از بهترین کالج استانبول و دارای رتبه برتر در فهرست بهترین کالج های کشور ترکیه می باشد. بیشتر متقاضیان تحصیل در این کالج در ترکیه زنان بین 26 تا 48 سال می باشد. این کالج که از سال 1993 فعالیت آموزشی خود را شروع کرده است، امروزه در بین بهترین کالج های طراحی جهان قرار دارد. از مهم ترین و اصلی ترین رشته و برنامه تحصیلی کالج Iasalle رشته طراحی لباس، مد و فشن را می توان نام برد. گرچه هزینه این کالج در ترکیه کمی بالا است، اما دارای برنامه های فشرده و فوق فشرده برای رشته هنر و مد است و هر ساله جشنواره های هنری را برای معرفی جدیدترین طراحی های لباس و هنر و مد برگزار می کند.

  کالج آناتولی

  • کالج آناتولی از بهترین کالج هاي ترکیه و شهر استانبول است. تدریس دروس به زبان های انگلیسی، ترکی و آلمانی و ارائه برنامه های آموزشی متنوع به متقاضیان از جنبه های مهم تحصیل در این کالج برتر است. این کالج که از سال 1995 فعالیت آموزشی خود را شروع کرده است، فارغ التحصیلان مستعد و برجسته ای را به دانشگاه های ترکیه و دیگر کشورهای جهان ارائه داده است. در حدود 94% از فارغ التحصیلان این کالج به دانشگاه های برتر ترکیه راه یافته اند.

  کالج گالاتاسرای

  • کالج گالاتاسرای از بهترین کالج های استانبول و از قدیمی ترین کالج های کشور ترکیه محسوب می شود. کالج گالاتاسرای پس از دانشگاه استانبول به عنوان مهم ترین موسسه آموزشی ترکیه شناخته می شود. آموزش دروس به زبان ترکی و فرانسه موجب شده است تا بسیاری از فارغ التحصیلان این کالج از دانشگاه های کشور فرانسه پذیرش تحصیلی دریافت کنند.

  کالج بین المللی ITTC

  • کالج ittc ترکیه به عنوان یک کالج بین المللی و دارای شعبه هایی در شهرهای استانبول و آنکارا در زمره بهترین کالج های آموزشی ترکیه محسوب می شود. این کالج با دارا بودن استانداردهای جهانی برای آموزش دارای همان کیفیت آموزشی شعبه اصلی این کالج در کشور انگلستان است. کالج ittc ترکیه با ارائه امکانات آموزشی و همچنین تسهیل اخذ پذیرش شرایط را برای تحصیل متقاضیان بین المللی به زبان انگلیسی فراهم کرده است. نکته قابل توجه این است که متقاضیان ایرانی بسیاری هر ساله در این کالج پذیرفته می شوند و خود را برای تحصیل در دانشگاه های برتر ترکیه و دیگر کشورهای اروپایی آماده می کنند.

   

  خدمات موسسه کافه مهاجرت برای تحصیل در کالج های کشور ترکیه

  هر سال بسیاری از متقاضیان ایرانی برای تحصیل در کالج های کشور ترکیه درخواست پذیرش تحصیلی ارائه می دهند. درصد بسیار کمی از این متقاضیان می توانند با موفقیت برای تحصیل به این کالج ها راه یابند و بیشتر این متقاضیان باید دوباره برای اخذ پذیرش تحصیلی تلاش کنند. توصیه ما مشاوران موسسه مهاجرتی کافه مهاجرت به همه این متقاضیان این است که به جای صرف پول و وقت فراوان و بدون گرفتن نتیجه درست با وکلا و مشاوران آگاه به این حوزه مشاوره کنید. مشاوران موسسه ما با آگاهی از جدیدترین قوانین و شرایط مهاجرت تحصیلی به ترکیهو هزینه کالج در ترکیه کمک می کنند تا در کمترین زمان ممکن و با پایین ترین هزینه ویزای اقامت تحصیلی ترکیه را دریافت کنید. از جمله خدمات موسسه کافه مهاجرت برای تحصیل در کالج ترکیه می توان به اخذ پذیرش کالج یوس ترکیه، اخذ پذیرش کالج استانبول، اخذ پذیرش کالج icl ترکیه و اخذ پذیرش از بهترین کالج هاي ترکیه برای متقاضیان ایرانی اشاره کرد. همین حالا با وکلا و مشاوران موسسه مهاجرتی ما تماس بگیرید و از مشاوره های رایگان و سودمند آن ها برخوردار شوید.

  بهترین کالج های آنکارا

  شهر دانشگاهی آنکارا پس از استانبول دارای دانشگاه ها و کالج های برتر و جهانی است که همواره در رنکینگ های جهانی دارای رتبه های بالایی می باشند. از مهم ترین کالج های کشور ترکیه در شهر آنکارا کالج های متروپل و کالج icl ترکیه را می توان نام برد. هر یک از این کالج ها دارای شرایط تحصیلی و امکانات آموزشی ویژه هستند.

   

  کالج متروپل ترکیه

  • کالج متروپل انکارا در ترکیه که از سال 1995 فعالیت آموزشی خود را شروع کرده است، دوره های آمادگی YOS و SAT و همچنین دوره های آمادگی زبان ترکی را برگزار می کند. کالج متروپل انکارا ترکیه دارای شعبه های داخلی و خارجی و به عنوان موفق ترین کالج آموزشی در حوزه دورهای یوس YOS می باشد. متقاضیان با فراگیری دانش لازم برای کسب نمره مورد نیاز در آزمون یوس برای تحصیل در دانشگاه های دولتی ترکیه و در رشته پزشکی در این کالج تحصیل می کنند. علاوه بر این دوره های آزمون SAT این کالج به متقاضیان کمک می کند تا برای پذیرش در دانشگاه های آمریکا و دیگر کشورهای برتر جهان آمادگی های لازم را کسب کنند. هزینه کالج متروپل ترکیه بر اساس دوره آموزشی متفاوت است. هزینه کالج متروپل ترکیه برای دوره یوس تا حدود 350 لیر ترکیه می باشد. از دیگر کالج های برتر آنکارا کالج icl ترکیه را می توان نام برد که از کالج های بین المللی زبان و در شهر آنکارای این کشور می باشد.

  تحصیل در کالج های ترکیه به زبان انگلیسی

  در کشور ترکیه کالج های زبان انگلیسی بسیاری وجود دارد که برخی از آن ها در دانشگاه های برتر ترکیه قرار دارند و یا وابسته به این دانشگاه ها می باشند. امکان تحصیل به زبان انگلیسی و فراگیری انگلیسی در محیطی آکادمیک کمک می کند تا متقاضیان بتوانند خود را برای ورود به دانشگاه های برتر ترکیه و جهان آماده کنند. متقاضیان با آموزش دوره های زبان در کالج زبان انگلیسی در استانبول  و دیگر شهرهای ترکیه می توانند در آزمون های آیلتس و تافل و دیگر آزمون های معتبر زبان انگلیسی شرکت کنند و با اخذ نمره و مدرک لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه های ترکیه یا دیگر کشورهای جهان درخواست دهند. متقاضیان با تحصیل در کالج زبان در ترکیه امکان ادامه تحصیل در دانشگاه های این کشور را خواهند داشت.

   

   

  هزینه کالج زبان انگلیسی در ترکیه

  کالج زبان ترکیه که از بهترین کالج های کشور ترکیه محسوب می شود، بر اساس دوره های زبان، سطح دوره و دیگر امکانات آموزشی هزینه کالج زبان در ترکیه را تعیین می کند. به طور کلی هزینه کالج زبان انگلیسی در ترکیه در شهرهای بزرگ مانند استانبول و آنکارا بیشتر از شهرهای کوچکتر است. هزینه کالج زبان در ترکیه برای یک دوره 3 ماهه زبان انگلیسی در حدود 2.000 لیر ترکیه می باشد.

   

  بهترین کالج زبان انگلیسی در کشور ترکیه

  بهترین کالج زبان ترکیه در بهترین دانشگاه های این کشور قرار دارد. در واقع دانشگاه های برتر و جهانی ترکیه دوره ها و کورس های زبان انگلیسی را برای متقاضیان بین المللی برگزار می کند که قصد ارتقا دانش زبان انگلیسی و اخذ مدرک لازم برای تحصیل در دانشگاه های ترکیه و یا دیگر کشورهای جهان را دارند. کالج زبان انگلیسی در استانبول برای هر دوره از تعداد زیادی از متقاضیان بین المللی ثبت نام می کند. بهترین دوره های زبان انگلیسی کالج های زبان ترکیه در این دانشگاه های برتر ترکیه برگزار می شود:

  • کالج زبان دانشگاه استانبول
  • کالج زبان دانشگاه فنی استانبول
  • کالج زبان دانشگاه فنی خاور میانه استانبول
  • کالج زبان دانشگاه گالاتاسرای
  • کالج زبان دانشگاه بغازیچی
  • کالج زبان آکادمی کمبریج

  کسب آمادگی برای آزمون یوس در کالج های کشور ترکیه

  YÖS آزمونی است که توسط دانشگاه های ترکیه برای تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه های دولتی این کشور برگزار می شود (این آزمون برای تحصیل در مقطع دکترا و کارشناسی ارشد الزامی نیست.) بیشتر دانشگاه های خصوصی ترکیه به زبان انگلیسی تدریس می کنند و نیاز به نمره آزمون یوس ندارند. آزمون YÖS به زبان های خارجی مختلف و بیشتر به زبان ترکی و انگلیسی در تاریخ های تعیین شده توسط هر دانشگاه ترکیه برگزار می شود. هر دانشگاه آزمون YÖS خود و همچنین آزمون YÖS که توسط دانشگاه های دیگر برگزار می شود را می پذیرد. در واقع متقاضیان برای کسب آمادگی برای شرکت در آزمون یوس باید در کالج یوس در ترکیه ثبت نام کنند تا بتوانند آمادگی لازم برای این آزمون را داشته باشند. دوره های یوس در کالج یوس ترکیه و در دانشگاه های برتر این کشور به صورت حضوری و آنلاین برگزار می شود.

   

  تحصیل در کالج های کشور ترکیه به زبان آلمانی

  بسیاری از متقاضیان ایرانی که قصد تحصیل در دانشگاه های آلمان و یا کار و اشتغال در این کشور را دارند، نیازمند ارائه مدرک زبان آلمانی و یا اثبات تسلط به این زبان می باشند. بنابراین شرکت در کالج زبان آلمانی و فراگیری این زبان از شرایط مهم اخذ ویزای تحصیلی یا کاری آلمان است. بر این اساس و برای احتمال افزایش اخذ ویزای آلمان با سطح زبان بالاتر باید در دوره های کالج زبان آلمانی در ترکیه شرکت کنند. متقاضیان با شرکت در دوره های 6 ماهه کالج زبان آلمانی در ترکیه و کسب این مدرک می توانند با رزرو وقت سفارت آلمان در ترکیه برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان، ویزای جستجوی کار آلمان و ویزای تحصیلی آلمان اقدام کنند.

   

   

  هزینه کالج زبان آلمانی در ترکیه

  از مهم ترین مزایای گذراندن دوره های زبان آلمانی در کالج ترکیه این است که بر اساس قانون مهاجرتی آلمان متقاضی با دارا بودن مجوز اقامت در یک کشور دیگر به جز کشور خودش و اقامت 6 ماهه در آن کشور بدون بازگشت به کشور خود می تواند در کوتاه ترین زمان ممکن وقت سفارت آلمان را رزرو و برای اخذ ویزای آلمان، ویزای جستجوی کار آلمان و ویزای تحصیلی آلمان اقدام کنند. از مهم ترین کالج های کشور ترکیه به زبان آلمانی کالج پوزا و کالج بین المللی بابیل را می توان نام برد. هزینه تحصیل در کالج ترکیه در کالج های زبان آلمانی برای هر دوره از حدود 500 تا 3.000 دلار است. هزینه تحصیل در کالج زبان آلمانی در دانشگاه های ترکیه در حدود 1.500 تا 2.000 دلار می باشد. در حالی که اگر متقاضی بخواهد در کالج زبان آلمانی در مجارستان شرکت کند باید بین 5.000 تا 7.000 دلار برای هزینه آموزش زبان آلمانی در کالج های مجارستان هزینه کند.

   

  تحصیل در کالج آشپزی در ترکیه

  دانشگاه های ترکیه در رشته آشپزی دوره ها و برنامه های مختلفی را به متقاضیان بین المللی ارائه می کنند. تعداد دانشگاه ها و کالج آشپزی در ترکیه بسیار زیاد است و مدرک معتبر و بین المللی به متقاضیان ارائه می دهند. مهم ترین کالج آشپزی در ترکیه در دانشگاه های زیر قرار دارند:

  • کالج آشپزی دانشگاه بیکوز
  • کالج آشپزی دانشگاه گالاتا
  • کالج آشپزی دانشگاه خلیج
  • کالج آشپزی دانشگاه اوزیگین
  • کالج آشپزی دانشگاه اوکان
  • کالج آشپزی دانشگاه عدنان مندرس
  • کالج آشپزی دانشگاه آنادولو

  دوره های آموزشی متنوع کالج پوزا ترکیه

  کالج پوزا در ترکیه از کالج های شناخته شده این کشور و برگزار کننده دوره های آمادگی برای اخذ پذیرش از دانشگاه های برتر ترکیه و جهان می باشد. متقاضیان در کالج پوزا در انکارا ترکیه می توانند در دوره های زبان ترکی و انگلیسی، دوره های آمادگی برای رشته های علوم پزشکی و دوره های آمادگی برای تحصیل در دانشگاه های جهان شرکت کنند. کالج پوزا ترکیه از بهترین کالج های کشور ترکیه برگزار کننده دوره های زبان آیلتس، تافل و زبان ترکی است. دوره های کالج پوزا در انکارا ترکیه شامل موارد زیر است:

  • دوره آمادگی برای آزمون یوس Yos: دوره های کسب آمادگی برای اخذ پذیرش از دانشگاه های دولتی ترکیه در مقطع کارشناسی یا لیسانس
  • دوره آمادگی برای آزمون ACT: دوره های پیش دانشگاهی برای کسب آمادگی پذیرش در دانشگاه های برتر جهان با ارزیابی دانش متقاضی در حوزه های زبان انگلیسی، علوم، ریاضیات، خواندن و نوشتن
  • دوره آمادگی برای آزمون SAT: دوره های کسب آمادگی برای اخذ پذیرش رشته های علوم پزشکی دانشگاه های ترکیه
  • دوره آمادگی برای آزمون IMAT: دوره های کسب آمادگی برای اخذ پذیرش دوره های پزشکی دانشگاه های ایتالیا

   

  مزایا و معایب تحصیل در کالج های کشور ترکیه

  تحصیل در کالج های کشور ترکیه همانند تحصیل در دانشگاه های این کشور با مزایا و معایبی همراه است. در ادامه به ذکر مزایا و معایب تحصیل در کالج های کشور ترکیه می پردازیم:

  • کالج‌ ها معمولاً بیشتر به تدریس در مقطع کاردانی و کمتر کارشناسی اختصاص دارند و کمتر بر تلاش‌های تحقیقاتی متمرکز هستند.
  • متقاضیان با تحصیل در کالج ترکیه با زبان های مختلف انگلیسی، ترکی، آلمانی، فرانسوی و غیره آشنا می شوند.
  • متقاضیان با تحصیل در کالج در ترکیه برای اخذ پذیرش از دانشگاه های برتر ترکیه و دیگر کشورهای اروپایی آمادگی های لازم را کسب می کنند.
  • هزینه شهریه کالج های اجتماعی در مقایسه با دانشگاه کمتر است که به همین دلیل کالج ها را گزینه های بسیار مقرون به صرفه تری می کند.
  • دانشجویان در کالج‌ های دو ساله زمان بیشتری برای فراگیری مهارت های لازم شغلی با تکمیل الزامات آموزشی عمومی خود دارند.
  • اندازه کلاس های کوچک اجازه می دهد تا آموزش و کمک های شخصی بیشتری از اساتید ارائه شود.

  معایب تحصیل در کالج های کشور ترکیه

  • کالج های دو ساله دارای برنامه های درسی محدودی هستند و رشته ها و برنامه های متنوعی را مانند دانشگاه ها ارائه نمی دهند.
  • کالج های اجتماعی کوچک با کمبود تنوع برنامه تحصیلی و مسائل مربوط به مشارکت دانشجو در کلاس درس مواجه هستند.
  • کالج های کوچک هنرهای لیبرال نیاز به دریافت کمک های مالی بیشتری دارند و ممکن است هزینه های تحصیلی آن ها گران تر از یک دانشگاه بزرگ باشد.
  • کالج های کوچک ممکن است منابع یا تنوع رشته ها و مطالعات را مانند یک دانشگاه بزرگتر ارائه ندهند.

  سخن آخر

  در این مقاله در مورد تحصیل در کالجح های کشور ترکیه در سال 2023-2024 اطلاعات جالبی ارائه شد و به این پرسش ها پاسخ داده شد که آیا امکان تحصیل در کالج ترکیه با ویزای اقامت ترکیه برای متقاضیان ایرانی وجود دارد؟ و آیا اقامت از طریق تحصیل در کالج های کشور ترکیه برای متقاضیان ایرانی امکان پذیر است؟ علاوه بر این در مورد شرایط تحصیل در کالج استانبول، شرایط تحصیل در کالج زبان انگلیسی در استانبول ترکیه و شرایط تحصیل و هزینه کالج در ترکیه توضیحات لازم ارائه شد. متقاضیان ایرانی برای اخذ ویزای تحصیلی ترکیه برای کالج ها و دانشگاه های این کشور می توانند با مشاوران موسسه کافه مهاجرت مشاوره کنند. مشاوران موسسه ما با ارائه خدمات مشاوره ای رایگان شما را در مسیر تحصیل در دبیرستان ها و سپس تحصیل در دانشگاه های علوم پزشکی، مهندسی و علوم انسانی خارج از کشور تنها نمی گذارند.

   

  سوالات متداول درمورد تحصیل در کالج های ترکیه 2023-2024

  دوره آمادگی آزمون YOS ، آزمون SAT، آزمون  TOEFL، آزمون  IELTS، دوره های GRE، دوره های زبان ترکی تومر TOMER و دوره آمادگی آزمون IMAT می باشند.

  از مهم ترین شرایط مورد نیاز برای تحصیل در کالج های کشور ترکیه دارا بودن مدرک دیپلم دبیرستان و یا مدرک فنی و حرفه ای از هنرستان ها می باشد.

  هزینه کالج ترکیه برای یک دوره 3 ماهه زبان انگلیسی در حدود 2.000 لیر ترکیه می باشد.

  هزینه تحصیل در کالج زبان آلمانی در دانشگاه های ترکیه در حدود 1.500 تا 2.000 دلار و در کالج مجارستان حدود 5.000 تا 7.000 دلار است.

  متقاضیان در کالج پوزا در ترکیه می توانند در دوره های زبان ترکی و انگلیسی، دوره های آمادگی برای رشته های علوم پزشکی و دوره های آمادگی برای تحصیل در دانشگاه های جهان شرکت کنند.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره رایگان مهاجرت:
  07191003515