تحصیل رایگان و اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه

تحصیل رایگان و اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه

موسسه های آموزش عالی و دانشگاه های ترکیه، تحصیلات عالی را در سطح جهانی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به دانشجویان بین المللی و بومی ارائه می دهند. علاوه بر این دولت ترکیه از طریق برنامه بورسیه تحصیلی ترکیه شرایط تحصیل رایگان و کم هزینه را برای دانشجویان بین المللی و بومی فراهم می کند. به این ترتیب دانشجویان بین المللی می توانند با صرف هزینه های مقرون به صرفه دانش کسب کنند، دیدگاه های جدید بیاموزند و مدرک تحصیلی معتبر و جهانی دریافت کنند. ما مشاوران موسسه مهاجرتی کافه مهاجرت در این مقاله به ارائه اطلاعات لازم در مورد تحصیل رایگان و اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه در سال 2023-2024 می پردازیم. با ما همراه باشید.

جامع ترین برنامه بورس تحصیلی جهان: بورسیه های ترکیه

بورسیه تحصیلی ترکیه با امکان پذیرش در دانشگاه و دپارتمان های مختلف و برای رشته های تحصیلی گوناگون و با پوشش مالی هزینه های  شهریه، بیمه درمانی، اقامتگاه دانشجویی و خوابگاه، دوره زبان ترکی، رزرو بلیط هواپیما و برنامه های تحصیلی و فرهنگی رایگان از جامع ترین بورسیه های دنیا محسوب می شود. بورسیه های تحصیلی ترکیه برای ایرانیان به دانشجویان ایرانی فرصت تحصیل و دریافت بورسیه تحصیلی در معتبرترین دانشگاه های ترکیه را می دهد.

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

با ما در ارتباط باشید و سوالات، ابهامات و نگرانی های خود را از طریق راه های ارتباط زیر با ما در میان بگذارید. از طریق شماره تماس زیر میتوانید با مشاورین ما گفتگو کنید.

درخواست فوری مشاوره

  نام و نام خانوادگی


  شماره تماس

  تحصیل رایگان در ترکیه در سال 2023-2024

  تحصیل در خارج از کشور در یک دانشگاه معتبر آرزوی بسیاری از دانشجویان است. برخی از دانشجویان بین المللی برای رسیدن به اهداف تحصیلی خود تلاش زیادی می کنند، اما بسیاری از مواقع با وجود این همه تلاش، شهریه های بالا و هزینه های خوابگاه به آن ها اجازه نمی دهد به رویاهای خود برسند، اما روزهای نگرانی گذشته است. دولت ترکیه برای برنامه های بورسیه خود از دانشجویان بین المللی از هر گوشه جهان استقبال می کند.

  این برنامه ها به دانشجویان شایسته کمک می کند تا مهارت ها و استعدادهای درونی خود را تقویت کنند، فرهنگ های مختلف را کشف کنند و تجربه های جدید بیاموزند. ترکیه علاوه بر ارائه فرصت‌ های تحصیلی در سطح بین ‌المللی و همچنین انبوهی از دانش و تجربه، به دانشجویان بین ‌المللی از سراسر جهان برای تحصیل در معتبرترین دانشگاه‌های ترکیه بورسیه تحصیلی ارائه می‌دهد. بورسیه های تحصیلی ترکیه با بودجه دولتی، رقابتی و سخاوتمندانه هستند. هدف از ارائه این بورسیه های تحصیلی آموزش رهبران آینده و تقویت پیوندهای فرهنگی بین ترکیه و سایر کشورها است. بورسیه تحصیلی ترکیه یک برنامه بورسیه تحصیلی رقابتی با بودجه دولتی است که به دانشجویان و محققان برجسته برای پیگیری برنامه تمام وقت یا کوتاه مدت در دانشگاه های برتر ترکیه اعطا می شود. بورسیه تحصیلی ترکیه با هدف ایجاد شبکه ای از رهبران آینده متعهد به تقویت همکاری بین کشورها و درک متقابل بین جوامع اعطا می شود.

  بورسیه های تحصیلی ترکیه برای دانشجویان بین المللی

  بورسیه تحصیلی ترکیه برای ایرانیان و دانشجویان بین المللی یک برنامه بورسیه تحصیلی با بودجه دولتی است که توسط جمهوری ترکیه برای دانشجویان مستعد و با شرایط تحصیلی عالی اجرا می شود. هدف اولیه بورسیه های ترکیه ارائه فرصت های برابر به دانشجویان موفق در سراسر جهان است.

  سال های طولانی است که ترکیه فرصت ‌های بورس تحصیلی را برای دانشجویان و محققان بین ‌المللی از سراسر جهان فراهم می ‌کند. برنامه‌های بورس تحصیلی آموزش عالی ارائه شده توسط ترکیه در سال 2023-2024 به عنوان بورسیه تحصیلی ترکیه و مطالعات با هماهنگی ریاست جمهوری است. برای دانشجویان ترک خارج از کشور و جوامع مرتبط (YTB) بورسیه‌ های تحصیلی ترکیه با همکاری کلیه دانشگاه های مربوطه مانند YÖK، Yurt – Kur، اداره کل مدیریت مهاجرت و وزارت امور خارجه انجام می ‌شود.

  مراحل مهاجرت در کافه مهاجرت

  درخواست مشاوره

  برای دریافت مهاجرت باید با شعب ما تماس گرفته یا فرم پر کنید.

  برگزاری جلسه مشاوره

  برای شما جلساتی برگزار خواهد شد و از شما اطلاعلاتی گرفته میشود.

  عقد قرارداد

  مسیرها و توضیحات لازم به شما داده میشود و سپس قرار دادی برای انجام کارها ثبت میشود.

  اخذ اقامت

  درخواست ها ارسال میشود و نتیجه به شما اعلام میگردد

   اطلاعات لازم در مورد بورسیه های ترکیه در سال 2023-2024 در یک نگاه

  تاریخ ارائه درخواست بورسیه های ترکیهسطوح و مقاطع تحصیلی تحت پوشش بورسیه های ترکیهموارد تحت پوشش مالی بورسیه های ترکیه

  از 10 ژانویه تا 20 فوریه 2023-2024

  درخواست های بورسیه تحصیلی ترکیه برای سال 2023 در یک دوره دریافت می شود و درخواست ها بین 10 ژانویه تا 20 فوریه 2023 برای دانشجویان بین المللی از همه کشورها باز خواهد بود.

  مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا و دوره ها و فرصت های تحقیقی

  چیزی که بورسیه های ترکیه را منحصر به فرد می کند این است که نه تنها شامل حمایت مالی، هزینه های شهریه، مسکن و بیمه درمانی می شود، بلکه برای دانشجویان منتخب هزینه های تحصیلی سطوح آموزش عالی، اقامت دانشگاهی و امکانات دانشگاهی، اجتماعی و فرهنگی را نیز پوشش می دهد.

  مقاطع تحصیلی دانشگاه های ترکیه برای بورسیه

  دانشگاه های ترکیه به دلیل آموزش با کیفیت و هزینه های تحصیلی مقرون به صرفه در جهان شناخته شده اند. در همین حال، این دانشگاه ها بورسیه های تحصیلی مختلف ترکیه را نیز برای رشته های تحصیلی بورسیه ترکیه ارائه می دهند.

  کشور آلمان نه تنها دارای دانشگاه ها و کالج های برتر و جهانی بلکه دارای مدارس و دبیرستان های مطرح نیز می باشد. 

  این روزها تب تحصیل در دانشگاه ها و کالج های کشور ترکیه برای متقاضیان ایرانی بسیار داغ است.

  ترکیه که در سال های دور خانه یکی از قدرتمندترین امپراتوری های تاریخ بود، 

  موسسه های آموزش عالی و دانشگاه های ترکیه، تحصیلات عالی را در سطح جهانی در مقاطع کارشناسی

  انتخاب کشور و دانشگاه خوب یکی از مهم ترین فاکتورها برای مهاجرت تحصیلی موفق محسوب می شود.

  چرا کافه مهاجرت؟

  دارای وکلای مجرب

  10 سال سابقه درخشان

  9000 پذیرش تحصیلی

  درخواست مشاوره

  تحصیل دکترا در ترکیه می تواند انتخاب مناسبی برای دانشجویان بین المللی و از جمله ایرانی هایی باشد که به دنبال فرصت های تحصیلی منحصر به فرد هستند

  همه دانشجویان بین المللی می توانند برای این برنامه های بورسیه برای تکمیل دوره های کارشناسی یا لیسانس، کارشناسی ارشد و دکترای خود اقدام کنند. علاوه بر این دانشگاه های بورسیه ترکیه برای اخذ مدارک تحصیلی در دوره های کوتاه مدت و دوره های تحقیقی و پژوهشی نیز بورسیه های تحصیلی ارائه می دهند. نکته مهم در مورد احتمال قبولی در بورسیه ترکیه درخواست برای برنامه بورسیه تحصیلی در تاریخ تعیین شده و یا قبل از ددلاین ها است تا از هرگونه مشکل در روند پذیرش جلوگیری شود. از مهم ترین دانشگاه های ترکیه که بورسیه می کنند، می توان دانشگاه های کوچ و سابانچی را نام برد.

  امتیازهای اخذ بورسیه دولتی دانشگاه های ترکیه

  همانطور که در بخش قبل گفته شد، دانشگاه های ترکیه صرفاً بر حفظ استانداردهای آموزشی و ارائه کلیه امکانات به دانشجویان بین المللی برگزیده و مستعد تمرکز می کنند. بدین منظور از رزرو بلیط های هوایی تا تحصیل بدون پرداخت شهریه، همه نوع امکانات رفاهی را برای این دانشجویان بین المللی در کشور ترکیه فراهم می کنند. برخی از امتیازهای اخذ بورسیه های دولتی دانشگاه های ترکیه عبارت اند از:

  • دانشجویان بین المللی امکان تحصیل کم هزینه و تکمیل تحصیلات عالی خود در مقطع کارشناسی یا لیسانس، کارشناسی ارشد و دکترا به زبان انگلیسی را دارند.
  • دانشجویان از کمک هزینه زندگی در هر ماه برخوردار می شوند.
  • هزینه های زندگی و بیمه درمانی دانشجویان با بورسیه های دولتی پوشش داده می شود، اما هزینه های اسکان دانشجویی و حمل و نقل به عهده خود دانشجویان می باشد.
  • دانشجویان همچنین برای ارائه پروژه های تحقیقی و پایان نامه های خود بودجه لازم را دریافت می کنند.
  • تحصیل بدون شهریه و با کمترین هزینه از دیگر امتیازهای اخذ بورسیه های دولتی دانشگاه های ترکیه است.

  تقویم درخواست برای برنامه های بورسیه تحصیلی ترکیه 2023-2024

  دانشجویان بین المللی می توانند برای ارائه درخواست برنامه بورسیه های تحقیقاتی در سال تحصیلی 2023-2024 در 4 دوره اقدام کنند. اگر تا مهلت دوره اول فرصت ارسال درخواست خود را نداشتند، می توانند در نوبت بعدی اقدام کنند. دانشجویان بین المللی برای ارائه درخواست بورسیه تحصیلی دانشگاه های ترکیه می توانند در دوره های زیر برای پذیرش تحصیلی سال 2023 و 2024 اقدام کنند:

  دوره های ارائه درخواست برنامه های بورسیه ترکیه دوره اولدوره دومدوره سومدوره چهارم
  ددلاین و تاریخ شروع ارائه درخواست10 ژانویه 2023 و 2024اول اپریل 2023 و 2024اول جولای 2023 و 2024اول اکتبر 2023 و 2024
  ددلاین و تاریخ پایان ارائه درخواست24 فوریه 2023 و 202430 ژوئن 2023 و 202430 سپتامبر 2023 و 202431 دسامبر 2023 و 2024
  اعلام نتایجاپریل 2023 و 2024جولای 2023 و 2024اکتبر 2023 و 2024ژانویه 2023 و 2024

  تقویم درخواست بورسیه کارشناسی و کارشناسی ارشد ترکیه 2023-2024

  همه دانشجویان بین المللی برای اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه با مدرک دیپلم برای مقطع کارشناسی و یا بورسیه رشته کامپیوتر در ترکیه در مقطع کارشناسی و ارشد و همچنین بورسیه رشته طراحی مد در ترکیه باید بر اساس تقویم زیر درخواست های خود را ارائه دهند. همه اطلاعات لازم در مورد ددلاین و تاریخ های شروع و پایان تاریخ درخواست و همچنین تاریخ اعلام نتایج بورسیه کارشناسی ترکیه و بورسیه ارشد ترکیه در رشته های تحصیلی مختلف در جدول زیر ارائه شده است:

  دوره های بورسیه تحصیلی ترکیه تاریخ
  ددلاین و تاریخ شروع ارائه درخواستاز 10 ژانویه 2023 و 2024
  ددلاین و تاریخ پایان ارائه درخواستاز 24 فوریه 2023 و 2024
  زمان پردازش و رسیدگی به درخواستاز فوریه تا می 2023 و 2024
  زمان مصاحبه های لازماز مارچ تا ژوئن 2023 و 2024
  اعلام نتایجاز ژوئن 2023 و 2024
  روند درخواستاز جولای تا آگوست 2023 و 2024
  شروع سال تحصیلیاز 10 تا 20 سپتامبر 2023 و 2024

  شرایط عمومی اخذ بورسیه های ترکیه در سال 2023-2024

  به طور کلی دانشجویان بین المللی برای دریافت بورسیه دانشگاههای ترکیه در سال 2023-2024 باید دارای شرایط و الزامات خاصی باشند. در واقع شرایط بورسیه دانشگاه هنر ترکیه با شرایط بورسیه رشته کامپیوتر در ترکیه و یا بورسیه دانش اموزی در ترکیه از بسیاری جهات با هم متفاوتند، اما شرایط کلی آن ها تا حدودی یکسان است. برخی از مهم ترین شرایط بورسیه تحصیلی ترکیه عبارت اند از:

  بسیاری از برنامه های تحصیلی در دانشگاه های ترکیه به زبان ترکی تدریس می شوند. با این حال، برخی از بخش ها و دانشگاه ها ممکن است برنامه هایی را به زبان انگلیسی و یا دیگر زبان ها ارائه دهند. دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در برنامه هایی با تدریس به زبان های خاص هستند، باید گواهینامه و مدرک مهارت آن زبان بین المللی را ارائه دهند (مدرک تافل یا دیگر مدارک و گواهینامه های معادل در صورتی که دانشگاه رسماً آن را تایید کند).

  • از شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی در ترکیه این است که دانشجوی منتخب نباید یک شهروند فعلی یا سابق ترکیه باشد.
  • به منظور افزایش احتمال قبولی در بورسیه ترکیه برای برنامه های کارشناسی، دانشجویان باید زیر 21 سال با حداقل 70 درصد میانگین و معدل تحصیلی باشند.
  • محدودیت سنی برای بورسیه ارشد ترکیه کمتر از 30 سال و برای مقطع دکترا، 35 سال است. بالاتر از این محدودیت های سنی دانشجویان نمی توانند برای اخذ بورسیه درخواست دهند.
  • برای واجد شرایط بودن اخذ بورسیه تحصیلی کشور ترکیه در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری، میانگین و معدل تحصیلی باید 75٪ باشد.
  • برای دریافت بورسیه تحصیل در ترکیه دانشجویان بین المللی برای بیشتر برنامه های بورسیه به ارائه نتایج آزمون پذیرش بین المللی (GRE، GMAT، SAT و غیره) نیاز دارند. در واقع آزمون بورسیه تحصیلی ترکیه آزمون های مهارت زبان و آزمون های بین المللی هستند.
  • دانشجویان برای دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه باید هنگام انتخاب برنامه ها در سیستم درخواست، زبان آموزش را بررسی کنند.
  • دانشجویان مقطع کارشناسی که دارای مدارک بین المللی مانند SAT یا GCSE به جای نمره های آزمون ملی هستند، باید حداقل مدارک مورد نیاز برای تکمیل دوره متوسطه را طبق این آزمون های بین المللی ارائه دهند.
  • همه دانشجویان منتخب برای دریافت بورسیه تحصیلی کشور ترکیه که فاقد گواهینامه و مدرک سطح C1 زبان ترکی نیستند (از جمله دانشجویانی که در برنامه های زبان انگلیسی یا سایر برنامه های زبان ترکی شرکت می کنند) باید در دوره یک ساله زبان ترکی شرکت کنند و تا پایان سال تحصیلی خود مدرک زبان ترکی سطح C1 را دریافت کنند.

  مدارک مورد نیاز اخذ بورسیه های ترکیه در سال 2023-2024

  در پاسخ به این پرسش که چگونه بورسیه تحصیلی ترکیه بگیریم و یا نحوه گرفتن بورسیه تحصیلی ترکیه چگونه است، باید گفت که از مهم ترین شرایط بورسیه شدن در ترکیه دارا بودن شرایط لازم و ارائه مدارک مورد نیاز می باشد. برای درخواست بورسیه های تحصیلی کشور ترکیه که به صورت آنلاین از طریق سیستم درخواست بورسیه ترکیه (TBBS) انجام می شود، همه دانشجویان باید مدارک زیر را در این سیستم آپلود کنند:

  • دیپلم یا گواهی هر مدرک تحصیلی دریافت شده قبل از درخواست برای بورسیه تحصیلی ترکیه
  • فهرست همه خدمات اجتماعی در مقاطع تحصیلی مختلف در مدارس، کالج ها یا دانشگاه ها
  • انگیزه نامه تحصیلی با بیان هدف از تحصیل در ترکیه و پیشنهاد تحقیق
  • توصیه نامه معلمان یا اساتید دانشگاه در مقطع قبل
  • سوابق و رزومه کاری و علمی
  • مدرک شناسایی معتبر، کارت شناسایی یا پاسپورت
  • عکس دانشجو گرفته شده در یک سال گذشته
  • نتایج آزمون سراسری (در صورت وجود)
  • دیپلم یا گواهی فارغ التحصیلی موقت
  • ریزنمره های تحصیلی در همه مقاطع تحصیلی
  • نتایج آزمون بین المللی (GRE، GMAT، SAT، و غیره) در صورت نیاز توسط دانشگاه یا برنامه انتخاب شده. ازمون بورسیه دانشگاه های ترکیه آزمون های بین المللی و مهارت زبان انگلیسی می باشند.
  • نتایج آزمون زبان بین المللی مانند TOEFL، DELF در صورت نیاز دانشگاه یا برنامه انتخابی
  • یک پروپوزال برای موضوع تحقیق و یک نمونه مکتوب از تحقیقات انجام شده (فقط برای برنامه های دکترا)

  vakil-mohajerat-be-turkey

  وکیل مهاجرت به ترکیه

  در واقع وکیل مهاجرت به ترکیه نقش مهمی در فرایند اخذ اقامت شما ایفا می‌کنند و باعث می‌شود تا روند مهاجرت به این کشور تسریع پیدا کند 

  رشته های تحصیلی بورسیه ترکیه در مقطع کارشناسی

  دولت ترکیه بورسیه های تحصیلی ترکیه با بودجه کامل 2023-2024 برای تحصیل در مقاطع تحصیلی BS, MS, PhD کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را ارائه می دهد. دانشگاه های ترکیه به دلیل کیفیت بالای تحصیلات و شهریه مقرون به صرفه برای دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد مورد توجه بسیاری از دانشجویان بین المللی و از جمله ایرانیان هستند. دانشگاه‌ های ترکیه به دلیل ارائه فرصت ‌های تحصیلی فوق ‌العاده و محیطی دوستانه برای دانشجویان بین ‌المللی به رتبه‌ بندی جهانی دست یافته ‌اند. برنامه های بورسیه تحصیلی ترکیه که به طور کامل توسط دولت ترکیه تامین می شود، از همه دانشجویان شایسته و واجد شرایط دعوت می کند تا برای شرکت در برنامه های بورس تحصیلی خود اقدام کنند. این بورسیه ها به دلیل مزایای نامحدودی که به دانشجویان منتخب اعطا می شود و طیف گسترده ای از دوره های تحصیلی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در سطح جهانی بسیار شناخته شده هستند. همه دانشجویان مقطع کارشناسی این فرصت را دارند که برای اخذ بورسیه های رشته های تحصیلی زیر درخواست خود را ارائه دهند:

  • رشته مدیریت کسب و کار
  • رشته زیست شناسی مولکولی و ژنتیکی
  • رشته های علوم مهندسی
  • رشته معماری
  • رشته های علوم پزشکی و علمی
  • رشته های زبان ترکی
  • رشته علوم ریاضیات

   

  پوشش مالی بورسیه تحصیلی ترکیه 2023-2024

  برنامه های بورسیه تحصیلی دانشگاه های ترکیه نقش مهمی در ارائه آموزش رایگان برای دانشجویان واجد شرایط دارند. علاوه بر این مزایای بی شماری را در طول تحصیل در دانشگاه های این کشور به دانشجویان تحت پوشش ارائه می دهند. در واقع دانشجویان واجد شرایط بورسیه تحصیلی ترکیه در دانشگاه های ترکیه با دریافت کمک هزینه ها و حمایت های مالی می توانند شرایط تحصیل کم هزینه و تا حدودی رایگان را برای خود در کشور ترکیه فراهم کنند. از هزینه های تحت پوشش بورسیه تحصیلی ترکیه در سال 2023-2024 موارد زیر را می توان نام برد:

  ·         هزینه های اقامتگاه دانشجویی

  دانشجویان بین المللی که برای دریافت بورسیه تحصیلی کشور ترکیه انتخاب می شوند، دیگر نباید نگران هزینه های اسکان و اقامت باشند. بیشتر هزینه ها و نیازهای مالی این دانشجویان بر طبق سیاست بورس تحصیلی تحت پوشش قرار می گیرند. یکی از این موارد هزینه های اسکان دانشجویان برگزیده تا پایان دوره تحصیلی در خوابگاه های دانشگاه است که به طور رایگان می باشد.

  ·         کمک هزینه ماهانه ارزشمند

  پرداخت کمک هزینه ماهانه بر اساس برنامه تحصیلی برای دانشجویان از مزایای بورسیه شدن در ترکیه است. مبلغ کمک هزینه ماهانه برای دانشجویان کارشناسی در حدود 700 لیر ترکیه معادل 103 دلار، برای برنامه های تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد در حدود 950 لیر ترکیه معادل 140 دلار و برای مقطع دکترا در حدود 1400 لیر ترکیه معادل 206 دلار می باشد.

  ·         هزینه های پزشکی و بهداشتی

  همه هزینه های درمانی و پزشکی دانشجویان بین المللی منتخب برای دریافت بورسیه های تحصیلی بر عهده دولت ترکیه است.

  ·         هزینه های ارائه پایان نامه

  دانشجویان بین المللی برای تکمیل و ارائه پروژه ها و پایان نامه های خود بورسیه های تحصیلی دریافت می کنند.

  ·         هزینه های رزرو یا خرید بلیط هواپیما

  هزینه های رزرو یا خرید دو بلیط هواپیما، یکی برای ورود و دیگری برای خروج از ترکیه در فهرست هزینه های تحت پوشش با ثبت نام برای بورسیه تحصیلی ترکیه است.

  ·         هزینه های شهریه دانشگاه

  در بیشتر موارد دانشجویان بین المللی دارای شرایط اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه نیاز به پرداخت شهریه دانشگاه ندارند و در واقع معاف از پرداخت شهریه می باشند.

  ·         هزینه های آموزش زبان ترکی

  دانشجویان بین المللی که به زبان ترکی آشنایی و تسلط ندارند، با پذیرش در دانشگاه های بورسیه ترکیه از امتیاز یک سال آموزش رایگان در دوره زبان ترکی برخوردار می شوند. با رد شدن دانشجویان در اولین آزمون کفایت زبان ترکی به عنوان آزمون بورسیه تحصیلی ترکیه، 3 ماه آموزش اضافی برای امتحان مجدد به این دوره اضافه می شود.

  بورسیه های دولتی ترکیه در مقطع کارشناسی 2023-2024

  دولت ترکیه برنامه های مختلف بورسیه تحصیلی ترکیه را به همه دانشجویان بین المللی که توسط وزارت آموزش و پرورش تامین می شود، ارائه می دهد. هدف از این برنامه های بورسیه حفظ روابط دوستانه و نزدیک با سایر کشورها برای ایجاد صلح و رفاه است. بورسیه های تحصیلی ترکیه به دانشجویان کمک می کند تا مهارت ها و استعدادهای خود را برای رویارویی با چالش ها تقویت کنند.

  شرایط اخذ بورسیه دولتی ترکیه در مقطع کارشناسی 2023-2024

  دانشجویان برای دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه با مدرک دیپلم به منظور تحصیل در مقطع کارشناسی و برای بورسیه های تحصیلی دولتی باید دارای سوابق تحصیلی عالی با معدل 70% باشد تا واجد شرایط دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه باشد. علاوه بر این محدودیت سنی زیر 21 سال برای دریافت این بورسیه ها الزامی است و دانشجویان دارای سن بالاتر نمی توانند برای مقطع کارشناسی ترکیه درخواست اخذ بورسیه دولتی دهند. از دیگر شرایط بورسیه تحصیلی دانشگاه ترکیه از نوع دولتی این است که دانشجویانی که برای بورسیه تحصیلی دولتی ترکیه برای دوره کارشناسی 2023-2024 درخواست می دهند، نباید به هیچ وجه دارای تابعیت و شهروندی ترکیه باشد.

  محل تصویر: دانشجویان برای اخذ بورسیه دولتی ترکیه نباید دارای تابعیت و شهروندی ترکیه باشند.

  مدارک لازم اخذ بورسیه دولتی ترکیه در مقطع کارشناسی 2023-2024

  درخواست برای بورسیه دولتی ترکیه در مقطع کارشناسی به صورت آنلاین نیز پذیرفته می شود و آخرین مهلت ارائه درخواست تا 20 فوریه 2023 و 2024 است. فقط دانشجویان واجد شرایط باید برای دریافت این بورسیه تحصیلی ترکیه اقدام کنند. لیست مدارک مورد نیاز برای ارسال درخواست بورسیه تحصیلی دولتی ترکیه عبارت است از:

  • ریز نمره های دانشگاهی
  • NIC و پاسپورت با اعتبار کافی
  • گواهی فارغ التحصیلی یا دیپلم
  • عکس اخیراً گرفته شده دانشجو
  • نمره های آزمون بین المللی و نمره های آزمون زبان (مورد تایید دانشگاه)
  • توصیه نامه های تحصیلی
  • انگیزه نامه تحصیلی (SOP)
  • یک پیشنهاد پژوهشی
  • گواهی مهارت زبان انگلیسی یا ترکی (اختیاری)

  کمک هزینه ها و مزایای بورسیه دولتی ترکیه

  برنامه بورسیه تحصیلی دولتی ترکیه Turkiye Burslari ده ها مزیت برای دانشجویان بین المللی به همراه دارد. بر این اساس دانشجویان بین المللی با با پذیرش ازمون بورسیه دانشگاه های ترکیه و دارا بودن شرایط بورسیه تحصیلی ترکیه از نوع دولتی و دریافت این بورسیه ها صرفاً بر تحصیل و آینده شغلی خود تمرکز می کنند. از مزایای بورسیه های دولتی ترکیه موارد زیر را می توان نام برد:

  اقامت دانشجویی رایگاندانشجو بودن و پرداخت همزمان اجاره بها و شهریه تحصیلی آسان نیست. اما دانشجویانی که اقدام به ثبت نام برای بورسیه تحصیلی ترکیه از نوع دولتی کرده اند، نیاز به پرداخت یک پنی برای هزینه اقامت خود ندارند و هزینه اقامت آن ها در طول دوره تحصیلی در خوابگاه دانشگاه کاملاً رایگان است.
  هزینه های درمان پزشکی رایگاندانشجویانی که بورسیه دولتی ترکیه را دریافت می کنند از پوشش هزینه های درمانی و سلامت برخوردار می شوند. تمام هزینه های مربوط به بهداشت و دارو از طریق بیمه سلامت عمومی تامین می شود.
  هزینه تحصیل رایگان در ترکیهدر این شرایط رکورد اقتصادی ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر مانند یک رویا است، اما دولت ترکیه این امکان را برای دانشجویان بین المللی فراهم کرده است. از طریق این بورسیه تحصیلی، هزینه های تحصیلی دانشجویان منتخب مقطع کارشناسی به صورت تحصیل رایگان در ترکیه می باشد.
  کمک هزینه ماهانه زندگییکی دیگر از انگیزه های این بورسیه دولتی ترکیه، سهولت تحصیل و آسایش برای دانشجویان دریافت کننده از هر طریق ممکن است. به همین دلیل است که دانشجویان منتخب کمک هزینه ماهانه 700 لیر ترکیه معادل 103 دلار دریافت می کنند.
  آموزش زبان ترکی رایگانآن دسته از دانشجویان بین المللی واجد شرایط که نمی توانند ترکی صحبت کنند، بورسیه یک ساله آموزش رایگان برای یادگیری زبان ترکی دریافت می کنند. دانشجویان باید در اولین آزمون کفایت با موفقیت پذیرفته شوند. در صورت عدم موفقیت، 3 ماه دیگر برای امتحان مجدد فرصت خواهند داشت. با این حال، در صورت عدم موفقیت در آزمون، بورسیه تحصیلی آنها به حالت تعلیق در می آید.
  هزینه سفر رایگانهمه هزینه های سفر دانشجویانی که در این برنامه ثبت نام کرده اند، تحت این بورسیه پرداخت می شود. دو بلیط هواپیما برای ورود و خروج از ترکیه به آن ها داده می شود.

  محل تصویر: مشاوران موسسه کافه مهاجرت برای اخذ بورسیه ترکیه مشاوره های سودمند ارائه می دهند.

  خدمات موسسه کافه مهاجرت برای تحصیل رایگان در ترکیه و اخذ بورسیه ها

  هر سال بسیاری از متقاضیان ایرانی برای تحصیل در دانشگاه های ترکی و دریافت بورسیه های تحصیلی ترکیه درخواست می دهند. درصد بسیار کمی از این متقاضیان با موفقیت می توانند بورسیه های تحصیلی را دریافت کنند. توصیه ما مشاوران موسسه مهاجرتی کافه مهاجرت به همه این متقاضیان این است که به جای صرف پول و وقت فراوان و بدون گرفتن نتیجه درست با وکلا و مشاوران آگاه در این حوزه مشاوره کنید. مشاوران موسسه ما با آگاهی از جدیدترین قوانین و شرایط بورسیه تحصیلی ترکیه و نحوه گرفتن بورسیه تحصیلی ترکیه کمک می کنند تا در کمترین زمان ممکن و با پایین ترین هزینه بورسیه تحصیلی ترکیه را دریافت کنید. از جمله خدمات موسسه کافه مهاجرت برای بورسیه شدن در ترکیه می توان به ارائه اطلاعات لازم در مورد بورسیه تحصیلی ترکیه برای ایرانیان، بورسیه دانشگاههای ترکیه و شرایط بورسیه تحصیلی در ترکیه اشاره کرد. اگر با شرایط اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه آشنا نیستید، همین حالا با وکلا و مشاوران موسسه مهاجرتی ما تماس بگیرید و از مشاوره های رایگان و سودمند آن ها برخوردار شوید.

  برنامه های بورسیه شایستگی ترکیه Turkiye Merit Scholarship Programs 2023

  یکی از بورسیه های تحصیلی منحصر به فرد دانشگاه های ترکیه، بورسیه Turkiye Merit Scholarship Programs  است. برنامه های بورسیه تحصیلی Turkiye Merit ترکیه برای دانشجویان بین المللی در دسترس است. این بورسیه مختص همه رشته ها و برنامه های تحصیلی در سطح کارشناسی ارشد در زمینه همه موضوعات تدریس شده در دانشگاه های ترکیه می باشد. از اهداف دولت ترکیه برای اجرای برنامه بورسیه شایستگی موارد زیر را می توان نام برد:

  • تشویق دانشجویان واجد شرایط که دارای مدارک بین المللی آکادمیک و مهارت زبانی برای تحصیل در ترکیه هستند.
  • اجرای برنامه های فرهنگی – اجتماعی سفارشی برای نیازهای خاص دانشجویان واجد شرایط
  • الهام بخشیدن به بورسیه های تحصیلی ترکیه برای اختصاص بیشتر به مطالعات خود

  بورسیه شایستگی ترکیه Turkiye Merit Scholarship Programs 2023 در یک نگاه

  بورسیه شایستگی ترکیه مختص چه دانشجویانی است؟دانشجویان بومی ترکیه و دانشجویان بین المللی
  بورسیه شایستگی ترکیه برای چه مقطع تحصیلی است؟کارشناسی ارشد دانشگاه های ترکیه
  بورسیه شایستگی ترکیه مختص چه رشته های تحصیلی است؟همه رشته ها و برنامه های تحصیلی دانشگاه های ترکیه
  مزایای بورسیه شایستگی ترکیهبه دانشجویان بورسیه تحصیلی ترکیه که در برنامه بورسیه شایستگی شرکت می کنند، کمک هزینه ماهیانه 2 برابر بیشتر از پرداخت معمولی اعطا می شود.
  ملیت های واجد شرایط بورسیه شایستگی ترکیههمه ملیت ها

  شرایط لازم اخذ بورسیه شایستگی ترکیه Turkiye Merit Scholarship Programs 2023

  دانشجویان بومی ترکیه و همچنین دانشجویان بین المللی برای دریافت بورسیه شایستگی در لیست دانشگاههای بورسیه ترکیه باید دارای شرایط زیر باشند:

  • دانشجویان بورسیه تحصیلی ترکیه که در حال تحصیل در رشته ها و برنامه های تحصیلی دارای مدارک بین المللی زبان و مهارت های آکادمیک (SAT، GRE، TOEFL، IELTS و غیره) مورد تایید دانشگاه های ترکیه می باشند.
  • دانشجویانی که در آزمون های ملی در کشور خود امتیازهای برتر را کسب کردند.
  • دانشجویانی که پروژه های تحقیقاتی را در مراکز پروژه های تحقیقاتی علمی BAP))، TÜBİTAK یا با تایید دانشگاه انجام می دهند.
  • دانشجویانی که مقالات علمی خود را در ژورنال های علمی جهان مانند Science Citation Index (SCI)، Science Citation Index Expanded (SCI-EXP)، Social Science Citation Index (SSCI)، Art and Humanities Citation Index (AHCI) منتشر می کنند.
  • دانشجویانی که مجوز ثبت اختراع را کسب کرده اند.
  • دانشجویان منتخب بورسیه تحصیلی ترکیه در سطح مقطع تحصیلی کارشناسی که دارای معدل بالای 3.50 از 4 هستند.

  بورسیه موفقیت ترکیه  Turkey Success Scholarship 2023

  برنامه بورسیه تحصیلی موفقیت ترکیه Turkey Success Scholarship 2023، دانشجویان را بر اساس معیارها و ملاک های مشخص در یکی از 50 موسسه آموزش عالی و دانشگاه برتر ترکیه قرار می دهد. این بورسیه و کمک مالی همراه با یک دوره یک ساله زبان ترکی ارائه می شود. هدف از ارائه این بورسیه تحصیلی به همراه دوره زبان ترکی آشنایی دانشجویان بین المللی با فرهنگ و زبان ترکی و تعامل و ارتباط بهتر با جامعه ترک زبان در این کشور است. برنامه بورسیه موفقیت ترکیه سمینارها، کنگره ها، گردهمایی های فرهنگی، فعالیت های ورزشی، فرصت های کارآموزی، راهنمایی شغلی و آموزش را نیز ارائه می دهد. این فعالیت ها باعث می شود که دانشجویان بین المللی با فرهنگ ترکیه بیشتر آشنا شوند و در واقع دولت ترکیه حمایت تحصیلی و شغلی خود را به این صورت به دانشجویان بین الملی ارائه می دهد. این بورسیه برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت متعددی را در دانشگاه های مختلف در هر سطح تحصیلی برگزار می کند و برخی از این برنامه های متناسب با هدف دانش آموزان در برخی از کشورهای خاص می باشد.

  تقویم درخواست بورسیه موفقیت ترکیه  Turkey Success Scholarship 2023

  دوره بورسیه تحصیلی موفقیت ترکیه تاریخ
  ددلاین و تاریخ شروع ارائه درخواستاکتبر 2023 و 2024
  ددلاین و تاریخ پایان ارائه درخواستنوامبر 2023 و 2024
  زمان پردازش و رسیدگی به درخواستاز نوامبر تا دسامبر 2023 و 2024
  اعلام نتایجاز دسامبر 2023 و 2024

  شرایط درخواست بورسیه موفقیت ترکیه  Turkey Success Scholarship 2023

  دانشجویان بین المللی برای ارائه درخواست بورسیه موفقیت ترکیه باید دارای شرایط و الزامات لازم باشند. از شرایط خاص برای ارائه درخواست بورسیه تحصیلی موفقیت ترکیه در سال 2023-2024 موارد زیر را می توان نام برد:

  • دارا بودن رتبه علمی بالا و معدل برای دانشجویان در مقطع کارشناسی با حداقل 70٪ الزامی است.
  • دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد و دکتر باید دارای رتبه علمی بالا و معدل با حداقل 75 درصد باشند.
  • دانشجویان رشته های داروسازی، پزشکی و دندانپزشکی باید دارای معدل حداقل 90 درصد و رتبه علمی بالا باشند.
  • دانشجویان مقطع کارشناسی باید زیر 21 سال، دانشجویان کارشناسی ارشد کمتر از 30 سال و دانشجویان دکترا باید کمتر از 35 سال داشته باشد.
  • ارائه درخواست بورسیه موفقیت ترکیه برای دانشجویان بین المللی از همه ملیت ها مجاز است.
  • شهروندان فعلی یا قبلی ترکیه واجد شرایط درخواست برای اخذ این بورسیه نمی باشند.

  نحوه درخواست بورسیه موفقیت ترکیه  Turkey Success Scholarship 2023

  دانشجویان بین المللی باید فرم درخواست خود را برای بورسیه تحصیلی موفقیت ترکیه تکمیل و ارسال کنند. بدین منظور دانشجویان باید ابتدا دستورالعمل ها را به دقت مطالعه کرده و سپس فرم درخواست را تکمیل کنند. علاوه بر این باید مدارک خود را در پورتال آنلاین ارائه شده بارگذاری کنند و مدارک خود را از طریق پست یا پیک ارسال نکنند. از دیگر موارد مهم برای نحوه گرفتن بورسیه تحصیلی ترکیه و روش گرفتن بورسیه تحصیلی ترکیه از نوع بورسیه موفقیت موارد زیر را می توان نام برد:

  • دانشجویان برای درخواست این بورسیه ترکیه باید 12 دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کنند که با در نظر گرفتن سوابق تحصیلی و دستاوردهای خود در یکی از دانشگاه های ترکیه قرار می گیرند.
  • یکی از شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی در ترکیه برای بورسیه موفقیت این است که برای ارائه درخواست دانشجویان ملزم به پرداخت هیچ هزینه درخواست نمی باشند.
  • بیشتر برنامه های این بورسیه به زبان ترکی تدریس می شود، اما، برخی از برنامه ها از زبان انگلیسی به عنوان رسانه آموزشی استفاده می کنند.
  • دانشجویان برای ارائه درخواست باید مدارک مهارت زبان انگلیسی خود را از طریق آزمون های استاندارد مانند آیلتس و تافل ارسال کنند.
  • برای درخواست این برنامه‌ بورسیه ارائه نمرات آزمون های دیگر مانند GRE، GMAT، SAT و غیره نیز الزامی است.
  • دانشجویانی که دارای مدارک بین ‌المللی دبیرستان مانند SAT یا GSCE هستند، مزیت دارند و ممکن است نیازی به ارائه نمره های آزمون دیگری نباشد.
  • همه دانشجویان پذیرش شده برای این بورسیه (از جمله دانشجویانی که در برنامه های آموزش زبان انگلیسی قرار گرفته اند) ملزم به شرکت در دوره یک ساله زبان ترکی هستند.
  • از دیگر شرایط دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه برای بورسیه موفقیت این است که هیچ معافیتی برای عدم شرکت در دوره یک ساله زبان ترکی وجود ندارد، به جز دانشجویانی که قبلاً گواهینامه سطح C1 زبان ترکی را دریافت کرده اند.

  برنامه های بورسیه های موفقیت ترکیه Turkey Success Scholarship 2023

  بورسیه موفقیت ترکیه Turkey Success Scholarship 2023 برنامه های تحصیلی مختلف در سطوح و مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد. برنامه های بورسیه منحصر به فرد موفقیت در کشور ترکیه عبارت است از:

  ·         برنامه های تحصیلی تمام وقت بورسیه موفقیت

  برنامه تحصیلی تمام وقت بورسیه موفقیت در مقطع کارشناسیبرنامه تحصیلی تمام وقت بورسیه موفقیت در مقطع کارشناسی ارشد و دکترابرنامه تحصیلی تمام وقت بورسیه موفقیت برای دیگر رشته ها

  – رشته های علوم مهندسی، علوم اجتماعی، علوم انسانی و علوم پزشکی و بهداشتی.

  – فقط برای دوره های 4 ساله.

  – عدم پوشش برنامه های دو ساله فنی حرفه ای یا کاردانی

  همه رشته های تحصیلی از علوم انسانی و علوم مهندسی تا هنر به استثنای علوم پزشکی و بهداشتی

  – فرصت انحصاری برای دانشجویان بین المللی برای تحصیل در دانشگاه موسیقی و هنرهای زیبای آنکارا در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری

  – از شرایط بورسیه دانشگاه هنر ترکیه و بورسیه رشته طراحی مد در ترکیه

  – برای سطوح برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد در آموزش ساز، آموزش صدا، فن آوری های موسیقی، تئوری ها و موسیقی شناسی

  – کارشناسی ارشد در علوم موسیقی

  – دکتری این برنامه فقط در علوم موسیقی

  ·         برنامه تحصیلی پاره وقت بورسیه موفقیت ترکیه

  نوع اول برنامه تحصیلی پاره وقت بورسیه موفقیت ترکیهنوع دوم برنامه تحصیلی پاره وقت بورسیه موفقیت ترکیه

  اولین برنامه برای دانشجویانی است که قبلاً در یکی از دانشگاه های ترکیه ثبت نام کرده اند. مدت زمان دریافت این بورسیه یک سال است و فقط کمک هزینه ماهانه ارائه می دهد.

  برنامه بورسیه تحقیقاتی بین 3 تا 12 ماه است و هدف آن جذب محققان خارجی برای تحقیق در زمینه های خود با همکاری محققان ترک است. این امر باعث گسترش افق مراکز تحقیقاتی ترکیه و تقویت پیوندهای فرهنگی بین دانشگاهیان کشورهای مختلف خواهد شد.

  ·         برنامه های دیگر بورسیه موفقیت ترکیه

  برنامه های دیگر تحت پوشش بورسیه تحصیلی ترکیه مانند برنامه زبان ترکی وجود دارد که فقط به مقامات دولتی، دیپلمات ها و محققان ارائه می شود.

  برنامه های مشارکتی طراحی شده و به سمت گروه های هدف خاصی مانند شهروندان یمن و سوریه هدایت می شوند. این برنامه ها توسط سازمان های خارجی و موسسه های دولتی حمایت می شود.

  پوشش مالی بورسیه های موفقیت ترکیه Turkey Success Scholarship 2023

  پوشش مالی برنامه بورسیه موفقیت ترکیه در مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد و همچنین دکترا و یا برای دوره های زبان انگلیسی متفاوت است. پوشش مالی این بورسیه تحصیلی ترکیه در سال 2023-2024 عبارت است از:

  مقطع تحصیلیمیزان بورسیهمدت زمان پوشش مالیموارد پوشش
  پوشش مالی در مقطع کارشناسیدر حدود 800 لیر ترکیه4تا 6 سال + یک سال دوره زبان ترکی

  -معافیت از پرداخت شهریه دانشگاه

  – بیمه درمانی ترکیه

  -کمک هزینه اقامت دانشجویی

  -هزینه خرید یا رزرو بلیط هواپیما

  -هزینه شرکت در دوره یک ساله زبان ترکی

  پوشش مالی در مقطع کارشناسی ارشدماهانه در حدود 1.100 تا 1.600 لیر ترکیه2 سال + یک سال دوره زبان ترکی

  -معافیت از پرداخت شهریه دانشگاه

  – بیمه درمانی ترکیه

  -کمک هزینه اقامت دانشجویی

  -هزینه خرید یا رزرو بلیط هواپیما

  -هزینه شرکت در دوره یک ساله زبان ترکی

  پوشش مالی در مقطع دکترا 4 سال + یک سال دوره زبان ترکی

  -معافیت از پرداخت شهریه دانشگاه

  – بیمه درمانی ترکیه

  -کمک هزینه اقامت دانشجویی

  -هزینه خرید یا رزرو بلیط هواپیما

  -هزینه شرکت در دوره یک ساله زبان ترکی

  برنامه های تحقیقاتیماهانه در حدود 2.000 لیر ترکیهمدت زمان تحقیق و پژوهش آکادمیک

  -هزینه اقامت دانشجویی

  -هزینه خرید یا رزرو بلیط هواپیما

  -هزینه شرکت در دوره زبان ترکی

  بورسیه های تحصیلی با بودجه کامل Fully Funded در ترکیه 2023-2024

  بورسیه های تحصیلی با بودجه کامل در ترکیه Fully Funded Scholarships in Turkey بهترین گزینه برای دانشجویان بین المللی است تا از فرصت تحصیل رایگان در ترکیه استفاده کنند که برای بسیاری از دانشجویان در سراسر جهان یک رویا است. در واقع ترکیه یکی از بهترین مقصدها برای دانشجویان بین المللی در سراسر جهان با تمکن مالی ناکافی است. در ادامه این بخش با لیست دانشگاههای بورسیه ترکیه از نوع فول فاند یا بورسیه کامل آشنا می شوید.

  ·         بورسیه تحصیلی Türkiye Burslari (بورسیه دولتی ترکیه)

  بورسیه تحصیلی Türkiye Burslari همه نیازهای دانشجویان بین المللی در طول تحصیلات آکادمیک خود در حین کشف ترکیه و کسب مهارت های جدید را در نظر می گیرد. بورسیه تحصیلی ترکیه یک برنامه بورسیه تحصیلی آموزش عالی با بودجه دولتی است که از طرف دولت جمهوری ترکیه به دانشجویان بین المللی اعطا می شود. هدف اولیه بورس دولتی تحصیلی ترکیه Türkiye Burslari ارائه فرصت های برابر برای دانشجویان موفق در سراسر جهان است تا بتوانند تحصیلات کم هزینه و باکیفیت را مطابق با استانداردهای بین المللی دریافت کنند. همچنین این بورسیه با هدف توسعه همکاری های متقابل بین ترکیه و سایر کشورها و کمک به توسعه منطقه ای و جهانی در بسیاری از زمینه ها از دانشگاه تا هنر، از اقتصاد تا ادبیات، فناوری تا معماری این بورسیه ها اعطا می شوند. بورسیه تحصیلی Türkiye Burslari یکی از بهترین بورسیه های تحصیلی با بودجه کامل در ترکیه است. این بورسیه هزینه های اقامتگاه های دانشجویی، بلیط پرواز به کشور مبدا و برگشت به ترکیه، هزینه های بیمه درمانی و کمک هزینه ماهانه را ارائه می دهد.

  ·         بورسیه تحصیلی دانشگاه بیلکنت  Bilkent University Scholarship

  دانشجویان دانشگاه بیلکنت ترکیه برای درخواست کمک مالی بر اساس بورسیه های تحصیلی بر اساس نمره های دبیرستان، نمره های آزمون های ملی و یا بین‌المللی، رشته تحصیلی و سایر معیارهای تحصیلی مرتبط ارزیابی می‌ شوند. به دانشجویان واجد شرایط بورسیه تحصیلی ترکیه معافیت جزئی یا کامل از شهریه ارائه می شود. بورسیه های معافیت از شهریه در 5 سطح اعطا می شود که از 20٪ تا 100٪ با افزایش 20٪ متغیر است. بورسیه های اسکان به تعداد محدودی از دانشجویان برتر اعطا می شود که بورسیه کامل معافیت شهریه را دریافت کرده اند.  دانشجویان می توانند از بورسیه معافیت از شهریه در برنامه دوره های آمادگی زبان انگلیسی حداکثر تا 4 ترم و در دوره های 4 ساله کارشناسی حداکثر تا 10 ترم بهره مند شوند. بورسیه های اقامتی تا 8 ترم ارائه می شود. بورسیه تحصیلی دانشگاه بیلکنت در لیست دانشگاههای بورسیه ترکیه یکی از بهترین بورسیه های تحصیلی با بودجه کامل در ترکیه است.

  ·         بورسیه تحصیلی دانشگاه کوچ Koç University Scholarship

  دانشگاه کوچ از جمله دانشگاه های ترکیه که بورسیه می کنند و از دانشگاه های برتر ترکیه در رتبه های بالای فهرست برترین دانشگاه های ترکیه می باشد. بورس تحصیلی دانشگاه کوچ یک بورسیه تحصیلی با بودجه کامل است و برای تحصیل در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می شود. بورسیه دانشگاه کوچ هزینه های معافیت شهریه، کمک هزینه ماهانه، کمک هزینه اقامت دانشجویی، بیمه درمانی خصوصی و پشتیبانی سفر برای تهیه بلیط را پوشش می دهد. بورسیه دانشگاه Koc برای دانشجویانی است که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، MBA، کارشناسی ارشد، LLB یا Ph.D را دارند. بورسیه دانشگاه کوچ در یکی از دانشگاه‌ های معروف ترکیه در هر رشته و گرایش دانشگاهی و در بیش از 70 برنامه تحصیلات تکمیلی جدید و هیجان انگیز ارائه شده است. بورسیه دانشگاه کوچ یکی از بهترین بورسیه های تحصیلی با بودجه کامل در ترکیه است.

  ·         بورسیه تحصیلی TÜBİTAK Scholarship

  بورسیه تحصیلی TÜBİTAK Scholarship یکی از بهترین بورسیه های تحصیلی با بودجه کامل در ترکیه است. این بورسیه در دانشگاه های بورسیه ترکیه از طریق برنامه های زیر از دانشجویان بین المللی پشتیبانی و حمایت مالی می کند:

  • برنامه بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی برای دانشجویان بین المللی
  • برنامه کمک هزینه تحصیلی تحقیقاتی برای دانشجویلن بین المللی
  • برنامه تحصیلات تکمیلی برای کشورهای کمتر توسعه یافته
  • برنامه تحصیلات تکمیلی برای دانشجویان بین المللی

  ·         بورسیه دانشگاه سابانچی Sabanci University Scholarship

  دانشجویان بین المللی فرصت دریافت بورسیه تحصیلی در دانشگاه سابانچی را دارند. در واقع دانشگاه سابانچی در لیست دانشگاههای بورسیه ترکیه قرار دارد و در فهرست دانشگاه های ترکیه که بورسیه می کنند، دارای جایگاه برتر است. هر دانشجوی بین ‌المللی که برای تحصیل در دانشگاه سابانچی درخواست می ‌دهد، با دارا بودن شرایط درخواست به‌طور خودکار برای دریافت بورسیه نیز ارزیابی می ‌شود. برای بورسیه تحصیلات تکمیلی (مقطع کارشناسی ارشد و دکترا) سوابق تحصیلی (نمره های مقطع کارشناسی، معدل تحصیلی، توصیه نامه ها و غیره) و نتایج آزمون های بین المللی (نتایج GMAT / GRE و غیره) دانشجویان مطابق با معیارهای مورد نیاز در طول پذیرش و در صورت واجد شرایط برای اخذ بورسیه های تحصیلی ارزیابی می شوند. انواع بورسیه ها با تصمیم کمیته بورسیه دانشگاه سابانچی به دانشجویان واجد شرایط اعطا می شود. برای بورسیه تحصیلات تکمیلی، فرصت های متعددی برای دانشجویان بین المللی وجود دارد. هر ساله دانشجویان زیادی از این دانشگاه انواع مختلف بورسیه تحصیلی برخوردار می شوند. این بورسیه یکی از بهترین بورسیه های تحصیلی با بودجه کامل در ترکیه است.

  ·         بورسیه بانک توسعه اسلامی Islamic Development Bank Scholarship

  بورسیه بانک توسعه اسلامی یک بورسیه تحصیلی کاملا تامین شده از طرف دانشگاه های ترکیه برای بورسیه فول فاند است. دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی یا لیسانس، کارشناسی ارشد و دکترا و همچنین شرکت در برنامه تحقیقاتی پس از دکترا و اخذ مدرک آموزش حرفه ای را دارند، می توانند برای دریافت این بورسیه درخواست دهند. برای درخواست این بورسیه دانشجویان ملزم به پرداخت هیچ هزینه ای نمی باشند. بورسیه ISDB برای جذب دانشجویان دختر و پسر مستعد و با شایستگی های تحصیلی و علمی طراحی شده است. بورسیه تحصیل در ترکیه از نوع توسعه اسلامی برای همه رشته ها و برنامه های دانشگاهی در دسترس است. همه هزینه های تحصیلی دانشجویان با بورسیه توسعه اسلامی پوشش داده می شود. دانشجویان در برترین دانشگاه های پیشرو با برنامه بورس تحصیلی توسعه اسلامی در کشورهای انگلستان، آکسفورد، ترکیه و غیره تحصیل می کنند. بورسیه توسعه اسلامی یکی از بهترین بورسیه های تحصیلی در سراسر جهان مختص شهروندان کشورهای عضو IsDB و جوامع مسلمان از کشورهای غیرعضو در سراسر جهان می باشد. این بورسیه یکی از بهترین بورسیه های تحصیلی با بودجه کامل در ترکیه است.

  سخن آخر

  در این مقاله در مورد تحصیل رایگان و اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه در سال 2023-2024 اطلاعات جالبی ارائه شد و به این پرسش ها پاسخ داده شد که چگونه بورسیه تحصیلی ترکیه بگیریم؟ و آیا اخذ بورسیه های ترکیه برای متقاضیان ایرانی امکان پذیر است؟ علاوه بر این در مورد شرایط بورسیه تحصیلی ترکیه و شرایط تحصیل رایگان در ترکیه توضیحات لازم ارائه شد. متقاضیان ایرانی برای اخذ ویزای تحصیلی ترکیه برای کالج ها و دانشگاه های این کشور و همچنین دریافت بورسیه های تحصیلی می توانند با مشاوران موسسه کافه مهاجرت مشاوره کنند. مشاوران موسسه ما با ارائه خدمات مشاوره ای رایگان شما را در مسیر اخذ ویزای تحصیلی و سپس تحصیل در دانشگاه های علوم پزشکی، مهندسی و علوم انسانی خارج از کشور تنها نمی گذارند.

  سوالات متداول درمورد تحصیل رایگان و اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه 2023-2024

  به منظور افزایش احتمال قبولی در بورسیه ترکیه برای برنامه های کارشناسی، دانشجویان باید زیر 21 سال با حداقل 70 درصد امتیاز باشند.

  محدودیت سنی برای بورسیه ارشد ترکیه کمتر از 30 سال و برای مقطع دکترا، 35 سال است. بالاتر از این محدودیت های سنی دانشجویان نمی توانند برای اخذ بورسیه درخواست دهند.

  بله. برای دریافت بورسیه تحصیل در ترکیه دانشجویان بین المللی برای بیشتر برنامه های بورسیه به ارائه نتایج آزمون پذیرش بین المللی (GRE، GMAT، SAT و غیره) نیاز دارند.

  برای دانشجویان کارشناسی در حدود 700 لیر ترکیه معادل 103 دلار، برای برنامه کارشناسی ارشد در حدود 950 لیر ترکیه معادل 140 دلار و برای مقطع دکترا در حدود 1400 لیر ترکیه معادل 206 دلار می باشد.

  خیر. از شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی دولتی در ترکیه این است که دانشجوی منتخب نباید یک شهروند فعلی یا سابق ترکیه باشد.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره رایگان مهاجرت:
  07191003515