اخذ شهروندی و تابعیت ترکیه

اخذ شهروندی و تابعیت ترکیه کافه مهاجرت

ترکیه یکی از زیباترین کشورهای دنیا است که در کنار داشتن آب و هوای منحصربه فرد و اقتصاد پرقدرت و شکوفا، فرهنگی جالب توجه دارد. همه این موارد باعث شده تا ایرانیان علاقه زیادی به زندگی در این کشور زیبا داشته باشند؛ اما چگونه می توانیم شهروندی و تابعیت ترکیه را دریافت کنیم؟ برای اخذ تابعیت ترکیه در قدم اول باید با شرایط تابعیت ترکیه و جزئیات آن آشنایی داشته باشید. ما در این مقاله از رویال مهاجرت به سوال چگونه تابعیت ترکیه بگیریم؟ پاسخ می دهیم.

اخذ تابعیت و شهروندی ترکیه + شرایط و روش های اخذ تابعیت

در حال حاضر ایرانیان می توانند بدون نیاز به ویزا، از طریق توریستی وارد کشور ترکیه شده و مدت ۹۰ روز در این کشور اقامت داشته باشند؛ اما برای اقامت طولانی تر و زندگی دائمی در ترکیه باید تابعیت و شهروندی این کشور را دریافت کنند. شرایط گرفتن تابعیت ترکیه چیست؟ چگونه می توانیم تابعیت این کشور را به دست بیاوریم؟ دولت کشور ترکیه قوانین خاصی را برای صدور شهروندی و پاسپورت این کشور تعیین کرده است.

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

با ما در ارتباط باشید و سوالات، ابهامات و نگرانی های خود را از طریق راه های ارتباط زیر با ما در میان بگذارید. از طریق شماره تماس زیر میتوانید با مشاورین ما گفتگو کنید.

درخواست فوری مشاوره

  نام و نام خانوادگی


  شماره تماس

  از جمله شرایط گرفتن تابعیت ترکیه، داشتن اقامت دائم این کشور است. در واقع در وهله اول متقاضی باید اقامت دائم ترکیه را دریافت کند تا در نهایت بتواند برای گرفتن شهروندی و تابعیت درخواست دهد. با این توضیحات ممکن است این سوال در ذهن شما به وجود آمده باشد که تفاوت اقامت و شهروندی ترکیه چیست؟ منظور از اقامت، اجازه سکونت در کشور ترکیه است. افرادی که اقامت دائم ترکیه را دارند به صورت قانونی می توانند تا زمانی که ویزای آنها اعتبار داشته باشد در ترکیه سکونت داشته باشند؛ اما تابعیت و شهروندی به این معنا است که فرد از تمامی حقوق شهروندان ترک و اتباع این کشور بهره مند شود.

  در این حالت شما شبیه کسی هستید که در این کشور متولد شده و پدر و مادر ترک دارد. دریافت تابعیت و شهروندی ترکیه مزایای بسیار زیادی برای افراد به دنبال دارد به عنوان مثال کسی که تابعیت ترکیه را داشته باشد، پاسپورت این کشور را دریافت می کند که جزو معتبرترین پاسپورت ها در دنیا است و می تواند به وسیله آن به بسیاری از کشورها بدون نیاز به ویزا سفر کنند. به همین دلیل بسیاری از ایرانیان به دنبال راهی بهتر برای گرفتن شهروندی ترکیه هستند. حال که با فرق اقامت دائم و شهروندی ترکیه آشنا شدیم وقت آن است که با روش های اخذ شهروندی ترکیه نیز آشنا شویم.

  دریافت تابعیت و شهروندی

  روش های اخذ شهروندی ترکیه

  روش های متنوعی برای دریافت شهروندی ترکیه وجود دارد. بر اساس قانون جدید تابعیت ترکیه افرادی که از طریق روش های زیر اقامت دائم این کشور را دریافت کرده باشند و در نهایت می توانند تابعیت و شهروندی ترکیه را به دست بیاورند.

  اخذ تابعیت از طریق تحصیل

  مراحل مهاجرت در کافه مهاجرت

  درخواست مشاوره

  برای دریافت مهاجرت باید با شعب ما تماس گرفته یا فرم پر کنید.

  برگزاری جلسه مشاوره

  برای شما جلساتی برگزار خواهد شد و از شما اطلاعلاتی گرفته میشود.

  عقد قرارداد

  مسیرها و توضیحات لازم به شما داده میشود و سپس قرار دادی برای انجام کارها ثبت میشود.

  اخذ اقامت

  درخواست ها ارسال میشود و نتیجه به شما اعلام میگردد

   اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری

  اخذ تابعیت از طریق کار

   اخذ تابعیت از طریق خرید ملک

  اخذ تابعیت از طریق ثبت شرکت

  اخذ تابعیت از طریق خرید سهام و اوراق قرضه دولتی

   اخذ تابعیت از طریق ازدواج

  تابعیت ترکیه از طریق خرید ملک

  خرید ملک از روش های جذاب و پرطرفدار برای دریافت شهروندی ترکیه است. در سال های اخیر نیز ایرانیان زیادی از این طریق توانستند شهروندی ترکیه را دریافت کنند؛ اما شرایط اخذ شهروندی ترکیه چیست؟ متقاضیانی که میخواهند از طریق خرید خانه تابعیت و شهروندی ترکیه را دریافت کنند باید خانه های با ارزش حداقلی ۴۰۰ هزار دلار آمریکا خریداری کنند.

  اگر خودتان در زمینه خرید خانه و انتقال سند و مراحل اداری آن تجربه کافی ندارید توصیه می کنیم برای طی کردن مراحل اخذ شهروندی ترکیه از این طریق از وکلا و کارشناسان با تجربه کمک بگیرید. کارشناسان و وکلای مهاجرتی ما در کافه مهاجرت همواره آماده ارائه مشاوره تخصصی به شما و انجام کلیه مراحل اخذ شهروندی ترکیه هستند.

  دریافت پاسپورت ترکیه با خرید خانه اقساطی

  اگر سرمایه کافی برای خرید ملکی به ارزش ۴۰۰ هزار دلار آمریکا را ندارید، نگران نباشید زیرا در این زمینه استثنائاتی هم وجود دارد و شما می توانید با خرید ملک به صورت اقساطی شهروندی و پاسپورت ترکیه را دریافت کنید. قانون جدید تابعیت ترکیه از طریق خرید ملک، به این صورت است که فرد با خرید ملک در برخی از پروژه های خاص، با داشتن مبلغ ۱۵۰ هزار دلار سرمایه می تواند ملک را به صورت قسطی خریداری کند. البته در این روش تا زمان تسویه حساب کامل نمی توانید سند ملک را دریافت کنید. همچنین تا هنگامی که اقساط تمام نشود امکان دریافت اقامت ترکیه وجود ندارد. از دیگر معایب این روش نیز این است که ممکن است زمانی که اقساط خانه تمام شود، قوانین اقامتی ترکیه نیز تغییر کند.

  چرا کافه مهاجرت؟

  دارای وکلای مجرب

  10 سال سابقه درخشان

  9000 پذیرش تحصیلی

  درخواست مشاوره

  تابعیت ترکیه از طریق کار

  در حال حاضر متقاضیان می توانند از طریق کار نیز اقامت و شهروندی ترکیه را دریافت کنند. شرایط شهروندی ترکیه از طریق کار چیست؟ برای این که بتوانید از طریق کار شهروندی کشور ترکیه را دریافت کنید باید در این کشور کارفرمایی پیدا کرده و قرارداد کاری امضا کنید. متقاضیان بعد از گذشت پنج سال از کار مداوم در ترکیه و پرداخت بیمه، می توانند پاسپورت این کشور را دریافت کنند. برای پیدا کردن کار در ترکیه می توانید از وب سایت های آنلاین و آژانس های کاریابی کمک بگیرید.

  شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری

  ترکیه همواره جزو کشورهای محبوب برای سرمایه گذاری بوده است. این کشور اقتصادی رو به رشد دارد که در سراسر جهان جزو اقتصاد های قدرتمند محسوب می شود. یکی از روش های دریافت کارت شهروندی ترکیه نیز سرمایه گذاری در این کشور است. چه شرایطی برای سرمایه گذاری در ترکیه برای اخذ تابعیت این کشور لازم است؟

   افراد می توانند سرمایه گذاری را از طریق روش هایی مثل خرید ملک، راه اندازی شرکت، راه اندازی استارتاپ یا خرید سهام و اوراق قرضه اجرا کنند. جزئیات هر یک از این روش ها متفاوت است و حداقل سرمایه لازم برای سرمایه گذاری در این کشور نیز بر اساس روشی که انتخاب می کنید متفاوت می باشد. مزیت سرمایه گذاری در ترکیه این است که در اغلب مواقع از همان ابتدا اقامت دائم این کشور را دریافت می کنید و بعد از گذشت چند سال می توانید برای اخذ شهروندی ترکیه اقدام کنید.

  پاسپورت ترکیه از طریق ثبت شرکت

  ثبت شرکت یکی از روش های سرمایه گذاری در ترکیه است. بر اساس قوانین شهروندی ترکیه افراد می توانند از طریق ثبت شرکت در این کشور اقامت دائم و در نهایت تابعیت ترکیه را به دست بیاورند. به این منظور متقاضی باید شرکتی را با مشخصات قانونی در این کشور ثبت نماید. همچنین کسب و کار شما باید منجر به اشتغال زایی برای ۵۰ نفر کارمند ترک شود و به مدت ۵ سال برای آنها بیمه رد کنید.

  در این صورت شما می توانید از این طریق شهروندی کشور ترکیه را دریافت کنید. ثبت شرکت در ترکیه مزایای زیادی برای مهاجران به دنبال دارد. به عنوان مثال از خدمات کردیت کارت و تسهیلات بانکی بهره مند می شوند. همچنین مالیات راه اندازی شرکت در ترکیه در مقایسه با کشورهای اروپایی و آمریکایی بسیار کمتر است. به همین دلیل کسی که می خواهند در ترکیه فعالیت های تجاری داشته و اقامت و شهروندی این کشور را نیز دریافت کند می تواند از طریق ثبت شرکت اقدام نماید.

  اخذ تابعیت ترکیه از طریق خرید سهام و اوراق قرضه دولتی

  از دیگر روش های سرمایه گذاری در ترکیه، خرید سهام و اوراق قرضه دولتی است. این روش هم جزو روش های امن و مطمئن برای دریافت شهروندی ترکیه محسوب می شود. متقاضی باید اوراق قرضه دولتی یا سهام را خریداری کرده و به مدت سه سال آن را نگه دارد. یعنی فرد مهاجر به مدت ۳ سال اجازه فروش یا واگذاری سهام خریداری شده را ندارد. حداقل سرمایه لازم برای خرید سهام در ترکیه ۵۰۰ هزار دلار آمریکا است. متقاضی بعد از خرید سهام می تواند درخواست شهروندی ترکیه را بدهد.

  اخذ تابعیت و شهروندی ترکیه از طریق تحصیل

  در کشور ترکیه دانشگاه های معتبر زیادی وجود دارد که آموزش های خود را به زبان انگلیسی یا ترکی ارائه می دهند. به همین دلیل بسیاری از افراد علاقه مند به تحصیل در این کشور هستند. خوشبختانه دانشجویان بین المللی می توانند از طریق تحصیل وارد کشور ترکیه شده و در نهایت تابعیت این کشور را دریافت کنند؛ اما چگونه؟ شرایط گرفتن شهروندی ترکیه از طریق تحصیل به این صورت است که دانشجو باید بعد از فارغ التحصیلی در این کشور مشغول به کار شده و ویزای کاری دریافت کند.

  بعد از ۵ سال از گذشت کار مداوم در ترکیه، شما واجد شرایط اخذ تابعیت ترکیه هستید؛ بنابراین مستقیماً از طریق تحصیل نمی توان تابعیت ترکیه را دریافت کرد؛ اما دانشجویان می توانند بعد از فارغ التحصیلی در ترکیه کسب و کاری راه اندازی کرده یا در جایی مشغول به کار شده و به این ترتیب ویزای کاری دریافت کرده و در نهایت اقامت دائم و تابعیت را بگیرند.

  پاسپورت ترکیه از طریق ازدواج

  در حال حاضر بر اساس قانون شهروندی ترکیه، افراد می توانند از طریق ازدواج با یک فرد تبعه ترکیه اقامت این کشور و در نهایت تابعیت آن را دریافت کنند. برای دریافت پاسپورت ترکیه از طریق ازدواج، متقاضی باید بعد از ازدواج با شخصی که اقامت دائم یا تابعیت ترکیه را دارد، حداقل به مدت سه سال با وی زندگی کند. دولت ترکیه بررسی های زیادی را به عمل می آورد تا مطمئن شود ازدواج متقاضیان پایدار و واقعی است. در نهایت بعد از گذشت چند سال فرد خارجی می تواند تابعیت ترکیه را دریافت کند.

  رتبه بندی پاسپورت ترکیه در جهان

  اگر نگاهی به رتبه بندی پاسپورت های جهان بیاندازیم پاسپورت ترکیه یکی از پاسپورت های معتبر و قدرتمند درمیان دیگر کشورها می باشد. در حال حاضر متقاضیان می توانند با داشتن پاسپورت ترکیه، به بسیاری از کشورهای اروپایی بدون نیاز به ویزا سفر کنند. از جمله مزایای پاسپورت ترکیه نیز امکان سفر به ۱۱۳ کشور دنیا بدون نیاز به ویزا است.به همین دلیل بسیاری از افراد علاقه دارند تا شهروندی و تابعیت ترکیه را دریافت کنند. شما نیز می توانید از طریق تیم وکلای با تجربه کافه مهاجرت اقدام کرده و در سریع ترین زمان ممکن شهروندی کشور ترکیه را دریافت کنید.

  شرایط عمومی اخذ شهروندی ترکیه

  شرایط اخذ شهروندی ترکیه چیست؟ بسته به روشی که برای مهاجرت به ترکیه انتخاب می کنید شرایط دریافت تابعیت این کشور متفاوت خواهد بود؛ اما عمومی ترین و اصلی ترین شرایط دریافت شهروندی این کشور عبارت است از:

  • دریافت اقامت دائم ترکیه از طریق یکی از روش های قانونی تحصیل، کار، سرمایه گذاری یا ازدواج
  • تسلط بر زبان انگلیسی یا ترکی
  • داشتن سرمایه لازم و تمکن مالی کافی برای زندگی در این کشور
  • داشتن گواهی عدم سوء پیشینه در ترکیه
  • آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم این کشور

  مزایای و معایب شهروندی ترکیه

  زندگی در کشور ترکیه مزایا و معایبی دارد که قبل از اقدام برای دریافت شهروندی این کشور بهتر است با آنها آشنایی داشته باشید. از جمله مزایای دریافت شهروندی کشور ترکیه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • زندگی در یک کشور خوش آب و هوا با فرهنگی مشابه ایران
  • کمتر بودن هزینه های زندگی در ترکیه در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی
  • برخورداری از خدمات بهداشتی و درمانی با کیفیت
  • امکان تحصیل در مدارس و دانشگاه های معتبر ترکیه
  • برخورداری از خدمات و تسهیلات بانکی
  • امکان سفر به ۱۱۳ کشور دنیا بدون نیاز به ویزا
  • زندگی در یک کشور با فرهنگ های متنوع
  • امکان دریافت شهروندی و تابعیت در سریعترین زمان ممکن

  معایب شهروندی ترکیه چیست؟ از جمله معایب شهروندی کشور ترکیه می توان به مواردی مثل نوسانات اقتصادی و نوسانات نرخ لیر اشاره کرد. به عنوان مثال اگر شما بخش زیادی از سرمایه خود را در قسمت های خرید سهام سرمایه گذاری کنید بعد از گذشت سه سال ممکن است ارزش سرمایه شما تا حدود زیادی افت کند.

  مدارک لازم جهت اخذ شهروندی ترکیه

  اگر تصمیم خود را برای اخذ شهروندی ترکیه قطعی کرده اید حال وقت آن است که مدارک لازم را تهیه و برای سفارت این کشور ارسال کنید؛ اما مدارک لازم برای اخذ شهروندی ترکیه کدام است؟ بسته به روشی که برای مهاجرت به ترکیه انتخاب می کنید مدارک لازم نیز متغیر می باشد.

  به عنوان مثال اگر از طریق ثبت شرکت وارد ترکیه شده اید باید مدارک و مستندات ثبت شرکت و مدارکی که نشان می دهد برای کارمندان خود بیمه رد کرده اید را ارائه دهید؛ اما به طور کلی مدارک لازم برای شهروندی این کشور عبارت است از:

  • شناسنامه و اسناد هویتی
  • اصل گواهی اجازه اقامت به همراه کپی آن
  • اسناد و مدارک نخستین تی آی ترکیه
  • اصل گذرنامه متقاضی
  • زمان های خروج از ترکیه و مستنداتی که نشان دهد چه مدت در ترکیه اقامت داشته اید
  • کپی کارت شناسایی بستگان در ترکیه در صورت وجود
  • تاییدیه میزان درآمد و تمکن مالی
  • مدرک زبان معتبر
  • چهار قطعه عکس

  هزینه زندگی در ترکیه

  به طور کلی ترکیه در مقایسه با کشورهای اروپایی، کانادا و آمریکا، کشور گرانی محسوب نمی شود با این حال اطلاع از هزینه های زندگی در این کشور برای افرادی که قصد مهاجرت به ترکیه را دارند ضروری است. در جدول زیر هزینه های زندگی در ترکیه را آورده ایم.

  عنوان

  هزینه (لیر ترکیه)

  غذا برای 2 نفر در رستوران متوسط

  120 TL

  شیر (1 لیتر)      

  22.36 TL

  یک قرص نان تازه (500 گرم)       

  2.55 TL

  برنج (سفید) (1 کیلوگرم)   

  5.64 TL

  تخم مرغ ( 12 عدد)           

  12.59 TL

  مرغ (1 کیلوگرم) 

  9.66 TL

  گوشت گاو (1 کیلوگرم)

  31.37 TL

  سیب (1 کیلوگرم) 

  2.66 TL

  موز (1 کیلوگرم) 

  6.29 TL

  پرتقال (1 کیلوگرم)

  3.28 TL

  گوجه فرنگی (1 کیلوگرم)

  2.47 TL

  سیب زمینی (1 کیلوگرم)

  1.48 TL

  پیاز (1 کیلوگرم)

  1.59 TL

  آب (بطری 1/5 لیتری)

  2.30 TL

  بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی)

  3.50 TL

  تاکسی 1 کیلومتر (تعرفه عادی)       

  6.44 TL

  بنزین (1 لیتر)

  26.30 TL

  شارژ ماهانه ی آپارتمان 85 متر مربعی        

  490 TL

  اجاره آپارتمان (1 اتاق خواب) در مرکز شهر 

  1536 TL

  اجاره آپارتمان (1 اتاق خواب) خارج از مرکز

  996 TL

  اجاره آپارتمان (3 اتاق خواب) در مرکز شهر 

  2642 TL

  اجاره آپارتمان (3 اتاق خواب) خارج از مرکز              

  1708 TL

  قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر

  583.45 TL

  قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در خارج از مرکز

  336.39 TL

  خدمات موسسه کافه مهاجرت به ترکیه

  ترکیه کشوری است که به دلیل نزدیک بودن به ایران و شرایط اقتصادی مناسبی که دارد بسیاری از ایرانیان علاقه دارند تا برای تحصیل کار یا سرمایه گذاری وارد آن شوند. یکی از خدمات موسسه کافه مهاجرت انجام کلیه مراحل مهاجرت به کشور ترکیه و دریافت تابعیت این کشور است. ما در تمامی مراحل اخذ شهروندی ترکیه در کنار شما خواهیم بود.

  سخن پایانی

  ما در این نوشته تلاش کردیم تا شما را با تمامی شرایط و جزئیات دریافت شهروندی کشور ترکیه آشنا کنیم. به طور کلی شما می توانید از طریق روش های کار، تحصیل و سرمایه گذاری اقدام کرده و در نهایت تابعیت این کشور را دریافت کنید. ما در موسسه کافه مهاجرت تمامی مراحل دریافت تابعیت ترکیه را برای شما انجام می دهیم.

  سوالات متداول درمورد اخذ شهروندی و تابعیت ترکیه 2023

  برای دریافت شهروندی کشور ابتدا باید از طریق یکی از روش های تحصیل، کار یا سرمایه گذاری اقامت دائم دریافت کرده باشید.

   سرمایه مورد نیاز بسته به روشی که انتخاب می کنید متفاوت می باشد.

  بله متقاضیان می توانند برای خود و اعضای خانواده شهروندی ترکیه را به صورت همزمان دریافت کند.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره رایگان مهاجرت:
  07191003515