همه چیز درباره کشور سوئد

همه چیز درباره کشور سوئد

سوئد یکی از کشورهای اروپایی است که همواره دولتمردان آن تلاش کرده آمد تا سرزمینی آرام و با ثبات را برای مردم این کشور به وجود بیاورند. این موضوع باعث شده تا بسیاری از مهاجرین این کشور را به عنوان مقصد خود انتخاب کنند. در صورتی که قصد مهاجرت به این سرزمین را دارید، نیاز است تا دانش کاملی در مورد این کشور به دست بیاورید. در همین راستا در این مطلب از سایت کافه مهاجرت به عنوان یکی از برترین موسسات مهاجرتی کشور قصد داریم تا شما را با کشور سوئد آشنا کنیم.

اطلاعات کلی کشور سوئد

اگر بخواهیم نگاهی کلی به کشور سوئد بیاندازیم و اطلاعات اجمالی را در مورد این کشور به شما ارائه دهیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

با ما در ارتباط باشید و سوالات، ابهامات و نگرانی های خود را از طریق راه های ارتباط زیر با ما در میان بگذارید. از طریق شماره تماس زیر میتوانید با مشاورین ما گفتگو کنید.

درخواست فوری مشاوره

  نام و نام خانوادگی


  شماره تماس

  پایتخت شهراستکهلم
  بزرگ‌ترین شهراستکهلم
  زبان سوئدسوئدی
  نوع حکومتپادشاهی مشروطه
  مساحت کل۴۵۰٫۲۹۵ کیلومتر مربع
  جمعیت سوئد۱۰٬۳۵۲٬۳۹۰ نفر
  واحد پولکرون سوئد

   

  اقتصاد در سوئد

  اقتصاد این کشور یک اقتصاد توسعه یافته صادرات محور است که از طریق صادرات محصولاتی چون چوب، انرژی آبی و سنگ آهن تامین می‌شود. این ها پایه منابع اقتصادی را تشکیل می‌دهند.

  همچنین صنایع در این کشور شامل وسیله موتوری، مخابرات، داروی شیمیایی، ماشین‌های صنعتی، ابزار دقیق، کالاهای شیمیایی، کالاهای خانگی جنگل داری، آهن و فولاد می‌شوند.

  بر اساس گزارش بانک جهانی در سال 2023، اقتصاد سوئد با تولید ناخالص داخلی 552 میلیارد دلار در رتبه 19 جهان قرار دارد. تولید ناخالص داخلی سرانه این کشور نیز با 55,240 دلار در رتبه 12 جهان قرار دارد.

  یکی از دلایل رشد اقتصادی این کشور حضور سوئد به عنوان یکی از اعضا در اتحادیه اروپا است. اگر بخواهیم شما را با بخش‌های اصلی اقتصاد سوئد آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  مراحل مهاجرت در کافه مهاجرت

  درخواست مشاوره

  برای دریافت مهاجرت باید با شعب ما تماس گرفته یا فرم پر کنید.

  برگزاری جلسه مشاوره

  برای شما جلساتی برگزار خواهد شد و از شما اطلاعلاتی گرفته میشود.

  عقد قرارداد

  مسیرها و توضیحات لازم به شما داده میشود و سپس قرار دادی برای انجام کارها ثبت میشود.

  اخذ اقامت

  درخواست ها ارسال میشود و نتیجه به شما اعلام میگردد

  • صنعت: بخش صنعت حدود 25 درصد از تولید ناخالص داخلی سوئد را تشکیل می‌دهد.
  • خدمات: حدود 75 درصد از تولید ناخالص داخلی سوئد را بخش خدمات تشکیل می‌دهد.
  • کشاورزی: کشاورزی حدود 2 درصد از تولید ناخالص داخلی سوئد را تشکیل می‌دهد.

  موقعیت جغرافیایی سوئد

  اگر بخواهیم در مورد موقعیت جغرافیایی سوئد صحبت کنیم باید گفت که این کشور در شمال اروپا و در شبه جزیره اسکاندیناوی واقع شده است. این کشور از غرب با کشور نروژ، از شمال شرق با کشور فنلاند، از شرق با خلیج بوتنی، از جنوب شرقی با دریای بالتیک و از جنوب غربی با کشور دانمارک همسایه است. این سرزمین با مساحت ۴۴۹٬۹۶۴ کیلومتر مربعی، سومین کشور بزرگ اروپا است.

  کشور سوئد در قاره اروپا و منطقه اسکاندیناوی قرار دارد.

  موقعیت جغرافیایی سوئد باعث شده است که این کشور به یک مرکز مهم حمل و نقل در اروپا تبدیل شود. سوئد دارای شبکه گسترده‌ای از راه آهن، جاده، کانال و فرودگاه است. این شبکه به سوئد امکان می‌دهد تا به راحتی با کشورهای همسایه و سایر کشورهای اروپایی ارتباط برقرار کند. سوئد همچنین دارای منابع طبیعی غنی است. این کشور ذخایر بزرگی از چوب، سنگ آهن، مس و اورانیوم دارد.

  تاریخ سوئد

  تاریخ سوئد به دوران حجر باز می‌گردد. در آن زمان، این کشور توسط قبایل نورس اداره می‌شد. در قرن ۱۱، سوئد یک پادشاهی مسیحی شد. در قرن ۱۷، سوئد در اروپا تبدیل به یک قدرت بزرگ شد و امپراتوری سوئد در این دوره تأسیس شد. با وجود قدرت زیاد این امپراتوری، در قرن ۱۸ امپراتوری سوئد شروع به فروپاشی کرد و این سرزمین به یک کشور کوچک‌تر تبدیل شد.

  در سال‌های اخیر دولت تلاش کرده تا این سرزمین تبدیل به یک کشور دموکراتیک و توسعه یافته شده و یکی از ثروتمندترین و با کیفیت ترین کشورها برای زندگی در جهان شود. همچنین شهرهای سوئد در سال‌های اخیر پیشرفت قابل توجهی کرده اند و رشد معتدلی نسبت به یکدیگر را تجربه کرده اند.

  سیاست در سوئد

  سیاست در سوئد در چارچوب یک نظام پادشاهی مشروطه، پارلمانی و چند حزبی اداره می‌شود. پادشاه سوئد در حال حاضر کارل شانزدهم گوستاو بوده و رئیس دولت است، اما قدرت سیاسی عمدتاً در دست نخست وزیر، قرار دارد.

  در این کشور یک مجلس قانونگذاری به نام ریکسداگ وجود دارد که شامل دو مجلس نمایندگان و مجلس سناتورها می‌شود.

  در ساختار سیاسی این سرزمین، چندین حزب سیاسی وجود دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • حزب سوسیال دموکرات سوئد
  • حزب میانه روی
  • حزب لیبرال
  • حزب سبز
  • حزب مردم سوئد
  • حزب چپ

  پایتخت سوئد

  پایتخت سوئد، شهر استکهلم است. در نقشه سوئد، استکهلم در سواحل شرقی این کشور، در دهانه رودخانه استکهلم واقع شده است. این شهر از 14 جزیره تشکیل شده است که توسط 57 پل به هم متصل شده اند.

  استکهلم یک شهر بزرگ و پرجمعیت است و نزدیک به ۱ میلیون نفر در آن زندگی می‌کنند. جمعیت این شهر با حومه آن به بیش از 2 میلیون نفر می‌رسد. استکهلم یک مرکز مهم اقتصادی، فرهنگی و سیاسی است. این شهر میزبان بسیاری از شرکت‌های بزرگ، موزه‌ها، گالری‌های هنری و دانشگاه‌ها است.

  چرا کافه مهاجرت؟

  دارای وکلای مجرب

  10 سال سابقه درخشان

  9000 پذیرش تحصیلی

  درخواست مشاوره

  جمعیت مردم سوئد

  بر اساس آخرین سرشماری رسمی که در سال 2023 انجام شده، جمعیت این کشور 10,352,390 نفر است. این کشور با جمعیتی حدود 23 نفر در هر کیلومتر مربع، تراکم نسبتاً پایینی دارد.

  اگر بخواهیم در مورد ترکیب جمعیتی در این کشور صحبت کنیم باید گفت که مردم این کشور عمدتاً از نژاد سفید هستند. حدود 87% از جمعیت این سرزمین سفید پوست، 4% سیاهپوست، 3% آسیایی و 6% از سایر نژادها هستند. زبان رسمی این کشور سوئدی است ولی از دیگر زبان‌های رایج در این سرزمین می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • فنلاندی
  • عربی
  • کردی
  • سورانی

  فرهنگ کشور سوئد

  فرهنگ مردم این کشور یک فرهنگ غنی و متنوع است که تحت تأثیر عوامل مختلفی از جمله تاریخ، جغرافیا و مهاجرت شکل گرفته است. این کشور در طول تاریخ تحت تأثیر فرهنگ‌های مختلف از جمله فرهنگ نورس، فرهنگ آلمانی و فرهنگ اروپای غربی قرار گرفته است.

  همچنین در دهه‌های اخیر، جمعیت مهاجران در این کشور به طور قابل توجهی افزایش یافته است و این موضوع باعث ایجاد فرهنگ‌های جدید در این سرزمین شده است. با این حال از مهم‌ترین ویژگی‌های فرهنگ سوئد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  برابری جنسیتی

  مردم سوئد اهمیت بسیار زیادی به برابری جنسیتی می‌دهند و این موضوع باعث شده تا این کشور دارای یکی از بالاترین رتبه‌ها در شاخص برابری جنسیتی شود.

  محیط زیست

  توجه به محیط زیست و نگهداری از آن نیز از دیگر موضوعات فرهنگی بسیار مهم در این کشور است. نکته‌ای که باید به آن اشاره کنیم این است که سوئد یکی از اولین کشورهایی بود که به توافقنامه پاریس پیوست.

  سبک زندگی آرام

  مردم این کشور به داشتن سبک زندگی آرام و متعادل معروف هستند. آن‌ها به طور کلی از عجله و استرس پرهیز می‌کنند.

  اگر به دنبال زندگی آرام در قاره اروپا هستید، کشور سوئد گزینه عالی برای شما است.

  قوانین عمومی سوئد

  قوانین عمومی در این کشور بر اساس اصول دموکراسی، حاکمیت قانون و حقوق بشر استوار است. شما می‌توانید با مطالعه قانون اساسی این کشور دید کاملی در این زمینه به دست بیاورید. با این حال برخی از قوانین عمومی مهم در این کشور عبارتند از:

  • آزادی بیان: آزادی بیان در این کشور به طور گسترده‌ای محافظت می‌شود و افراد حق نظر دادن در مورد موضوعات مختلف را دارند.
  • آزادی مذهب: با وجود سکولار بودن حکومت سوئد اما آزادی مذهب در این کشور وجود دارد.
  • آزادی تجمع: یکی از قوانین عمومی این کشور آزادی تجمع و آزادی تشکیل انجمن است.
  • حق برخورداری از آموزش: براساس قوانین این کشور همه شهروندان حق آموزش را دارند و دولت موظف است تا این حق را در اختیار همه افراد قرار دهد.

  مهاجرت به سوئد

  در صورتی که قصد مهاجرت به این کشور را دارید و به دنبال دریافت پاسپورت سوئد هستید، از طریق روش‌های زیر می‌توانید به این هدف برسید:

  • مهاجرت کاری
  • مهاجرت تحصیلی
  • مهاجرت خانوادگی
  • مهاجرت از طریق ازدواج
  • دریافت پناهندگی

  موضوع مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که فارغ از آن که چه روش مهاجرتی را انتخاب می‌کنید و قصد دارید تا کشور سوئد برای زندگی انتخاب کنید، در طی مسیر مهاجرت چالش‌های گوناگونی پیش روی شما خواهد بود. در چنین شرایطی نیاز است تا با کمک موسسات مهاجرتی معتبر این فرآیند را طی کنید. یکی از برترین مجموعه‌های فعال در این حوزه، موسسه کافه مهاجرت است. کارشناس خبره این مجموعه از ابتدا مسیر مهاجرت در کنار شما هستند تا بتوانید این فرآیند را با کمترین مشکل طی کرده و به کشور سوئد مهاجرت کنید.

  حرف آخر

  در این مطلب تلاش کردیم تا شما را با یکی از کشورهای مهاجر پذیر دنیا یعنی سوئد آشنا کنیم. بررسی موارد گفته شده در این مطلب به شما کمک می‌کند تا دانش کافی در مورد این کشور به دست آورده و سپس برای مهاجرت به این سرزمین اقدام کنید.

  سوالات متداول

  استکهلم پایتخت سوئد است. این شهر در سواحل شرقی این کشور قرار گرفته و یک شهر بزرگ و پرجمعیت با دارای تاریخ و فرهنگ غنی و جاذبه‌های گردشگری فراوان است.

  سوئد یک کشور اسکاندیناوی است که در شمال اروپا واقع شده است. سوئد با دریای بالتیک، دریای شمال و کشورهای نروژ، فنلاند و دانمارک همسایه است.

  این کشور آب و هوای سرد دارد. زمستان‌های این منطقه طولانی و سرد است و شاهد تابستان‌های سوئد کوتاه و گرم در این سرزمین هستیم.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره رایگان مهاجرت:
  07191003515